PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بسیار عجیب و پیچیده در مادربرد و سی پی یو من!!!!!

asusgiga
29-04-2011, 12:19
مشکل بسیار عجیب و پیچیده در مادربرد و سی پی یو من!!!!!

با سلام
سیستم من با مشخصات زیر است:

cpu: lga

m.b: p5ql pro

ram : 2g - 2ta-ddr2syncmaxcanada

vga: asus
-made in taiwan

power: green

حالا مشکل :
مشکل اینه که وقتی سیستم در حالت فعالیت گرافیکی مثلا تماشای فیلم و بازی کردن قرار میگیره ریست میکنه...ولی زمانی که در حالت فعالیت غیر گرافیکی مثلا کار با ورد و کار با موزیک پلیر قرار میگیره ساعت ها هم بگذره ریست نمیکنه...
این مهم زمانی بیشتر نشان میده که بازی call of 7 رو انجام بخوام بدم اول شروع بازی و با ترکوندن دو تا ماشین سیستم هنگ کرده و بعد از چند ثانیه و الی یک دقیقه خود به خود ریست میکنه....
حالا جالب اینه که تمامی قطعات رو تغییر دادم و تست کردم ...باز هم این مشکل حل نشد...
من میخوام بدونم بهتره سراغ کدوم قطعه برم تا سریعتر مشکل رو حل کنم...
اینم بگم که call of 7 رو رو سیستم های دیگه تست زدم و هیچ مشکلی خود بازی نداره
حتی بازی fifa 11 رو هم بازی میکنم باز ریست میکنه....ولی همین بازی تو سیستمهای دیگه هیچ مشکلی نداره.
..تو رو خدا بگید باید چیکار کنم....؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظرم...................................... ..................ممنون

yuyuyuyuyu
29-04-2011, 16:33
سلام شاید پاورت نمیکشه.

Dj_aghamajid
29-04-2011, 16:37
مشکل باید از پاورتون باشه! واحتمالا ضعیفه!
مدلش چیه؟ یعنی چند واته؟
سی پی یو و گرافیکتون چیه؟

pasargadd
29-04-2011, 16:42
دمای قطعاتتون چقدره در حالت لود.

sasan816
29-04-2011, 17:06
مشکل بسیار عجیب و پیچیده در مادربرد و سی پی یو من!!!!!

با سلام
سیستم من با مشخصات زیر است:

cpu: lga

m.b: p5ql pro

ram : 2g - 2ta-ddr2syncmaxcanada

vga: asus
-made in taiwan

power: green

حالا مشکل :
مشکل اینه که وقتی سیستم در حالت فعالیت گرافیکی مثلا تماشای فیلم و بازی کردن قرار میگیره ریست میکنه...ولی زمانی که در حالت فعالیت غیر گرافیکی مثلا کار با ورد و کار با موزیک پلیر قرار میگیره ساعت ها هم بگذره ریست نمیکنه...
این مهم زمانی بیشتر نشان میده که بازی call of 7 رو انجام بخوام بدم اول شروع بازی و با ترکوندن دو تا ماشین سیستم هنگ کرده و بعد از چند ثانیه و الی یک دقیقه خود به خود ریست میکنه....
حالا جالب اینه که تمامی قطعات رو تغییر دادم و تست کردم ...باز هم این مشکل حل نشد...
من میخوام بدونم بهتره سراغ کدوم قطعه برم تا سریعتر مشکل رو حل کنم...
اینم بگم که call of 7 رو رو سیستم های دیگه تست زدم و هیچ مشکلی خود بازی نداره
حتی بازی fifa 11 رو هم بازی میکنم باز ریست میکنه....ولی همین بازی تو سیستمهای دیگه هیچ مشکلی نداره.
..تو رو خدا بگید باید چیکار کنم....؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظرم...................................... ..................ممنون

یک شات با نرم افزارcpuid از قطعاتت قرار بده

EXTREME
30-04-2011, 13:50
مشکلات نرم افزاری :
ویندوز ویروس آپدیت نبود درایور گرافیک
سخت افزاری
دمای بالای قطعات
نیم سوز بودن رم و خراب اسلات حافظه
ضعیف بودن پاور
خرابی هارد

asusgiga
10-05-2011, 13:22
با سلام به همه دوستان
یکی از رم ها رو رو سیستم دیگه تست زدم دیدم مشکل داره...
بنابر این یکیاز رم ها رو به همراه کارت گرافیک که خیلی بهش شک داشتم و gs هم بود چون از رم خراب می کشید ....بنابراین با برداشتن رم و کارت گرافیک خراب الان مشکلم حل شده و راحت کار میکنه...بدون ریست شدن...
ولی بازی call of duty 7 و hot pursuit رو بعد از 2 ساعت بازی پیغام dont send میده و خود به خود بدون ریست و هنگ از بازی خارج می شه...حالا نمیدونم شاید از بازیشه ..یا بازم ایراد سخت افزاری داره....
ولی بازی fifa 11 رو 3 ساعت بازی کردم مداوم ولی هیپ اتفاقی نیافتاد.......
البته بگم که گرافیک 9500 gt رو روش گذاشتم و با یکی از رم های خودش چون 2 تا 2 گیگ ddr2 رم داشت ....

