PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن کامپیوتر

s_7_sh
05-05-2011, 23:40
سلام
من به تازگی یه سیستم جمع کردم
گاهی اوغات مخصوصا موقع تماشای فیلم سیستم هنگ میکنه
دیگه نه کیبورد کار میکنه نه موس!

مشخصات سیستم:

cpu: amd 635
m.b: asrock 880gxh/usb3
ram: 2gig ddr3 bus 1333 gell
h.d.d: 500 sata maxtor
power: green 530
vga: onboard

NirvanaH
06-05-2011, 00:00
با سلام
دوست عزیز مقدار رمی را که از رم سیستم برای کارت گرافیک اختصاص دادید چقدر است؟اگر این مقدار ببش از حد زیاد باشد سیستم در هنگام انجام کارهایی که با گرافیک بیشتر کار می شود و بار بیشتری بر وری آن هست، با کندی و گاهی هنگ مواجه می شود! تنظیمات بایوس رو با حالت اول برگردونید!
شما اطلاعات سخت افزاری رو چک کن و نتیجه رو بگو.

حامد:11:

s_7_sh
06-05-2011, 16:03
با سلام
دوست عزیز مقدار رمی را که از رم سیستم برای کارت گرافیک اختصاص دادید چقدر است؟اگر این مقدار ببش از حد زیاد باشد سیستم در هنگام انجام کارهایی که با گرافیک بیشتر کار می شود و بار بیشتری بر وری آن هست، با کندی و گاهی هنگ مواجه می شود! تنظیمات بایوس رو با حالت اول برگردونید!
شما اطلاعات سخت افزاری رو چک کن و نتیجه رو بگو.

مقدار رم اختصاص داده شده 256mg است

تنظیمات را به حالت پیش فرض برگرداندم اما باز مشکل پابرجا هستش.

اگر سیستم کند میشد حق با شما بود اما بدون هیچ کندی درحال تماشای فیلم هستم اما ناگهان سیستم قفل میشود

من با یک سیستم خیلی ضعیفتر از این (پنتیوم و ddr1)و گرافیک 256(pci) بدون مشکل فیلم نگاه میکردم.
فکر نکنم این سیستم برای تماشای فیلم ضعیف باشه

jafarian
06-05-2011, 21:10
مقدار رم اختصاص داده شده 256mg است

تنظیمات را به حالت پیش فرض برگرداندم اما باز مشکل پابرجا هستش.

اگر سیستم کند میشد حق با شما بود اما بدون هیچ کندی درحال تماشای فیلم هستم اما ناگهان سیستم قفل میشود

من با یک سیستم خیلی ضعیفتر از این (پنتیوم و ddr1)و گرافیک 256(pci) بدون مشکل فیلم نگاه میکردم.
فکر نکنم این سیستم برای تماشای فیلم ضعیف باشه

دمای سیستم ازداخل ستاپ یا بابرنامه hwmonitor چک کنید....سیستم اسکن کنید....باهوای فشرده داخل کیس تمیزکنید.... بایوسم میتونید آپدیت کنید....درایورگرافیک آپدیت کنیدبعلاوه برنامه پلایر برای پخش عوض کنید مثلا klite نصب کنید...اگرکارت capture ویا TV یا --- دارین غیرفعالش کنید:20:

اگرویندوزتون 7 درایورگرافیک ازاین فسمت میتونید دان کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یاازسایت خودمین
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NirvanaH
06-05-2011, 22:39
شما از چه نرم افزاری برای تماشای فیلم استفاده میکند؟
در ضمن مدل کارت گرافیک خود را هم با ذکر برند بنویسید؟

s_7_sh
06-05-2011, 23:09
از همه برنامه ها استفاده کردم
k-lite
km player
splash

کارت گرافیک هم آنبرد هستش .( مدل مادربورد را بالا گفتم)

EXTREME
06-05-2011, 23:42
شما برای رفع این مشکل اول از همه باید راه های نرم افزاری رو امتحان کنید
اول از همه ویندوز رو عوض کنید اسکن ویروس بکنید کدک رو سیستم مجددا نصب کنید و درایور گرافیکرو آپدیت کنید
درست نشد
اول از همه دمای قطعات رو باید چک کنید بعد هارد رو باید چک کنید
اگه بازم جواب نداد دیگه قطعاتی مثل رم و پاور و گرافیک هم باید چک بشه

