PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با formsauthentication

mahdi_1426
27-04-2011, 15:04
سلام

من از FormsAuthentication برای تشخیص هویت استفاده کردم (vs2010) و رو سیستم خودم به درستی کار میکنه ، اما وقتی رویه هاست گذاشتم ی مشکل پیش اومد و اون این هست که کاربر بعد از login ،بعد از یه مدت اتوماتیک خارج میشه ، البته این هارو هم بگم ، منظورم شاید بهتر منتقل بشه
1. کاربر بعد از اینکه یک مدت با صفحه هیچ کاری نکرد اتوماتیک خارج میشه ، یعنی تا زمانی که در صفحات میچرخه مشکلی نیست
2. کوکی از داخل صفحه پاک نمیشه ، منظورم اینه که در pageinfo مرورگر کوکی بدون تغییر وجود داره

3.web.config من هم به صورت زیر است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

YourName
04-05-2011, 03:35
شما اگه بخوای فقط مدت زمان ماندن کاربر در سایت در زمانی که هیچ درخواستی به سرور فرستاده نشده رو زیاد بکنی می بایست timeout رو بیشتر کنی.
البته timeout به معنا نیست که در این مدت زمان اگر سایت بسته شد هم ادامه دارد و می توان در زمان باقی مانده بدون نیاز به لاگین وارد شد
و به این معناست که از آخرین درخواستی که کاربر به سمت سرور فرستاده timeout محاسبه می شود تا به پایان مدت زمان تعیین شده در web.config برسد یا مرورگر بسته شود.
پس در این صورت اگر بخواید که کاربر نیازی به لاگین هم نداشته باشد و گزینه "مرا به خاطر بسپار" را تیک زده باشد می بایست برای کوکی کاربر زمان expire تعریف کنید
و البته که این زمان با زمان timeout در web.config متفاوت می باشد یعنی حتی اگر کاربر درخواستی به سمت سرور ندهد تا اینکه به زمان timeout برسد کاربر متوقف خواهد شد اما چون شما از persistent cookie استفاده کردید با اولین درخواست به سمت سرور با توجه به کوکی معتبر مجددا می توانید بدون نیاز به لاگین در سایت بمانید.