PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در استفاده از access point دوم در یک شبکه

mankhodamhastam
06-05-2011, 03:13
سلام دوستم که در ساختمان کناریِ ماست اینترنت ای‌دی‌اس‌ال با wirless adsl modem ZTE:ZXV۱۰W۳۰۰ دارد،که باهم استفاده می‌کنیم (۱۹۲.۱۶۸.۱.۱)

من از طریقه یک آنتن ۲۴db که به سمت اطاقش تنظیم شده و با یک رادیو مودم با مارک minitar (که همانند یک access point است ) و روی client mode تنظیم شده اینترنت را به صورت بیسیم از او دریافت می‌کنم(ip:۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۲۲ /۲۴,/Gateway:۱۹۲.۱۶۸.۱.۱) و از طریقه کابل به یک سوئیچ ۵ پرت داخل اتاقم وصل کردم و بدون هیچ مشکلی‌ هر کابل‌ای که به سوئیچ متصل کنم کار می‌کند و به اینترنت متصل میشود.

حالا من سعی کردم که یک access point Dlink مدل dwl ۲۰۰۰ap را(ip:۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۲۳ /۲۴,/gateway:۱۹۲.۱۶۸.۱.۱) با کابل به سویچ ۵ پرت وصل کنم تا به صورت بیسیم و بدون کابل هم در اتاقم بتوانم مثلا با laptop به اینترنت وصل شوم اما به محث وصل شدن به access point dlink به صورت بیسیم فرا تر از اون رو نمیتونم ببینم ،یعنی‌ نه به سمت minitar و نه به internet پینگ ندارم،اما با کابل همه چیز normal است.

حتا سعی‌ کردم dlink را از مود AP به مود repeater یا bridge تغییر بدم اما به محض اینکه تغییر میدادم دیگه کاملا گم میشد و دیگه امکان برقراری ارتباط رو باهاش از دست میدادم و مجبور بودم hard reset کنم

لطفا راهنمایی‌ کنید آیا امکان دارد با همین access point dlink و بدون جایگزینی آن با یک router ،بتوانم از همین اینترنت به صورت بیسیم هم در اتاقم استفاده کنم ؟ اگر امکان ندارد بفرمائین چرا؟
:41: