PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک از حرفه ای ها برای اتمام پروژه معماری 2

hes25
01-05-2011, 02:55
سلام خدمت بزرگان.

بازم چنتا مشکل دیگه دارم کارم سبک رئال هست نمی تونم از هر کسی کمک بخوام چون مطالب تخصصی میشه اونم مایا!من الان 4 ساله دارم کار میکنم بدون استاد پدرم در اومده هر چیز جزئی رو باید با روش آزمایش و خطا یاد بگیرم.

البته یادگیری هنر جز این نیست!

سوال اول:

یه ماشین BMW M3 E92 ساختم طی یک ماه با روش nurbs البته مردم و زنده شدم از بس دستورات این روش مدلینگ پیچیدس!اما خوب کارش بسیار طبیعی هست هنوز کامل نشده
کامل شد میزارم.

و اما سوالم :

1=modeling

الف_وقتی دستور trim رو اجرا میکنیم در عمل اون قسمت مربوطه رو مخفی میکنه برای همین برای Attach کردن با وصله های دیگه مشکل ایجاد میشه میدونم راه حل rebuild_trim convert هست اما برای من جواب نمیده!چرا؟

ب_برای ساخت داخل ماشین چیکار کنم من فقط با 4 تا عکس blue print بدنه رو ساختم داخلو چیجوری بسازم ؟
بعد اینکه با پلیگان بسازم بهتره یا همون نربز باشه؟

2=Shader+texture

قصد من اینه که دارم یه خونه ویلایی با یه ماشین تو حیاطش میسازم.

الف_برای بدنه ماشین کدام ماده منتال ری رنگ متالیک چندلایه رو شبیه سازی میکنه؟

ب_برای جنس آلیاژهای رینگ ماشین از کدام ماده استفاده کنم؟

ج_این چراغهای زنون BMW رو دیدین , جنس شیششو میخوام تو منتال با تنظیمات.

د_آخر نفهمیدیم این نور نئون Led های کوچیک که بالای چراغ ردیفن چه جوری ساخته میشه؟و اینکه سوسو زدن اون با چه دستوری هست؟

ذ_من تایرو با Nurbs_Revolve ساختم

اول اینکه من یه بافت با کیفیت و حجم بالا میخوام هر چی گشتم تو وب پیدا نکردم!

دوم اینکه بافتو چطور یه تیکه بدم به تایر که مجبور به Dettach کردن اون نشم؟

2=یه موتور دارم میسازم تو CATIA V5 _ قطعاتشو تو مایا ایمپورت میکنم بی نظم و بی کیفیت و بدون جزئیات هست
راه حل چیه؟

این برنامه پلی ترانس کارش چطوره؟

الف_میخوام بافت چند لایه بدم به باک راهش چیه؟

ب_میخوام یک قسمت از باک و طوقه موتور بعد نور پردازی سو سو بزنه مثل وقتی که نور بازتابی آینه چشم آدم و میزنه!

3=میخوام رو دیوار درخت انگور آویزون کنم اما تو vizor هیچ paint ی نداره راهکار چیه؟

4=میخوام یه درخت کوچیک مثل انار درست کنم.یعنی من باید تموم ساقه هاشو دونه دونه درست کنم ؟الله و اکبر

این دستور برنامه نویسی چی بود ساقه ها رو رندم میساخت بعد برگها رو پخش میکرد؟

5=روش ساخت سیم مارپیچ تلفن رو میخوام و چه جوری اونو برای حالت آویزون شدن شبیه سازی کنم؟جوری که تلو تلو بخوره و حالت ارتجایی داشته باشه

راستی من همه اشیا رو با Nurbs میسازم ایراد نداره که؟

6=برای شبیه سازی آسمون چه راهی از همه بهتره؟

میگم این بافتهای Environment تو Hapershade به چه کار میاد؟

7=آقا این قوم اجنبی چطوری باله و دمب ماهی رو اون طور با انعطاف شبیه سازی میکنن. جلٌ الخالق!

شنیدم با یه دستور hair میشه انجام داد درسته ؟

یه منیع کامل برای ساخت بدن ماهی گلی سفره هفت سین میخوام با بافت

pdf باشه بهتره فیلم و نمیتونم بگیرم

8=آقا من هنوز نمی تونم این توپ فوتبال چهل تیکه رو بسازم منظورم بافت دهی با 3d placement نیستا به روش دستی منظورم بود؟

الان یه روشی یادم اومد
میشه یه 6 ضلعیو با با دستور make live رو سطح یه کره تکثیر کرد؟

9=اوه اوه خدااااا_ الان داشتم تابع های منتال ری نگاه میکردم دیدم هیچکدومو بلد نیستم فشارم اومد پایین!

راهنماشم لامشّب نمیگه برای کجا استفاده میشه که!!

میگم چه جوری اینا رو استفاده کنیم مثلا یه دستور داره شکلش شبیه منشوره که داره نور رو تفکیک میکنه!به اسم mib_color_spread

حالا در عمل مراحل کاربردیش چه طوری هست کلی میگم نه فقط برای این؟

هیچ سایت مجانی هست که بشه با یه مثال کاربردی راهنمایی کنه؟

واقا این استاد دانشگاه میسوری (جیمز لامز) راست میگه که حتی حرفه ای های هالیوود هم همه دستورات مایا و منتال ری رو نمیدونن !!!

10=آها اینو یادم رفته بود بگم چه طوری تکون خوردن آب رو توی لیوان شبیه سازی میکنن.بنظرم جزو محالات هست!

این یکی برام هنوز سواله؟

11= یه ظرفی رو با نربز ساختیم , فرضا یه شامپو با هندسه نامتقارن, میخوایم برچسب بزنیم اونم نامتقارن! چکارکنیم حالا؟

با تشکر.

hes25
02-05-2011, 01:04
سلام

ببخشید منو بازم چندتا سوال برام پیش آمده با اجازتون بپرسم

1=دارم یه سماور می سازم اما میدونین چیه جنس بدنش یه دست نیست طرح دار هست یعنی روی ماده استیل طرح و نقش گل داره که بدون رفلکت است همتون دیدین حتما اینو چیکار کنم که ماده هاشون متفاوت باشه؟

اینم بگم که با دستور Revolve نربز ساختم.

یه چاقوی آشپزخونه هم ساختم اما لبه تیز اونو نمی تونم ماده بدم دیدین که لبش تیزه و صیقلی اما بدنش کمی مات هست.

2=یه قوری هم ساختم

الف_ دسته رو چطوری با بدنه جوش بدم که از نزدیک هم عیبش معلوم نشه؟با نربز ساختم

3=آقا قاشقو با چه روشی میسازین من با نربز ساختم اما نمی تونم بهش ضخامت بدم دستوری هست اونو چند میلیمتر لبه بده

4=چندتا سوالم درباره نورپردازی داشتم:

الف_به مهتابی چطوری نور بدیم آخه یه منع نوری کشیده هست نمیشه نور نقطه ای بدیم که ؟
ب_این نور حجمی volume Light مورد کاربردی اون کجا هست؟

ج_ تفاوت استفاده از نورهای منتال ری زیر با نور های مایا چیه
و در کجا باید از اونا استفاده کرد؟ یه کاربرد برای اونا بنویسین

1=mib_cie_d

physical_light

mib_fg_occlusion

د_کاربرد نور منفی (Intensity<0) کجاست؟

س_بهترین جلوه کاستیک برای کدوم نور و در چه فاصله ای از شیی مثل لیوان تولید میشه آخه نور و جابجا میکنم تغییر میکنه

5=یه فایل HDRI به من معرفی کنین برای رندر که کیفیت عالی داشته باشه مناسب برای نورپردازی رو ماشین و لوازم خانگی باشه

زیر 100 مگابایتو میتونم دانلود کنم.

PrimeP30Master
05-05-2011, 17:18
کمک از حرفه ای ها برای اتمام پروژه معماری 2........

با سلام ،
دوست عزیز بنده قصد ناراحت کردن و یا آزردن شما رو ندارم ولی این درخواستهایی که شما دادین تقریبا 10دقیقه طول میکشه تا همه رو با دقت بخونیم و بعد اگه کسی بخواد تمام اینها رو جواب بده،(که البته فکر نکنم کسی هم وقت این کار رو داشته باشه) بهتره بیاد این صحنه ای که شما گفتید رو با تمام جزئیاتش براتون بسازه تا کارتون راه بیفته وگرنه توضیح دادن اینها که عکس هم حتما لازم خواهد داشت یه50صفحه ای کار داره:18::13::27:...?!!
خواهشا اگه سوالی دارید دونه دونه اشکام روی گونه....(ببخشید یه لحظه رفتم تو فاز ترانه و خوانندگی...:31::27:؟!!) دوباره تکرار میشه:دونه دونه سوالهاتون رو مطرح کنید تا دوستان حال جواب دادن به سوالهاتون رو داشته باشن؟!!
خب دیگه حرفی ندارم ، میتونید برید یعنی از این تاپیک برید تاپیکهای دیگه رو بازدید کنید یا برید یه چای بخورید یا اصلا هرکجا که می خواید برید اختیار با خودتونه و منم رفتم...؟!!:21::27:

hes25
06-05-2011, 06:31
سلام .

آقا ممنون ,لااقل یه نفر وقت کرد بیاد بخونه این تاپیکو!
بنظر خودم هم بایستی دونه دونه سوالاتو می پرسیدم ولی خدایی بیشتر سوالاتم یک کلمه ای هست یعنی دقیقا من در همون یک کلمه گیر کردم!

مثلا اینو من این چند روزه پیدا کردم تو سایتای خارجی (ماده چندلایه منتال ری )
یه ماده ای رو باید از اینترنت دانلود میکردیم بنام mix20layers که چندتا ماده رو روی هم ترکیب میکرد که تو مایا نبود
انصافا بیشتر سوالام تک کلمه ای هست

ولی با این حال درستش همونیه که شما گفتین
منم حدس زدم با اینکه بچه های اینجا کمتر از نابغه های پیکسار نیستن ولی چرا مشاوره ای نیست...!

بازم ممنون میرم تاپیک جدا جدا میزنم

b.zemiri
06-07-2011, 04:49
دوست من راستشو بخوای منم اومدم و تاپیک رو خوندم ولی اونقدر سئوال پشت سر هم تلنبار کردی که وسطاش حوصلم سر رفت و گفتم یه دفه که حوصله داشتم بیام ببینم چی نوشتی:/ سئوالات خیلی زیاده لطفا یکی یکی اینقدر عجول نباش:)
:7:

hes25
08-07-2011, 23:29
سلام

راستش من اصلا یادم رفته بود این تاپیکو کی زدم!!
تازه الان اتفاقی اومدم تو.

راستس دیدم سوالام وقت گیرن بچه ها فرصت نمی کنن اوفتادم به جون این سایتای اجنبی یعنی هر چی بلد بودم و نبودم مطلب دانلود کردم. (هر چند مطلب مفت بدرد نمی خوره و سواد هم محسوب نمی شه)

تو این چند وقته هم بیشتر وقتم برای خوندنشون صرف شد اطلاعاتم دو برابر شد فک کنم!

بیشتر تاپیکای سایت cgsociety رو مرور کردم بعضی هاشون واقعا باسوادن پیشنهاد میکنم اگه زبان خوبی دارین یه سر بزنین

بازم ممنون