PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال چهار چرخ

nar nia
20-04-2011, 18:17
مجموعه تلویزیونی "چهار چرخ" به کارگردانی جواد مزدآبادی از روز شنبه سوم اردیبهشت‌ماه هر شب به غیر از پنجشنبه و جمعه‌ها ساعت 20:45 از شبکه سه روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه طنز در 15 قسمت 35 دقیقه‌ای هر شب ساعت 20:45 پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت 14:30 است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فیلمنامه سریال "چهارچرخ" را محمدرضا فاضلی به تهیه‌کنندگی دکترمحمدرضا شجاعی نوشته است. در این پروژه حمید لولایی، مریم امیرجلالی، بهنوش بختیاری، شهرام قائدی، رضا توکلی، فلامک جنیدی، محسن قاضی مرادی، مصطفی طاری، اصغر سمسارزاده، مجید یاسر و... بازی کردند.
در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: چهارچرخ داستان مردی بنام ذبیح است که سالهاست آرزوی خرید یک ماشین را دارد، اما درست هنگامی‌ که پول خرید ماشین مورد نظر مهیا می‌شود اتفاقات دیگری رخ می‌دهد که داستان سریال را به جلو می‌برد.

عوامل این پروژه "چهار چرخ" عبارتند از مدیر تولید و برنامه‌ریز: سید حسین یعقوبی، دستیار اول کارگردان: مهدی برگ نیل، مدیر تصویربرداری: هومن سلماسی، صدابردار: احمد پولی بابایی، تدوینگران: مهدی مختاری و رضا شهبازی، طراح صحنه: مجید علی اسلام، طراح لباس: ونوس ابوذری، طراحان چهره پردازی: حسین صالحیان و اعظم رحمانی، منشی صحنه: هادی شریعتی، مدیر تدارکات: امیر هوشنگ فراهانیان و امور مالی: محبوبه بختیاری.

nar nia
22-04-2011, 18:59
طنز «چهارچرخ» از فردا

پخش سريال طنز شبانگاهي شبكه سه سيما با عنوان «چهارچرخ»، از فردا ـ سوم ارديبهشت ماه ـ آغاز مي‌شود.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، «چهارچرخ» به كارگرداني جواد مزدآبادي و تهيه‌كنندگي محمدرضا شجاعي در 15 قسمت 35 دقيقه‌اي توسط محمدرضا فاضلي نوشته‌ شده و درباره‌ي مردي به نام ذبيح است كه سال‌ها آرزوي خريد يك اتومبيل را دارد، اما خريد ماشين، اتفاقاتي رخ مي‌دهد كه تصميم او را تحت شعاع قرار مي‌دهد.

حميد لولايي، مريم اميرجلالي، بهنوش بختياري، محسن قاضي‌مرادي، شهرام قائدي، مجيد ياسر، مصطفي طاري و اصغر سمسار‌زاده از جمله بازيگران «چهار چرخ» هستند.

«چهارچرخ» قرار است به جز پنج‌شنبه‌ها هر روز ساعت 20 و 45 دقيقه از شبكه سه سيما پخش شود.

«چهارچرخ» در حالي از شبكه سه سيما پخش مي‌شود كه در ابتدا قرار بود «ساختمان پزشكان» به كارگرداني سروش صحت در پخش شبانه اين سريال قرار گيرد.

و اما روابط عمومي شبكه سه با ارسال مطلبي، دلايل تعويق در پخش «ساختمان پزشكان» را توضيح داده است.

در بخشي از اين مطلب آمده است: گروه توليد «ساختمان پزشكان» هم اکنون در حال تصويربرداري سريال هستند که انشاءالله در آينده بسيار نزديک شاهد پخش سريال «ساختمان پزشکان»، طنزي جذاب، متفاوت و پربيننده از شبکه سه خواهيم بود.

poonel
23-04-2011, 11:39
عکسهای با کیفیتش با حجم 88 مگابایت رو سایت شبکه 3 هست. برین دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tik-tak
23-04-2011, 23:05
افتضاح بود . حیف وقت.....................
این دقیقا کپی نبود از اون فیلم چارخونه ( اگه اسمش درست یادم باشه ) اعضای خانواده که دقیقا همونا بودن !!!!
مرسی به این همه توجه فیلمساز و انتخاب بازیگر !!!!!!!!!

Lady parisa
24-04-2011, 08:50
دیگه شورشو درآوردن به خدا.
نمی دونم تا کی می خوان یه چند وقت ملت و توی اوج تایمی که باید فیلم و سریال قشنگ ببینن و موقع صرف شام و استراحت هستش سرکار بذارن.
بعدا می گن چرا مردم گرایش به دیدن ماهواره پیدا می کنن

Majid-6120
24-04-2011, 18:00
تازه یه قسمتشو دیشب گذاشتن ... چرا انقدر انتقاد میکنید بابا ! :31:

در مورد قسمت اول باید بگم که در حد یک قسمت اول بود و راضی کننده بود !

باید ببینیم در ادامه چی میشه !

در ابتدا قرار بود «ساختمان پزشكان» به كارگرداني سروش صحت در پخش شبانه اين سريال قرار گيرد.

برین خدارو شکر کنین سریال این ابرو قشنگ رو نمیذارن ! : دی

e.s.e.t
24-04-2011, 18:10
سلام
دوستان اصلا دقت کردین این مجموعه طنز در ایام فاطمیه پخش میشود؟

Lady parisa
25-04-2011, 08:25
در مورد قسمت اول باید بگم که در حد یک قسمت اول بود و راضی کننده بود !
درسته که یه قسمت بود.ولی به نظرم برای همون یه قسمت هم کاراکترهایی هستند که میشه حدس زد چه طوری می خوان ایفای نقش کنن!!!
حالا می گین نه ببینین

yahoda
25-04-2011, 17:05
شروع خوبی نداشت و بنظر باید منتظر ماجراهای تکراری با بازیهای کلیشه ای و پایانی خوش !! باشیم .

بی باک بی بال
25-04-2011, 20:46
داستان تکراری
اول عروسی
دوم یه ادم بدبخت که توی تهران سرشو کلاه گذاشتن :31:
سوم داد بیداد عصاب خورد کن بازیگر نقش اول زن :2:

davood.2008
25-04-2011, 21:29
داستان تکراری
اول عروسی
دوم یه ادم بدبخت که توی تهران سرشو کلاه گذاشتن :31:
سوم داد بیداد عصاب خورد کن بازیگر نقش اول زن :2:

گل گفتی:10:

منم از این داستان تکراری زیاد خوشم نمیاد دو قسمتش رو دیدم زده شدم
این حمید لولایی تو تمام فیلماش ادم رو حرص میده . هم رفتارش هم حرف زدنش هیچم خنده نداره از اون زیر اسمان شهر گرفته تا الان یه سبک بازی میکنه فکر میکنه خیلی این طور بازی کردن جذابه...
اخه یعنی چی هی دوست داره این جلال رو اذیت کنه من یه بار ندیدم این مرد تو فیلماش درست و سنگین حرف بزنه
زن حمید لولایی هم تو فیلم ( اسمش رو نمیدونم:31:) چون تو ترش شیرین خوب ظاهر شد هر جا این بازیگر باشه اونم هست حتی حاضر نیستن کمی تنوع بدن

به قول دوستان از الان هم میشه داستان رو حدس رد: عروسی و کلاهبرداریو . یه پایان خوش که اون دوتا عروسی میکنن و ضبی به ماشینش میرسه البته تو این مسیر کلی حرص میدن بیننده رو

farshidshd
27-04-2011, 12:00
به نظرم خیلی خیلی بی معنا هست!
هر کاری میکنن که بیننده و بخندونن ولی کاراشون واقعا تکراریه و اصلا نمیخندونه!!!

یه سری حرکات بچه گانه و حرفای بی معنی که انتظار دارن ملت بخندن با این حرکاتشون

مثلا اون تیکه که زنه دوباره اومده بود قرار خواستگاری بزاره و وقتی از در خونه رفت بیرون ، حرکات و حرفای دخترا واقعا لودگی به معنای واقعی کلمه رو میرسوند!!

.

SHADEL
28-04-2011, 06:10
من که اصلا نمی تونم دیدن این سریال رو تحمل کنم.
داستان که تکراری حدااقل از کاراکتر جدید هم استفاده نکردن.خیلی مسخرس شدید.
به هیچ عنوان با مخاطب ارتباط برقرار نمیکنه.
تیتراژ غیر حرفه ای
موسیقی متن خز
موسیقی آخر سری هم که دیگه خودتون قضاوت کنید.هیچ ابتکاری درش وجود نداره مانند بقیه سریال ها
کاشکی یه نظر سنجی اینترنتی میذاشتن تو سایت صدا سیما درصد رضایت مخاطبان رو می دیدند.

Lady parisa
02-05-2011, 08:56
مجموعه تلویزیونی "چهارچرخ" به دلیل شهادت حضرت فاطمه (س) از 14 تا 18 اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه سه نمی‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی شبکه سه اعلام کرد در آستانه شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) مجموعه "چهارچرخ" از روز چهارشنبه 14 اردیبهشت ماه (مصادف 30 جمادی الاول) تا یکشنبه 18 اردیبهشت (مصادف 4 جمادی الثانی) پخش نمی‌شود.

پخش قسمت دهم این مجموعه از روز دوشنبه 19 اردیبهشت‌ماه ادامه می‌یابد. پخش مجموعه تلویزیونی "چهار چرخ" به کارگردانی جواد مزدآبادی و بازیگرانی همچون حمید لولایی، مریم امیرجلالی، فلامک جنیدی، بهنوش بختیاری، محسن قاضی‌مرادی، مصطفی طاری و ... از چندی پیش از شبکه سه شروع شده است.

farshidshd
02-05-2011, 11:55
مجموعه تلویزیونی "چهارچرخ" به دلیل شهادت حضرت فاطمه (س) از 14 تا 18 اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه سه نمی‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی شبکه سه اعلام کرد در آستانه شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) مجموعه "چهارچرخ" از روز چهارشنبه 14 اردیبهشت ماه (مصادف 30 جمادی الاول) تا یکشنبه 18 اردیبهشت (مصادف 4 جمادی الثانی) پخش نمی‌شود.

پخش قسمت دهم این مجموعه از روز دوشنبه 19 اردیبهشت‌ماه ادامه می‌یابد. پخش مجموعه تلویزیونی "چهار چرخ" به کارگردانی جواد مزدآبادی و بازیگرانی همچون حمید لولایی، مریم امیرجلالی، فلامک جنیدی، بهنوش بختیاری، محسن قاضی‌مرادی، مصطفی طاری و ... از چندی پیش از شبکه سه شروع شده است.

آخ چه بد شد!!

وین رونی
02-05-2011, 21:19

اصلاً این دو روز آینده به خاطر پخش فوتبال که نمی تونستن پخش کنن.پنجشنبه و جمعه هم که نشون نمیدن شنبه هم که تعطیله یک شنبه را سر در نیاوردم

Lady parisa
03-05-2011, 09:16
می دونم خیلی سخته !! ادم یه سریالی رو دوست داشته باشه و هر شب ادامه سریال و تعقیب کنه فردا ظهر هم تکرارشو از روی علاقه بخواد ببینه، یهویی چند روز پخش نکن!!!!!
خیلی سخته!!!!!

nafe-bandar
03-05-2011, 13:29
سلام
من که از شروع این سریال هر وقت دیدمش اصلا نخندیدم... !
کلا سریال طنز نمی سازن دیگه!
چند ساله بعد از اون فیلمی که همین حمید لولایی می خواست بره مالزی واسه کار مخش رو زدن و ... اسم فیلم یادم نیست
از بعد اون همش به ازدواج فرزندان قشر زیر زیر خط فقر اشاره می کنن... نمی دونم این نویسنده ها به چه امید زنده هستن!
شایدم مجبورن یه فیلمی بنویسن که تهیه کننده یا بالایی ها خوششون بیاد! در واقع مجبورن چیزی بنویسن که کسی خوشش نیاد!
مطالبی درمورد طنز در ویکیپدیا:

طنز واژه‌ای عربی است و در واژه به معنای مسخره کردن، طعنه زدن، عیب کردن، سخن به رموز گفتن و به استهزا از کسی سخن گفتن است.
در ادبیات طنز به نوع خاصی از آثار منظوم یا منثور ادبی گفته می‌شود که اشتباهات یا جنبه‌های نامطلوب رفتار بشری، فسادهای اجتماعی و سیاسی یا حتی تفکرات فلسفی را به شیوه‌ای خنده دار به چالش می‌کشد.

طنز تفکر برانگیز است و ماهیتی پیچیده و چند لایه دارد. گرچه طبیعتش بر خنده استوار است، اما خنده را تنها وسیله‌ای می‌انگارد برای نیل به هدفی برتر و آگاه کردن انسان به عمق رذالت‌ها. گرچه در ظاهر می‌خنداند، اما در پس این خنده واقعیتی تلخ و وحشتناک وجود دارد که در عمق وجود، خنده را می‌خشکاند و انسان را به تفکر وا می‌دارد. به همین خاطر در باره طنز گفته‌اند: «طنز یعنی گریه کردن قاه قاه، طنز یعنی خنده کردن آه آه.»

Golbarg01
03-05-2011, 16:06
دوستان من از اون قسمتی که اون خواستگاره پولو تو کانال کولر دید بعد پول گم شد و رفتن کلانتری از خواستگارار شکایت کردن ندیدم.
یه خلاصه ای از اون قسمت تا قسمت دیشب رو تعریف می کنید که چه اتفاقاتی افتاد؟اتفاقهای مهمشو بگید.ممنون میشم

چند ساله بعد از اون فیلمی که همین حمید لولایی می خواست بره مالزی واسه کار مخش رو زدن و ... اسم فیلم یادم نیست

خانه به دوش بود

yahoda
03-05-2011, 17:54
برای خندوندن مردم به چه دیالوگهایی متوسل شدن !!
( لولایی یه بار گفت میمون و زنه هم برگشت بهش گفت تویه میمون ) و این نمونه طنز کلامی این سریاله .

بی باک بی بال
04-05-2011, 20:05
کجایی رامبد به دادم برس:8:

Lady parisa
11-05-2011, 09:33
گفت‌وگو با بهنوش بختیاری بازیگر مجموعه «چهارچرخ»

زندگی را باطنز راحت‌تر تحمل می‌كنم

بهنوش بختیاری، بازیگری است كه هم در سینما و هم در تلویزیون كارهای بسیاری انجام داده است. او را بیشتر به عنوان یك بازیگر طنز می‌شناسیم. از كارهایش می‌توان به مجموعه‌های شب‌های برره، چهارخونه، باغ مظفر، زندگی به شرط خنده و... اشاره كرد.
بختیاری علاوه بر بازیگری دستی هم به نوشتن دارد و تا به حال دو كتاب را روانه بازار نشر كرده كه با استقبال خوبی هم روبه‌رو بوده است.
این‌بار به بهانه پخش سریال چهارچرخ و نقش نسرین به سراغش رفتیم. هرچند از شرایط كارهای طنز دل خوشی ندارد.

در ابتدا بگویید چه شد كه در این سریال بازی كردید؟
از طرف آقای نعیمی (كارگردان اول‌ سریال‌ها)‌ برای بازی در این سریال دعوت به همكاری شدم و از آنجایی كه سال‌ها با ایشان كار كرده بودم و شناخت خوبی از ایشان داشتم، پذیرفتم. ضمن این كه گروه را هم بسیار دوست داشتم. بخصوص بازیگران را كه با اكثر آنها تجربه همكاری داشتم.

قصه این سریال را چقدر پسندیدید؟
خب در ابتدا كه تنها 4 قسمت از فیلمنامه بیشتر آماده نبود و در طول كار كم‌كم فیلمنامه به دستمان می‌رسید، اما در هر صورت قصه شیرینی بود.

اگر بخواهید انتقادی از فیلمنامه داشته باشید، با توجه به این كه با سرعت هم نوشته می‌شد چه می‌گویید؟
به نظرم در كل كارهای طنز و نه‌تنها در این سریال، جایگاه بازیگران زن به آن معنا مشخص نیست و آنها بیشتر جنبه تزئینی دارند و اصل قصه‌ها بیشتر روی بازیگران مرد است كه از این نظر واقعا انصاف رعایت نمی‌شود و امیدوارم در كارهای آینده شاهد حضور پررنگ‌تر خانم‌ها باشیم.

نقش خودتان یعنی نسرین را چقدر دوست داشتید؟
به نظرم نسرین هم یك نقش معمولی بود و جای كار زیادی نداشت.

برای پروراندن این نقش خودتان به شخصه چه كردید؟
ببینید مساله‌ای كه در حال حاضر وجود دارد این است كه كارگردان‌ها به محض این كه یك كار شروع می‌شود و قرار است مقابل دوربین برویم می‌گویند خودت یك كاری‌اش بكن. پس این وسط نقش كارگردان و نویسنده چه می‌شود؟
نمی‌شود كه خودم همه وجوه كاراكترم را دربیاورم. دوست داشتم حداقل در چهارچرخ این كار را نكنم، اما متاسفانه باز هم نشد. بنابراین باز هم خودم بیشتر روی این شخصیت كار كردم.

فكر می‌كنید چرا این اتفاق می‌افتد؟
چون همه چیز ضعیف است؛ از فیلمنامه گرفته تا گریم و ما داریم بی‌خودی دست و پا می‌زنیم. برای همین هم هست كه به فكر افتادیم و متاسفانه همه هم تنها از بازیگر توقع دارند و از او می‌خواهند كه شاهكار بسازد.

چهار چرخ در پرونده هنری شما چه جایگاهی دارد؟
چهار چرخ تجربه خوبی بود. توانستم در كنار همكاران خوبی مثل حمید لولایی، مریم امیرجلالی، فلامك جنیدی، مجید یاسر و... بازی كنم.

از این كه این سریال در عید نوروز پخش نشد، ناراحت نشدید؟
بله، به هر حال ایام نوروز حال و هوای مخصوص به خودش را دارد.
ضمن این كه ما روزی 17، 16 ساعت كار می‌كردیم تا بتوانیم این سریال را به آنتن نوروز شبكه 3 برسانیم و خب در نهایت تمام این خستگی‌ها به تن ما ماند و كارهای نوروزی معمولا بیشتر دیده می‌شود و حتی بیشتر در مورد آنها قضاوت می‌شود. به هر حال اگر می‌دانستیم كه چهار چرخ عید پخش نخواهد شد هیچ وقت با این عجله كار نمی‌كردیم.

بهنوش بختیاری در چند سال اخیر بسیار پركار شده است. علتش چیست؟
به دو دلیل. یكی این كه انرژی‌ای كه از مردم می‌گیرم باز هم مرا ترغیب می‌كند كارهای بیشتری انجام دهم و دوم این كه به هر حال من خرج زندگی‌ام را از این راه‌ می‌گذرانم و طبیعی است كه باید كار كنم.

چرا بیشتر در این ژانر، یعنی طنز، بازی می‌كنید؟
چون دوست دارم مخاطبم را شاد كنم و اساسا نگاه خودم به زندگی نگاه جدی‌ای نیست و شخصیت شوخ‌طبعی دارم. فضای زندگی‌ام فضای فانتزی است و كمی با آدم‌های معمولی فرق دارد. من آدم معتقد به رویا و خیال هستم و خیلی واقعگرا نیستم. طنز را هم به همین دلیل دوست دارم، چون باعث می‌شود زندگی را راحت‌تر تحمل كنیم. به نظر من زندگی بدون شوخی، خنده و مفرح بودن بی‌معناست. یعنی شما مثل یك گیاه فقط رشد می‌كنی و هیچ اتفاق خاصی برایت نمی‌افتد. البته الان هم نمی‌خواهم روی این تاكید كنم كه می‌خواهم فقط كار طنز بكنم ولی ناراضی هم نیستم و خوشحالم از این كه سبكی برای خودم دارم. به هر حال تقریبا در این ژانر پذیرفته شده‌ام ولی خب این دلیل نمی‌شود كه بگویم در هیچ نقش جدی یا عجیب و غریبی بازی نخواهم كرد.

در حال حاضر بازی در سینما را بیشتر می‌پسندید یا تلویزیون؟
من دوست دارم در كار خوب بازی كنم. البته مخاطب تلویزیون صمیمانه‌تر و نزدیك‌تر به ماست و بیشتر از جانب او مورد قضاوت قرار می‌گیریم.

شما تقریبا با همه كارگردان‌های طنز كار كرده‌اید. از كدام یك بیشتر آموختید؟
نمی‌توانم اسم خاصی را نام ببرم چون از همه آنها درس‌هایی را آموختم كه برایم بسیار ارزشمند بوده است. اما طبیعتا مهران مدیری نقش پررنگ‌تری در ارتباط با این موضوع دارد. چون مقوله طنز را بسیار خوب می‌شناسد و با سلیقه مخاطب هم آشنا است.

نسرین چقدر شبیه خودتان است؟
نسرین ویژگی خاصی ندارد. مثل همیشه یك دختر دانشجو، شاد و پرانرژی است. شاید شاد بودن نسرین یك جورهایی مثل خودم است.

فكر می‌كنید چهارچرخ در نهایت بتواند نظر مخاطب را جذب كند؟
امیدوارم. به هر حال همه گروه زحمت بسیاری كشیدند و بازیگران هم به خوبی از عهده نقش‌هایشان برآمده‌اند.

از این كه در این سریال دو كارگردان وجود داشت دچار مشكل نشدید؟
خیر. آقای نعیمی 6، 5 قسمت اول كار را گرفته بودند و بعد آقای مزدآبادی به گروه پیوستند و كار را به اتمام رساندند. به هر حال مشكل چندانی از این نظر وجود نداشت.

در حال حاضر چه می‌كنید؟
در فیلم آرش معیریان با نام ساعت شلوغی یك نقش متفاوت را بازی می‌كنم، نقشی كه از خودم بسیار دور است و در عین حال بسیار هم جدی است.

از كتاب‌های تازه‌تان چه خبر؟
به زودی كتاب جدیدم با نام «یك دونده زن» به بازار نشر خواهد آمد كه در ارتباط با زندگی زنان است.

نوشتن را بیشتر دوست دارید یا بازی كردن را؟
نوشتن‌ آرامشی برایم به دنبال دارد كه بسیار خوب و لذت‌بخش است. البته بازیگری را هم دوست دارم چون از این طریق با مخاطبانم ارتباط نزدیك‌تری دارم.

و در نهایت كدام یك از نقش‌هایتان بیشتر به دل خودتان نشسته است؟
به جرات می‌توانم بگویم هیچ‌كدام، چون هیچ طراحی خاصی در ارتباط با نقش خانم‌ها در مقوله طنز وجود ندارد كه این مساله به فیلمنامه‌های ما مربوط می‌شود. به هر حال با توجه به محدودیت‌هایی كه وجود دارد نمی‌شود در یك نقش خاطره‌انگیز بازی كرد.

nar nia
13-05-2011, 15:43
كارگردان «چهارچرخ» در گفت‌وگو با ايسنا:
قبول دارم كه سريال‌هاي طنز تكراري شده‌اند

كارگردان سريال «چهار چرخ» گفت: نياز است كه بتوانيم در عرصه‌ي ساخت سريال‌هاي طنز براي تلويزيون از بازيگران و چهره‌هاي جديد استفاده كنيم.

جواد مزدآبادي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بيان كرد:‌اميدوارم بين مسؤولان شبكه‌ها تغيير نگرش به وجود آيد و اجازه دهند كه گروه‌هاي توليد از بازيگران جديد استفاده كنند.
وي افزود: گاهي به دليل رقابت‌هايي كه بين برخي از شبكه‌ها براي حمايت از توليد سريال وجود دارد، شبكه‌ها تصور مي‌كنند اگر بازيگران سريال‌ها بيشتر باشند و بيشتر از چهره‌ها استفاده كنند، دليلي براي بالا بودن كيفيت و ديده شدن سريال‌ها خواهد بود، در صورتي كه اين طور نيست.

اين كارگردان ادامه داد: تجربه نشان داده است كه مردم قصه را دوست دارند و ما مي‌توانيم با ظرافت و هوشمندي دو ـ سه بازيگر طنز پيشكسوت را به سريال بياوريم و بقيه را از چهره‌هاي جديد و با استعداد استفاده كنيم؛ اين اتفاق باعث مي‌شود كه چهره‌هاي جديد را به تلويزيون بشناسانيم و تلويزيون نيز از حالت يكنواختي، تكرار و بازيگرسالاري خارج شود.

مزدآبادي درباره‌ي آغاز تصويربرداري سريال‌هاي طنز قبل از پايان نگارش فيلم‌نامه و تاثير آن بر كيفيت سريال‌هاي طنز، عنوان كرد: بسياري از افراد تصور مي‌كنند توليد يك سريال فقط به زمان تصويربرداري آن محدود مي‌شود و بعد از تمام شدن آن، پرونده سريال نيز بسته مي‌شود و در نهايت با مونتاژ ناقص به روي آنتن مي‌رود.
وي ادامه داد: آغاز تصوبرداري قبل از پايان نگارش فيلمنامه، مختص سريال‌هاي طنز نيست، بلكه ساير سريال‌ها و فيلم‌ها به ويژه سريال‌هاي مناسبتي‌ها به اين شكل هستند.
جواد مزدآبادي خاطرنشان كرد: شرايط توليد سريال‌هاي طنز نسبت به سال‌هاي گذشته بهتر شده اما هنوز بيشتر سريال‌ها براي توليد دير اقدام كرده و در اين صورت همه‌ي مراحل با شتابزدگي انجام مي‌شود و در نهايت به كار لطمه وارد مي‌شود.

اين كارگردان درباره‌ي رقابت سريال‌هاي طنز تلويزيون با سريال «قهوه تلخ»، گفت: اتفاقي كه براي «قهوه تلخ» افتاد را بايد به فال نيك گرفت؛ يعني رسانه‌ها در يك رقابت سالم با تلويزيون سريال‌هايشان را عرضه مي‌كنند. اين رقابت باعث مي‌شود سطح كيفي آثار نيز بالا برود.
مزدآبادي تاكيد كرد: آنچه كه اكنون در سريال‌هاي طنز ديده مي‌شود شتابزدگي است و اين شتابزدگي به همه گروه لطمه مي‌زند؛ افرادي كه سريال طنز مي‌سازند توانايي بالايي دارند چرا كه خنداندن مردم كار دشواري است؛ حجم برنامه‌هاي ماهواره‌يي و غير ماهواره‌يي آن قدر بالاست و مردم آن قدر فيلم تماشا مي‌كنند كه فيلم زده شده‌اند و وقتي قرار است يك مجموعه توليد شود بايد آن قدر هوشمندانه باشد كه بتواند بيننده را جذب كند.
وي خاطرنشان كرد: اگر زمان بيشتري براي توليد سريال در اختيار توليدكنندگان قرار گيرد شايد سريالي با كيفيت بالاتري ارائه دهند.

جواد مزد آبادي درباره پيش‌بيني از تعداد مخاطباني سريال «چهار چرخ» عنوان كرد: به نظر مي‌آيد «چهار چرخ» مخاطب خوبي را جذب مي‌كند؛ چون هم در زمان مناسبي به روي آنتن مي‌رود و هم قصه‌اش به گونه‌اي است كه مخاطبان مي‌توانند به خوبي با آن ارتباط برقرار كنند.
وي افزود: كاراكترها قابل باور و لمس هستند؛ تلاش كرديم كه يك سادگي و نشاط در اين سريال وجود داشته باشد و نسبت به اينكه چقدر مورد توجه قرار گيرد خوش‌بين هستيم.

كارگردان «چهار چرخ» در پاسخ به پرسش خبرنگار ايسنا مبني بر اينكه چه تمهيداتي براي جلوگيري از تكرار موضوع در سريال انديشيده‌اند، گفت: قبول دارم كه تا حدودي موضوع در سريال‌هاي طنز تكراري شده است؛ ما بايد سعي كنيم سوژه‌هاي جديدي را انتخاب كنيم كه اين به نويسنده‌ها و سياست‌گزاراني كه مي‌خواهند كارهاي طنز را حمايت كنند برمي‌گردد.
وي همچنين اظهار كرد: ما دچار يك نوع تكرار در طنز شديم و اين تكرار به شدت به سريال‌ها لطمه وارد مي‌كند.

جواد مزدآبادي در پايان بيان كرد: شخصيت‌هاي برخي از كارهاي طنز كه جديدا شاهد پخش آنها هستيم، هم بالا شهري هستند و هم اتفاقاتي براي آنها رخ مي دهد كه براي قشر عظيمي از مردم كمي دور از ذهن است؛ در «چهارچرخ» چنين اتفاقي نمي‌افتد.

nar nia
15-05-2011, 18:34
آذين: «چهار چرخ» حرف تازه‌اي براي گفتن ندارد

خبرگزاري فارس: يك منتقد با اشاره به اين كه سريال «چهار چرخ» نه در داستان و در فيلمنامه و نه در ساختار تلويزيوني حرف تازه‌اي براي گفتن ندارد و صرفاً ساخته شده كه تماشاگر را بخنداند، گفت: سينما و تلويزيون به راه‌اندازي مدرسه‌هاي كارگاهي طنز نيازمند است.

«جبار آذين» منتقد و مدرس سينما در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس در مورد سريال «چهار چرخ» ساخته جواد مزدآبادي، اظهار داشت: كار جديد «جواد مزدآبادي» مجموعه‌سازي كه سعي دارد توانايي‌هاي خود را در مسير تكامل جهت دهد، يك سريال طنز از سياق مجموعه‌هاي طنز رايج در تلويزيون ايران است.
وي در ادامه تاكيد كرد: تجربه جديد او در عرصه مجموعه‌سازي و قالب طنز اجتماعي با آن كه براي اين كارگردان حركت رو به جلويي تلقي مي‌شود، ولي تا تبديل شدن به يك مجموعه استاندارد، حداقل در سطح استاندارهاي اين قبيل آثار تلويزيوني فاصله دارد.
آذين تصريح كرد: براي طنز آميز كردن مجموعه تلويزيوني «چهار چرخ» بيش از كار بر روي داستان، فيلمنامه، شخصيت‌پردازي مناسب، ايجاد موقعيت‌هاي خنده‌آور، ديالوگ‌هاي بامزه، با محتوا، استفاده از نوآوري، به كارگيري خلاقيت بر گردآوري عده‌اي بازيگران مشهور به طنازي تلويزيون و فيلم‌هاي نازل ويدئويي ديده شده است و درست در همين نقطه است كه مجموعه وضعيت خود را به نمايش مي‌گذارد.
اين مدرس دانشگاه در مورد بازي‌هاي سريال «چهار چرخ»، بيان داشت: در واقع پاشنه آشيل اين مجموعه در گزينش بازيگران و بازي‌هاي آن‌ها است. بازيگران سريال «چهار چرخ» با اندكي تفاوت بازي‌ها و نقش‌هاي كليشه‌اي خود را ارائه مي‌دهند، بازي‌هاي يكنواخت و غيرخلاقانه عده‌اي از اين بازيگران حتي اگر در فضاها و قصه‌هاي متفاوت هم شكل بگيرد باز هم بازتاب همان حركات و رفتار تكراري آن‌ها است.
اين منتقد در ادامه به فارس، گفت: حال كه بينندگان از مجموعه‌ها و آثار طنز و كمدي استقبال مي‌كنند، نياز به شادي و نشاط انگيزه اصلي اين استقبال و توليد چنين فيلم‌هايي است، لازم است روي آثار طنز به صورت جدي كار شود و تمام ابعاد آن از جمله فيلمنامه، بازي‌ها و كارگرداني اصول، دقيق و حساب شده باشد.
آذين ادامه داد: اين مجموعه باز هم اين نكته مهم را يادآور مي‌شود كه بايد ميان طنز، هزل و هجو تفاوت قائل شد و آن را در اجرا نشان داد و فرق شوخي سالم با لودگي و تمسخر، تفاوت ديالوگ‌هاي پرمحتوا با حرف‌هاي بي‌ربط و گاه في‌البداهه و بي‌معني را فهميد و درك كرد و در آثار طنز به كار گرفت.
وي در ادامه افزود: سريال «چهار چرخ» نه در داستان و در فيلمنامه و نه در ساختار تلويزيوني حرف تازه‌اي براي گفتن ندارد و صرفاً ساخته شده كه تماشاگر را بخنداند. البته اين هدف خوبي است اما آيا يك كارگردان مجاز است كه به هر قيمتي و با هر ترفند، ابزار مشروع، غير مشروع، هنري و غير هنري به اين كار اقدام كند؟
اين مدرس دانشگاه در ادامه خاطرنشان كرد: بديهي است كه پاسخ منفي است، بنابراين بايد در خصوص كمدي‌سازي، برنامه‌ريزي شده تا به درستي در اين راه گام برداشته شود در غير اين صورت همچنان در عرصه‌هاي سينما و تلويزيون شاهد آثار سبك، سطحي، سخيف و ضعيف هستيم.
او گفت: مجموعه تلويزيوني «چهار چرخ» علاوه بر نقص در بازي‌ها، شخصيت‌ها، محتوا و مضمون هم با مشكل رو به رو است چرا كه همه چيز دست به هم داده تا يك جورهايي تماشاگر را حتي با قلقلك و شوخي‌هاي نچسب، بخنداند و در چنين حركت و مقصدي حرف‌هاي اجتماعي و انساني محلي از اعراب نخواهد داشت.
آذين ادامه داد: در صورتي كه نگاه به آثار مكتوب و نمايشي بزرگسالان طنز پرداز جهان علاوه بر وجوه خنده و شوخي‌پردازي از مضامين اخلاقي، انساني و خنده‌هاي هم اگر چه ممكن است عمقي نباشد ولي حرف‌هايي كه در پس ديالوگ‌ها، موقعيت‌ها و حركات بازيگران وجود دارد، عميق و گاه تكان‌دهنده است.
اين منتقد در ادامه افزود: البته با بضاعت ارائه شده در اين مجموعه و تلاش «جواد مزدآبادي» و عوامل مجموعه تماشاي آن براي گذران اوقات فراغت بد نيست اما در مجموع سريال «چهار چرخ» اثري ارزشمند، قوي و ماندگاري هم نبوده و جايي را در تاريخ كمدي‌سازي تلويزيون به خود اختصاص نمي‌دهد و تنها در سياهه فهرست اين گونه آثار مي‌افزايد.
«جبار آذين» در پايان اين گفت‌وگو خاطرنشان كرد: نكته آخر اين كه نوشتن فيلمنامه‌هاي تخصصي طنز و خلق شخصيت‌ها طنز آميز، نياز مبرم سينما و تلويزيون كشور ما است و بايد براي تأمين آن گروه‌سازي كرد، به عبارتي با تاسيس مدرسه‌هاي كارگاهي طنز در راه نگارش متون اصولي و قوي طنز و كمدي قدم برداشت، موفقيت مراكز فيلمنامه‌نويسي مشابه در بخش‌هاي ديگر سينما مي‌تواند سرمشق مناسبي براي داير كردن مدرسه‌هاي كمدي‌نويسي و كمدي‌سازي باشد.

nil2008
16-05-2011, 10:55
بنظر من دليل اصلي بيمزه بودن سريال اينه كه چون قرار بوده عيد پخشش كنن خيلي سريع جمع و جورش كردن(اگه بشه گفت جمع و جور!!!) كاش همون عيد پخشش ميكردن كه هيچكس اينقدر وقت نداشت بشينه نگاش كنه!!!:8:

بی باک بی بال
17-05-2011, 20:27
خدا شکر اخرش عروسی بود اونم سه تا :31:
از هم ممنونم بخصوص از صدا سیما که بفکر مردم هستند

MoH_@_MaD
17-05-2011, 20:40
یعنی افتضــــــــــــــــاح ترین سریال ایرانی بود که ساخته شده!!
این چی بود خدایی!!حیف پول و وقتی که صرف ساختن چنین مضخرفاتی میشه:13:
به خدا اون کلاه قرمزی سگش شرف داشت به این!!باید همونو ادامه میدادن!!
اصلا به خواسته های مردم هیچ توجهی نمیکنن

OSEN
17-05-2011, 21:13
الآن دیگه وقوع! ازدواج تو سریال این لعنتیا حتمی شده . فقط رقابت بر سر تعدادشه دیگه . به سلامتی این سریال تونست رکورد ۳ عروسی رو بزنه :19:. تا ببینیم سریالای دیگه برای بهبود این رکورد چیکار میکنن:13: !!

:2:

nar nia
21-05-2011, 16:00
«جامعه ما نيازمند طنز است»
گفت‌وگوي ايسنا با نويسنده «چهارچرخ»

نويسنده سريال «چهار چرخ» درباره‌ي لزوم استفاده از تيم‌هاي جديد و جوان براي ساخت سريال‌هاي طنز، گفت: استفاده از تيم‌هاي جوان ريسك است؛ من استفاده‌ي تلفيقي از بازيگران جديد و قديم را مفيدتر مي‌دانم.

محمد فاضلي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عنوان كرد: وقتي مردم براي اولين بار كمدين‌ها را در يك سريال مي‌بينند، تكليفشان با سريال مشخص مي‌شود و متوجه مي‌شوند كه قرار است يك سريال كمدي ببينند؛ اين در حالي است كه استفاده‌ي مطلق از يك نيروي جديد اين ذهنيت را در آنها تداعي نمي‌كند؛ بايد از نيروهاي جديد و قديم استفاده‌ي تلفيقي داشته باشيم كه نتيجه‌ي بهتري دارد.

فاضلي درباره‌ي تكراري بودن موضوعات طنز نيز اظهار كرد: نويسندگان براي تامين زندگي خود ناچار مي‌شوند طرح‌هايي را بپذيرند كه بعضا سازمان صدا و سيما به آنها پيشنهاد مي‌دهد و تصويب شده‌اند.

اين نويسنده در گفت‌وگو با ايسنا گفت: آفت اصلي يك كار خلاق شتابزدگي است؛ حتي خود مديران سازمان صدا و سيما نيز اذعان دارند كه توليد يك فيلم يا سريال را دير پيشنهاد مي‌دهند.

وي در عين حال يادآور شد: استثنائاتي هم در اين ميان وجود دارد؛ گاهي اوقات كارهايي شروع شده كه نگارش فيلمنامه همزمان با توليد بوده و تاثيرگذار هم بوده است؛ اما نبايد براي كار خلاق محدوديت زماني ايجاد كرد؛ با شتاب راه به جايي نمي‌بريم. نويسندگان بايد يك درون مايه‌ي كلي از كار داشته باشند تا هنگامي كه نگارش و توليد همزمان است، شايد موثر باشد.

وي خاطرنشان كرد: براي فرار از شتابزدگي در توليد، بايد ساخت سريال را زودتر شروع كرد كه ظاهرا به آن عمل نمي‌شود؛ اگر زمان كافي در اختيار عوامل توليد قرار گيرد قطعا به نتايج بهتري خواهيم رسيد.

فاضلي درباره‌ي رقابت سريال‌هاي طنز تلويزيون با سريال‌هاي طنز شبكه نمايش خانگي، نيز اظهار كرد: يكي از سالم‌ترين اتفاقات در اجراي اصل قانون اساسي كه درباره‌ي خصوصي‌سازي است، رقابت بخش خصوصي با غيرخصوصي است.

وي افزود:‌ اطلاع زيادي از گروه توليد «قهوه تلخ» ندارم ولي مي‌دانم كه كارشان تاثيرگذار بوده و مردم دوست داشته‌اند؛ خصوصا اينكه مميزي‌هاي سازمان صدا و سيما در بيرون از سازمان كمتر است.

نويسنده «چهارچرخ» ادامه داد: جامعه‌ي ما به لحاظ كمدي‌سازي پرپتانسيل است؛ اولين اصل كمدي‌سازي تناقض است كه در جامعه ما زياد ديده مي‌شود؛ من اين رقابت‌هاي بيرون از سازماني را دوست دارم.

وي همچنين بيان كرد: يكي از معيارهاي تشخيص جامعه سالم به لحاظ رواني ديدن چهره‌هاي متبسم مردم است؛ يكي از وظايف رسانه‌ها اين است كه جامعه را به سمت اين نياز (طنز) سوق دهند.

محمد فاضلي در پايان خاطرنشان كرد: نياز اجتماعي‌مان به طنز را حتي در پيامك‌هاي مردم به يكديگر نيز مي‌توان ديد. اجتماع براي رهايي از انقباض روحي‌اش، به خنديدن، شادي و سرگرمي نياز دارد.

SHADEL
21-05-2011, 16:29
اگه بچه های همین فروم جمع می شدن یه سریال کمدی میساختن.از این بهتر میشد.

nar nia
23-05-2011, 16:18
مزدآبادي: «چهارچرخ» به حفظ بنيان خانواده تاكيد داشت

خبرگزاري فارس: «جواد مزدآبادي» با بيان اين كه «چهارچرخ» به حفظ بنيان خانواده تاكيد داشت، گفت: استقبال 80 درصدي مخاطب نشان موفقيت اين سريال است.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، صبح امروز نشست نقد و بررسي سريال «چهارچرخ» با حضور «جواد مزدآبادي» (كارگردان)، «حميد لولايي» (بازيگر) و جمعي از اهالي رسانه در موسسه وصف صبا برگزار شد.

* مزدآبادي: «چهارچرخ» سريال نود شبي نبود

بنابراين گزارش، در ابتداي اين نشست «جواد مزدآبادي»، اظهار داشت: در نقدهايي كه خواندم و شنيده‌ام، احساس كردم كه دوستان شرايط توليد سريال «چهارچرخ» بي‌اطلاع بودند و اين سريال را نود شبي فرض كردند.
اين كارگردان ادامه داد: اين سريال در 15 قسمت براي پخش در عيد نوروز ساخته شد اما امسال به دليل اين كه شبكه 2 سريال هم‌زمان آماده داشت، شبكه سوم سيما تصميم گرفت سريال «راه در رو» را در عيد پخش كند و سريال ما در عيد نوروز به نمايش در نيامد.
وي در ادامه افزود: واقعيت اين است كه اين سريال زماني كه حدود 20 درصد آن توسط «اصغر نعيمي» ساخته شده بود و بنا به دلايلي خود از اين پروژه كنار رفت، به من سپرده شد و من در ابتدا اين كار را قبول نكردم اما به واسطه شرايط كار و فيلمنامه‌اي ويژه كار كه احساس كردم ارزشمند است، قبول كردم تا كارگرداني كار بر عهده بگيرم.
كارگردان «خون‌بها» در ادامه خاطرنشان كرد: موقعي كه وارد كار شدم، شرايط بسيار سخت بود و چند قسمت از كار گرفته شده بود و در كنار آن من به جز «شهرام قائدي»، «بهنوش بختياري» و «محسن قاضي‌مرادي» با ساير بازيگران كار نكرده بودم. ابتدا از «حميد لولايي» دعوت كردم و سر صحنه با هم گپ زديم و قرار شد پرتوان به كار خود ادامه دهيم.
كارگردان «طاووس‌هاي بي‌پر» ادامه داد: وقتي وارد كار شديم جو سنگين بود اما با كمك «حميد لولايي» كه به نوعي جزو ليدر بازيگران بود توانستيم بدون وقفه در شرايطي كاملا آرام به كار خود ادامه دهيم، من قبل از شروع فيلمبرداري سكانس‌هاي جديد، راش‌هاي قبلي را ديده بودم و تنها بخشي از آنها را تكرار كرديم چرا كه احساس كردم در قسمت‌هاي نخست كه كار به تماشاگر معرفي مي‌شود و به نوعي ويترين كار است يك مقدار ضرباهنگ كند است و مخاطب را جذب نمي‌كند به همين دليل چند سكانس را تكرار گريم اما تهيه كننده اصرار داشت كه بيشتر روي اين قسمت‌ها كار كنيم اما چون احساس مي‌كردم كه كار قرار است در عيد پخش شود رفتيم و ادامه كار را گرفتيم.
مزدآبادي ادامه داد: كار به صورت تك دوربين كار شد و براي پخش به عيد كار آماده شد اما بحران بعدي ما آغاز شد چرا كه سريال «راه در رو» از شبكه سوم سيما پخش شد و گروه به لحاظ روحي و رواني شرايط سختي داشت كه باز هم به كمك «حميد لولايي» آرامش به گروه بازگشت و در نهايت آنچه ديديد، به سمع و نظر مردم رسيد.
به گزارش فارس، در ادامه اين نشست «جواد مزدآبادي» در مورد چيدمان بازيگران نيز، بيان داشت: در كستينك و چيدمان بازيگري همان راه «اصغر نعيمي» را ادامه دادم اما به شخصه «خشايار راد» را وارد قصه كردم و «حميد لولايي» و «مصطفي طاري» هم از شخصيت‌هاي محوري بودند كه بعد از گذشت دو هفته كاملا به نقش اشراف پيدا كردند و يكي ديگر از كاراكترهاي جذاب اين سريال بازي دايي (محسن قاضي مرادي) بود.
به گزارش فارس، در ادامه اين نشست يكي از خبرنگاران از «جواد مزدآبادي» در مورد حذفيات كار سوال كرد كه وي در پاسخ، اظهار داشت: خيلي كم چرا كه بخشي از مسائل سريال دغدغه شبكه نبود و ما مي‌خواستيم طنزمان يك طنز رئال باشد و در برخي موارد به سمت فانتزي در حركت باشد و برخي شخصيت‌ها در اين زمينه طراحي شد كه از سوي شبكه حذف شد اما اين حذفيات به طور كامل به روند قصه لطمه وارد نكرد.
مزدآبادي در ادامه افزود: يك استراتژي براي «چهارچرخ» تعريف شد و آن هم اينكه اين سريال در 15 شب لبخند را برلبان مردم بنشاند و در كنار آن بتواند مفاهيم جدي و عميق خود را به مخاطب انتقال دهد اما نوع چيدمان بازيگري كه بسته شد اين سريال را در وهله اول به سريال بزن و بكوب و كمدي شلوغ نشان مي‌داد اما رفته رفته «چهارچرخ» توانست قصه ساده و روان خود را با يكسري كاراكترهاي كنترل شده به پيش ببرد.
اين كارگردان در ادامه افزود: نكته مهم اين بود كه «چهارچرخ» قصه خود را فداي كمدي نكرد و اين قضيه به پاشنه آشيل اين سريال تبديل شد.
مزدآبادي تصريح كرد: «چهارچرخ» تواسنت قصه خود را از يك نقطه آغاز به يك نقطه ختم كند و در اين مسير از طنز كلامي، كمدي موقعيت و گونه‌هاي مختلف اين نوع كمدي نيز استفاده كرد اما اين سوال هنوز پابرجاست كه چرا كاراكترها تكراري بودند كه من در پاسخ مي‌توانم بگويم كه يك تجربه موفقي «رضا عطاران» چند سال پيش انجام داد و موفق بود و استنباط «اصغر نعيمي» هم درست بود او مثل من دوست نداشت آشنازدايي كند اما اگر به اين مسئله عميق‌تر نگاه كنيم مثل «حميد لولايي» و «مير امير جلالي» در اين سن چقدر بازيگر داريم و انتخاب اين نقش‌ها در اين سنين خيلي محدود است كه هم مردم آنها را دوست داشنه باشند و در 15 قسمت تداوم حس خود را حفظ كند.
در ادامه «جواد مزدآبادي» نيز خاطرنشان كرد: واقعيت امر اين است كه ما بحث اموز فيلمنامه‌نويسي را جدي نمي‌گيريم و به نظر من يك شاخه جدا در دانشگاه بايد تاسيس شود و تلويزيون هم در اين زمينه مي‌تواند پيش قدم شود و بورسيه به افراد بدهد تا جذب نيروي جوان و متخصص اين ضعف نيز پوشيده شود.
اين كارگردان ادامه داد: در شرايط حاضر چيزي شبيه معجزه كارها را به پيش مي‌برد اما دوست دارم شرايطي فراهم شود بتوانيم چند برابر كار كنيم و توليدات نيز ارتقاء پيدا كند.
مزدآبادي ادامه داد: در شرايطي كه ماهواره، اينترنت و ... وجود دارد «چهارچرخ» با تمام ضعف‌هايش توانست مردم را پاي گيرنده‌ها نگه دارد و آمار 80 درصد در جذب مخاطب به نظرم من آمار خوبي است.

* لولايي: سريال «پايتخت» به من هم پيشنهاد شد

در ادامه اين نشست «حميد لولايي» نيز اظهار داشت: بازي در سريال «پايتخت» به من هم پيشنهاد شد اما بازي در اين سريال را پذيرفتم. جنس بازي اين طور مي‌طلبيد كه تيپ بازي نكنم بلكه شخصيت بازي كنم و به نظر من بازي در اين سريال با ساير كارهايي كه تا به حال كار كردم، متفاوت بود.
به گزارش فارس، در ادامه اين نشست «حميد لولايي» نيز در مورد انتقاد برخي از اهالي رسانه نسبت به فيلمنامه سريال «چهار چرخ»، اظهار داشت: كدام سريال اخيرا خوب بوده كه سريال ما خوب باشد، حرف شما صحيح است ما در نويسندگي فيلمنامه‌هاي طنز مشكل داريم و تلويزيون هم در حدود دو ماه فرصت مي‌دهد تا همه مسائل فني كار ساخته شود.
لولايي ادامه داد: به نظر من «چهارچرخ» قصه معمولي داشت كه خيلي پيچيده نبود و استرس در مخاطب ايجاد نكرد اما به نظر من موفقيت خاص خود را هم داشت و مردم از اين سريال راضي بودند اما از منظر اهالي رسانه كه جدي‌تر به كار نگاه مي‌كنند اين سريال دچار نقص‌هاي زيادي است.
لولايي ادامه داد: به شخصه وقتي اين سريال را دنبال كردم، احساس كردم كه موسيقي كار را دوست نداشتم و در مونتاژ مي‌شد كار بهتر شود. از نظر كار خودم هم، سعي كردم به اصطلاح ادا و اطوار درنياورم. در برخي سكانس‌ها هم در ذهنم نظراتي داشتم اما در نهايت ما همه در اختيار كارگردان هستيم و او تصميم گيرنده نهايي است.
لولايي ادامه داد: بخش‌هاي بد سريال را به حساب بازيگران بگذاريد و بخش‌هاي مثبت را به حساب كارگردان بگذاريد.
مزدآبادي ادامه داد: سريال «چهارچرخ» زمان خوبي پخش شد و قرار بود در عيد امسال ساعت 7 شب پخش شود اما به دليل پخش زياد فيلم و سريال ما انصراف داديم و در نهايت به نظر من موقع مناسبي پخش شد چرا كه در زمان پخش خود بي‌رقيب بود.

* مزدآبادي: دوست دارم در زمينه طنز بي‌پروا و جسورانه‌تر كار كنم

به گزارش فارس، در ادامه يكي از حضار از «جواد مزدآبادي» در مورد ادامه كار در حيطه طنز سوال كرد كه وي در پاسخ، خاطرنشان كرد: واقعيت اين است كه من طنز را خيلي دوست دارم و در اين سريال هم كمك و راهنمايي «حميد لولايي» خيلي موثر بود و اميدوارم شرايطي فراهم بيايد كه بتوانم جسورانه‌تر و بي‌پروا اثر ماندگاري در زمينه طنز بسازم و در اين زمينه كاملاً آمادگي دارم اگر شبكه مايل به همكاري با من در اين زمينه باشد.
وي در پايان اين نشست نيز خاطرنشان كرد: در واقع پيام اصلي سريال «چهارچرخ» حفظ بنيان خانواده بود كه در اين مسير انسان در معرض مشكلاتي قرار مي‌گيرد اما در نهايت حفظ اين كانون بسيار شيرين است.

بی باک بی بال
23-05-2011, 20:16
پس بگو فهمش خیلی عمیق بود ما نفهمیدیم

jomong666
24-05-2011, 20:08
خیلی آبکی بود .

از طنز هم فقط اسم طنز رو یدک می کشید .