PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بدسکتور

MaFia
01-06-2006, 16:09
دوستان برنامه ای نیاز دارم برای بلاک کردن بد سکتور
تاپیک های زیادی در این مورد دیدم تو انجمن که بحث شده اما کار ساز نبوده
خب بدسکتور کلا اینگار چاره ای برای رفع نداره و ...
اما برنامه ای نیاز دارم که دیگه رو اون چیزی نوشته نشه و نادید بگیره حالا حجم و .... هم کم شه مشکلی نیست
چون توسط برنامه ای هزاران بار رو یه سکتور نوشته شده و بد سکتور ایجاد شده و متاسفانه توسط پاورمکس هم پارتیشن مربوطه رو حذف و از اول پارتیشن بندی کردم حالا برای 3 گیگ یه هارد 80 به فنا رفته
پاور مکس و ان دی دی رو هم پیشنهاد ندین لطفا

NoneForce
01-06-2006, 16:56
سلام
اين 3 تا را يك امتحاني بكنيد
(البته ماكستور يه برنامه LowLeveFormat هم داره اسمش MAXLLF.EXE است .)
1- HDD Regenerator
2- MHDD
3- SpinRite

mahramasrar2
01-06-2006, 17:05
مافيا جان به اين تاپيك سري بزن حتما از تعجب خشكت مي زنه!!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا جهت بدسكتور هم فعلا بهترين برنامه اي كه خيلي ادعا در اين رابطه دار
HDD Regenerator 1.51 FULL

است اين برنامه ادعا مي كند كه
بهتر است از زبان خوش بشنويم:
نرم افزاری فوق العاده قدرتمند و مهم و کاربردی برای تعمیر و نوسازی هارد دیسک سیستم شما

این برنامه به گفته سازندش تا 60% بد سکتورهای هارد رو تعمیر و نوسازی میکنه !! توجه کردین چی گفتم ؟ گفتم تعمیر نه ریکاور کردن و اسکیپ کردن .
خوب حالا یه سری از تواناییهاشو براتون میگم که ببینین واقعا تکه .
1: توانایی پیدا کردن بد سکتورهای فیزیکی روی هارد
2: توانایی تعمیر بد سکتورهای فیزیکی ایجاد شده روی هارد
3: برنامه کاری با فایلهای سیستمی نداره و قابل استفاده با فرمت های NTFS FAT32 و هر گونه فرمت رایج دیگه میباشد.
4: با ساختن یه فلاپی بوت توسط خود برنامه میتونید تحت DOS با برنامه کار کنید .
5: با ساختن سیدی Bootable توسط برنامه میتونید اوتوماتیک به کار تعمیر و بازسازی بد سکتور های هاردتون بپردازید .

به نقل از satsat.net

hardrock007
01-06-2006, 17:18
مافيا جان

با استفاده از Partition Magic از اون قسمت هارد که دارای بد سکتور هستش يه پارتيشن بساز و اونو Hide کن

بعد با خيال راحت قسمتهای باقيمونده هاردو پارتيشنبندی کن

و مطمئن باش که اون 3 گيگ مزاحمتی ايجاد نميکنه چون به کل از فضای سالم ديسک حذف شده!

mohammad hamed
01-06-2006, 17:29
مافيا جان به اين تاپيك سري بزن حتما از تعجب خشكت مي زنه!!!!

ضمنا جهت بدسكتور هم فعلا بهترين برنامه اي كه خيلي ادعا در اين رابطه دار
HDD Regenerator 1.51 FULL

است اين برنامه ادعا مي كند كه
بهتر است از زبان خوش بشنويم:
نرم افزاری فوق العاده قدرتمند و مهم و کاربردی برای تعمیر و نوسازی هارد دیسک سیستم شما

این برنامه به گفته سازندش تا 60% بد سکتورهای هارد رو تعمیر و نوسازی میکنه !! توجه کردین چی گفتم ؟ گفتم تعمیر نه ریکاور کردن و اسکیپ کردن .
خوب حالا یه سری از تواناییهاشو براتون میگم که ببینین واقعا تکه .
1: توانایی پیدا کردن بد سکتورهای فیزیکی روی هارد
2: توانایی تعمیر بد سکتورهای فیزیکی ایجاد شده روی هارد
3: برنامه کاری با فایلهای سیستمی نداره و قابل استفاده با فرمت های NTFS FAT32 و هر گونه فرمت رایج دیگه میباشد.
4: با ساختن یه فلاپی بوت توسط خود برنامه میتونید تحت DOS با برنامه کار کنید .
5: با ساختن سیدی Bootable توسط برنامه میتونید اوتوماتیک به کار تعمیر و بازسازی بد سکتور های هاردتون بپردازید .

به نقل از satsat.net
من هم اين برنامه رو امتحان كرده بودم .
ولي كار ساز نبود فقط يه روز خوب بود . و بعد از اون دوباره همون بد سكتور.
نمي دونم من كه اصلا كيس رو تكون ني دم و دست هم بهش نميزنم چه برسه به ضربه اما نمي دونم چرا بد سكتور گرفت.

MaFia
01-06-2006, 18:30
مافيا جان

با استفاده از Partition Magic از اون قسمت هارد که دارای بد سکتور هستش يه پارتيشن بساز و اونو Hide کن

بعد با خيال راحت قسمتهای باقيمونده هاردو پارتيشنبندی کن

و مطمئن باش که اون 3 گيگ مزاحمتی ايجاد نميکنه چون به کل از فضای سالم ديسک حذف شده!
مشكل اينه كه اون پارتيشن رو پاك از اول دوباره پارتيشن بندي كردم و اون 3 گيگ ديگه معلوم نيست كجاي اين پارتيشن ها هست
HDD Regenerato هم فلاپي لازم داره كه من ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از همه ممنون تا اينجا منت گذاشته و پاسخ دادن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

patal
01-06-2006, 19:16
سلام مهران جان،
آدرس هاي زير رو بخون ببين كمكي بهت مي كنند:

خوش باشي،
©م.م.©

MaFia
01-06-2006, 19:22
من با پارتيشن مجيك پاتال جان گداشتم تو قسمت چك كردن براي بد سكتور چك كرد اما چيزي اعلام نكرد
البته كل هارد رو با خودش و پاور مكس قبلش از ريشه دوباره پارتيشن بندي كرده بودم
اما 100% مي دونم كه حدود 3 گيگ بد سكتور دارم
اما پارتيشن چيزي گزارش نكرد
مرسي كه وقت گذاشتي پاتال جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaFia
01-06-2006, 19:28
راستي تو Properties مجيك كه رو درايو ها مي رم يه مقدار درصد Wasted هست
اين چي بيد ؟
يعني به معني واقعي كلمه هست ؟
منظورش از اين ضايع بودن چي هست!

hardrock007
01-06-2006, 21:02
مافيا جان

با يه برنامه Scan مثل NDD يا NU يا موارد مشابه ميتونی محدوده بدسکتور هاردتو بدست بياری
و بعد از تبديل اون منطقه به يک پارتيشن اونو Hide کنی

تست بدسکتور پارتيشن مجيک هم برای آزمايش بدسکتورهای هارد (در صورت وجود) و تبديل اونها به حالت عادی در صورت ترميم شدن هست

فضای Waste در پارتيشنها هم جاييست که بر طبق اندازه پارتيشن و اندازه کلاستر اون متغيره!

و هميشه کلاستر کوچکتر فضای هدر رفته کمتر ولی سرعت دسترسی به اطلاعات پايينتری داره
و کلاستر بزرگتر فضای هدر رفته بيشتر و سرعت دسترسی به اطلاعات بالاتری داره

ولی نيازی به تغيير اين مقادير در پارتيشنها نيست چون هميشه اندازه کلاستر توسط برنامه های پارتيشنبندی مثل Partition Magicو محصولات Acronis به بهترين نحو انتخاب ميشه!

و بهتره برای نگهداری فايلهای حجيم مثل فيلمها, از پارتيشنهای بزرگ استفاده کرد تا از اندازه کلاسترها بهترين استفاده بعمل بياد و کمترين ميزان Waste رو داشته باشيم
و برای فايلهای کوچيک مثل برنامه ها و موزيک بالعکس!

mohammad hamed
01-06-2006, 22:58
مافيا جان

با يه برنامه Scan مثل NDD يا NU ميتونی محدوده بدسکتور هاردتو بدست بياری
و بعد از تبديل اون منطقه به يک پارتيشن اونو Hide کنی

تست بدسکتور پارتيشن مجيک هم برای آزمايش بدسکتورهای هارد (در صورت وجود) و تبديل اونها به حالت عادی در صورت ترميم شدن هست

فضای Waste در پارتيشنها هم جاييست که بر طبق اندازه پارتيشن و اندازه کلاستر اون متغيره!

و هميشه کلاستر کوچکتر فضای هدر رفته کمتر ولی سرعت دسترسی به اطلاعات پايينتری داره
و کلاستر بزرگتر فضای هدر رفته بيشتر و سرعت دسترسی به اطلاعات بالاتری داره

ولی نيازی به تغيير اين مقادير در پارتيشنها نيست چون هميشه اندازه کلاستر توسط برنامه های پارتيشنبندی مثل Partition Magicو محصولات Acronis به بهترين نحو انتخاب ميشه!

و بهتره برای نگهداری فايلهای حجيم مثل فيلمها, از پارتيشنهای بزرگ استفاده کرد تا از اندازه کلاسترها بهترين استفاده بعمل بياد و کمترين ميزان Waste رو داشته باشيم
و برای فايلهای کوچيک مثل برنامه ها و موزيک بالعکس!
مرسي
توضيحات بسيار كاملي رو دادي
خسته نباشي

patal
02-06-2006, 02:08
سلام
در مورد waste، دوست خوبمون آقاي hardrock007 كامل گفتند؛ با اين حال مطالعه ي 2 آدرس زير خالي از لطف نيست.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
... و اما تا يادم نرفته، يه نكته اي بگم.
Mafia ي عزيز، اگر هدفت فقط و فقط اينه كه روي sector هاي خراب اطلاعات ننويسي و تعمير اون ها برات مهم نيست، من يه راه خيلي ساده بهت مي گم.

ببين، شما مي خواي كه روي sector هاي خراب اطلاعات ننويسي.
از طرفي وقتي computer با مارك bad sector برخورد مي كنه، اصلا اجازه ي نوشتن اطلاعات رو روي اون sector نمي ده. در واقع مارك bad sector رو براي همين ساختن كه اطلاعات در مكان هاي خراب نوشته نشه.

بنابراين تنها كاري كه لازمه شما بكني، اينه كه با يه برنامه، تمام سطح HDD رو چك كني تا هر جا كه خراب است، مارك bad sector رو بزنه.
برنامه ي Check Disk خود Windows اين كار رو به خوبي براي شما انجام مي ده. (فقط هواست باشه كه scan ت از نوع surface باشه.)

خوش باشي،
©م.م.©

siyamakjon
22-12-2006, 07:33
برا بد سکتور فقط maxblast
هارد دوستم اصلا پارتیشن بندی نمیشد و با hdd regenator هم دو روز کامل داشت سرو کله میزد که تو این دو روز فقط 1گیگاشو درست کرد
من رفتم دنبال و maxblast رو که خود شرکت maxtor ارائه داده رو گرفتم و سکتور zero رو پاک کردم و درست شد
ضمنا با این کار دیگه اطلاعات شما recover نمیشه و سرعت هارد هم بهتر میشه چون difragment صفر میشه
تا الان 17 تا هارد رو که تو شهرستانمون نتونستن کاری کنن براشون راه انداختم
یه بار هم که شده تست کنید
موفق باشین

Soda
22-12-2006, 09:08
با تائيد حرفهاي اين دوست عزيز نرم افزار HDD Regenerator از قابليت بالايي برخوردار نيست
( شنيدم كه ميگفتند نرم افزار SpinRite خيلي كاراتره )