asusgiga
10-05-2011, 16:45
اینم عکسی از یک شات با نرم افزارcpuid از قطعاتت قرار بدهکه گفته بودید:
به همراه رم خراب و گرافیک خراب که در سیستم باعث ریست می شد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

asusgiga
11-05-2011, 18:08
دوستان و مهندسین گرامی کسی نیست که راه حلی واسه مشکلم پیدا کنه؟

jafarian
11-05-2011, 21:24
دوستان و مهندسین گرامی کسی نیست که راه حلی واسه مشکلم پیدا کنه؟

راه حل واسه مشکل خروج ازبازی منظورتونه؟ :20:

asusgiga
12-05-2011, 09:44
راه حل واسه مشکل خروج ازبازی منظورتونه؟ :20:

بله راه حل واسه خروج از بازی ...:10:

asusgiga
12-05-2011, 18:10
من زمانی که همین سیستم رو روشن می کنم در اولین گام این پیغام رو می ده و رد می شه تا به ویندوز برسه...
می خوام بدون این پیغام چیه و به چه معناست..البته من فقط تونستم از مانیتورم یک عکس بگیرم...
ممنون
چون خیلی سریع رد می شه ....من فقط تونستم عکس بگیرم....
تو رو خدا بگین این چه پیغامیه؟

SAM_NEVADA
15-05-2011, 10:37
سلام داداشم ، این پیغامی که میبینی مال express gate یه نسخه از لینوکس که میتونید بدون ورود به ویندوز ازش برای گشت و گذار تو اینترنت استفاده کنید ، بعد از ورود به ویندوز ، dvd مادربرد رو بذارید و این برنامه رو نصب کنید و در ریستارت بعدی جای این پیام ، ازتون می پرسه که دلتون میخواد وارد برنامهxpress gate بشید. اگر هم دلتون نمیخواد ازین قابلیت استفاده کنید ، میتونید از داخل بایوس اونو غیر فعال کنید. گزینه ای به همین نام در بایوس هست.

asusgiga
15-05-2011, 17:01
سلام داداشم ، این پیغامی که میبینی مال express gate یه نسخه از لینوکس که میتونید بدون ورود به ویندوز ازش برای گشت و گذار تو اینترنت استفاده کنید ، بعد از ورود به ویندوز ، dvd مادربرد رو بذارید و این برنامه رو نصب کنید و در ریستارت بعدی جای این پیام ، ازتون می پرسه که دلتون میخواد وارد برنامهxpress gate بشید. اگر هم دلتون نمیخواد ازین قابلیت استفاده کنید ، میتونید از داخل بایوس اونو غیر فعال کنید. گزینه ای به همین نام در بایوس هست.

file:///C:/DOCUME%7E1/ghaem/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.pngسلام...مممنون از راهنماییت مشکل حل شد
حالا از این شات که از سیستمم گکرفتم چیزی دستگیرتون نمی شه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAM_NEVADA
15-05-2011, 18:24
این که چرا از بازی میپره بیرون یکم عجیبه ، من زیاد در مورد ولتاژ پردازنده و کلا برق:20: اطلاعات ندارم ، اما تا اونجایی که میبینم مشکلی تو سیستمتون نیست ، به کارایی که اساتید تو پستهای قبلی گفتن عمل کنید تا از اول ریشه یابی بشه.
1. سیستم عامل رو دوباره نصب کنید.
2.درایور ها رو بروز کنید.
3.این مشکل گاهی در مورد نسخه فیزیکس که رو دستگاه نصبه اتفاق میفته. حتما دایرکت ایکس و فیزیکس جدید و بروز روی سیستم نصب کنید.
بذارید سیستم کلی کار کنه و اگر دوباره از بازی پرید بیرون و هنگ کرد ، قبل از هر کاری حتما دمای gpu کارت گرافیک و cpuرو چک کنید که دمای بالا هم مخصوصا در مورد کارت گرافیک این مشکل رو بوجود میاره.

jafarian
15-05-2011, 18:38
بله راه حل واسه خروج از بازی ...:10:

