PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] تعمیر باز نشدن درب درایو Xbox 360

SamGun
30-04-2011, 13:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همه دوستان گلم

همانطور که دوستان شاهد هستن , شکایت ها و سوالاتی مبنی بر باز نشدن درب درایو کنسول پس از 1 سال استفاده از کنسول

مشاهده شده و معمولا هزینه ای 10-15 تومانی رو برای تعمیر گردن عزیزان خواهد گذاشت.

در اینجا من با روشی ساده به شما خواهم گفت که چطور این مشکل رو بطرف کنید :

شما ابتدا باید کنسول رو زمانی که درب درایو آن هنوز بیرون است خاموش کنید , به طوری که نه کنسول صدمه ببیند و نه هارد , پس اگه

Storage یا هر Device دیگه ای به کنسول وصل کردید ابتدا خارج کرده ( قبل از روشن کردن دستگاه) , سپس دستگاه رو روشن کرده

(بهتر است بدون کابل تصویر دستگاه رو روشن کنید تا سیستم رو حالت Half Start شروع به کار کند)

بعد از روشن کردن کنسول شما درایو رو Eject کرده و پس از آن کنسول رو از برق بکشید ( از دکمه ی پاور استفاده نکنید )

بعد از این مرحله نیاز به باز کردن کامل کنسول دارید که آموزش اون رو تو همین انجمن قرار دادم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مرحله ی دوم شما باید درایو رو جدا کرده و سپس درایو رو تا مرحله ای Disassembled کنید تا به شکل زیر برسید :

برای اینکه تسمه ی Eject دیده بشه میتونید با دست کمی سینی درایو رو به داخل هول بدید بدین صورت :

بعد در این فاصله سینی رو نگه دارید تا سوارخ وسط سینی دقیقا روی تسمه قرار بگیرد :

حال در شکل زیر شما تسمه رو مشاهده میکنید , بدون اینکه صدمه ای به درایو و تسمه وارد کنید اونو به آرومی از مدار گردشیش خارج کنید :

در این مرحله شما نیاز به یک ته استکان آب بالای 70 درجه نیاز دارید تا تسمه رو از حالت خشکیدگی و سفتی خارج کنه و اونو نرم و چسبنده کند :

بعد از این مرحله بگذارید آب داخل استکان خنک شود به مدت یک روز , بعد تسمه رو کامل خشک کرده و سر جای خودش قرار دهید .

(آب باعث افزایش استقامت تسمه ی کشی میشه)

دوستان توجه داشته باشن که این روش در اکثر موارد جواب گو هست ولی در بعضی موارد هم به خاطر فاسد شدن تسمه تاثیر نداره که بهتر است به جای این کار از روی تسمه یکی دیگه خریداری کرده و اونو نصب کنید.

این روش برای خودم کاملا جواب گو بود

با سپاس فراوان سعید :11:

alireza_sun72
30-04-2011, 19:04
اقا دمت گرم
خیلی به درد بخور بود

Alex Fera
30-04-2011, 20:02
سعید جان دستت درد نکنه،واقعا به درد بخور بود،عین تموم مقاله های قبلیت...............

این تسمه ها رو میشه از جایی تهیه کرد،منظورم اینه که یعنی فروشگاه ها یا تعمیر کارا دارن این تسمه ها رو؟؟؟؟

SamGun
30-04-2011, 21:07
اقا دمت گرم
خیلی به درد بخور بود

سعید جان دستت درد نکنه،واقعا به درد بخور بود،عین تموم مقاله های قبلیت...............

این تسمه ها رو میشه از جایی تهیه کرد،منظورم اینه که یعنی فروشگاه ها یا تعمیر کارا دارن این تسمه ها رو؟؟؟؟

قربون جفتتون :10:

محمد جان این تسمه هارو میتونی از تعمرگاه های کامپیوتری یا لوازم جانبی فروش های پاساژ لباف تهیه کنی.

Leon-117
01-05-2011, 19:09
سلام.
تازگی ها بعضی واقت ها در درایو رو که بازمیکنم خودش بعد 5-10 ثانیه بسته میشه.
وثتی کنسول رو روشن میکنم و درب درایو رو بازمیکنم این مشکل وجود نداره ولی برا دفعه دوم-سوم-.... که باز میکنم خودش بسته میشه............
مشکل چیه؟

xbox-360
01-05-2011, 19:09
سلام
من این کار رو انجام دادم.عملی نبود برای من.
تا زمانی که بازی تو دستگاه باشه بیرون میاد ولی اگه درایو خالی بود دیگه نمی یاد بیرون

SamGun
01-05-2011, 23:07
سلام
من این کار رو انجام دادم.عملی نبود برای من.
تا زمانی که بازی تو دستگاه باشه بیرون میاد ولی اگه درایو خالی بود دیگه نمی یاد بیرون

شما یه تسمه جدید تهیه کنید مشکلتون حل میشه.

ممنون بابت گزارشی که دادین.

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:04 PM ----------

سلام.
تازگی ها بعضی واقت ها در درایو رو که بازمیکنم خودش بعد 5-10 ثانیه بسته میشه.
وثتی کنسول رو روشن میکنم و درب درایو رو بازمیکنم این مشکل وجود نداره ولی برا دفعه دوم-سوم-.... که باز میکنم خودش بسته میشه............
مشکل چیه؟

راستش این مشکل رو من تو خیلی از درایو های PC دیدم تا Xbox 360 و علتش رو جویا نشدم .

