PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با رایت cd , dvd در ویندوز 7 !

dez.fuli
30-04-2011, 06:20
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من مدتیه با رایت در ویدوز 7 مشکل دارم. یعنی هرچی بخوام رایت کنم حداقل هفت هشتایی دیسک میسوزونه حالا شاید رایت بشه شایدم اصلا رایت نشه! فرق نمیکنه چی باشه cd , dvd, image . با همه نوع این مشکل رو دارم ولی با رایت dvd دیگه اعصاب خورد کن هستش چون اصلا رایت نمیشه!
با nero 7 & nero 10 امتحان کردم نشد! با ashampoo 9 & ashampoo 10 هم امتحان کردم جوابی نگرفتم.
در صورتی که همون چیزی رو که تو ویندوز 7 نمی تونم رایت کنم تو ویندوز xp با همین برنامه ها به راحتی همون بار اول بدون مشکل رایت میشه!

از دوستان عزیز کسی میدونه این مشکل حل شدنیه یا نه؟
:19:

jafarian
30-04-2011, 08:01
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من مدتیه با رایت در ویدوز 7 مشکل دارم. یعنی هرچی بخوام رایت کنم حداقل هفت هشتایی دیسک میسوزونه حالا شاید رایت بشه شایدم اصلا رایت نشه! فرق نمیکنه چی باشه cd , dvd, image . با همه نوع این مشکل رو دارم ولی با رایت dvd دیگه اعصاب خورد کن هستش چون اصلا رایت نمیشه!
با nero 7 & nero 10 امتحان کردم نشد! با ashampoo 9 & ashampoo 10 هم امتحان کردم جوابی نگرفتم.
در صورتی که همون چیزی رو که تو ویندوز 7 نمی تونم رایت کنم تو ویندوز xp با همین برنامه ها به راحتی همون بار اول بدون مشکل رایت میشه!

از دوستان عزیز کسی میدونه این مشکل حل شدنیه یا نه؟

شما سیدی یه سیدی رایت نزنیدازبرنامه ای که میخواین رایت کنیدایمیج بگیرین بعد رایت بزنیدیک برنامه هم پایین واسه گرفتن ایمیج و رایت ایمیج میزارم دیدین نشد یک ویندوزمجازی داخل سون درست کنید xp باشه بعدش برنامه رایت تو اون نصب کنید ببینید میشه پست برنامه ساخت ویندوزمجازی رو هم پایین میزارم:20:

دانلودبرنامه گرفتن ایمیج
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پست برنامه ساخت ویندوزمجازی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dez.fuli
30-04-2011, 23:07
شما سیدی یه سیدی رایت نزنیدازبرنامه ای که میخواین رایت کنیدایمیج بگیرین بعد رایت بزنیدیک برنامه هم پایین واسه گرفتن ایمیج و رایت ایمیج میزارم دیدین نشد یک ویندوزمجازی داخل سون درست کنید xp باشه بعدش برنامه رایت تو اون نصب کنید ببینید میشه پست برنامه ساخت ویندوزمجازی رو هم پایین میزارم:20:

دانلودبرنامه گرفتن ایمیج
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپست برنامه ساخت ویندوزمجازی

خدمت شما عرض کردم با image هم همین مشکل رو داره. اتفاقا من نه تنها هنگامی که سی دی به سی دی رایت می کنم از image استفاده میکنم بلکه موقعی هم که چیزی از روی هارد رایت می کنم از image استفاده می کنم.
به هر حال این راه رو امتحان کردم ولی جواب نداده!
در مورد ویندوز مجازی هم باید بگم این هم راهی است ولی من بیشتر دنبال رفع این اشکال تو خوده ویندوز 7 هستم.
به نظرم باید اشکالی باشه که با ویندوز 7 اینطوریه ولی با xp به درستی کار می کنه!
در هر حال ممنون از جوابتون!:46:

jafarian
30-04-2011, 23:31
خدمت شما عرض کردم با image هم همین مشکل رو داره. اتفاقا من نه تنها هنگامی که سی دی به سی دی رایت می کنم از image استفاده میکنم بلکه موقعی هم که چیزی از روی هارد رایت می کنم از image استفاده می کنم.
به هر حال این راه رو امتحان کردم ولی جواب نداده!
در مورد ویندوز مجازی هم باید بگم این هم راهی است ولی من بیشتر دنبال رفع این اشکال تو خوده ویندوز 7 هستم.
به نظرم باید اشکالی باشه که با ویندوز 7 اینطوریه ولی با xp به درستی کار می کنه!
در هر حال ممنون از جوابتون!:46:

شمابه نظرم رایترچنج کنید شاید درست بشه یا نسخه ویندوزتون عوض کنید اول

saeed774
01-05-2011, 13:48
رایتر شما چیه؟ احتمالا Firmware اون با ویندوز 7 سازگاری نداره. باید به سایت سازنده برین و بسته به مدلتون ، firmware مربوطه رو دانلود کنین.

jafarian
01-05-2011, 14:40
همین کاری که این دوستمون گفتن بشه رو دستگاه شما انجام دادشایددرست بشه آموزش آپدیت Firmware برای اپتیکال درایوها به صورت پی دی اف گذاشتم

لینک دانلود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود Nero info tools

dez.fuli
01-05-2011, 22:38
همین کاری که این دوستمون گفتن بشه رو دستگاه شما انجام دادشایددرست بشه آموزش آپدیت Firmware برای اپتیکال درایوها به صورت پی دی اف گذاشتم

لینک دانلود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود Nero info tools

اول بگم که متشکرم از راهنمایی شما
بعد...
طبق دستور فایل آموزشی عمل کردم و نسخه جدید firmware رو هم دانلود کردم و همه برنامه ها رو بستم.
وقتی این فایل رو اجرا می کنم پیام : available target is not found میده و هیچ اتفاقی نمی افته حالا باید چکار کنم؟

در ضمن مشخصات درایور من :
pioneer dvd-rw dvr-216
firmware version : 1.06
ونسخه firmware که دانلود کردم 1.09 هستش.:13:

jafarian
01-05-2011, 22:53
اول بگم که متشکرم از راهنمایی شما
بعد...
طبق دستور فایل آموزشی عمل کردم و نسخه جدید firmware رو هم دانلود کردم و همه برنامه ها رو بستم.
وقتی این فایل رو اجرا می کنم پیام : available target is not found میده و هیچ اتفاقی نمی افته حالا باید چکار کنم؟

در ضمن مشخصات درایور من :
pioneer dvd-rw dvr-216
firmware version : 1.06
ونسخه firmware که دانلود کردم 1.09 هستش.:13:

این ورژنی که شما گرفتین مربوط به ویندوز ویستاخطاهای ویندوز ویستا در رابطه با این دستگاه شما اصلاح میکنه

این سایت نوشته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون ارورم یعنی نتونسته دستگاه پیدا کنه available target is not found

dez.fuli
02-05-2011, 06:20
این ورژنی که شما گرفتین مربوط به ویندوز ویستاخطاهای ویندوز ویستا در رابطه با این دستگاه شما اصلاح میکنه

این سایت نوشته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون ارورم یعنی نتونسته دستگاه پیدا کنه available target is not found

اینکه نتونسته دستگاه رو شناسایی کنه دلیلش چی می تونه باشه؟
هم نرو شناسایی کرد و مشخصاتش رو اعلام کرد و هم دستگاه در خوندن دی وی دی مشکلی نداره ! علتش چی می تونه باشه؟
در ضمن فایل رو از همین آدرس که دادین دانلود کرد ولی بازهم target is not found میده!

jafarian
02-05-2011, 07:12
اینکه نتونسته دستگاه رو شناسایی کنه دلیلش چی می تونه باشه؟
هم نرو شناسایی کرد و مشخصاتش رو اعلام کرد و هم دستگاه در خوندن دی وی دی مشکلی نداره ! علتش چی می تونه باشه؟
در ضمن فایل رو از همین آدرس که دادین دانلود کرد ولی بازهم target is not found میده!

