PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اطلاعات روی فلش باز نمیشه !!!

M-Ebi
24-04-2011, 07:55
سلام دوستان دیروز که فلشم رو به کامپیوتر زدم دیدم تمام فولدر های توی فلش مثل شرتکات یک فلش سفید رنگ کنارشون اومده و هیچ کدومشون باز نمیشه
در ضمن یک سری فایل با نام های عجیب مثل ztw یا zUd یا ZYk و چندتای دیگه حدود 18 تا فایل اینجوریه به فلش اضافه شده. وقتی حجم فلش رو چک کردم دیدم
که اطلاعات پاک نشده فقط نمیدونم چرا نمیشه بهشون دسترسی داشت. امکان داره ویروس باشه؟؟؟ اگر آره راهنمایی بفرمایید که چه کنم؟؟

ممنونم

hkhafan
24-04-2011, 09:00
سلام ،

دوست عزیز به احتمال خیلی زیادی فلشتون ویروسی هستش ( که امیدوارم با اتورانش اجرا نکرده باشین! )
با یه آنتی ویروس بروز اسکن کنید مشکلتون حل میشه ، معمولاً این ویروسا میان یه شورتکات از فولدرهای فلش تهیه میکنن ، بعد خود اون فولدر های اصلی رو hidden میکنن.

از منو های my computer برید به : View < folder option < tools
گزینه ی show hidden files, folders رو تیک بزنید
یک کم پایینتر تیک گزینه ی hide protected oprating system files رو بردارید ، باید فایلها و فولدرهاتون تو فلش نشون داده بشن.
-----------------------
اینجور مواقع هیچ وقت با اتوران یا دوبار کلیک ، فلشتون رو باز نکنید ، چون اگه آنتی ویروس درست و حسابی نداشته باشید ، به دست خودتون سیستمتون رو هم آلوده میکنید .

M-Ebi
24-04-2011, 09:50
دوست عزیز مرسی از جوابتون
با bitdefender اسکن کردم همون 18 تا فایل رو پاک کرد و چند تای دیگه هم قرنطینه شدن.
منتها این فولدر ها رو چطور از حالت hidden دربیام چون بعد از اون کارهایی که گفتید و انجام دادم فولدر ها رو نشون میده ولی وقتی روی گزینه properties میرم که از حالت hidden درشون بیارم این حالت قفل شده و نمیشه کاریش کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad King
24-04-2011, 09:57
سلام

یه اسپای هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hkhafan
24-04-2011, 10:12
سلام ؛

پست بعدیم رو اوّل بخونید ، فکر کنم بهتره

دوست عزیز اگه با برنامه ای که Mohammad King عزیز معرّفی کردن نتونستید مشکلتونو حل کنید ، این راهو برید ( هرچند راهش ماله زمان هیتلره ! )
شما تو همونجایی که فولدرهای مخفیت هستن یه فایل txt بساز ، بعد توش اینو بنویس :
attrib name -s -h -r
به جای name اسم یکی از فولدرهاتو بنویس و فایل تکست رو با پسوند bat. سیو کن.
حالا اگه این فایل رو اجرا کنی ، باید اون فولدرت از حالت مخفی و read only دربیاد.
متأسّفانه نمیدونم چطوری همه ی فولدر ها رو با هم میشه این کار رو براشون انجام داد...برای هرکدوم ار فولدرهاتون روی اون فایل bat که ساختین ، کلیک راست کنین و edit رو بزنین و نام فولدر بعدی رو بنویسین و همین کارا رو انجام بدید.
ایشالله دوستان یه راه کم دردسر تر معرّفی میکنن.

موفّق باشید

hkhafan
24-04-2011, 10:20
خودم پیدا کردم :31:
تو فایل bat که ایجاد کرده بودید ، هر چی هست رو پاک کنید و اینو بنویسید :

attrib -s -h -r d:\*.* /s /d

به جای :d هم اسم درایو فلشتون رو جایگزین کنید.
تجربه! : بهتره این فایل bat جدید رو جایی غیر از درایو فلشتون سیو کنید و اجرا کنید

ایشالله حلّه...خودم امتحانش کردم
موفّق باشید

water_lily_2012
24-04-2011, 10:24
براي اينكه بتوني فايل ها را از حالت هايدن خارج كني كارهاي زير را انجام بده.
در Run تايپ كن CMD و در پنجره داس سپس مسير فلش خود را وارد كن.
مثلا تايپ كن \:E
در پنجره داس دستور زير را تايپ كن:
نام فايل يا فولدر attrib -s -h

بين هر قسمت دستور يك فاصله هست. در ضمن بين نام فايل يا فولدر فاصله نباشد. مثلا براي New Folder مشكل دارد.

با اين دوستور فايل ها از حالت هايدن خارج مي شوند.
اگر برنامه نويسي بلد باشيد مي توانيد با چند خط كد كاري كنيد كه برنامه تمام فايل هاي كامپيوتر را درست كند.

M-Ebi
24-04-2011, 11:38
دوستان دست همتون درد نکنه مشکلم برطرف شد.

hkhafan مخصوصاً از شما دوست عزیز خیلی خیلی ممنونم. :40: