PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه حجم درایو c رو افزایش داد؟

panghol
04-05-2011, 11:50
سلام
دوستان کسی میدونه چطوری میشه تو ویندوز 7 حجم درایو c رو افزایش داد؟(بدون اینکه ویندوز رو عوض کنی)

یه سوال دیگه چطوریه که درایو ویندوز با اینکه برنامه زیادی توش نصب نیست,پشت سر هم پرمیشه و ارور میده؟تکلیف چیه چیکار باید کرد؟(در ضمن اینم بگم که آنتی ویروس سیستم همیشه آپدیت هستش)

ممنون از راهنماییتون

saeed774
04-05-2011, 12:24
با برنامه های پارتیشن بندی مثله پاراگون یا آکرونیس میتونی این کارو انجام بدی . بدین صورت که از حجم درایو D کاهش بدی و به درایو C اضافه کنی.
در ویندوز پوشه های Temp موجودن که به هنگام نصب نرم افزارها یا .... فایل های اضافی داخل این پوشه ها قرار میگیره و به مرور حجمشون افزایش پیدا میکنه. یا قابلیت System Restore ویندوز هم برای بک آپ گرفتن سیستم فایل های زیادی رو ذخیره میکنه تا در مواقع نیاز ازشون استفاده کنه .
حالا شما میتونی با خیال راحت این پوشه ها و محتویات اونا رو به همراه سیستم ریستور خالی کنی . ویندوز دوباره ، کارش رو انجام خواهد داد.
روی درایو ویندوز راست کلیک کن و Properties بزن بعد در پایین Clean Up بزن در صفحه باز شده فقط تیک گزینه Temporary Files رو بزن .بعد به تب More Option برو و Clean Up پایینی رو بزن و بعد روی Delete کلیک کن و همه صفحات رو OK کن.
با اینکار حجم قایل توجهی از درایو آزاد خواهد شد.
این برنامه رو هم دانلود کن : تیک همه گزینه ها بجز Preftech رو بزن و روی Empety Selected کلیک کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

panghol
04-05-2011, 15:21
دوست عزیز کارهایی که فرمودین رو تست کردم منتهی جواب نداد:41:
خودم همیشه از نرم افزار c cleaner استفاده میکنم ,واسه خودم هم سواله که چطوری میشه که یه دفعه ای حجم درایو اندازه 2 گیگ بیشتر بشه:13:
با این تفاسیر راهی هستش که بشه حجم درایو ویندوز رو بالا برد؟

esi222
04-05-2011, 15:31
این راهی که دوستمون saeed گفتن حتما جواب میده.
شما با هر آپدیت که ویندوزی که انجام میدی(حتی فایلای کیلوبایتی) موقع نصب آپدیت یه ریستور از سیستم میگیریه که باعث میشه حدودا 2گیگ یا بیشتر از حجم درایو رو اشغال کنه که همونطور که دوستمون گفتن به راحتی میتونی پاکشون کنی بدون هیچ مشکلی.

saeed774
04-05-2011, 15:41
يعني يک گيگ هم خالي تشد؟!! اگه تا بحال سيستم ريستور رو خالي نکرده باشين حتما بايد يه گيگي خالي ميشد. مگر اينکه از ابتدا سيستم ريستور رو غيرفعال کرده باشين.
در مورد تغيير سايز پارتيشن هم گفتم بايد از آکرونيس يا پارتيشن مجيک استفاده کني.
در تاپيک زير يکي از دوستان منوها و طرز کار برنامه پارتيشن بندي رو توضيح داده :

panghol
04-05-2011, 16:13
يعني يک گيگ هم خالي تشد؟!! اگه تا بحال سيستم ريستور رو خالي نکرده باشين حتما بايد يه گيگي خالي ميشد. مگر اينکه از ابتدا سيستم ريستور رو غيرفعال کرده باشين.
در مورد تغيير سايز پارتيشن هم گفتم بايد از آکرونيس يا پارتيشن مجيک استفاده کني.
در تاپيک زير يکي از دوستان منوها و طرز کار برنامه پارتيشن بندي رو توضيح داده :

من دقیقا کاری که گفتین تست کردم فقط فقط فقط 30 مگ فضا آزاد شد.
حالا این سیستم ریستور که میگین چطوری فعال میشه؟
اون پارتیشن بندی هم انگاری ریسکش واسه یه صفر کیلومتر بالاست.یه جورایی باید هر طور شده فضای درایو رو آزاد کنم.خواهشا راهنمایی کنین که بد جور کلافه شدم:41:

saeed774
04-05-2011, 16:41
سيستم ريستور بصورت پيش فرض فعال هست . مگر اينکه خودتون غيرفعال کرده باشين که اونم فکر نکنم تغيير داده باشين.

بله ريسک کار با نرم افزارهاي پارتيشن بندي براي کساني که آشنائيت باهاش ندارند بالاست و ممکنه به اطلاعاتتون آسيب بزنين.