شماازاین یکی آدرسم بگیرین تست بزنید...روویندوزدیگه هم تست کنید ببینید همین پیغام میده... البته قبلش آنتی ویروس disable کنید وبرنامه های استارت آپ disable کنیدبه این صورت که داخل منوی run تایپ کنید msconfig بعدش به تپ startup برین تیک برنامه هایی که داخل استارت آپ قرارداره رو وردارین بعد سیستم ریست کنید بالا بیادبعدش ببینیداجرامیشه

لینک

dez.fuli
02-05-2011, 10:46
شماازاین یکی آدرسم بگیرین تست بزنید...روویندوزدیگه هم تست کنید ببینید همین پیغام میده... البته قبلش آنتی ویروس disable کنید وبرنامه های استارت آپ disable کنیدبه این صورت که داخل منوی run تایپ کنید msconfig بعدش به تپ startup برین تیک برنامه هایی که داخل استارت آپ قرارداره رو وردارین بعد سیستم ریست کنید بالا بیادبعدش ببینیداجرامیشه

لینک
دقیقا دستورات بالا رو انجام دادم. هم رو ویندوز 7 امتحان کردم که جواب نداد و همون پیغام رو داد و هم از روی هارد دومم با ویندوز xp امتحان کردم که بازم نشد و همون پیغام ظاهر شد.
:41:البته همین لینکی که گذاشتید رو دانلود کردم و این رو هم امتحان کردم که بازم نشد!:41:

ask_bl
02-05-2011, 12:48
پیغامی که میده چیه !؟
روی سون آنتی ویروس نصبه ؟روی XP چه طور؟ چی هستن ؟

dez.fuli
02-05-2011, 21:57
پیغامی که میده چیه !؟
روی سون آنتی ویروس نصبه ؟روی XP چه طور؟ چی هستن ؟

بله روی سون کسپرسکی 2011 دارم و روی xp ، آنتی ویروس آواست! البته برای آپدیت firmware همه رو غیرفعال می کنم. (طبق دستور)

پیغامی هم که میده اینه: available target is not found

ask_bl
02-05-2011, 22:52
به احتمال زیاد مشکل از آنتی ویروسه !
یه بار کاسپر رو Unistall کنین و تست کنین .

dez.fuli
03-05-2011, 05:34
یه بار کاسپر رو Unistall کنین و تست کنین .

آنتی ویروس رو هم کلا unistall کردم. ولی باز هم نشد! دوباره پیغام avalable target is not found رو داد.
گفتم شاید با تعویض پورت مشکل حل بشه واسه همین پورتش رو هم از master به slave تغییر دادم ولی بازهم نشد و دوباره همون پیغام رو داد!:41:

saeed774
03-05-2011, 11:36
شما این مورد رو برای رایت سیدی امتحان کن نه برای آپدیت Firmware.
یعنی در حالتی که آنتی ویروس رو سیستم نصب نیست سیدی رایت کن.

dez.fuli
04-05-2011, 06:22
شما این مورد رو برای رایت سیدی امتحان کن نه برای آپدیت Firmware.
یعنی در حالتی که آنتی ویروس رو سیستم نصب نیست سیدی رایت کن.

بله چشم! این رو هم امتحان می کنم و نتیجه رو عرض می کنم.
فقط دوتا سوال:
اگه این مشکل رایت کردن به خاطر وجود آنتی ویروس باشه 1. دلیلش چیه؟ 2. نمیشه که سیستم آنتی ویروس نداشته باشه اگه این فرض درست از آب دربیاد اونوقت چکار باید کرد؟ منظورم اینه که برای حل این مشکل باید بیخیال آنتی ویروس شد یا راهی دیگه وجود داره؟:18:

ask_bl
04-05-2011, 10:38
بله چشم! این رو هم امتحان می کنم و نتیجه رو عرض می کنم.
فقط دوتا سوال:
اگه این مشکل رایت کردن به خاطر وجود آنتی ویروس باشه 1. دلیلش چیه؟ 2. نمیشه که سیستم آنتی ویروس نداشته باشه اگه این فرض درست از آب دربیاد اونوقت چکار باید کرد؟ منظورم اینه که برای حل این مشکل باید بیخیال آنتی ویروس شد یا راهی دیگه وجود داره؟:18:
یه چند بار این مورد پیش اومده بود که سیستم هایی که کاسپر اسکای داشتن این مشکل رو داشتن، اگر همین مورد برای شما هم بود میتونین از نرم افزار دیگه ای مثل نورتون استفاده کنین .