NirvanaH
07-05-2011, 12:50
با سلام
دوست عزیز نرم افزار K.Lite بهترین نرم افزار برای تماشای فیلن است.امااگر نتواند با پردازشگر کارت گرافیک تعامل خوبی برقرار کند نمی تواند تصاویر را با کیفیت بالا . سرعت فریم ثابت پخش کنید.
دو نرم افزار اخری گزینه های زیادی برای تنظیم تصویر ندارند.شما آخرین نسخه رو از سایت زیر دانلود کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدوقتی که نصبش کردی تنظیمات رو تغییر نده و در حالت پیش فرض ازش استفاده کن. در ضمن کارتهای 4250 مدل زیاد جالب برای تماشای فیلم نیست و آنبرد بودن آن هم باعث افت کارایی آن در حد بسیار بالایی شده است.
از کارتهای آنبرد نمی توان به اندازه کارنهای اسلاتی انتظار داشت. پهنای باند کارتهایی که در شکاف مادربرد نصب میشوند بسیار بیشتر از کارتهای آنبرد هم مدل خود می باشد.گاها کارت های اسلاتی پایین تر از مدل خود عملکردی به مراتب بالاتر و بهتر دارند.
در هر صورت به شما پیشنهاد نصب یک کارت رو در شکاف PCIمیکنم.
راستی با ویندوز مذیا هم تست کردی؟

...:::...بحثی حاشیه ای...::::::.....
در کشور عزیزمان ایران تا کنون قانونی به عنوان حق کپی(CopyRight) به رسمیت شناخته نشده است. این امر باعث شده است که در ایران عزیزمتن مهندسان برنامه نویس کار را تعطیل کرده و به نوشتن باگهای اضاقی و دستکاری برنامه هایی خارجی بپردازند.از این دست کارها در قالب شرکتهای نرم افزاری بسیاری که شماره ثبت دریافت کرده اند، انجام می شود:2:
حال چه ربطی داشت!!!عرض میکنم:در 99.999درصد تاپیکهایی که دوستان با مشکلات نرم افزاری و {حتی سخت افزاری} مواجه می شوند ف اولین پیشنهادی که دوستان اساتید می کنند نصب مجدد ویندوز یا همون سیستم عامل هست.
این امر هم از همون جریان بالا اب میخوره.یک سری سود جو باعث شدن که با نهایتا 2500 تومان بشه یه سیستم عامل 170.000 تومنی روی سیستم نصب کرد.
اگه در کشور ماهم حق کپی یا همون کپی رایت رعایت میشد باید برای هر بار نصب قانوی ویندوز به شرکتهای مجاز هزینه ای بین 40.00. تا 60.000تومتن پرداخت میکردیم!!!!
فاییدشم اینه که میرفتیم دتبال رفع مشکل نه پاک کردن مشکل!!!

s_7_sh
08-05-2011, 12:20
جدیدترین آپدیت کارت گرافیک را گرفتم اما مشکلم حل نشد
حالا میخوام یه کارت گرافیک مجزا تست کنم جواب رو میگم

NirvanaH
08-05-2011, 19:43
جدیدترین آپدیت کارت گرافیک را گرفتم اما مشکلم حل نشد
حالا میخوام یه کارت گرافیک مجزا تست کنم جواب رو میگم

منتظرم!

ps3amir
09-05-2011, 07:25
ویندوز 7 نصب هست؟ xp بریز ببین با اونم مشکل داری یا نه

s_7_sh
09-05-2011, 14:53
با گرافیک غیر آنبرد تست کردم مشکل حل شد
پس مشکل از گرافیک آنبورد سیستم هستش!!
فقط دوتا مساله هستش:

1- گرافیک آنبرد مادربورد مشکل داره یا این گرافیک جواب تماشای فیلم رو نمیده؟

چون من قبل خرید توی همین سایت پست زدم و خیلی ها گفتن جواب میده

2- یه گرافیک که جواب تماشای فیلم رو بده برای سیستمی که در پست یک گفتم پیشنهاد بدید(تا 100تومن)

nooshabeh
09-05-2011, 15:58
تا 100 تومن گرافیک gt220 بگیر اگه گیرت اومد اگه اینم گیرت بیادخوبه asus gt440

NirvanaH
09-05-2011, 16:13
مشخصات سیستم:

cpu: amd 635
m.b: asrock 880gxh/usb3
ram: 2gig ddr3 bus 1333 gell
h.d.d: 500 sata maxtor
power: green 530
vga: onboard

خدا رو شکر که حل شد.من داخل اون تاپیک نبودم ولی دوستان هم بر حسب تجربه نظر دادند!
این هم چند تا گرافیک سبک قیمت متناسب با سیستم شما(تا سقف 115.000تومن)

SAPPHIRE HD 5570 1GB

SAPPHIRE HD 5570 1GB DDR3 HDMI
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] The SAPPHIRE HD 5570 graphic card is perfect for playing the latest generation games with full DirectX®11 and completing Windows ®7 experience. * With SAPPHIRE HD 5570 series you get a multi-purpose graphics solution for maximum versatility.
Gain more system performance in an energy efficient and quiet SAPPHIRE HD 5570 graphic card. The power consumption is less than 45 watts under full load. **
Footnotes:
1. Windows ®7 capable system required
2. As of January,2010 ATI Radeon™ HD 5500 Series Graphics cards are the only graphics cards under 45 Watts at full load to provide full support for DirectX® 11, ATI Eyefinity technology and ATI Stream technology.

Specification Output 1 x D-Sub(VGA)
1 x Dual-Link DVI
1 x HDMI
GPU 650 MHz Core Clock
40 nm Process Technology
400 x Stream Processors
Memory 1024 MB Size
128 -bit DDR3
1600 MHz Effective
Dimension 168(W) x 69(H) x 16(D) mm Size.
Software Driver CD
Accessory Low Profile Bracket (Option)

102,000 Toman

CLUB - ATI RADEON HD 5670 - 1GB

110,000 Toman

CLUB - ATI RADEON HD 5550 - 2GB

HD5550 Overclocked Edition
Watch HD video content, play games, and accelerate demanding applications with Club 3D Radeon HD 5550 Overclocked Edition graphics card. Get a multi-purpose graphics solution for maximum versatility with the most features and functionality in its class. The Club 3D Radeon HD 5550 Overclocked Edition graphics cards consumes less power than previous generations graphics cards, eliminates the need for an external power connection and makes installation a snap.

Model Product Name: HD5550 Overclocked Edition Product Series: Radeon HD5000 Item Code: CGAX-55548IO EAN Code: 8717249408598 Interface Bus Interface: PCI Express 2.1 Chipset GPU Chipset: Redwood PRO2 GPU Clock: 650MHz Stream Processors: 320 Multi-GPU Multi-GPU: None
Memory Memory Size: 2048MB Memory Interface: 128BIT Memory Type: DDR3 Memory Clock: 1200MHz Cooling Cooling Type: Active Fansink 3D API DirectX version: 11 OpenGL: YES Dimensions Slot Width: 1 Slot Profile: Standard profile Card Size: mm
Output Configuration DVI: 1x Dual Link CRT: 1x HDMI: 1x HDCP ready: YES RAMDAC: 400MHz Max. Res. digital: 2560x1600 Max. Res. analog: 2048x1536 Bundle Package Content:
Club 3D HD 5550 Overclocked Edition graphics card
Driver & E-Manual CD
Quick install guide

115,000

CLUB - ATI RADEON HD 5670 - 512MB - DDR5

Radeon HD 5670
CGAX-5672CI - PCI Express 2.1 - 512MB - GDDR5 - 128BIT
Enjoy best-in-class performance with Club 3D Radeon HD 5670 graphics card. Experience the speed, responsiveness and performance of ultrahigh bandwidth GDDR5 memory. Enable an intense gaming performance with full DirectX® …

Model

Product Name: Radeon HD 5670
Product Series: Radeon HD5000
Item Code: CGAX-5672CI
EAN Code: 8717249408734
Interface

Bus Interface: PCI Express 2.1
Chipset

GPU Chipset: Redwood XT
GPU Clock: 775MHz
Stream Processors: 400
Multi-GPU

Multi-GPU: CrossFireX
Memory

Memory Size: 512MB
Memory Interface: 128BIT
Memory Type: GDDR5
Memory Clock: 3800MHz
Cooling

Cooling Type: Active Fansink
3D API

DirectX version: 11
OpenGL: YES
Dimensions

Slot Width: 2 Slots
Profile: Standard profile
Card Size: 183*98*38 mm
Output Configuration

DVI: 1x Dual Link
CRT: 1x
HDMI: 1x
HDCP ready: YES
RAMDAC: 400MHz
Max. Res. digital: 2560x1600
Max. Res. analog: 2048x1536
Bundle

Club 3D Radeon HD 5670 graphics card
Driver & E-Manual CD
Quick install guide
110,000 Toman

VGA HIS 4670 1GB/DDR2

Model Name HIS HD 4670 IceQ (Full HD 1080p) Native HDMI 1GB (128bit) 800 MHz DDR3 Dual Link-DVI / VGA / HDMI (HDCP) PCIe(RoHS) Chipset Radeon HD 4600 PCIe Series ASIC Radeon™ HD 4600 GPU Pixel Pipelines 320 stream processing units* (Unified) Vertex Engines 320 stream processing units* (Unified) Manu. Process (Micron) 55nm Transistor 514 million Memory Size (MB) 1024 Memory Type DDR2 RAMDAC (MHz) 400 Engine CLK (MHz) 750 Memory CLK (MHz) 1600 Memory Interface (bit) 128 Power Supply Requirement 400 Watt or greater power supply (550 Watt for ATI CrossFireX™ technology in dual mode) is recommended Max. Resolution 1920x1200 (single-link DVI) or 2560x1600 (dual-link DVI) Bus Interface PCI Express x16 (PCI Express 2.0) VGA Yes 2nd VGA No DVI Yes 2nd DVI No TV-out NO HDMI YES ATI Radeon™ HD 4600 System Requirements

PCI Express® based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard
400 Watt or greater power supply (550 Watt for ATI CrossFireX™ technology in dual mode) is recommended
Certified power supplies are recommended.
1GB of system memory recommended
Installation software requires CD-ROM drive
DVD playback requires DVD drive
Blu-ray™ playback requires Blu-ray drive and full 1080p display requires a 1080p-capable monitor
To enable dual mode ATI CrossFireX™ technology, a second ATI Radeon™ HD 4600 Series graphics card, an ATI CrossFireX Ready motherboard is required. Enable Software Crossfire in ATI Catalyst™.
Software CrossFire is only available when two graphics accelerators from the same family are plugged into a CrossFire compatible motherboard with no hardware interconnect between the two graphics accelerators.

109,000 تومان

پیشنهاد من با کمی اختلاف قیمت:
CLUB - ATI RADEON HD 5750 - 1GB

HD5750
Now, more people than ever can experience real innovation in DirectX® 11 gaming with the Club 3D HD5750 graphics card. Loaded with advanced technology, this graphics card has the power and premium features you need for fully immersive gameplay. Expand your visual real estate across up to three displays and get lost in the action with revolutionary ATI Eyefinity technology*. Using ATI Stream technology**, accelerate even the most demanding applications and do more then ever with our PC. Enable realistic visual effects and an explosive HD gaming performance to dominate the competition.

• Compliant with DirectX® 11 and earlier revisions
• ATI Eyefinity technology with support for up to three displays*
• ATI Stream technology**
• Supports OpenGL 3.1
• Dual-mode ATI CrossFireX™ technology support for highly scalable performance

• ATI Avivo™ HD video and display technology***

• Dynamic power management with ATI PowerPlay™ technology

• HDCP-Capable****

Model Product Name: HD5750 Product Series: Radeon HD5000 Item Code: CGAX-57524IDP EAN Code: 8717249406709 Interface Bus Interface: PCI Express 2.1 Chipset GPU Chipset: Juniper LE GPU Clock: 700MHz Stream Processors: 720 Multi-GPU Multi-GPU: CrossFireX
Memory Memory Size: 1024MB Memory Interface: 128BIT Memory Type: GDDR5 Memory Clock: 4600MHz Cooling Cooling Type: Active Fansink 3D API DirectX version: 11 OpenGL: YES Dimensions Slot Width: 2 Slots Profile: Standard profile Card Size: 182*98*38 mm
Output Configuration DVI: 2x Dual Link CRT: via Adapter HDMI: 1x Display Port: 1x HDTV out: NO TV-Out: NO HDCP Ready: YES RAMDAC: 400MHz Max. Res. digital: 2560x1600 Max. Res. analog: 2048x1536 Bundle Package Content:
Club 3D HD5750 graphics card
DVI to VGA adpater
Driver & E-Manual CD
Quick install guide

160,000 Toman

MSI - GeForce GTS450 - 1GB

Graphics Engine GeForce GTS 450 Bus Standard PCI Express x16 2.0 Memory Type GDDR5 Memory Size(MB) 1024 Memory Interface 128bits Core Clock Speed(MHz) 783 Memory Clock Speed(MHz) 3608 Memory Bandwidth(GB/sec) N/A Texture Fill Rate(billion/sec) N/A DVI Output 2 D-SUB Output 2(optional, via DVI to D-Sub adaptor) HDMI-Output 2(optional, via DVI to HDMI adaptor) Mini HDMI-Output 1 DisplayPort N/A Mini DisplayPort N/A VIVO(Video-in/out) N/A TV-Output N/A HDTV Support N/A HDCP Support Y Dual-link DVI Y HDMI Support Y Display Ouput(Max Resolution) 2560x1600 RAMDACs 400 DirectX Version Support 11 OpenGL Version Support 4.0 CrossFire Support N/A SLI Support Y HyperMemory Tech. N/A 3-way SLI N/A TurboCache tech. N/A Card Dimension(mm) 210x112x40.5mm Weight N/A GPU Features ‧NVIDIA GeForce Unified Driver Architecture (UDA)
‧Microsoft Windows 7 Support
‧NVIDIA PhysX Technology
‧Microsoft DirectX 11 Support
‧NVIDIA CUDA Technology
‧Hardware Decode Acceleration
‧PCI Express 2.0 Support
‧OpenGL 4.0 Optimization and Support
‧OpenCL Support
‧DirectCompute 5.0 Support
‧32x Anti-aliasing Technology
‧Dual-link DVI Support
‧HDMI 1.4 Support
‧NVIDIA PureVideo HD Technology
‧Dual-stream Hardware Acceleration
‧Dynamic Contrast Enhancement & Color Stretch
‧Dual-link HDCP Capable
‧High-Quality Scaling
‧Bad Edit Correction
‧Edge Enhancement
‧Enhanced Error Resilience
‧Noise Reduction

• All brand name & products are registered trademarks of their respective companies.
• All Chipset specs are derived from Nvidia data sheet. For your reference only.

170,000 Toman

VGA HIS 5670 1GB/DDR3

Model Name HIS HD 5670 IceQ (DirectX 11/ Full HD 1080p) Native HDMI 1GB (128bit) GDDR5 Dual Link-DVI / VGA / HDMI (HDCP) PCIe (RoHS)
Chipset Radeon HD 5670 PCIe Series ASIC RadeonTM HD 5670 GPU Manu. Process (Micron) 40nm Memory Size (MB) 1024 Memory Type GDDR5 Engine CLK (MHz) 775 Memory CLK (Gbps) 4Gbps Memory Interface (bit) 128 Power Supply Requirement 400 Watt or greater power (500 Watt for ATI CrossFireX technology in dual mode) Max. Resolution 2560*1600 Bus Interface PCI Express x16 Display Port No HDMI Yes DVIYes Yes 2nd DVI Yes

در ضمن اگر می خواهید آور کلاک کنید پاور را به 585 گرین تغییر بدهید تا در هنگام اعمال بار با کمبود ولتاژ مواجه نشوید!

s_7_sh
09-05-2011, 20:55
حامد جان اورکلاک چیه؟!فقط میخوام بدون خاموش شدن سیستم فیلم نگاه کنم فقط همین:31:

1-نگفتی مشکل از گرافیک آنبرد من بوده یعنی خرابه یا این گرافیک برای تماشای فیلم ضعیف بوده؟
2-ati بهتره یا geforce ؟؟

NirvanaH
09-05-2011, 22:13
حامد جان اورکلاک چیه؟!فقط میخوام بدون خاموش شدن سیستم فیلم نگاه کنم فقط همین:31:

2-ati بهتره یا geforce ؟؟

همون افزایش ولتاژ و فرکانس بصورت هماهنگ و موازی تا جایی که قطعه نسوزه!

نگفتی مشکل از گرافیک آنبرد من بوده یعنی خرابه یا این گرافیک برای تماشای فیلم ضعیف بوده؟

دوست عزیز مدل کارت شما بسیار بسیار پایین است.گرافیکهای آنبرد با کیفیت بالاتری هم هست. شما چرا این رو خریدی؟ این گرافیک در حد وب گردی و تایپ متن است نه دیدن فیلم با کیفیت بوری و HD !

ati بهتره یا geforce ؟؟

من به شخصه تعصب خاصی روی این دو شرکت سازنده چیپ ندارم.ولی کارتهای ATI خوش قیمت تر هستند.البته در رنجی که شما پیشنهاد دادید، یعنی همون 100.000تومن. که توصیه میکنم در این رنج کارتهای متوسط قیمت برند HIS را مد نظر قرار دهید!
انویدیا هم اگر خواستید بگیرید همان GeForce GTS450 گزینه مناسبی است.
من این مدلها را پیشنهاد میکنم(قیمت رو ذکر نمیکنم):
GeForce GTS450
MSI N9800GT-T2D1G-OC
EVGA 8600GT 256MB]
VGA XFX ATI HD5570 2GB DDR3
VGA HIS 5670 1GB/DDR3
CLUB - ATI RADEON HD 5750 - 1GB
XFX - ATI RADEON HD 5670 - 1GB
EVGA - GeForce GT 440
EVGA - GeForce GTS 450
SAPPHIRE HD 5750 1GB

