PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهم:تبدیل درایوهای اصلی به حافظه های ثانویه

paria86
04-05-2011, 12:59
با سلام

من ویندوز ایکس پی داشتم و تصمیم گرفتم سون نصب کنم حالا بعد از نصب سون ، دو تا از درایو هام شده حافظه ثانویه و وقتی روشون کلیک می کنم پیغام می ده لطفا دیسک وارد کنید. نمیدونم چطوری برگردونم جزو درایو های اصلیم اطلاعات خیلی مهمی هم دارم .ممنون میشم کمکم کنید.

jafarian
04-05-2011, 14:46
با سلام

من ویندوز ایکس پی داشتم و تصمیم گرفتم سون نصب کنم حالا بعد از نصب سون ، دو تا از درایو هام شده حافظه ثانویه و وقتی روشون کلیک می کنم پیغام می ده لطفا دیسک وارد کنید. نمیدونم چطوری برگردونم جزو درایو های اصلیم اطلاعات خیلی مهمی هم دارم .ممنون میشم کمکم کنید.

شما اسم درایوها رو تغییر بدین ازداخل computer management یا که ویندوز اکس پی قبلی رو نصب کنید ببینیددرست میشه:20:

saeed774
04-05-2011, 15:52
ويندوز سون رو چطوري نصب کرديد؟ از طريق بوت يا از طريق ويندوز Xp و انتخاب درايو C براي نصب سون؟
به هنگام نصب ويندوز لوازم جانبي مانند Usb يا رم ريدر به سيستم وصل بودن؟
فعلا بهترين راه همون تغيير نام دادن نام درايو که دوستمون اشاره کردن هست و بايد از Manage اينکارو انجام بدي.
روي Computer راست کليک کن و Manage رو بزن بعد روي Disk Managment کليک کن و در سمت راست روي درايو راست کليک کن و Change Drives Letters رو بزن و يک اسم ديگه مانند Z انتخاب کن . مشکلت حل نشد اگر به حين نصب ويندوز USB يا رم ريدر به سيستم وصل بود ، دوباره وصلشون کن و سيستم رو دوباره راه اندازي کن.
راستي تعداد درايوات همون اندازه قبلي هستن؟ 2 درايو جديد اضافه نشده؟

paria86
04-05-2011, 21:05
ممنون از دوستان
متاسفانه مشکل دیگه واسم پیش اومده ، رفتم مسیری که گفتین درایوهایی ایجاد کردم بعد که سیستم لاگ آف شد دیگه ویندوزم بابا نمیاد هر دفعه که خواستم نصب کنم زمان انتخاب پارتیشن همشون غیر فعال شدند یکیو انتخاب می کنم نصب میشه کامل اخرش لاگ اف میشه دیگه بالا نمیاد.الان هم هر سی دی میزارم در مرحله بوت قفل میشه و کار نمیکنه تو رو خدا کمکم کنید. وضعیت بدیه:41:

saeed774
04-05-2011, 22:54
درایوهایی ایجاد کردم
کي اين حرفو زد؟! گفته شد اون درايوا که پيغام ميدن تغيير نام بده .

الان هم هر سی دی میزارم در مرحله بوت قفل میشه
شما يکبار درايواي سيدي رام رو از Device Manager آنيستال کن. منظورتون اين بود که سيدي داخل سيدي رام ميذاري قفل ميکنه؟
منظورتون از بوت چيه؟ باز شدن سيدي رام يا بوت اول راه اندازي سيستم؟

سوال منو جواب ندادين؟ Usb يا رم ريدر يا قطعه اي که جاي فلاپي درايو قرار ميگيره و شامل يواس بي و رم ريدر هست تو سيسمتون دارين؟ اگه دارين داخل کيس رو باز کن و سوکتش رو در بيار و دوباره نصب ويندوز رو امتحان کن .

paria86
04-05-2011, 23:08
کي اين حرفو زد؟! گفته شد اون درايوا که پيغام ميدن تغيير نام بده .

شما يکبار درايواي سيدي رام رو از Device Manager آنيستال کن. منظورتون اين بود که سيدي داخل سيدي رام ميذاري قفل ميکنه؟
منظورتون از بوت چيه؟ باز شدن سيدي رام يا بوت اول راه اندازي سيستم؟

سوال منو جواب ندادين؟ Usb يا رم ريدر يا قطعه اي که جاي فلاپي درايو قرار ميگيره و شامل يواس بي و رم ريدر هست تو سيسمتون دارين؟ اگه دارين داخل کيس رو باز کن و سوکتش رو در بيار و دوباره نصب ويندوز رو امتحان کن .

درسته من علاوه بر تغییر نام کار اشتباهی کردم و درایو ایجاد کردم در حالی که شما نگفته بدین
---------------------------------------------------

وقتی ویندوز بالا نیاد چطوری دیوایس منیجر برم؟
-----------------------------------------------------
بوت اول راه اندازی سیستم هست که مرحله اول قفل می کنه.صدای بدی هم میاد از کیسم

------------------------------------------------------------------------

جای یو اس بی و فلاپی دارم اما هیچ چیزی به اونا وصل نبود و داخل فلاپی درایوم هم چیزی نبود.

هر ویندوزی میزارم قفل می کنه ....

jafarian
06-05-2011, 09:08
درسته من علاوه بر تغییر نام کار اشتباهی کردم و درایو ایجاد کردم در حالی که شما نگفته بدین
---------------------------------------------------

وقتی ویندوز بالا نیاد چطوری دیوایس منیجر برم؟
-----------------------------------------------------
بوت اول راه اندازی سیستم هست که مرحله اول قفل می کنه.صدای بدی هم میاد از کیسم

------------------------------------------------------------------------

جای یو اس بی و فلاپی دارم اما هیچ چیزی به اونا وصل نبود و داخل فلاپی درایوم هم چیزی نبود.

هر ویندوزی میزارم قفل می کنه ....

شما میتونی ازسیدی Hiren's Boot CD استفاده کنیدکه یک سیدی تحت بوت کلی ابزاردرزمینه هارددرخودش جاداده وقتی که به صورت بوت با این برنامه وارد هارد شدین ابتدابه وسیله یکی ازابزاهای پارتیشن بندی همین سیدی درایوی که ایجاد کردین بایکی ازدرایوهای دیگه خودتون Merge (ادغام) میکنیدبعدش ازطریق windows xp live که داخل همین سیدی هست استفاده کنید اگروارد ویندوزشدبعدازاینکه درایوی که ساختین ادغام کردین میتونیدازقسمت computer management درایو چنج کنید اسمش

پست دانلود Hirens BootCD 13.2

لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

paria86
07-05-2011, 11:01
شما میتونی ازسیدی Hiren's Boot CD استفده کنیدکه یک سیدی تحت بوت کلی ابزاردرزمینه هارددرخودش جاداده وقتی که به صورت بوت با این برنامه وارد هارد شدین ابتدابه وسیله یکی ازابزاهای پارتیشن همین سیدی درایوی که ایجاد کردین بایکی ازدرایوهای دیگه خودتون Merge (ادغام) میکنیدبعدش ازطریق windows xp live که داخل همین سیدی هست استفاده کنید اگروارد ویندوزشدبعدازاینکه درایوی که ساختین ادغام کردین میتونیدازقسمت computer management درایو چنج کنید اسمش

پست دانلود Hirens BootCD 13.2

لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تشکر از همه دوستان ، بویژه شما واقعا کمک بزرگی کردین.