PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::: چه مادر بوردی برا این قطعاتم بگیرم؟ لطفا کمکم کنید:::

Razel
31-05-2006, 13:48
سلام
من یه مادر بورد epox با چیپست nforce 4 جدیدا گرفتم که ازش راضی نیستم و با فروشندش صحبت کردم و می خوام عوضش کنم.
از دوستان خواهش می کنم که بهترین مادر بوردی که برا این قطعاتم مناسب می دونن با ذکر قیمت و مدل دقیق برام معرفی کنن.
قطعات من:
CPU AMD Athlon 64bit 3200 plus
VGA: XFX - Geforce 6200 Pci express 256
Hard: Maxtor sata2 200g که این مادربوردی که من دارم با این هارد مشکل داره و اون رو خوب شناسایی نمی کنه.
RAM مال خودم kingstone 512 با چیپست ماتریکس و باس 400 هست که می خوام مادربوردی که وردارم ddr2 رو هم ساپورت کنه و باس 536 هم بهش بخوره.

یک سوالی هم راجع به رم داشتم این که مادر بوردهایی که DDR2 رو ساپورت می کنن رم DDR هم بهشون می خوره یا نه؟
و اگر مادر بورد من باس 536 رو ساپورت کنه، باس های پایینتر هم بهشون می خوره یا نه؟

ببخشید اگر سوالاتم مبتدیانه بود . باور کنید آدم نمی تونه به حرفهای فروشنده اعتماد کنه، تنها جایی که امیدم بهشه همین انجمنه و دوستان عزیزم.

لطفا کمکم کنید.
خیلی ممنون :happy:

Gabana
31-05-2006, 14:35
سلام دوست عزيز
چيپ هاي NForce 3 / 4 با هارد هاي SATA2 مشكل دارن
اما بهتره هم بايوست رو آپديت كني و هم از سايت مربوط به هاردت براي پشتيباني از SATA2 يه فايلي هست كه بايد دريافت كني
-----------
در مورد رم ها توي دفترچه مادربوردت همه چيو نوشته
در مورد باس هم بايد بگم بله باس هاي پايينتر هم بهش مي خوره اما ديگه كارايي لازم رو نداره .
------------
مادر بورد هم در همين بخش يه تاپيك هست براي معرفي بهترين مادربورد براي Athlon 64
اونجا رو ببين - اگه نتيجه نگرفتي من و دوستان ديگه در خدمتيم
موفق باشي .

sub-zero
31-05-2006, 14:57
سلام
من یه مادر بورد epox با چیپست nforce 4 جدیدا گرفتم که ازش راضی نیستم و با فروشندش صحبت کردم و می خوام عوضش کنم.
از دوستان خواهش می کنم که بهترین مادر بوردی که برا این قطعاتم مناسب می دونن با ذکر قیمت و مدل دقیق برام معرفی کنن.
قطعات من:
CPU AMD Athlon 64bit 3200 plus
VGA: XFX - Geforce 6200 Pci express 256
Hard: Maxtor sata2 200g که این مادربوردی که من دارم با این هارد مشکل داره و اون رو خوب شناسایی نمی کنه.
RAM مال خودم kingstone 512 با چیپست ماتریکس و باس 400 هست که می خوام مادربوردی که وردارم ddr2 رو هم ساپورت کنه و باس 536 هم بهش بخوره.

یک سوالی هم راجع به رم داشتم این که مادر بوردهایی که DDR2 رو ساپورت می کنن رم DDR هم بهشون می خوره یا نه؟
و اگر مادر بورد من باس 536 رو ساپورت کنه، باس های پایینتر هم بهشون می خوره یا نه؟

ببخشید اگر سوالاتم مبتدیانه بود . باور کنید آدم نمی تونه به حرفهای فروشنده اعتماد کنه، تنها جایی که امیدم بهشه همین انجمنه و دوستان عزیزم.

لطفا کمکم کنید.
خیلی ممنون :happy:
سلام
واسه اين CPU يا asus A8N-E بگير....يا Asus A8N5X
فرق A8N-E با A8N5X در اين هست که A8N-E چيپش انفورس 4 آلترا هست و ساتا 2 هم ساپرت ميکنه.
اما A8N5X چيپش انفورس 4 غير آلترا هست و hard ساتا 2 رو ساپورت نميکنه...چيزی که تو تبليغاتش خوندم.
اما من تا دلت بخواد hard ساتا 2 رو روی اين مين A8N5X گزاشتم و هيچ مشکلی هم نداره...

قيمت : A8N-E : حدودا 115 هزار تومان.
قيمت A8N5X : حدودا 91 هزار تومان .

