PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش کردن هارد برای ذخیره انرژی

Help118
24-04-2011, 00:09
سیستمی دوهارد داره. یکی رو که اصلا استفاده نمیشه در قسمت پاور سیور زمان رو برای به مد خواب رفتنش یک دقیقه تنظیم کردیم . بعد مدت یک دقیقه سیستم هارد خاموش میشه ولی خود به خود گهگاهی روشن میشه دوباره بعد گذشت یک دقیقه آف میشه. ویندوز 7 اصلا نیازی به اون هارد نداره نمیدونم چرا گهگاهی روشن و خاموش میشه و سرو صدا تولید میکنه. آخه سیستم رو شبها برای دانلود میگذارند که با خاموش کردن اون هارد صدای سیستم واقعا کم میشه

ebicross
24-04-2011, 12:59
خاموش کردن بعد از یک دقیقا برای هاردتون ضرر داره. حداقل 10 دقیقه تنظیم کنید.
حتی اگر سیستم به اون هارد کار نداشته باشه بازمزمانیکه شما بخواین چیزی ذخیره کنید یا نرم افزاری بخواد چیزی رو Load کنه سیستم عامل برای بررسی یک Access به کل Storageها میده و هاردتون روشن میشه.
اجتناب ناپذیر هم هست. خاموش کردن دستگاهها برای ذخیره ی انرژی برای لپتاب هستش و توی PCها این موارد مهم نیست چون از لحاظ پول برق هم حساب کنید یک هارد دیسک در ماه 500 تومن هم برق مصرف نمیکنه.

Help118
25-04-2011, 01:51
نه دوست من
هارد دوم سیستم رو خاموش می کنیم! در ضمن برای کاهش مصرف نیست این هارد 160 گیگ و کمی قدیمیه صدای تولیدی در هنگام فعالیتش در اتاق خواب حکم صدای بلندشدن هواپیما از راه دور رو داره صدای بم ناهنجاری داره که مخ آدمو می بره
میخوام بدونم آخه چرا خود به خود روشنم یکنه. اه

ebicross
25-04-2011, 08:47
نه دوست من
اگر شما معتقدید که ضرر نداره خب حتما نداره.
ولی هارد دیسک مثل RAM یا مانیتور نیست که هروقت خاموش بشه مشکلی نداشته باشه. مگر اینکه هارد SSD باشه و خاموش شدن هارد و روشن شدنش به طور متوالی از عمر هارد کم میکنه و برای اطلاعات داخلش خطرناکه.

میخوام بدونم آخه چرا خود به خود روشنم یکنه. اه
من یک خط توضیح دادم که چرا روشن میشه:

حتی اگر سیستم به اون هارد کار نداشته باشه بازمزمانیکه شما بخواین چیزی ذخیره کنید یا نرم افزاری بخواد چیزی رو Load کنه سیستم عامل برای بررسی یک Access به کل Storageها میده و هاردتون روشن میشه.

Help118
26-04-2011, 01:14
اگر شما معتقدید که ضرر نداره خب حتما نداره.
ولی هارد دیسک مثل RAM یا مانیتور نیست که هروقت خاموش بشه مشکلی نداشته باشه. مگر اینکه هارد SSD باشه و خاموش شدن هارد و روشن شدنش به طور متوالی از عمر هارد کم میکنه و برای اطلاعات داخلش خطرناکه.

من یک خط توضیح دادم که چرا روشن میشه:

دوست عزیز م
این عبارت "نه دوست من" برای این نوشتم که شما فکر کرده بودید بخاطر مصرف انرژی نوشتم و پول برق! گفتم که به خاطر این نیست.
بله هارد خراب میشه دم به دقیق هروشن و خاموش بشه چون هردهفعه با دستور اسمبلی که به هارد فرستاده میشهه معروف به هدپارک هد از پلاتر کنار میکشه و پلاتر از چرخش باز می ایسته و عوامل دیگه که عمر هارد رو کم میکنه و حرف شما صحیحه

قربون اون یه خط توضیحت برم! میگم کامیپتر به حال خودش خاموشه و دانلود منیجر داره کار خودشو رو هارد دیگه میکنه نمیدونم کدو پروسه در حال پروسس هستش که دم به دقیقه به هارد دوم نیاز پیا میکنه و روشنش میکنه اینو میفهمیدم خوب می شد
بازم ممنون