والا چي بگم همين کارا رو براي افزايش فضا پيشنهاد ميدن؟ رمت چند گيگ هست؟ ميشه با کم کردن فضاي حافظه مجازي هم فضا رو افزايش داد ولي پيشنهاد نميشه.

mhs_837
05-05-2011, 09:26
سلام
خیلی از نرم افزارها هم واسه خودشون شاخه Temp دارن.مثلا IDM فایلهایی را که درحال دانلود هست درشاخه Tempدرمسیر پیش فرضی در درایو c ذخیره می کنه و این باعث میشه فضای خیلی زیادی رو درگیر خودش کنه.شما می تونی از داخل تنظیمات اینجور برنامه ها مسیر Tempشون رو عوض کنی.درضمن در c:\windows شاخه ی temp ای هست که هیچگاه در cleanup بررسی نمیشه.شما خودتون اوون رو هم بررسی کنین.

panghol
05-05-2011, 14:46
سيستم ريستور بصورت پيش فرض فعال هست . مگر اينکه خودتون غيرفعال کرده باشين که اونم فکر نکنم تغيير داده باشين.

بله ريسک کار با نرم افزارهاي پارتيشن بندي براي کساني که آشنائيت باهاش ندارند بالاست و ممکنه به اطلاعاتتون آسيب بزنين.

والا چي بگم همين کارا رو براي افزايش فضا پيشنهاد ميدن؟ رمت چند گيگ هست؟ ميشه با کم کردن فضاي حافظه مجازي هم فضا رو افزايش داد ولي پيشنهاد نميشه.

مدل لپ تاپ:acer 5315
RAM:1G

panghol
05-05-2011, 15:00
سلام
خیلی از نرم افزارها هم واسه خودشون شاخه Temp دارن.مثلا IDM فایلهایی را که درحال دانلود هست درشاخه Tempدرمسیر پیش فرضی در درایو c ذخیره می کنه و این باعث میشه فضای خیلی زیادی رو درگیر خودش کنه.شما می تونی از داخل تنظیمات اینجور برنامه ها مسیر Tempشون رو عوض کنی.درضمن در c:\windows شاخه ی temp ای هست که هیچگاه در cleanup بررسی نمیشه.شما خودتون اوون رو هم بررسی کنین.

سلام
دوست عزیز مسیری که گفتین رو چک کردم حجمش زیر 1 مگ بودش.

در رابطه با IDM هم معمولا دانلود با حجم بالا رو دارم.تغیییرات(هم مسیر دانلود و هم مسیر TEMOP) رو اعمال کردم اما جواب ندادش:41:

saeed774
05-05-2011, 15:07
در رابطه با IDM هم معمولا دانلود با حجم بالا رو دارم.تغیییرات(هم مسیر دانلود و هم مسیر TEMOP) رو اعمال کردم اما جواب ندادش
ممکنه با اين کار دانلودهايي که نصفه موندن ديگه دانلود نشن!! چون دانلود منيجر نميتونه فايل نصفه رو پيدا کنه تا به دانلود ادامه بده.
در حالتي که هيچ فايلي براي دانلود نمونده باشه بايد اين کارو انجام بدين.

مدل لپ تاپ:acer 5315
RAM:1G
متاسفانه رم شما پايينه و با کم کردن حافظه مجازي سيستم قاط ميزنه.

بهترين روش همون افزايش حجم درايو با پارتيشن بندي و اختصاص فضاي اضافي به درايو ويندوز هست. شما به يک نفر که در زمينه پارتيشن بندب آشنا هستن ،‌ لپ تاپ رو بدين واستون استاد کنه!

panghol
05-05-2011, 15:11
ممکنه با اين کار دانلودهايي که نصفه موندن ديگه دانلود نشن!! چون دانلود منيجر نميتونه فايل نصفه رو پيدا کنه تا به دانلود ادامه بده.
در حالتي که هيچ فايلي براي دانلود نمونده باشه بايد اين کارو انجام بدين.

متاسفانه رم شما پايينه و با کم کردن حافظه مجازي سيستم قاط ميزنه.

بهترين روش همون افزايش حجم درايو با پارتيشن بندي و اختصاص فضاي اضافي به درايو ويندوز هست. شما به يک نفر که در زمينه پارتيشن بندب آشنا هستن ،‌ لپ تاپ رو بدين واستون استاد کنه!

مرسی عزیز
:11:

fari86
10-09-2011, 23:01
سلام دوستان . من به مشکلی برخوردم که هیچ رقمه نمی تونم برطرفش کنم اونم تغییر سایز یا افزایش حجم درایو c تو ویندوز سون است با نرم افزار acrons امتحان کردم اما متاسفانه ویندوزم پرید و مجبور شدم دوباره از نو نصب کنم خواهشا راهنمایی کنید مرسی

nobody73292
20-07-2013, 09:32
اگه منظورت اینه که نمیخوای از یه درایو دیگه به درایو c اضافه کنی همین کارا که دوستان گفتن
ولی اگه منظورت اینکه از یه درایو دیگه مقداری حجم بگیری به درایو c اضافه کنی
این میشه
هر چند گیگ هم که هاردت داشته باشه میتونی به درایو c اضفه کنی

حال توضیح دادن ندارم
برو این لینک
خوب توضیح داده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]