قیمت قطعات داخل سایتها 10.000 تا 15.000هزار تومن با مغازه و جاهایی که مرکز بخش و نمایندگی هستند، اختلاف داره.به تو هم توصیه می کنم اختلاف قیم 50.000تومن رو با قیمت پیشنهادیت زیاد در نظر نگیر! چون با صد تومن کارت درست و درمونی نمیشه خرید!
رنگ قرمزها رو در درجه اول توجه قرار بده!

s_7_sh
09-05-2011, 22:33
من هر دو برند رو دیدم
احساس میکنم ati رنگهاش پررنگتره.geforce انگار که یه لایه سفید رو رنگهاش کشیدی
درسته؟

nooshabeh
09-05-2011, 22:53
GeForce GTS450
اینم تست بنچ مارک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدCLUB - ATI RADEON HD 5750 - 1GB
اینم تست بنچ مارک

اینم نظر سایت های خارجی خودت قضاوت کن

اینم بنچ مارک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبیشترین قدرت نسبت به قیمت

s_7_sh
09-05-2011, 23:02
صفحاتی که دادی رو نمیتونم باز کنم
حالا توی اون سایت ها گفته کدوم بهتره؟

s_7_sh
10-05-2011, 00:12
این دو مدل از نظر مدل و شکل شبیه هم هستند اما چرا اینقدر تفاوت قیمت دارند؟
HIS 5570 1024MB DDR3 FAN
SAPPIRE HD 5570 1GB DDR3 HDMI‎

s_7_sh
10-05-2011, 00:40
دوست عزیز مدل کارت شما بسیار بسیار پایین است.گرافیکهای آنبرد با کیفیت بالاتری هم هست. شما چرا این رو خریدی؟ این گرافیک در حد وب گردی و تایپ متن است نه دیدن فیلم با کیفیت بوری و HD !

حامد جان ,من قبل خرید اینجا پست داده بودم و دقیقا هم به تماشای فیلم اشاره کرده بودم
چند نفر گفتن 100% جواب میده

NirvanaH
10-05-2011, 06:52
حامد جان ,من قبل خرید اینجا پست داده بودم و دقیقا هم به تماشای فیلم اشاره کرده بودم
متاسفانه چند نفر که ادعاشون هم میشه گفتن 100% جواب میده

من نمیدونم کسی که از چیزی سر در نمیاره اگر درمورش حرف نزنه میترسه بقیه بهش بگن لاله!!
اینم سند:

بله.حق با شماست.ظاهرا بحث مفصلی هم برای اتنخاب سیستم با آنه داشته اید!!!:18:

NirvanaH
10-05-2011, 07:17
من هر دو برند رو دیدم
احساس میکنم ati رنگهاش پررنگتره.geforce انگار که یه لایه سفید رو رنگهاش کشیدی
درسته؟

لازم میدونم که در مورد برد کارتهای گرافیک چند خطی بنویسسم:
بله حق باشماست.اگر با دید تخصصی تر نگاه کنیم کارتهای گرافیک باسه رنگ عمده در بازار موجود هستند،
1)بهترین و پرقدرت ترین کارتهای گرافیک معمولا با برد مشکی عرضه میشوند که مهندسان سخت افزار از آن به عنوان کارتهای برد مشکی یاد میکنند! این کارته جز کارتهای حرفه ای و فوق حرفه ای محصوب میشنوند. معمولا قدرت آورکلاک بسیار بالایی دارند و ار توان مصرفی بالایی برخوردارند!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] +heatsink.JPG

2)کارتهای متوسط تا رده خوب با برد سبز وآبی عرضه میشوند. که دارای قدرت و مصرف برق متوسط هستند! این کارتها در رده حرفه ای و پایین تر از آن رده بندی میشوند.توان مصرفی خوبی هم دارند(مقرون به صرفه است)

3)کارتهای بی کیفیت و با قدرت پایین که بعضا از یک کارت گرافیک آنبرد هم قدرت کمتری دارند و در مقابل جریان برق و آورکلاک بسیار ناتوان هستند با رنگهای قرمز و قرمز روشن عرضه میشوند!

:::::.....:::::::نکات پایانی:شاید دوستان، این مواردی را که من ذکر کردم را امری سلیقه ای و برداشت ذهنی من بدانند ولی این موارد را من بعد از سالها تجربه و تست انواع کارتهی مختلف بدست آورده ام!
البته این امر در 95درصد موارد صدق میکند گاهی خدم هم مشاهده کرده ام که برخی کارتهای بالای 300.000هزارتومن بابردهای نارنجی و قرمر عرضه شده اند که بعد از تحقیق فهمیدم که توان خوبی واسه اور شدن نداردند!