راستی دوست من اين CPU شما سوکت 939 هست....که برای اين مدل CPU هيچ مينی که DDR2 ساپورت کنه نيست. که البته اين برميگرده به نوع CPU نه مين.
البته مدل هايی ديگه از CPU های AMD هستن که DDR2 رو ساپرت ميکنن.

نه....مين هايی که DDR2 ميخورن ديگه DDR نميخورن....مگه مدل خاصی از مينی هر دو رو ساپرت کنه...که من نديدم.
مثل يسری از مين ها که هم رم SD ميخورد هم DDR .

در ضمن من دقيقاً hard 200 max sata 2 رو با هر دوی اين مين ها که گفتم تست کردم هيچ مشکلی ندارن.

ولی يه چيز ديگه....اگه چيپ مين EPOX که گرفتی انفورس 4 باش نبايد مشکلی داشته باشه....
اگه چيپ مين انفورس 3 بود بايد مشکل داشته باشه ولی انفورس 4 نه!

شما يه بار بايوس رو آپديت کنيد..

Razel
31-05-2006, 15:06
سلام دوست عزيز
چيپ هاي NForce 3 / 4 با هارد هاي SATA2 مشكل دارن
اما بهتره هم بايوست رو آپديت كني و هم از سايت مربوط به هاردت براي پشتيباني از SATA2 يه فايلي هست كه بايد دريافت كني
-----------
در مورد رم ها توي دفترچه مادربوردت همه چيو نوشته
در مورد باس هم بايد بگم بله باس هاي پايينتر هم بهش مي خوره اما ديگه كارايي لازم رو نداره .
------------
مادر بورد هم در همين بخش يه تاپيك هست براي معرفي بهترين مادربورد براي Athlon 64
اونجا رو ببين - اگه نتيجه نگرفتي من و دوستان ديگه در خدمتيم
موفق باشي .
دوست عزیز ممنون از اینکه نظر دادید .
مثل اینکه منظور من رو متوجه نشدید،من گفتم می خوام این مادر بوردم رو عوض کنم و یکی دیگه وردارم. در مورد مشکل هارد ساتا هم همه این کارا رو کردم ولی درست نشد نمی خوام هم درست بشه چون از خیر این مادربورد گذشتم.
من اون تاپیک رو هم دیدم و علت اینکه این تاپیک رو زدم اینه که لیست همه قطعاتم رو بنویسم و دوستان یه مادر بورد که با تمام این قطعات (نه فقط با CPU) سازگار باشه رو معرفی کنن.. تا فردا متوجه نشم که مثلا فلان مادربورد که با سی پی یو AMD سازگاره با مثلا کارت گرافیکم یا هاردم مشکل داره.
در ضمن فقط سازگاری هم مهم نیست می خوام بهترین مادربورد رو وردارم. چون این مادربوردی که دارم به غیر از مشکل هارد با بقیه قطعاتم سازگاره و اصلا فقط برای سی پی یو های ATHLON AMD طراحی شده نه چیز دیگه ای.چون دیدم خیلی از دوستان این مادربورد رو مادربورد خوبی نمی دونن برا همین خواستم عوضش کنم.
من نمی خوام به غیر از مادربوردم یا احتمالا رم خرج دیگه ای کنم.

بعضی ها GIGA رو پیشنهاد دادن ،نظر شما چیه؟ ولی نمیدونم کدوم مدل.

لطفا کمکم کنید تا فردا بیشتر وقت ندارم.

sub-zero
31-05-2006, 15:11
دوست عزیز ممنون از اینکه نظر دادید .
مثل اینکه منظور من رو متوجه نشدید،من گفتم می خوام این مادر بوردم رو عوض کنم و یکی دیگه وردارم. در مورد مشکل هارد ساتا هم همه این کارا رو کردم ولی درست نشد نمی خوام هم درست بشه چون از خیر این مادربورد گذشتم.
من اون تاپیک رو هم دیدم و علت اینکه این تاپیک رو زدم اینه که لیست همه قطعاتم رو بنویسم و دوستان یه مادر بورد که با تمام این قطعات (نه فقط با CPU) سازگار باشه رو معرفی کنن.. تا فردا متوجه نشم که مثلا فلان مادربورد که با سی پی یو AMD سازگاره با مثلا کارت گرافیکم یا هاردم مشکل داره.
در ضمن فقط سازگاری هم مهم نیست می خوام بهترین مادربورد رو وردارم. چون این مادربوردی که دارم به غیر از مشکل هارد با بقیه قطعاتم سازگاره و اصلا فقط برای سی پی یو های ATHLON AMD طراحی شده نه چیز دیگه ای.چون دیدم خیلی از دوستان این مادربورد رو مادربورد خوبی نمی دونن برا همین خواستم عوضش کنم.
من نمی خوام به غیر از مادربوردم یا احتمالا رم خرج دیگه ای کنم.

بعضی ها GIGA رو پیشنهاد دادن ،نظر شما چیه؟ ولی نمیدونم کدوم مدل.

لطفا کمکم کنید تا فردا بیشتر وقت ندارم.
پس حالا که اين توريه

اگه پولش برات مهم نيست بهترين گزينه A8N-E
و اگه پولش برات مهمه A8N5X

مطمئن باش بهترين انتخاب همينا هستن !البته تو اين رنج قيمت .

Razel
31-05-2006, 15:15
سلام
واسه اين CPU يا asus A8N-E بگير....يا Asus A8N5X
فرق A8N-E با A8N5X در اين هست که A8N-E چيپش انفورس 4 آلترا هست و ساتا 2 هم ساپرت ميکنه.
اما A8N5X چيپش انفورس 4 غير آلترا هست و hard ساتا 2 رو ساپورت نميکنه...چيزی که تو تبليغاتش خوندم.
اما من تا دلت بخواد hard ساتا 2 رو روی اين مين A8N5X گزاشتم و هيچ مشکلی هم نداره...

قيمت : A8N-E : حدودا 115 هزار تومان.
قيمت A8N5X : حدودا 91 هزار تومان .

راستی دوست من اين CPU شما سوکت 939 هست....که برای اين مدل CPU هيچ مينی که DDR2 ساپورت کنه نيست. که البته اين برميگرده به نوع CPU نه مين.
البته مدل هايی ديگه از CPU های AMD هستن که DDR2 رو ساپرت ميکنن.

نه....مين هايی که DDR2 ميخورن ديگه DDR نميخورن....مگه مدل خاصی از مينی هر دو رو ساپرت کنه...که من نديدم.
مثل يسری از مين ها که هم رم SD ميخورد هم DDR .

در ضمن من دقيقاً hard 200 max sata 2 رو با هر دوی اين مين ها که گفتم تست کردم هيچ مشکلی ندارن.

ولی يه چيز ديگه....اگه چيپ مين EPOX که گرفتی انفورس 4 باش نبايد مشکلی داشته باشه....
اگه چيپ مين انفورس 3 بود بايد مشکل داشته باشه ولی انفورس 4 نه!

شما يه بار بايوس رو آپديت کنيد..
دوست عزیز از اطلاعات جامعی که دادید ممنونم ولی به نظرت این چیپست های nforce چیپستهای خوبین؟ من بایوسش رو هم آپدیت کردم ولی پیغام safely remove hardware بازم میاد.
پس به نظر شما من همن nforce4 ultra وردارم خوبه دیگه؟ مارکش EPOX یا ASUS باشه فرقی میکنه؟ چون اون شرکتی که من ازش خریدم کلا از مارک EPOX استفاده میکنه.
اینجوری که معلومه من نمی تونم از رم ddr2 استفاده کنم.

sub-zero
31-05-2006, 15:25
دوست عزیز از اطلاعات جامعی که دادید ممنونم ولی به نظرت این چیپست های nforce چیپستهای خوبین؟ من بایوسش رو هم آپدیت کردم ولی پیغام safely remove hardware بازم میاد.
پس به نظر شما من همن nforce4 ultra وردارم خوبه دیگه؟ مارکش EPOX یا ASUS باشه فرقی میکنه؟ چون اون شرکتی که من ازش خریدم کلا از مارک EPOX استفاده میکنه.
اینجوری که معلومه من نمی تونم از رم ddr2 استفاده کنم.
اولاً که خواهش ميکنم وظيفه بود .

دوم...هيچ مينی مثل ASUS نميشه....بعدشم هيچ چيپی مثل Nforce نميشه...البته در اين ضمينه.
اين دو مدل مينی که گفتم آخر مينه....و کاملاً تست شده و جواب داده....
من فقط اين دو رو بهت پيشنهاد ميکنم....
بعدشم سعی کن اگه تونستی A8N-E رو بگيری.
ديگه خودت ميدنی....ولی سعی کن ASUS بگيری..که epox در حد و اندازه های ASUS نيست.

راستی رم DDR 2 هم نميتونی استفاده کنی !

Razel
31-05-2006, 15:32
اولاً که خواهش ميکنم وظيفه بود .

دوم...هيچ مينی مثل ASUS نميشه....بعدشم هيچ چيپی مثل Nforce نميشه...البته در اين ضمينه.
اين دو مدل مينی که گفتم آخر مينه....و کاملاً تست شده و جواب داده....
من فقط اين دو رو بهت پيشنهاد ميکنم....
بعدشم سعی کن اگه تونستی A8N-E رو بگيری.
ديگه خودت ميدنی....ولی سعی کن ASUS بگيری..که epox در حد و اندازه های ASUS نيست.

