PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چی برای استخوان خوبه؟

hamed malekpour
30-04-2011, 20:25
چه چیز برای داشتن استخوان های قوی وبزگ خوبه وآیا امکان بزگ تر شدن استخوان وجود داره تا چند سالگی.؟

Rainbow
30-04-2011, 23:38
استخوان بندی بدن شما تحت تاثیر ژنی هست که از والدین خود به ارث می برید . بستگی به این داره که در بین بستگان نزدیک مثل دایی
یا عمو یا پدربزرگ ، ساختار فیزیک بدنی اونها چطور بوده . شما نیز تحت تاثیر ژن اونها خواهید بود .
من نمی دونم شما چند سال دارید ولی تا قبل از 25 سالگی می تونید با استفاده از ورزش یک مقداری تغییرات ساختاری برای خودتون ایجاد کنید . البته از بابت یک تغذیه خوب هم نباید غافل شد .

Sayam
01-05-2011, 11:17
ضمن تایید مطلب rainbow ، مصرف مواد غذایی دارای کلسیم + ویتامین D به منظور جذب کلسیم، بی فایده نیست....
اما در کل مهمترین عامل همون وراثت و ورزش است.....
موفق باشین....

starpars
01-05-2011, 11:21
علاوه بر شیر و متعلقاتش ، ویتامین D ، نور آفتاب و ورزش، مصرف انکاس (هشت پا) واسه استخون و غضروف ها برای جلوگیری از آرتروز خیلی مفیده

basketball
01-05-2011, 11:23
با تشکر از دوستمون Rainbow باید بگم که شما منظورتون رشد عرضی هست یا طولی!
درباره شکل استخوان بندی بگم که شما از سن 14 سالگی تا 18 سالگی هر ورزشی رو ادامه دهید فرم بدنتون مطابق اون ورزش میشود مثلن بنده بسکتبالیست هستم بدنم مشخصه بسکتبالیست هستم!
و اینکه اگر در آرزوی رشد طولی در پس از 16 سالگی هستید باید بگم تا حدود 99 درصد غیر ممکنه! ولی ژنتیک هم تاثیر دارد!

Rainbow
01-05-2011, 16:34
با تشکر از دوستمون Rainbow باید بگم که شما منظورتون رشد عرضی هست یا طولی!
درباره شکل استخوان بندی بگم که شما از سن 14 سالگی تا 18 سالگی هر ورزشی رو ادامه دهید فرم بدنتون مطابق اون ورزش میشود مثلن بنده بسکتبالیست هستم بدنم مشخصه بسکتبالیست هستم!
و اینکه اگر در آرزوی رشد طولی در پس از 16 سالگی هستید باید بگم تا حدود 99 درصد غیر ممکنه! ولی ژنتیک هم تاثیر دارد!

دقیقا موافقم

Saeed System
02-05-2011, 10:23
با تشکر از دوست خوبمون Rainbow یه مطلبی پیدا کردم گفتم شاید مفید باشه

لبنيات ؛ موثرتر از كلسيم در رشد استخوان‌ها
جام جم آنلاين: مطالعات جديد نشان مي‌دهد مصرف روزانه لبنيات بيشتر از خوردن مكمل‌هاي كلسيمي ‌در رشد استخوان‌ها موثر است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش ايسنا، اين تحقيق به منظور مقايسه تاثير مكمل‌هاي كلسيم و لبنيات بر رشد استخوان‌ها و بر روي 300 موش آزمايشگاهي انجام شد.

منبع تامين كلسيم در گروهي از موش‌ها، شير خشك بدون چربي و در گروه ديگر از كربنات كلسيم بود.

موش‌هايي كه از شير خشك به‌عنوان منبع كلسيم تامين شده بودند در مقايسه با موش‌هاي گروه ديگر استخوان‌هاي درازتر، پهن‌تر، محكم‌تر و مستحكم‌تري داشتند.

گفتني است كربنات كلسيم رايج‌ترين نوع كلسيم است كه در مكمل‌هاي غذايي كلسيم‌دار به‌كار مي‌رود.

مطالعات نشان مي‌دهد كه انسان در سنين 9 تا 18 سالگي روزانه به 1300 ميلي‌گرم كلسيم احتياج دارد، اين ميزان معادل 4 فنجان شير يا ماست يا ديگر تركيبات مشابه است.

به عقيده محققان مهم‌ترين يافته اين تحقيق اين بود كه در صورت مصرف كافي لبنيات در سنين 9 تا 11 سالگي حتي با وجود كاهش بسيار در مصرف آن، بعد از 11 سالگي استخوان‌ها قوي‌تر از حالتي خواهند بود كه به‌طور مستمر از كربنات كلسيم استفاده شود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])