PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پایین امدن dpi با فتوشاپ

GHAGHALEELEE
28-04-2011, 21:59
سلام
فرمت bmp دارای dpi 96 هست.وقتی با فتوشاپ cs5 ادیت میکنم dpi به 68 تغییر میکنه.میخوام بعد ادیت هم روی 96 بمونه.
اول اینکه ایا پایین امدن dpi در bmp تاثیری در کیفیت عکس دارد؟
دوم اینکه چیکار میشه کرد که همون 96 بمونه؟
مرسی

De through De
29-04-2011, 11:26
سلام.

اون ادیتی که می کنید چیه و از چه ابزارهایی استفاده می کنید ؟

GHAGHALEELEE
29-04-2011, 14:24
سلام.

اون ادیتی که می کنید چیه و از چه ابزارهایی استفاده می کنید ؟
سلام
ایا dpi اصلا توی کیفیت عکس تاثیری داره؟
بیشتر sharpness میکنم.
مرسی

De through De
29-04-2011, 14:36
سلام.

دقیقاً

دو تصویر با اندازه ای مساوی متریک هرکدام که dpi اش بیشتر باشد کیفیت اون بهتر است البته اون هم در یک محدوده خاص - برای تصاویر چاپی کوچک 600 dpi بهترینه برای تصاویر متوسط تا بزرگ بهترین 300 dpi است و برای تصاویر بزرگ و خیلی بزرگ 72 dpi کافی هست . ونیز برای تصاویر مختص وب و نمایش در مانیتور کامپیوتر بیشتر از 72 dpi به درد نمی خورد.

GHAGHALEELEE
29-04-2011, 17:02
سلام.

دقیقاً

دو تصویر با اندازه ای مساوی متریک هرکدام که dpi اش بیشتر باشد کیفیت اون بهتر است البته اون هم در یک محدوده خاص - برای تصاویر چاپی کوچک 600 dpi بهترینه برای تصاویر متوسط تا بزرگ بهترین 300 dpi است و برای تصاویر بزرگ و خیلی بزرگ 72 dpi کافی هست . ونیز برای تصاویر مختص وب و نمایش در مانیتور کامپیوتر بیشتر از 72 dpi به درد نمی خورد.
مرسی دوست عزیز از راهنماییت
سوال دومم جا موند.اینکه چطوری میتونم dpi رو همون 96 نگه دارم؟:11:

De through De
29-04-2011, 17:49
سلام.
تا اون جایی که من میدونم فتوشاپ به طور اتوماتیک dpi تصویر را تغییر نمی دهد حتی برای استفاده از
Sharpen Tools ، منتها اگه dpi یک تصویر را ملاحظه می کنید حتماً از گزینه Image\Image Size ملاحظه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ونیز درحین کار با تصویر وقتی ویرایشتون تمام شد از همان محل چک کنید ببینید dpi تغییر یافته نه ؟
من احتمال می دهدم که تصویرتون را به یک تصویر دیگر که dpi اون کمتر هست درگ می کنید و بعدا
روی اون کار می کنید. در اینصورت ابتدا یک تصویر خالی به اندازه تصویر اصلی و نیز dpi یکسان با آن
ایجاد کنید و بعدا تصویرها تون را روی او درگ کنید. اگه بصورت دستی dpi را زیادتر کنید کیفیت اون
پایینتر میاد.