موارد بالا رو در مورد مادربرد و گاها رم هم میتوان بسط داد!

NirvanaH
10-05-2011, 07:29
این دو مدل از نظر مدل و شکل شبیه هم هستند اما چرا اینقدر تفاوت قیمت دارند؟
HIS 5570 1024MB DDR3 FAN
SAPPIRE HD 5570 1GB DDR3 HDMI‎

دوست عزیز این اختلاف قیمت بر سر نوع چیپ آنها نیست بلکه بر سر برندی است که روی انه میخورد.یک مثال خیلی بارزک در بازار صوتی و تصویری اقلام سونی(مثلا ال سی دی9از سایر برندها گرانتر هستند.در برخی موارد شاید از لحاظ کیفیت تفاوتی نکدد ولی چون برند سونی برنقابل اطمینانتریست این اختلاف قیمت بوجود می اید!!!
HISهم برند معتبری است.نه اینکه ساپ فیر برند بدی است!نه این گونه نیست.Cooling مارک HISبهتر و قوی تر است.
من این دو کارت رو اصلا پیشنهاد نمی کنم! خوب هستند ولی با کمی هزینه اضافی میشه از امکانات بهتری هم واسه گیم(نه همه بازیها) و هم واسه فیلم برخوردار بود.
اینا بد نیستند:

شما نهایتا چقدر میتونی هزینه کنی(این رو در نظر بگیر که یه کارتی بگیری تا چند سالی جواب گوت باشه)؟

s_7_sh
10-05-2011, 07:56
من حداکثر میتوانم 100 هزار تومن هزینه کنم

اصلا به گیم فکر نکن چون اهلش نیستم

NirvanaH
10-05-2011, 11:01
من حداکثر میتوانم 100 هزار تومن هزینه کنم

اصلا به گیم فکر نکن چون اهلش نیستم

پس من فقط بهترین 100.000تومنیها رو میگم:

ASUS - GeForce GT 430 - 1GB

Specifications

Graphics Engine NVIDIA
GeForce GT 430
Bus Standard PCI Express 2.0
Video Memory DDR3 1G
Engine Clock 700 MHz
Shader Clock 1400 MHz
Memory Clock 1600 MHz ( 800 MHz DDR3 )
RAMDAC 400MHz Memory
Interface 128-bit D-Sub
Max Resolution 2048 x 1536
DVI Max Resolution 2560 x 1600
D-Sub Output Yes x 1 DVI Output Yes x 1 (DVI-I)
HDMI Output Yes x 1
HDCP Support Yes Software Bundled ASUS Utilities & Driver
Low Profile Bracket Bundled Yes ( 1 slots ) x ( 2 ) Note The card size is 6,3 inchesx 2.8 inches

CLUB - ATI RADEON HD 5670 - 512MB - DDR5

Specifications

Interface

Bus Interface: PCI Express 2.1
Chipset

GPU Chipset: Redwood XT

GPU Clock: 775MHz

Stream Processors: 400
Multi-GPU

Multi-GPU: CrossFireX
Memory

Memory Size: 512MB

Memory Interface: 128BIT

Memory Type: GDDR5

Memory Clock: 3800MHz
Cooling

Cooling Type: Active Fansink
3D API

DirectX version: 11

OpenGL: YES
Dimensions

Slot Width: 2 Slots

Profile: Standard profile

Card Size: 183*98*38 mm
Output Configuration

DVI: 1x Dual Link

CRT: 1x

HDMI: 1x

HDCP ready: YES

RAMDAC: 400MHz

Max. Res. digital: 2560x1600

Max. Res. analog: 2048x1536
Bundle

Club 3D Radeon HD 5670 graphics card

Driver & E-Manual CD

Quick install guide

EVGA - GeForce GT 440

EVGA GeForce GT 440 1024MB

Core Clock Speed 810MHz
Processing Cores 96
Memory Clock Speed 1600MHz

Memory Bandwidth 25.6GB/sec
Shader Clock Speed 1620MHz
Bus PCI-E 2.0
Interface DVI-I, DVI-I, Mini-HDMI
Product Warranty
3 years warranty
upgradable upon registration

