PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض سوکت cpu روی مادربرد

m@ximus
21-04-2011, 13:49
سلام به همه !
به مادربرد MSI P55-GD65 دارم که دو سه ماه پیش خارهای سوکت سی پی یو (محل قرار دادن سی پی یو) کلا داغون شد و باید تعویض بشه
خود شرکت گارانتی کنندش که هیچ مدله قبول نکرد ؛ چندتا شرکت دیگه هم بردم که چون مینم MSI بود قبول نکردن
حالا قضیه رو اینجا مطرح کردم ببینم کسی راه حلی داره یا نه ...
ببخشید که طولانی شد :46:

Saeed System
21-04-2011, 13:53
دوست عزیز با کمال تاسف باید مادربرد رو بندازید دور :11:

دقیقا همین مشکل برا یمادربرد من پیش اومده بود کل علائدین رو زیر و رو کردم یه نفر پیدا نشد ( از اون همه تعمیرکار)

که 3 تا خار که 2 تاش شکسته بود رو درست کنه...گفتم آقا 3 تا خارش خراب شده شکسته حواسم نبود سشوار افتاد روش

تروخدا عوش کن گفت نه آقا نمیشه گفتم کل سوکت رو عوض کنید گفتش اصلا نیست همچین چیزی تعویض سوکت

رفتم یه مادربرد نو خریدم

مادربرد 100 هزار تومنی رو انداختم دور ...

حالا مادربرد شما هم متاسفانه گرون هم هست....فکر کنم 200 تومن هست قیمتش

فقط به هیچ عنوان cpu روی اون مادربرد نزارید و روشن نکنید( ممکنه cpu خال بندازه ) و بسوزونه!!!!!!

EXTREME
21-04-2011, 13:59
ولی من دیدم که کل سوکت رو عوض میکنن حدود 20 تا 25 تومن هم ممکنه هزینش بشه

Saeed System
21-04-2011, 14:08
:11:
ولی من دیدم که کل سوکت رو عوض میکنن حدود 20 تا 25 تومن هم ممکنه هزینش بشه

منم خودم شنیده بودم که کل سوکت رو عوض می کنند برا یهمین رفتم دنبال تعمیرش .ولی وقتی رفتم

علائدین و گفتم آقا تو اینترنت میگن کل سوکتشون رو عوض می کنن گفته نه نمیشه :11:

اولین مغازه هم همون مغازه رفتم که از پله برقی پاساژ وارد طبقه دوم میشی ته سالن دست چپ

یه عالمه مادربرد برای تعمیر گرفته و قطعات دیگه اول رفتم پیش اون جوابم کرد.

بعد رفتم طبقه 4 پیش یه آشنا گفتش اصلا قطعاتش نیست ماله من سوکتش lga 775 یه سوکت جا افتاده

و پر استفاده هم هست ول یگفت کاریش نمیشه کرد.

ول یماله این دوستمون سوکتش 1156

حالا شما آدرس جای یکه تعمیر میکنه رو بدید من هم ببرم مادربرد قبلیم رو زنده کنم :11:

EXTREME
21-04-2011, 14:15
:11:

منم خودم شنیده بودم که کل سوکت رو عوض می کنند برا یهمین رفتم دنبال تعمیرش .ولی وقتی رفتم

علائدین و گفتم آقا تو اینترنت میگن کل سوکتشون رو عوض می کنن گفته نه نمیشه :11:

اولین مغازه هم همون مغازه رفتم که از پله برقی پاساژ وارد طبقه دوم میشی ته سالن دست چپ

یه عالمه مادربرد برای تعمیر گرفته و قطعات دیگه اول رفتم پیش اون جوابم کرد.

بعد رفتم طبقه 4 پیش یه آشنا گفتش اصلا قطعاتش نیست ماله من سوکتش lga 775 یه سوکت جا افتاده

و پر استفاده هم هست ول یگفت کاریش نمیشه کرد.

ول یماله این دوستمون سوکتش 1156

حالا شما آدرس جای یکه تعمیر میکنه رو بدید من هم ببرم مادربرد قبلیم رو زنده کنم :11:
من مشهدم
یک نفرو میشناسم که اینکارو میکنه
الان خودمم کار آموزشم:31:

m@ximus
21-04-2011, 15:07
ببینید بعد از اینکه گارانتی قبول نکرد خودم بازارهارو زیرو رو کردم که نهایتا تو بازار رضا طبقه ی (فکر کنم) سوم یه نفر گفت دستگاه مخصوص اینکار چند میلیون (فکر کنم گفت هفتاد) قیمت داره که هر کسی وارد نمیکنه ...
خلاصه گفت ببرم گارانتی شرکتهای دیگه
منم اینکارو کردمو پیش چندتا شرکت بردم ولی چون برای شرکت خودشون نبود قبول نمیکردن و دیگه قیدشو زدم
هزینش هم 25 تومن ناقابل بود

من مشهدم
یک نفرو میشناسم که اینکارو میکنه
الان خودمم کار آموزشم:31:

در صورتیکه مطمئن هستید که شدنیه لطفا راهنماییم کنید :20:

EXTREME
21-04-2011, 15:55
ببینید بعد از اینکه گارانتی قبول نکرد خودم بازارهارو زیرو رو کردم که نهایتا تو بازار رضا طبقه ی (فکر کنم) سوم یه نفر گفت دستگاه مخصوص اینکار چند میلیون (فکر کنم گفت هفتاد) قیمت داره که هر کسی وارد نمیکنه ...
خلاصه گفت ببرم گارانتی شرکتهای دیگه
منم اینکارو کردمو پیش چندتا شرکت بردم ولی چون برای شرکت خودشون نبود قبول نمیکردن و دیگه قیدشو زدم
هزینش هم 25 تومن ناقابل بود

در صورتیکه مطمئن هستید که شدنیه لطفا راهنماییم کنید :20:
نمیدونم من که تاحالا اینکارو نکردم گفتم یه نفر هست تو مشهد که اینکارو می کنه البته مین شما چون سوکت 1156 هست احتمالش کمه این بیشتر تو کار 478 و 775 هست ولی شایدم بتونه
حالا ازش میپرسم امشب جوابشو تو همین تاپیک میگم

ess_1362
21-04-2011, 19:39
این کار از لحاظ عملی در ایران شدنی نیست
حتی تعویض خازن های اطراف مدار تغذیه هم کار سختی هست
بطور مثال تعویض 10 تا خازن مدار تغذیه مین بورد برای من با هویه حدود 12-13 ساعت زمان برد
حالا حسابش را بکنید که سوکت با 1156 پایه دو طرفه چقدر زمان میبره

موفق باشید

1navid
21-04-2011, 20:02
نمیشه سخت افزارش رو ندارند قبلا سوکت های قدیمی رو تک و توک انجام می دادند ولی خوب این سوکت جدیده چیپش نیست قعلا

m@ximus
21-04-2011, 21:17
همونطور که گفتم اینکار تو ایران قابل انجامه ولی خب شرکت ماتریکس که خدا ... کنه انجامش نمیده
قابل ذکره که شرکتهای آواژنگ و ویستا رایانه اینکارو برای مادربردهای گیگابایت و ایسوز در ازای حدودا ۲۵ هزار تومان انجام میدن .

platinium2006
19-10-2011, 16:14
ولیعصر بالاتر از طالقانی پاساژ ایران زیرزمین - خودم Abit Fatality داشتم همین مشکلو داشت با 25 هزار تومن حل شد الانم داره عالی کار میکنه .

nasimrayane1390
19-10-2011, 16:53
مادر برد هاي قديمي ايسوز جايي خريداري ميكنن؟ما زياد به پستمون ميخوره

statik
28-11-2011, 01:27
سلام به همه !
به مادربرد MSI P55-GD65 دارم که دو سه ماه پیش خارهای سوکت سی پی یو (محل قرار دادن سی پی یو) کلا داغون شد و باید تعویض بشه
خود شرکت گارانتی کنندش که هیچ مدله قبول نکرد ؛ چندتا شرکت دیگه هم بردم که چون مینم MSI بود قبول نکردن
حالا قضیه رو اینجا مطرح کردم ببینم کسی راه حلی داره یا نه ...
ببخشید که طولانی شد :46:
عوض میشه کرد.