PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با بالا اومدن دو ویندوز ؟؟

A_2010
27-04-2011, 19:56
سلام،من تو درایو c یه ویندوز نصب کرده بودم،ولی چون سیستمم مشکل پیدا کرد ویندوزو عوضش کردم و ویندوز جدید رو تو درایو d نصب کردم،الان مشکلم اینه که درایو c که ویندوز قبلیم توشه فرمت نمیشه!! و میگه ویندوز نمیتونه بطور کامل فرمت شه،برای فرمت چیکارش کنم؟
سوال بعدیم که سوال خودمم هست اینه که دوستم مثل من ویندوز جدیدش رو تو درایو d نصب کرد و درایو c راحت فرمت شد ولی وقتی سیستمش رو روشن میکنه باید بین 2 ویندوز یکی رو انتخاب کنه!چرا؟مگه درایو سی کامل فرمت نشد وویندوز قبلی delete نشد؟چیکار کنه که سیستم خودش ویندوز جدید رو بشناسه و بالا بیاد؟؟

pro_translator
27-04-2011, 20:36
سلام،من تو درایو c یه ویندوز نصب کرده بودم،ولی چون سیستمم مشکل پیدا کرد ویندوزو عوضش کردم و ویندوز جدید رو تو درایو d نصب کردم،الان مشکلم اینه که درایو c که ویندوز قبلیم توشه فرمت نمیشه!! و میگه ویندوز نمیتونه بطور کامل فرمت شه،برای فرمت چیکارش کنم؟
سوال بعدیم که سوال خودمم هست اینه که دوستم مثل من ویندوز جدیدش رو تو درایو d نصب کرد و درایو c راحت فرمت شد ولی وقتی سیستمش رو روشن میکنه باید بین 2 ویندوز یکی رو انتخاب کنه!چرا؟مگه درایو سی کامل فرمت نشد وویندوز قبلی delete نشد؟چیکار کنه که سیستم خودش ویندوز جدید رو بشناسه و بالا بیاد؟؟

واسه اولی فرمت از توی داس رو امتحان کردی؟

:Run --> cmd -->Format C

بعدش Enter بزن...

راستی مگه موقع نصب ویندوز نمی‌شه درایوها رو فرمت کرد؟

واسه پاک کردن اسم ویندوز هم روی My Computer راست کلیک کن و بعد بیا سریرگ Advanced... بعد توی بخش سوم (Start up and Recovery کلید Settings رو بزن... بعد از توی صفحه‌ی باز شده Edit رو بزن... اونجا اسم ویندوزها رو نوشته... اونی رو که می‌خوای اسمش رو حذف کنی (اگه ویندوز قدیمیت باشه معمولا دومیه... ) رو فقط همون خط رو cut کن... بعش یه جای دیگه ذخیره‌اش کن (که اگه مشکلی پیش اومد بتونی برش گردونی)... مثلا این رو ببین:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional New" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER

باید مشابه بالا باشه که در این صورت اگه می‌خوای اولی رو پاک کنی باید کل خط رو برداری که فقط مثلا دومی که ویندوز جدیده بمونه... اینجوری سیستم خودش ویندوز جدید رو می‌شناسه و بالا می‌آد...

البته این روش دستی بود و ریسکش خیلی بالاست اگه اشتباه کنی ممکنه سیستمت خراب بشه...

شاید دوستان پیشنهادهای بهتری داشته باشن...

gypsy_mariachi
02-05-2011, 22:51
سلام
در رابطه با اینکه درایو C تو نمی تونی فرمت کنی، احتمالا هم داری توی ویندوزت و از طریق Right click روی درایو این کارو انجام می دی باید بگم شما جدای از اینکه ویندوزتو تو چه درایوی نصب می کنی باید اینو در نظر داشته باشی که درایو بوتت کدوم هست، منظور درایویه که روی اون MBR یا Master Boot Record قرار داره. MBR رو بطور خلاصه میشه راه انداز اصلی هارد به عنوان سخت افزاری که قابل بوت است معرفی کرد. MBR معمولا روی اولین درایوی که ویندوز رو روش نصب می کنین ساخته میشه، برای مورد شما همون درایو C. خوب حالا شما به هر دلیل ویندوز روی C رو نمی خواهین و یه ویندوز جدید روی D می ریزین. ولی موقع روشن شدن، سیستم شما از MBR روی درایو C بوت میشه و ویندوز رو از درایو D اجرا میکنه. توی درایو C شما باید 2تا فایل به اسمهای Ntldr و Boot.ini (بصورت Hidden و سیستمی)وجود داشته باشه. بخاطر این دلیله که شما نمیتونید درایو C رو فرمت کنین. حالا اگه اصرار به این کار داشته باشین و از طریق بوت C رو فرمت کنین اونوقته که دیگه ویندوزتون بالا نمیاد و پیغام ntldr missing رو می ده!

A_2010
03-05-2011, 20:10
من فرمت از تو داس رو امتحان کردم error زیر رو داد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع نصب، درایوسی رو فرمت نکردم چون به بعضی چیزای داخلش نیاز داشتم
برای پاک کردن اسم ویندوزم نمیتونم ریسک کنم یه راه دیگه میخوام
در ضمن آره تو درایو c، دو تا فایل به اسمهای Ntldr و Boot.iniهست!
اگه میشه فقط بگین چیکارکنم که زمان استارت سیستم ازم نپرسه کدوم ویندوز و خودش جدید رو بشناسه و بالا بیاد؟چطور میشه اسم ویندوز قبلیو از این لیست حذف کنم
متشکرم از نظراتتون:11:

gypsy_mariachi
03-05-2011, 21:37
سلام دوست عزیز
عکسی روکه آپ کردید دیدم، باید بگم که این پیغام خطا نیست بلکه پیغام هشداریکه به شما میگه در صورت فرمت کردن درایوتون تمامی اطلاعات ازبین میره و می خواد که دوباره تاییدش کنید( با زدن کلید Y )
از روی عکسی گذاشتین ظاهرا دستور فرمت رو داخل Command Promp ویندوز اجرا کردین، یه توضیحی بدم که منظور از داس ، داسیه که قبل از بالا اومدن ویندوز بوسیله یه سی دی یا فلاپی راه انداز اجرا شده باشه. درسته که Command Promp که داخل ویندوز اجرا میشه محیط داس رو داره ولی بازم زیر مجموعه همون ویندوزی میشه که ازش اجرا شده و با داس تحت بوت متفاوته.
اما در مورد ازبین بردن گزینه ویندوزت قبلیت، توضیحات آقای Pro_translator به نظر من خوبه ولی باید یکم تو تشخیص درایوت دقت کنی. میتونی از طریق Syatem Configuration ویندوزم اینکارو راحت تر انجام بدی.
از start ویندوز روی Run کلیک کن، بعد داخل کادر عبارت msconfig رو تایپ کن
حالا تو پنجره ای که باز شده به تب Boot برو ، اونجا باید دوتا مسیر بوت رو ببینی. روی مسیری که به D اشاره داره کلیک کن و Set as Default رو بزن، حالا برو روی مسیری که به C اشاره داره و Delete رو بزن. ok کن و سیستم رو یه بار Restart بکن.
ضمنا از طریق نرم افزار زیرم می تونی همین مراحل رو بری (محیط کاربری راحت تری داره)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

A_2010
16-05-2011, 21:13
ممنونم از راهنمایی شما،مشکلم حل شد،از همون روشی که شما گفتین رفتم و ویندوز خودش بالا میاد:11: