PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اضافه کردن رم DDR3 !!

AmirKypr
21-04-2011, 17:33
سلام
دوستان من یک روم 2 گیگ DDR3 با مارک Geil خریدم. خودم هم روی سیستم 2 تا 2 گیگ DDR3 با همین مارک Geil دارم.
رم جدید رو وصل کردم به کامپیوتر ویندوز اومد بالا و همه چی درست بود و 6 گیگ رم رو هم شناخت ، بعد از چند دقیقه همه ی برنامه ها شروع کردن به Error دادن و بسته شدن! کامپیوتر هم که ری استارت می کرم بازم همینجوری بود!
بعد رم جدیده رو در اوردم و با همون 4 گیگ روم خودم سیستم رو روشن کردم مشکل برطرف شد!
کامپیوتر رو خاموش کردم همه رم هارو در اوردم فقط رم جدیده رو جا زدم کامپیوتر رو که روشن کردم صفحه سیاه بود و بعد از چند ثانیه خودش ری استارت می شد!
اول فکر کردم رم مشکل دارم ولی رفتم گارانتی برام تست کرد و گفت که رم سالمه!!

حالا موندم مشکل از کجاست!

مشخصات سیستم :
4 گیگ رم DDR3 با باس 1333
مادر بورد گیگابایت مدل EP43T-UD3L
گرافیک GTS 250
2 تا هم هارد 1 ترابایت
پاور هم 560 وات Sliver Stone

یک مسئله ای هم هست که رم خودم شکله ظاهریش اینجوریه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی این رم جدیده شکلش اینجوریه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا زود جواب بدید که اگه مشکلی هست رم رو برم پس بدم!

با تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AmirKypr
23-04-2011, 00:20
کسی نمی دونه !!؟؟

saeed_136915
23-04-2011, 00:42
سلام بهتره از همون مدلی که رو سیستم هست بخرین که مشکلی ایجاد نشه

AmirKypr
23-04-2011, 00:51
کسی نمی دونه !!؟؟

taghdirrr
23-04-2011, 10:02
فکر کنم باس رم ها باهم یکی باشن کار میکنه.
شما یه کاری بکن ویندوز رو از اول نصب کنین.

AmirKypr
23-04-2011, 15:45
من از یکی پرسیدم گفت که رم باید زوج بسته بشه یعنی مثلا 2 گیگ ، 4 گیگ یا 8 گیگ !!
بعد گفت 6 گیگ هم می شه بست ولی باید Config کرد!

حالا کسی می دونه چطور باید Config کرد !؟

hasanmotori
23-04-2011, 16:04
من از یکی پرسیدم گفت که رم باید زوج بسته بشه یعنی مثلا 2 گیگ ، 4 گیگ یا 8 گیگ !!
بعد گفت 6 گیگ هم می شه بست ولی باید Config کرد!

حالا کسی می دونه چطور باید Config کرد !؟

شما مگه نمیگی رم جدید به تنهاییم مشکل داره ؟
پس یا رم خرابه
یا اسلات رمی که این جدیدرو گزاشتی خرابه
یا مثلاً ولتاژش فرق داره و مادربورد نمیتونه تشخیص بده ... من patriot تقلبی داشتم ولتاژش 1.9 بود در حالی که ddr2 معمولاً 1.8 هست و خودم دستی میزاشتمش رو 1.9
یا مثلاً timing رمهارو قبلاً تو بایوس عوض کردی یا اورکلاک کردی

حالا بایوس رو ریست کن ببین چی میشه

در ضمن 6 هم زوجه :دی

AmirKypr
23-04-2011, 19:08
اوه!! یادم رفت بگم بایوس رو آپدیت کردم رم رو شناخت!!! :31:
وقتی رم جدیده رو تکی می زارم سیستم بالا میاد ولی وقتی یه رم از قبلیا بش اضافه می کنم یا 2 تا رم دیگه رو می زارم داستان دار می شه !! (این دفعه داستانش فرق می کنه !! :21: وقتی می رم تو ویندوز بعد از چند دقیقه که می گذاره صفحه آبی میاد و ری استارت!!!)

بعد منظورش از زوج این بود که باید ضرب در 2 بشه !
مقلا رم 512 باید بشه 1 گیگ یا مثلا رم 2 گیگ باید 2 برابرش رو بزاریم که بشه 4 گیگ ، اگه 1 گیگ اضافه کنیم باید Config انجام بشه !! :27:

jafarian
01-05-2011, 21:17
اوه!! یادم رفت بگم بایوس رو آپدیت کردم رم رو شناخت!!! :31:
وقتی رم جدیده رو تکی می زارم سیستم بالا میاد ولی وقتی یه رم از قبلیا بش اضافه می کنم یا 2 تا رم دیگه رو می زارم داستان دار می شه !! (این دفعه داستانش فرق می کنه !! :21: وقتی می رم تو ویندوز بعد از چند دقیقه که می گذاره صفحه آبی میاد و ری استارت!!!)

بعد منظورش از زوج این بود که باید ضرب در 2 بشه !
مقلا رم 512 باید بشه 1 گیگ یا مثلا رم 2 گیگ باید 2 برابرش رو بزاریم که بشه 4 گیگ ، اگه 1 گیگ اضافه کنیم باید Config انجام بشه !! :27:

رمی که شمامیزارین بایدDual Channel باشه مثلا دو تا دوگیگ که میشه 4 گیگ این مدل ورژنشم با یکی شما فرق میکنه باس رمی که میزارینم باید یکی باشه یکی دیگه مثل همین که گرفتین بزارین به احتمال زیاد درست میشه:20:

yuyuyuyuyu
01-05-2011, 23:22
با سلام مادربرد شما Dual channel هست یعنی دوتا رم مادربردای جدید triple هستن که سه تا ساپورت میکنن.

t-38
02-05-2011, 12:02
سلام .تایمینگ هر سه رم رو بگید یه چیزی شبیه این : cl-9-9-9-24 باید این تایمینگ برای هر سه رم یکسان

باشد وگرنه صفحه مرگ ابی میاد .