راستی رم DDR 2 هم نميتونی استفاده کنی !
بازم ممنون از راهنمائیت.
پس من فردا میگم که A8N-Eرو برام بیاره.قیمتش زیاد با ایپوکس فرق نمی کنه .من این مادربورد خودم رو 110 تومان گرفتم.
از خیر DDR2 هم گذشتم ;)

Gabana
31-05-2006, 16:00
Asus A8N-e مدل بسيار خوبيه
مي توني انتخاب هاي بهتري هم داشته باشي.
مثل MSI K8N Neo4 Platnium با قيمت 130 هزار تومن
يا اگه خيلي حرفه اي مي خواي سري Lanparty از DFI
موفق باشي .
-------------------------------------------------------------
ولي من باز هم ميگم چيپ هاي NF4/3 با SATA2 مشكل دارن
ممكنه توبعضي مادر بورد ها اين مورد ديده نشده

Gabana
31-05-2006, 16:15
راستي در مورد Ddr و Ddr2 هم بايد بگم كه مادربورد A11 با سوكت 775 از Matrix هم Ddr و هم Ddr2 رو ساپورت مي كنه

Razel
31-05-2006, 16:22
-------------------------------------------------------------
ولي من باز هم ميگم چيپ هاي NF4/3 با SATA2 مشكل دارن
ممكنه توبعضي مادر بورد ها اين مورد ديده نشده
دوست عزیز طبق گفته خود سایت asus مدل A8N-E با هاردsata2.0 مشکل نداره.

اینم لینک صفحه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
31-05-2006, 21:41
براي منم پيغام Safely Remove Hardware مياد ولي مشكلي نداره

مدل مادربرد (DFI Lanparty NF4 Ultra-D (NFORCE 4 ULTRA

هارد (Maxtor 80 SATA 2 (6V080E0

Gabana
31-05-2006, 22:03
Mezzo جان مادربوردت رو چند گرفتي ؟
راضي هستي؟

Razel
01-06-2006, 13:53
دوستان اینجا مادربورد asus فقط با گارانتی فایو (5) هست.
به نظرتون گارانتی معتبری هست یا نه؟ هر چی گشتم سازگار یا الماس یا آلبالو نداشتند.

نظرتون چیه؟

probiotic
01-06-2006, 14:51
ga k8n sli pro
سومين مادربورد از نظر pcworld

sub-zero
01-06-2006, 16:15
دوستان اینجا مادربورد asus فقط با گارانتی فایو (5) هست.
به نظرتون گارانتی معتبری هست یا نه؟ هر چی گشتم سازگار یا الماس یا آلبالو نداشتند.
نظرتون چیه؟
ولاه من که کار نکردم با اين گارانتی...ولی فکر نکنم بد باشه...
برو بچی که کار کردن با اين گارانتی توضيح بدن...

XFXForce
01-06-2006, 16:49
Asus A8n 5x

XFXForce
01-06-2006, 16:51
ولاه من که کار نکردم با اين گارانتی...ولی فکر نکنم بد باشه...
برو بچی که کار کردن با اين گارانتی توضيح بدن...
گارانتی 5 هم معتبره ولی الماسا یه چیز دیگه است و مادربوردهای ASUS برای AMD هم گارانتی آلبالو کامپیوتر دارند.

Razel
02-06-2006, 01:09
مادربوردهای ASUS برای AMD هم گارانتی آلبالو کامپیوتر دارند.
ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم. می شه بیشتر توضیح بدین؟

Gabana
02-06-2006, 01:13
آلبالو كامپيوتر هم مادر بورد هاي Asus براي AMD رو گارانتي مي كنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
02-06-2006, 01:21
Mezzo جان مادربوردت رو چند گرفتي ؟
راضي هستي؟

چهار ماه پيش گرفتم 145 تومن و از همه جهت بورد خوبيه

sub-zero
03-06-2006, 17:44
راستي در مورد Ddr و Ddr2 هم بايد بگم كه مادربورد A11 با سوكت 775 از Matrix هم Ddr و هم Ddr2 رو ساپورت مي كنه
Gabana جان این مینی که گفتی DDR2 ساپورت میکنه همون طور که خودت گفتی مال سوکت 775 هست یعنی CPU های سری LGA اینتل . در صورتی که CPU این دوستمون َAMD هست .

Gabana
03-06-2006, 18:14
sub-zero عزيز
من اين مورد رو براي شما مثال زدم كه گفتي من مادربوردي نديدم كه هر دو رو ساپورت كنه .
ممنون