PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خستگی غیر طبیعی ؟؟؟؟؟؟

dragon-fly
02-05-2011, 18:52
سلام دوستان
من یه چند وقتی میشه که انرژی بدنم به شدت کم شده.طوری که وقتی کلاسام توی طبقه چهارم تشکیل میشه نمیتونم یه سره برم بالا و باید 2-3 بار توی طبقه های مختلف صبر کنم تا بتونم برم بالا.
و به شدت هم کم حوصله شدم.
کلا هیچ انرژی ای توی بدنم حس نمیکنم.
بدنم خیلی زود خالی میکنه .
فعالیت ذهنی و حافظم تعطیل شده.شدم مثل حشیشیا.
حافظم انقدر ضعیف شده که از سر سفره پا میشم میرم تو اشپزخونه نمک بیارم،وقتی میرم توی اشپز خونه یادم میره که اومدم برای چی.و مرتب دارم بدتر میشم.
حالا اگه میشه کمک کنید شاید مشکل من حل شه ؟
مرسی

Dj_aghamajid
03-05-2011, 11:16
آزمایش خون و کلا چکاپ برید!
احتمالا یکی از مشکلات باید از کمبود آهن باشه!

water_lily_2012
03-05-2011, 11:21
سلام
پسر هستيد يا دختر؟
چند سالتون هست؟
آيا بيماري خاصي داشته ايد يا داريد؟
رژيم غذايي داريد يا نه؟
وزن و قد شما چقدر هست؟

دقيق به سوالات جواب بدهيد تا ان شاء الله بتوانيم كمك كنيم.

new goddess
03-05-2011, 11:26
همين طور كه دوست خوبمون گفتند لطفا مشخصات خود را ذكر كنيد تا بتوان كمك كرد. ما كه نمي دانيم شما در چه وضعيتي هستيد. پس نظر دادن بدون اطلاعات اوليه بي مورد هست.

مهرسا1
03-05-2011, 12:01
احتمالا یکی از مشکلات باید از کمبود آهن باشه!

میشه بیشتر توضیح بدین؟این بیماری تو خانوم ها شایع تره درسته؟

dragon-fly
03-05-2011, 13:28
سلام
پسر هستيد يا دختر؟
چند سالتون هست؟
آيا بيماري خاصي داشته ايد يا داريد؟
رژيم غذايي داريد يا نه؟
وزن و قد شما چقدر هست؟

دقيق به سوالات جواب بدهيد تا ان شاء الله بتوانيم كمك كنيم.
سلام با تشکر از تمام دوستان
پسرم.
22 سالمه.
تالاسمی مینور.
نه رژیم ندارم ولی غذام بیشتر فست فوده.البته یه 3 ماهه که غذام بد شده.ولی مشکلم قدیمی تره.
قدم 170 وزنم 65

Переклад не
03-05-2011, 15:33
پسرم.
22 سالمه.
تالاسمی مینور.
نه رژیم ندارم ولی غذام بیشتر فست فوده.البته یه 3 ماهه که غذام بد شده.ولی مشکلم قدیمی تره.
قدم 170 وزنم 65
تمامی مواردی که گفتی یه طرف ، این غذای آشغال فست فودی هم یه طرف
هر کی خربزه میخوره باید پای لرزشم بایسته
تا حالا کدووم فست فود داری گفته که غذاهاش ویتامین دارن؟

water_lily_2012
03-05-2011, 15:57
شما به علت بيماري تالاسمي كه داريد هميشه يك كم ضعف داريد كه مي توانيد با ورزش صحيح و غذاهاي مقوي تر جبران كنيد. ولي شما با غذاي بي ارزشي كه مصرف كرده ايد دچار ضعف شده ايد. و چون غذاهايي مصرف كرده ايد كه 100 درصد فاقد فسفر هستند و شما نيز در حال استفاده بسيار از مغزتان هستيد همين فسفر باقيمانده را نيز از دست مي دهيد و باعث كم حافظه شدن شما مي شود.
و همچنين چون دچار كم خوني هستيد، خون كمي به مغزتان مي رسد كه اين بيشتر در هنگام بالا رفتن خود را نشان ميدهد. و به علت خستگي و كم خوني فكر شما كار نمي كند در نتيجه عصباني مي شويد.

پس تنها توصيه من به شما استفاده از غذاي مناسب در ساعات مناسب هست. همچنين يك ورزش مداوم و سبك.
بيشتر از مغزها استفاده كنيد كه هم مقوي بوده هم خون ساز و هم داراي فسفر بسيار زيادي هستند. مانند پسته، گردو ، بادام و ...

موفق باشيد.

dragon-fly
03-05-2011, 16:44
تمامی مواردی که گفتی یه طرف ، این غذای آشغال فست فودی هم یه طرف
هر کی خربزه میخوره باید پای لرزشم بایسته
تا حالا کدووم فست فود داری گفته که غذاهاش ویتامین دارن؟
دوست من چرا قاطی میکنی.بعضی وقتا چاره ای نیست.
به هر حال ممنون.

شما به علت بيماري تالاسمي كه داريد هميشه يك كم ضعف داريد كه مي توانيد با ورزش صحيح و غذاهاي مقوي تر جبران كنيد. ولي شما با غذاي بي ارزشي كه مصرف كرده ايد دچار ضعف شده ايد. و چون غذاهايي مصرف كرده ايد كه 100 درصد فاقد فسفر هستند و شما نيز در حال استفاده بسيار از مغزتان هستيد همين فسفر باقيمانده را نيز از دست مي دهيد و باعث كم حافظه شدن شما مي شود.
و همچنين چون دچار كم خوني هستيد، خون كمي به مغزتان مي رسد كه اين بيشتر در هنگام بالا رفتن خود را نشان ميدهد. و به علت خستگي و كم خوني فكر شما كار نمي كند در نتيجه عصباني مي شويد.

پس تنها توصيه من به شما استفاده از غذاي مناسب در ساعات مناسب هست. همچنين يك ورزش مداوم و سبك.
بيشتر از مغزها استفاده كنيد كه هم مقوي بوده هم خون ساز و هم داراي فسفر بسيار زيادي هستند. مانند پسته، گردو ، بادام و ...

موفق باشيد.
خودم میدونم غذاهایی که میخورم چرته.اما این طرز غذا خوردنم 3 ماهه ولی ضعفم خیلی بیشتر از 3 ماهه.
همیشه از مغزها استفاده میکنم.و شاید همین یکم انرژی که دارم از هموناس.
ممنون بابت راهنمایی
فکر کنم برم یه دکتر بهتره.اما اگه میشه بگید این مشکل من به چه تخصصی مربوط میشه که برم پیش همون دکتر.

morsadr
03-05-2011, 16:55
دوست عزیز خستگی و بی حالی علل متفاوتی دارد . تالاسمس مینور خودش می تواند از علل مهم این مطلب باشد ولی با توجه به اینکه بتازگی دچار این مساله شده اید احتمالا باید علت دیگری هم وجود داشته باشد . از علل مهم دیگر کم خونی های دیگر و فقر آهن می باشد که باید توسط آزمایش تایید شود .
مساله مهم دیگر استرس و اضطراب و افسردگی می باشد که باید توسط پزشک بررسی شود .
البته خستگی ها و کم خوابی ها و کمبودهای تغذیه ای از علل دیگر می باشد .
بنابر این در ابتدا یک شرح حال دقیق و سپس یک بررسی آزمایشگاهی توصیه می شود .

dragon-fly
03-05-2011, 17:00
دوست عزیز خستگی و بی حالی علل متفاوتی دارد . تالاسمس مینور خودش می تواند از علل مهم این مطلب باشد ولی با توجه به اینکه بتازگی دچار این مساله شده اید احتمالا باید علت دیگری هم وجود داشته باشد . از علل مهم دیگر کم خونی های دیگر و فقر آهن می باشد که باید توسط آزمایش تایید شود .
مساله مهم دیگر استرس و اضطراب و افسردگی می باشد که باید توسط پزشک بررسی شود .
البته خستگی ها و کم خوابی ها و کمبودهای تغذیه ای از علل دیگر می باشد .
بنابر این در ابتدا یک شرح حال دقیق و سپس یک بررسی آزمایشگاهی توصیه می شود .

مرسی .
اگه میگفتید پیش چه دکتری هم باید برم ممنون میشم.

water_lily_2012
04-05-2011, 10:53
نمي شه الان گفت كه شما پيش چه دكتري برويد. صرف وقت و هزينه مي شود. پس بهتره ابتدا شما به يك دكتر عمومي مراجعه كنيد تا آزمايش كامل براي شما بنويسد. سپس در پي نتيجه آزمايش خود دكتر شما را دكتر مربوطه هدايت مي كند.

morsadr
04-05-2011, 13:57
مرسی .
اگه میگفتید پیش چه دکتری هم باید برم ممنون میشم.

کلا در شروع بررسی بیماریها و مواردی که نمیدونیم مشکل از کجاست باید از پزشک عمومی شروع کرد .