saeed774
04-05-2011, 11:32
مادربرد شما چیه ؟ درایورهای مربوط به چیپست رو نصب کردی؟ درسته ویندوز سون ممکنه شناسایی کنه ولی بهتره که از سیدی مادربرد درایورهای مربوط به چیپست رو نصب کنی.

dez.fuli
04-05-2011, 16:54
یه چند بار این مورد پیش اومده بود که سیستم هایی که کاسپر اسکای داشتن این مشکل رو داشتن، اگر همین مورد برای شما هم بود میتونین از نرم افزار دیگه ای مثل نورتون استفاده کنین .

خب من کاسپر رو از روی سیستم برداشتم. فعلا هیچ برنامه امنیتی ندارم. یکی از برنامه هایی رو که هفت تا دی وی دی سوخت و رایت نشد با نرو رو همون دی وی دی اول رایت کردم!
بازم امتحان می کنم و چند دیسک دیگه رایت می کنم و نتیجه رو عرض می کنم.:27:

---------- Post added at 05:54 PM ---------- Previous post was at 05:50 PM ----------

مادربرد شما چیه ؟ درایورهای مربوط به چیپست رو نصب کردی؟ درسته ویندوز سون ممکنه شناسایی کنه ولی بهتره که از سیدی مادربرد درایورهای مربوط به چیپست رو نصب کنی.

اما در مورد مادربورد:
asus P5GD1 PRO

- Intel LGA775 Pentium 4 CPU
- Intel 915P chipset
- PCI Express Architecture
- AI NOS
- AI NET2
- Dual-Channel DDR400
- High Definition Audio
- Serial ATA RAID
اینها مشخصات کلی مادربوردم هستش و آدرس صفحه این مادربورد هم رو سایت شرکت سازنده:

من آپدیت چیپست برای ویندوز سون پیدا نکردم. ظاهرا این مادربورد و آپدیتهای اون اصلا سون رو پشتیبانی نمی کنه ولی بازم اگه استاد عزیز راهنمایی کنه ممنون میشم.:10:

saeed774
04-05-2011, 23:08
انشاا... که مشکلت همون آنتي ويروس بوده باشه و حل شده.

در لينک زير هم ميتوني آخرين آپديت چيپست براي انواع مادربرد و چيپ ها که شامل چيپ 915 هم ميشه دانلود کني . براي همه ويندوزها و 7 هست :

4daneshjo
21-05-2012, 17:49
سلام به همه عزیزان ببخشید که این تاپیک قدیمی رو بالا میارم

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم منتها من اوایل که ویندوز7 نصب کردم بعد رایتر گرفتم فکر میکردم که مشکل از رایتر هست ولی چند وقت پیش یهو ویندوز موقع استار یک پیغام خطا میداد که وقتی گزینه چک انلاین رو زدم یک صفحه باز کرد گفت باید این رو دانلود کنی من چیزی از اون صفخه نفهمیدم ولی فکر کنم مربوط به کرک ویندوز باشه این ادرس اون صفحه

انتی ویروس کاسپر و رایتر هم سامسونگ

sanaz fth
04-11-2013, 13:47
سلام من نمیتونم سیدی رایت کنم با هربرنامه نرو که امتحان کردم یا حتی خود ویندوز هم رایت نمیشد یا سیدی رو اصلا بیرون نمیداد وصدای زیادی میداد یا پیغام میداد که burnin is faild قبلا اینجوری نبود ویندوزم 7.نمیدونم چرا اینجوری شده به نظر شما چکارکنم درست شه؟:n28: