PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CPU AMD Phenom با مادربورد خوب!

noisymind
28-04-2011, 19:04
سلام دوستان. سیستم فعلی من این هست
سی پی یو AMD64 X2 4200+ 2.20Ghz
مینبورد گیگا S-series GA-M61SME-S2
و 3 گیگ رم DDR2 800

اصلا هم اهل بازی نیستم ولی صیح تا شب سیستمم روشنه و با اتوکد و آفیس سنگین و اینا کار میکنم و معمولا هم پنجره و نرم افزار زیاد باز میذارم با هم.تا حالا هم مشکل خاصی نداشتم ولی رو ویندوز 7 گاهی اوقات باز شدن نرم افزارها طول میکشه و هم تعداد USB هاش برای من کمه ( 4 تا بعلاوه کارت USB ) و دو تا پورت ساتا هم بیشتر نداره.

حالا چون نمیخوام زیاد هزینه کنم به نظرتون AMD PHENOM II X4 965AM3/3.4GHZ مناسب هست؟ یک مادر بورد گرافیک آنبورد ترجیحا گیگا هم اگه با امکانات زیر معرفی کنید ممنون میشم.
حتما USB3 داشته باشه و تعداد بقیه USB ها هر چی بیشتر بهتر - پورت ساتا بیشتر از دو تا داشته باشه - گرافیک آنبورد باشه (شاید بعدا گرافیک هم گذاشتم روش )
قائدتا رم هم باید بگیرم براش.

اگه حدود قیمت هم بدید و یا قطعه دیگه هم معرفی کنید ممنون میشم. ضمنا پاورم 380 گرین هست. کفایت میکنه؟

:11:

pasargadd
28-04-2011, 20:36
پاورتون کافیه.
بودجتون برای ماردبرد چقدره؟حتما باید giga باشه؟

noisymind
28-04-2011, 21:18
راستش زیاد تو جریان قیمتها نیستم ولی هر چی پایینتر باشه بهتر. یادم رفته بود بگم ترجیحا گرافیک آنبورد باشه که حالا بعدا شاید گرفیک روش بذارم. USB3 و USB زیاد :31: داشته باشه و اگه پورت IDE هم داشت به کارم میاد. رم هم که DDR3 ساپورت کنه.
نه اصراری به گیگا نیست ولی از این لحاظ گفتم چون ظاهرا کسی مشکلی باهاش نداشته و قیمتهاشم کم هست. مثلا یک مدل تو سایت قیمتش رو دیدم که این امکانات مورد نیاز منو داشت و قیمتش 130 بود. حالا هر چیز بهتری هم باشه که چه بهتر

:11:

pasargadd
28-04-2011, 21:26
asrock 880gxhusb3=115
در ضمن رمتونو باید عوض کنین.و ddr3 بگیرین.

noisymind
28-04-2011, 21:40
مرسی.
راستی نظرتون در مورد این چیه؟
M.B GIGABYTE GA-MA74GMT-S2
تو سایت زده 94 تومان. آره رم هم باید بگیرم .
Cpu که انتخاب کردم خوبه؟ قیمتش 170 هست؟ اگه AMD X6 بگیرم چقدر تفاوت داره؟

بازم مرسی.

pasargadd
28-04-2011, 22:16
amd x6 1055t=190
مادربرد هم پیشنهاد من asrock است.اون giga هم قدیمیه و اصلا ارزش 90 تومان رو نداره.

navidx
28-04-2011, 22:22
موقعیت شما بسیار شبیه منه. با این تفاوت که من حدود یک ماهه که تو اینترنت دارم میچرخم و اطلاعاتم رو تکمیل میکنم و مقایسه و بیچمارک و الی آخر!!!
شدیدا بهت توصیه میکنم به جای X4 965 یه دونه X6 1055T بخری.حدود 20تومن گرون‌تره ولی به شدت به صرفه تره.
خدا خیرت بده! تو 955 هم بگیری به صرفه‌تر از 965ئه!!! ارزون‌تر هم هست! کافیه یه سری به بنچ‌مارک‌ها بزنی. متوجه منظورم میشی رفیق؟ ببین بحث ضریب کارایی/قیمته. تو این سه مدل 1055 بهترینه. و با وجود قیمت بالاترش رتبه ی بالاتری توی بنچمارکها داره.

پس شک نکن. اینو هم مد نظر داشته باش که این پولی که برای یه ‌سی‌پی‌یوی گرون‌تر و بهتر داری هزینه میکتی کاملا عاقلانه‌ست

---------- Post added at 10:21 PM ---------- Previous post was at 10:19 PM ----------

ببین گیگا رو به نظر من بیخیال شو. منم اول خواستم گیگا بگیرم. انصافا خوبه. اما مثلا مارک ایسوس همون مادر بردی رو که گیگا ساخته، تقریبا با همون کیفیت، حتی به نظر بعضی‌ها بهتر از گیگا، و با امکانات کامل‌تر ارائه میده.

گیگابایت USB3 قیمتی حدود 165 داره. چیپ 880G روش نصب شده که گرافیک آنبرد هم داره. ولی ایراد مهمش اینه که SATA3 نداره که به نظر من مهمه. اونم واسه این قیمت

M4A88TD-M/USB3 ایسوس یه مادر برد فوق العاده ست که انتخابه منه. هم مارکش معتبره و تجربه ی خوبی توی مادربرد داره هم از نظر امکانات بی‌نظیره. ساتا3 هم پشتیبانی میکنه. حدود 1000تا پورت USB هم داره!!!! ;-)
آها یادم رفت. قیمتش حدود 140 . چیپسش هم همونطور که از اسمش پیداست 880G هست. یعنی همون چیپی که روی گیگا هست. طبیعتا گرافیکشون هم یکیه.
من تو این مدت خیلی اذیت شدم چون خیلی حساسیت به خرج دادم. بودجه م محدود بود خواستم تمام تلاشم رو بکنم بهترین نتیجه رو با پولم بگیرم. این پست مفصل رو به خاطر احترام به بچه های با معرفت این فروم نوشتم که واقعا کمک زیادی بهم کردن.

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

مرسی.
راستی نظرتون در مورد این چیه؟
M.B GIGABYTE GA-MA74GMT-S2
تو سایت زده 94 تومان. آره رم هم باید بگیرم .
Cpu که انتخاب کردم خوبه؟ قیمتش 170 هست؟ اگه AMD X6 بگیرم چقدر تفاوت داره؟

بازم مرسی.

چیپ این مادربرد قدیمیه. این کار رو نکن دوست من!

noisymind
28-04-2011, 22:40
ممنون دوستان. پس با این حساب گیگا که از دور خارج شد.
راستی مشخصات asrock 880gxhusb3 رو هنوز نتونستم گیر بیارم ولی Asus M4A88TD-M رو دیدم. این با اونی که شما گفتین ( آخرش USB3 ) داره با این فرق داره؟ چون اینی که من دیدم راجع به USB3 چیزی نگفته بود و قیمتش 128 بود.

Erfan.
29-04-2011, 00:29
البته برای CPU 6 Core ممکنه از نظر تغذیه بورد به مشکل بخورین... ولی اگه آور نکنید احتمالا مشکلی پیش نمیاد.

noisymind
29-04-2011, 10:16
سایتی هست که مشخصات مین بوردها رو زده باشه ؟ چون این دو تا مین بوردی که دوستان معرفی کردن رو من Asrock رو که پیدا نکردم و ایسوز رو هم پیدا کردم ولی با USB2

pasargadd
29-04-2011, 11:22
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

noisymind
29-04-2011, 14:20
ممنون. بین این دو تا که معرفی کردید موندم.
AsRock فقط یک پورت USB3 داره ( طبق مشخصاتش ) ولی تو عکسش ظاهرا دو تا داره! ، اسلات برای رم و PCI بیشتری نسبت به ایسوز داره.
در عوض ایسوز پورت PCI کمتری داره ولی رم گرافیکیش Maximum shared memory of 1GB ولی اون یکی 512 هست.تو مشخصاتشم زده 2 تا USB3

بقیه مشخصاتشم که دیگه زیاد سر در نمیارم! :31: فقط ظاهرا باید رو این سیستمها فقط وین 64 بیتی نصب کرد؟ چون گفته 32بیتی بیشتر از 3 گیگ رم رو نمیشناسه

sasan816
29-04-2011, 16:27
بقیه مشخصاتشم که دیگه زیاد سر در نمیارم! فقط ظاهرا باید رو این سیستمها فقط وین 64 بیتی نصب کرد؟ چون گفته 32بیتی بیشتر از 3 گیگ رم رو نمیشناسه
البته با یک پچ ویندوز 32 بیتی هم میتونه 4 گیگ رم رو شناسایی کنه

noisymind
29-04-2011, 21:29
ببخشید از کجا بفهمیم مین بورد ساتا 3 رو هم ساپورت میکنه؟ SATA 6Gb/s یعنی ساتا 3 ؟
تو سرعت خیلی تاثیر داره؟ و دیگه اینکه هاردهای ساتا 3 قیمتشون بالاست؟

pasargadd
29-04-2011, 21:57
بخشید از کجا بفهمیم مین بورد ساتا 3 رو هم ساپورت میکنه؟ SATA 6Gb/s یعنی ساتا 3 ؟
بله.

تو سرعت خیلی تاثیر داره؟ و دیگه اینکه هاردهای ساتا 3 قیمتشون بالاست؟
تفاوت سرعته زیادی ندارند.البته هاردهای sata3 هنوز هم نمیتونن از 6gb استفاده کنن. و sata2 هم نتونسته از 3gb به طور کامل استفاده کنه و همیشه بینه 1تا 1.5 است.

nima_baran_abi
01-05-2011, 11:27
موقعیت شما بسیار شبیه منه. با این تفاوت که من حدود یک ماهه که تو اینترنت دارم میچرخم و اطلاعاتم رو تکمیل میکنم و مقایسه و بیچمارک و الی آخر!!!
شدیدا بهت توصیه میکنم به جای X4 965 یه دونه X6 1055T بخری.حدود 20تومن گرون‌تره ولی به شدت به صرفه تره.
خدا خیرت بده! تو 955 هم بگیری به صرفه‌تر از 965ئه!!! ارزون‌تر هم هست! کافیه یه سری به بنچ‌مارک‌ها بزنی. متوجه منظورم میشی رفیق؟ ببین بحث ضریب کارایی/قیمته. تو این سه مدل 1055 بهترینه. و با وجود قیمت بالاترش رتبه ی بالاتری توی بنچمارکها داره.

پس شک نکن. اینو هم مد نظر داشته باش که این پولی که برای یه ‌سی‌پی‌یوی گرون‌تر و بهتر داری هزینه میکتی کاملا عاقلانه‌ست

---------- Post added at 10:21 PM ---------- Previous post was at 10:19 PM ----------

ببین گیگا رو به نظر من بیخیال شو. منم اول خواستم گیگا بگیرم. انصافا خوبه. اما مثلا مارک ایسوس همون مادر بردی رو که گیگا ساخته، تقریبا با همون کیفیت، حتی به نظر بعضی‌ها بهتر از گیگا، و با امکانات کامل‌تر ارائه میده.

گیگابایت USB3 قیمتی حدود 165 داره. چیپ 880G روش نصب شده که گرافیک آنبرد هم داره. ولی ایراد مهمش اینه که SATA3 نداره که به نظر من مهمه. اونم واسه این قیمت

M4A88TD-M/USB3 ایسوس یه مادر برد فوق العاده ست که انتخابه منه. هم مارکش معتبره و تجربه ی خوبی توی مادربرد داره هم از نظر امکانات بی‌نظیره. ساتا3 هم پشتیبانی میکنه. حدود 1000تا پورت USB هم داره!!!! ;-)
آها یادم رفت. قیمتش حدود 140 . چیپسش هم همونطور که از اسمش پیداست 880G هست. یعنی همون چیپی که روی گیگا هست. طبیعتا گرافیکشون هم یکیه.
من تو این مدت خیلی اذیت شدم چون خیلی حساسیت به خرج دادم. بودجه م محدود بود خواستم تمام تلاشم رو بکنم بهترین نتیجه رو با پولم بگیرم. این پست مفصل رو به خاطر احترام به بچه های با معرفت این فروم نوشتم که واقعا کمک زیادی بهم کردن.

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

چیپ این مادربرد قدیمیه. این کار رو نکن دوست من!

آقا من میخوام همین مادربورد رو با همین cpu بگیرم و سیستم خودمو عوض کنم .دو تا سوال داشتم:
1- من cpu فعلی ام e8400 هست.در مقایسه با این cpu شش هسته ای کدوم قویترند؟
2- من یه کارت گرافیک 4870 دارم.با این گرافیک آن بورد کراس فایر میشه؟ چقدر قویتر میشه؟
ممنونم

navidx
01-05-2011, 14:11
از تو دیگه بعیده داداش! خب اون یکی دو هسته ایه. این شش هسته ای. این تست رو ببین خودت مقایسه و قضاوت کن. خیلی مخلصیم.

جواب سوال دومت رو نمیدونم.

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید