PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاخیر در روشن شدن کامپیوتر

mortez maya
27-04-2011, 10:29
سلام. به تازگی سیستمی بستم که قطعاتش به صورت زیر هستش :

CPU : Core i3 540
MB : ECS IC55H-A
RAM : 2*2GB 1333
VGA : GT 240 D5 1G
POWER : GREEN GP535B-US

مشکلی که دارم اینه که بعد از زدن دکمه پاور حدود سه ثانیه طول میکشه تا فن ها روشن بشن، چراغ پاور روشن شه و سیستم شروع به کار کنه و بالا بیاد. به نظرتون مشکل از کجاست یا اصلا این مشکل هست یا نه ؟
مرسی.

water_lily_2012
27-04-2011, 10:43
احتمال زياد مشكل از مادربرد هست، سيستم من هم همينطوره. البته مادربرد من مثل از شما نيست. شايد هم دو تا از قطعات با هم ست نيستند.

FTCI
27-04-2011, 11:00
100 درصد ،اشکال از پاوره.
99 درصد اشکال از خازن 5 ولت استندبای پاوره.
اگر باهاش کارکنی ، به مرور این زمان تاخیر 3 ثانیه زیاد و زیادتر میشه تا بعد از 6 ماه سیستم کلا روشن نمیشه

mortez maya
27-04-2011, 11:59
احتمال زياد مشكل از مادربرد هست، سيستم من هم همينطوره. البته مادربرد من مثل از شما نيست. شايد هم دو تا از قطعات با هم ست نيستند.
شما چیکار کردین با این مشکل ؟

دوستان نظر دیگه ای دارن ؟

water_lily_2012
27-04-2011, 14:19
من هنوز در حال بررسي هستم. چون پاورهاي هر دومون يكي هست بايد پاور را هم بررسي كنم.

mortez maya
27-04-2011, 15:59
به نظر خودم اشکال میتونه از مادربرد یا پاور باشه. و قطعات دیگه دخیل نیستن. وقتی دکمه پاور رو میزنیم دستوری از مادربرد صادر میشه که باعث میشه پاور روشن بشه. اما به نظرم مادربرد هم این وسط بی تقصیر باشه چون وقتی سیستم روشنه دکمه پاور رو میزنم بلافاصله shutdown میشه. بنابراین متهم اصلی پاوره ! اما پاور هم انصافا پاوری نیست که بهش شک کرد. پاور سری US شرکت گرین جزو بهترین پاورهاست ضمن اینکه پاورهای گرین اصولا کیفیت بالایی دارن.
اما من یک فرضیه دارم ! :5: شاید اصلا این تاخیر مشکل محسوب نمیشه ! با توجه به این که این پاور پیشرفته ای هستش شاید این زمان به خاطر تاخیر مداری تثبیت کننده های ولتاژ و رگلاتورهایی باشه که برای تبدیل برق AC به DC و صاف کردن ولتاژ استفاده میشن. فرضیه من وقتی قویتر میشه که جناب water_lily_2012 هم که پاورشون عین مال منه همین مشکل رو مطرح میکنن !
راستی جناب water_lily_2012 سیستم شما چقدر تاخیر داره ؟

jafarian
27-04-2011, 16:27
به نظر خودم اشکال میتونه از مادربرد یا پاور باشه. و قطعات دیگه دخیل نیستن. وقتی دکمه پاور رو میزنیم دستوری از مادربرد صادر میشه که باعث میشه پاور روشن بشه. اما به نظرم مادربرد هم این وسط بی تقصیر باشه چون وقتی سیستم روشنه دکمه پاور رو میزنم بلافاصله shutdown میشه. بنابراین متهم اصلی پاوره ! اما پاور هم انصافا پاوری نیست که بهش شک کرد. پاور سری US شرکت گرین جزو بهترین پاورهاست ضمن اینکه پاورهای گرین اصولا کیفیت بالایی دارن.
اما من یک فرضیه دارم ! :5: شاید اصلا این تاخیر مشکل محسوب نمیشه ! با توجه به این که این پاور پیشرفته ای هستش شاید این زمان به خاطر تاخیر مداری تثبیت کننده های ولتاژ و رگلاتورهایی باشه که برای تبدیل برق AC به DC و صاف کردن ولتاژ استفاده میشن. فرضیه من وقتی قویتر میشه که جناب water_lily_2012 هم که پاورشون عین مال منه همین مشکل رو مطرح میکنن !
راستی جناب water_lily_2012 سیستم شما چقدر تاخیر داره ؟

این تاخیربه نظرمن مشکل حادی نیست یک چیزعادی سیستمتونم هیچ موردی نداره :20:

water_lily_2012
27-04-2011, 18:05
نه پاور نمي تونه عيب داشته باشه. پاورهاي گرين عاليه. من احتمال مي دهم كه پاور موقع روشن شدن يك حالت مانند محافظ داشته باشه يعني يك تاخير براي تثبيت ولتاژ.
البته بايد بررسي بشه.

mortez maya
27-04-2011, 20:21
نه پاور نمي تونه عيب داشته باشه. پاورهاي گرين عاليه. من احتمال مي دهم كه پاور موقع روشن شدن يك حالت مانند محافظ داشته باشه يعني يك تاخير براي تثبيت ولتاژ.
البته بايد بررسي بشه.
بله همونطور که گفتم احتمال خودمم همینه. سیستم شما تاخیرش چقدره ؟

pasargadd
27-04-2011, 21:16
بایوسو اپدیت کنین.

water_lily_2012
28-04-2011, 08:10
تاخير من حدود 4 ثانيه است. البته اين تاخير ربطي به پاور نداره. چون موقعي كه ريست هم مي كنم دوباره تاخير لود شدن ROM را دارم. احتمال زياد اين تاخير در مادربرد نهفته است. موقع روشن و ريست شدن بايد تمام قطعات بررسي گردد شايد هم يكي از قطعات سيستم وقفه بسيار آهسته اي دارد.

mortez maya
28-04-2011, 11:58
تاخير من حدود 4 ثانيه است. البته اين تاخير ربطي به پاور نداره. چون موقعي كه ريست هم مي كنم دوباره تاخير لود شدن ROM را دارم. احتمال زياد اين تاخير در مادربرد نهفته است. موقع روشن و ريست شدن بايد تمام قطعات بررسي گردد شايد هم يكي از قطعات سيستم وقفه بسيار آهسته اي دارد.
منم دقیق حساب کردم چهار ثانیه شد. ولی موقع ریست کردن عادی ریست میشه و بالا میاد. من بایوسم چک کردم. ورژنی که داره برابر با آخرین ورژن ارائه شده توی سایت ECS هستش. شما تو حالت sleep امتحان کردین ؟ من وقتی سیستمو sleep می کنم و دکمه پاور رو می زنم بلافاصله و بدون تاخیر ویندوز بالا میاد.

soheilsystem72
19-05-2011, 11:05
دوس عزیر این یک مزیت هستش که تو پاور گرین اعمال شده وقتی شما کلید پاور رو می زنید پاور یک سیگنال به برد شما میده که اگر ولتاژ پایین تر از حد مجاز باشه سیستم روشن نمیشه اس اون سیگنال هم Power-on هست
در صورتی که در پاور های ارزون قیمت بلا فاصله با زدن کلید پاور کیس سیستم شروع به کار میکنه
:20::20::20: