PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد speech recognation در ویندوز 7

elnaz.etedali
21-04-2011, 11:48
سلام ، من speech recognation ویندوز 7 را اجرا کردم ، خوب کار می کنه ، اما اگر کلمه ای بخوایم تلفظ کنیم که توی لغت نامه نرم افزار نباشه چی ؟ مثلا یک اسم را بخوایم تلفظ کنیم که اون تایپ کنه ، مثلا الناز را بگم و اون تایپ کنه

ebicross
21-04-2011, 12:47
یکبار بهش بگید الناز و بزارید خودش تایپ کنه. بعدش اگر اشتباه بود بهش بگین Spell تا حرف به حرف ازتون بخواد که اصلاحش کنید.
بعدش دیگه حر وقت بگید الناز خودش درست تایپ میکنه.

(تلفظش رو از تنظیمات بزارید روی تلفظ انگلیسی چون خودش روی تلفظ آمریکایی هستش و ما ایرانی ها توی کتابهای زبان و کلاسهامون باهامون لهجه ی انگلیسی کار میکنند و راحت تره)

elnaz.etedali
21-04-2011, 13:51
مرسی خوب اگه یک اسم دیگه را بگم چی ؟ مثلا وسط جمله ای که دارم میگم چندتا اسم باشه ، تک تک باید تعریف کنم ؟

elnaz.etedali
21-04-2011, 20:17
یکبار بهش بگید الناز و بزارید خودش تایپ کنه.
آخه خودش تایپ نمیکنه که ، خودش هرچی میگی رو از توی دیکشنریش پیدا می کنه ، یعنی کلمه ای غیر از کلماتی که توی دیکشنریش هست را نمینویسه

ebicross
21-04-2011, 22:19
مرسی خوب اگه یک اسم دیگه را بگم چی ؟ مثلا وسط جمله ای که دارم میگم چندتا اسم باشه ، تک تک باید تعریف کنم ؟

بله باید تعریف کنید یا به صورت حرف حرف تلفظ کنید.
توجه کنید Speech Recognation برای زبان انگلیسی هستش نه فارسی و نباید توقع تلفظ کلمات غیر انگلیسی و جواب گرفتن از نرم افزار رو داشته باشید.

آخه خودش تایپ نمیکنه که ، خودش هرچی میگی رو از توی دیکشنریش پیدا می کنه ، یعنی کلمه ای غیر از کلماتی که توی دیکشنریش هست را نمینویسه
وقتی شما بهش دستور Spell it بدین کلمه رو براتون توی صفحه ی جدید میاره و ازتون میخواد تلفظش کنید.

elnaz.etedali
22-04-2011, 10:52
درسته که فارسی نیست ، اما مگه توی انگلیسی اسم نداریم ؟؟؟؟؟

ebicross
22-04-2011, 11:48
الناز که نداریم.
شما بهش بگو James یا John یا Adam یا Abraham یا Sara و یا هر چیز دیگه. براحتی مینویسه.
کلا این برنامه باید حداقل یک ماه مداوم استفاده بشه و تمرینهاشو انجام بدین تا به صورت هوشمند رشد کنه و با صدای شما عادت کنه و دیتا بیسش پرورش پیدا کنه.
کلا در حین کار کلمه های غیر انگلیسی رو خودتون تایپ کنید.
میگم که شما اگر بهش بگین مثلا I am elnaz
و برنامه نوشت I am ilnaz شما باید بعدش بهش بگید Correct it و بعد احتمالا خودش ilnaz رو انتخاب میکنه و اگر نکرد بهتون عدد میده که باید انتخاب کنید چی رو اصلاح کنه و بعد کلمه رو انتخاب که کرد دوباره تلفظ کنید و اگر باز هم نفهمید بهش بگید Spell it تا حرف به حرف بهش تفهیم کنید و از اون به بعد بگید Elnaz همون Elnaz مینویسه. درسته که بار اول سخته ولی کم کم کلمه های عمومی رو یاد میگیره.