VGA HIS 5570 1GB/DDR3

Model BrandHIS SeriesSilence ModelH557HR1G Form FactorLow Profile Ready Low Profile Bracket IncludedYes
Interface InterfacePCI Express 2.1 x16
Chipset Chipset ManufacturerATI GPURadeon HD 5570
Core Clock650MHz Stream Processors400
Stream Processing Units Memory Effective Memory Clock1334MHz
Memory Size1GB
Memory Interface128-bit
Memory TypeDDR3
3D API DirectXDirectX 11
Ports HDMI1 x HDMI D-SUB1 x D-SUB DVI1 x DVI General
Max Resolution2560 x 1600
CrossFireX SupportNo CoolerFanless
System Requirements400 Watt or greater power supply recommended
Dual-Link DVI SupportedYes HDCP ReadyYes
Packaging Package ContentsH557HR1G
2 x Half Height Brackets
Install CD with Multilingual User Guide
Quick Installation Guide
HIS Power Up Label Manufacturer Warranty Parts2 years limited Labor2 years limited

VGA XFX ATI HD5570 1GB DDR3

GPU Clock MHz 650
MHz Stream Processors 400
Bus Type PCI-E 2.1
Performance Standard Memory Interface Bus (bit) 128
Memory Type DDR2, DDR3 Memory Size (MB) 512 - 2048 MB
Memory Clock (MHz) 1000 - 1600 MHz
Microsoft® DirectX® Support 11
Shader Model Support 5.0
Open GL Optimization and Support 3.2
Cooling Fansink
√ ROHS
√ Profile Standard Dimensions (Imperial) 6.5 x 4.376 x 0.75, 6.61 x 4.41 x 0.74 Dimensions (Metric) 16.7 x 11 x 1.9, 16.8 x 11.2 x 1.88
Max Resolution Analog 2048 x 1536
Max Resolution Digital 2560 x 1600
ATI Radeon CrossFireX™ Technology
√ ATI Radeon PowerPlay™
√ ATI Radeon Stream Technology
√ ATI Eyefinity Technology √

1

نکات پایانی:
اول اینکه اونهایی که با رنگ قرمز نوشتم در اولویت قرار بده!
دوست عزیز من، با بودجه شما بهترین گزینه هایی که میشد انتخاب کرد را برایتان آورده ام.قیمتهایی که شما در سایتها میبینید با قیمت بازار اختلاف دارند.پس سایت را ملاک100درصدی قیمت قرار نده!
اینها انتخابهای من بود!اگر دوستان دیگه نظرات متفاوت با پیشنهادهای من رو داشتند اونها رو هم مد نظر قرار بده!
امیدوارم انتخاب خوبی داشته باشی.کارت رو بستی رو سیستم شیرینی فراموش نشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حامد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NirvanaH
10-05-2011, 11:25
این رو هم واسه اینکه بتونی یه مقایسه خوب داشته باشی:

s_7_sh
10-05-2011, 14:06
این رو هم واسه اینکه بتونی یه مقایسه خوب داشته باشی:

این مقایسه که گذاشتی آدم رو وسوسه میکنه 5750 بگیره

NirvanaH
12-05-2011, 14:45
این مقایسه که گذاشتی آدم رو وسوسه میکنه 5750 بگیره

خب پس بودجت زیاد شده!!!
اینم بد نیست!

Overview
Specification
System Requirements

Graphic Processor ATI Radeon® HD5770 GPU Clock 850 Mhz Memory 1GB GDDR-5 Memory Type DDR-5 Memory data rate 4.8Gbps Memory data width 128 bit CPU Bus PCI Express x16 Rev 2.0 Memory Clock 1.2GHz HDMI Support Yes HDCP Support Yes Shader Processors 800 Texture Units 40 Max. Board Power 108W Idel Board Power 18W

ersch
12-05-2011, 15:40
به نظر من 5850 بگیرید من دارم واقعا عالیه.

NirvanaH
12-05-2011, 20:56
به نظر من 5850 بگیرید من دارم واقعا عالیه.

بهترین و کاملترین ترین نظر!
ممنونم.:40:

s_7_sh
13-05-2011, 16:44
بهترین و کاملترین ترین نظر!
ممنونم.:40:

دمتون گرم فکر پولشم باشید:31:

s_7_sh
13-05-2011, 17:26
دمای 48 درجه سانتیگراد و سرعت چرخش فن سی پی یو 5400 طبیعی هستش؟
(من تنظیمات بایوس را دست نزدم. در حالت پیشفرض هستش)
سیستم من همیشه روشنه. حتی شب هم روشن میزارم

NirvanaH
14-05-2011, 21:30
دمای 48 درجه سانتیگراد و سرعت چرخش فن سی پی یو 5400 طبیعی هستش؟
(من تنظیمات بایوس را دست نزدم. در حالت پیشفرض هستش)
سیستم من همیشه روشنه. حتی شب هم روشن میزارم

بله کاملا طبیعی هستش.دمای سی پی یو تا 56 کاملا طبیعی هستش و بالای 60 که رفت باید به کولینگ سی پی یو توجه کنی!