اول از همه بایوس مین آپدیت کنید درمرحله بعد ویندوز چنج کنید کلیه درایورها هم آپدیت بشه بعدش اگر مودم-کارت tv داخل اسلات pci دارین دربیارین بهمراه dvdrom بعدش داخل باری call off بشین درحینی که بازی میکنید یک عکس بابرنامه HWmonitor قراربدین درضمن اگر داخل ستاپ مین گزینه واسه دما وجودداره دمای cpu رو روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید که اگربه اون دما زسید هشداربده سیستم.

asusgiga
16-05-2011, 12:44
اول از همه بایوس مین آپدیت کنید درمرحله بعد ویندوز چنج کنید کلیه درایورها هم آپدیت بشه بعدش اگر مودم-کارت tv داخل اسلات pci دارین دربیارین بهمراه dvdrom بعدش داخل باری call off بشین درحینی که بازی میکنید یک عکس بابرنامه HWmonitor قراربدین درضمن اگر داخل ستاپ مین گزینه واسه دما وجودداره دمای cpu رو روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید که اگربه اون دما زسید هشداربده سیستم.

سلام
چه جوری بایوس مین رو اپ می کنند؟:5:
کارت تی وی ندارم..:31:
دی وی دی رام رو هم در اوردم...:31:
یعنی اگر دما رو رو 60 بذارم و بعد در حین کار دما به 60 رسید و بوق زد یعنی سی پی یو مشکل داره؟:18:

soheilsystem72
19-05-2011, 10:56
دوست عزیز اول از همه بایوس مین رو اپ کن 2-درایور کارت گرافیک رو اپ کن 3-فن سیستم رو عوض کن دمای cpu شما در حالت عادی بالاست وهنگامی که داخل بازی یا کاری انجام میدید که از 70% Cpu استفاده میشه این دما بالا تر هم میرود پس با یک فن دیگه یعنی قویتر از فن خودتون اینم بگم اگه فن شما فابریک خود Cpu هست اون رو 100% تعویض کنید چون بیشتر فن های که توی جعبه ی Cpu هست با خود Cpu هم خوانی نداره 4-پاور رو عوض کنید 5-قطعات رو هر کدام رو روی یک سیستم دیگه جدا جدا تست کنید 6-و در اخر هم جایه اسلات رم ها رو عوض کنید البته این گزینه فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه
و این رو هم بگم ممکنه از خمیر سیلیکن زیر Cpu هم باشه اونم یه نگاه بندازید بد نیست.

اگر مشکلتون حل شد حتما خبرش رو بدید:20:

asusgiga
22-05-2011, 11:00
دوست عزیز اول از همه بایوس مین رو اپ کن 2-درایور کارت گرافیک رو اپ کن 3-فن سیستم رو عوض کن دمای cpu شما در حالت عادی بالاست وهنگامی که داخل بازی یا کاری انجام میدید که از 70% Cpu استفاده میشه این دما بالا تر هم میرود پس با یک فن دیگه یعنی قویتر از فن خودتون اینم بگم اگه فن شما فابریک خود Cpu هست اون رو 100% تعویض کنید چون بیشتر فن های که توی جعبه ی Cpu هست با خود Cpu هم خوانی نداره 4-پاور رو عوض کنید 5-قطعات رو هر کدام رو روی یک سیستم دیگه جدا جدا تست کنید 6-و در اخر هم جایه اسلات رم ها رو عوض کنید البته این گزینه فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه
و این رو هم بگم ممکنه از خمیر سیلیکن زیر Cpu هم باشه اونم یه نگاه بندازید بد نیست.

اگر مشکلتون حل شد حتما خبرش رو بدید:20:

سلام
مرسیمی خوام الان فن سی پی یو و پاور رو عوض گنم..ببینم از کدومه؟........خبر میدم:21::21:

jafarian
22-05-2011, 11:16
سلام
چه جوری بایوس مین رو اپ می کنند؟:5:
کارت تی وی ندارم..:31:
دی وی دی رام رو هم در اوردم...:31:
یعنی اگر دما رو رو 60 بذارم و بعد در حین کار دما به 60 رسید و بوق زد یعنی سی پی یو مشکل داره؟:18:

واسه آپدیت بایوس مین داخل سایت سازنده مین میرین آخرین ورژن بایوس واسه مین خودتون میگیرین واسه اون دمای cpu هم اونکاری که گفتم ازتو ستاپ تنظیم کنید اگر دما به 60 برسه بوق مین به صدا درمیاد اشکالم ازcpu نیست ازفن باید روغن کاری و خمیرسلیکون بزنیداونم نوع خوبش .