یه Search میکنم اگه چیزی گیر آوردم حتما توضیح میدم عزیز.

Kamallll
03-09-2011, 15:56
من میترسم ایکس باکسم رو اینجوری باز کنم
راستش در ایکس باکس من وسط بازی صدا داد بازش کردم دیگه بسته نشد
به زور هم نمیشه تا یه جایی میره بعد گیر میکنه

HESAM_5700
03-09-2011, 16:16
من میترسم ایکس باکسم رو اینجوری باز کنم
راستش در ایکس باکس من وسط بازی صدا داد بازش کردم دیگه بسته نشد
به زور هم نمیشه تا یه جایی میره بعد گیر میکنه

بــاز کــردن ایکس باکس ، اون هم مدل فت ، اصلاً سخت نیست ! با کمی دقت خیلی راحت میتونین بازش کنید بدون وارد کردن هیچ گونه آسیب !

برای درست کردن این مشکل باید باز کنید کنسول رو ، بیرون هم بدید 10-15 تومن ازتون میگیرن :13:

شــاد بــــاشــید ! :40:

zahr
18-09-2011, 22:52
دستون درنکنه مرسی

shahram mardani
21-02-2012, 09:55
با سلام خدمت اساتید
من یک ایکس اکس دارم که درایور نداره((دی وی دی رام)) نداره می خواستم که یه درایو دیگه ای نصب کن لطف کنید راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم جه مارکی باید بخرم ظمنا من کارم الکترونیکه شنیدم که باید جی تگ بشه اگه میشه نقشه نرم افزار و هرچی که میخواد منو راهنمایی کنید قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم

shahram mardani
21-02-2012, 20:39
با سلام خدمت اساتید
من یک ایکس اکس دارم که درایور نداره((دی وی دی رام)) نداره می خواستم که یه درایو دیگه ای نصب کن لطف کنید راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم جه مارکی باید بخرم ظمنا من کارم الکترونیکه شنیدم که باید جی تگ بشه اگه میشه نقشه نرم افزار و هرچی که میخواد منو راهنمایی کنید قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم

aha2012
10-11-2012, 19:35
مرسی سعید جون.
آموزشت کامل بود و با این روش تسمه ی ما دوباره جون گرفت
tnx

titaniva
19-01-2013, 17:47
سلام
من این کار رو کردم مشکل باز نشدن در حل شد اما یک مشکل اضافه شد وقتی دکمه رو فشار می دم در باز می شود دوباره که فشار می دهم تا ته بسته می شود اما دوباره باز می شود.
کسی می تونه راهنمایی کنه؟

SAM_FISHER_HQ
12-03-2015, 21:00
این روش واسه زمانی کاربرد داره که درب درایو باز و بسته بشه ولی برای منی که اصلا درب درایو گیر کرده و باز نمیشه باید چیکار کرد ؟

حامد hd
09-06-2019, 08:08
دوستان مشکل باز نشدن درب درایو قطعا با تعویض تسمه حل میشه
نکته ی جالب اینجاست که اصلا واسه تعویض تسمه نیاز نیست دستگاه رو باز کنید ، یه تسمه بخرید و در همون حالی که دستگاهتون روشن هست درب دستگاه رو باز کنید، مشاهده میکنید که تسمه در جلوی درب قرار داره ، با کمی نور انداختن و با استفاده از یه پنس باریک تسمه قبلی رو در بیارید و به راحتی تسمه جدید رو جا بزنید، واسه راحتی کار دقت کنید که اول تسمه رو روی غلطک بزرگتر قرار بدین . به همین راحتی ...

حامد hd
09-06-2019, 08:24
نکته ی جالب اینجاست که اصلا واسه تعویض تسمه نیاز نیست دستگاه رو باز کنید ، یه تسمه بخرید و در همون حالی که دستگاهتون روشن هست درب دستگاه رو باز کنید، مشاهده میکنید که تسمه در جلوی درب قرار داره ، با کمی نور انداختن و با استفاده از یه پنس باریک تسمه قبلی رو در بیارید و به راحتی تسمه جدید رو جا بزنید، واسه راحتی کار دقت کنید که اول تسمه رو روی غلطک بزرگتر قرار بدین . به همین راحتی ...

sajad-tnt
09-06-2019, 09:04
نکته ی جالب اینجاست که اصلا واسه تعویض تسمه نیاز نیست دستگاه رو باز کنید ، یه تسمه بخرید و در همون حالی که دستگاهتون روشن هست درب دستگاه رو باز کنید، مشاهده میکنید که تسمه در جلوی درب قرار داره ، با کمی نور انداختن و با استفاده از یه پنس باریک تسمه قبلی رو در بیارید و به راحتی تسمه جدید رو جا بزنید، واسه راحتی کار دقت کنید که اول تسمه رو روی غلطک بزرگتر قرار بدین . به همین راحتی ...سلام.
ممنون از توضیحات خوبتون.
دقیقا همینطور هست، یادش بخیر من با موچین تعویض میکردم

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk