PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ از آمریکا؟ آیا مقرون به صرفه است؟

cinemaresearch
20-04-2011, 12:52
سلام خدمت دوستان.
یکی از همکارانم چند روز پیش برای یک سفر یک ماهه به آمریکا رفت و من هم 1200 بهش دادم برای خرید لپ تاپ. البته قرار شد قبلش اطلاعات و مشخصات و همچنین قیمت رو از طریق ایمیل برای همدیگه بفرستیم، هروقت که اوکی دادم برام بگیره.
میخواستم از دوستانی که تو این زمینه تجربه یا اطلاعات کافی دارن سؤال کنم با توجه به اینکه نظر من روی لپ تاپ های IBM و Apple هست، اما آیا اصلا خرید لپ تاپ از اونجا به صرفه هست؟ اگر نه، چی از همه بهتره که برام بیاره؟
در زمینه استفادم باید بگم که اصلا کار سنگینی از لپ تاپ نمیکشم (کارهای گرافیکی که اصلا) بیشتر اینترنت، تماشای فیلم و استفاده از نرم افزارهای معمولی تحت ویندوز.
با تشکر

shitan
20-04-2011, 13:08
اگه ازون طرف بگیری باید قید گارانتی را بزنی.هر چند که گارانتی تو اینجا کشکه.مزیتش هم اینه که هزینه حمل و گمرگ و مالیات ایران بهش نمیخوره ارزونتره و بحرحال جنس امریکایی.
من یکی از رفقام از امریکا یه تینکپد گرفت منتها دو ماه بعدش صفحش خراب شد حالا هم که گارانتیش تموم شده و یه جورایی سر دستش موند.

cinemaresearch
20-04-2011, 13:32
اگه ازون طرف بگیری باید قید گارانتی را بزنی.هر چند که گارانتی تو اینجا کشکه
اینو قبول دارم، و برایم مسئله‌ای نیست چون خودم با یکی از بهترین تعمیرکارهای لپ تاپ آشنا هستم.

مزیتش هم اینه که هزینه حمل و گمرگ و مالیات ایران بهش نمیخوره ارزونتره و بحرحال جنس امریکایی
خوب اولش خودم همین فکر رو میکردم که خیلی باید تفاوت قیمت داشته باشه. اما مسئله اینه که چیزی که ساخت خود آمریکا باشه (البته تا جایی که من میدونم) الان فقط apple هست و حتی IBM‌هم دیگه در چین (با عنوان lenovo) تولید میشه. با این حساب شما تصور کن جنسی در آسیا تولید بشه بره آمریکا و بعد از اونجا بیاد ایران... چقدر میاد روش؟

amin_pwa
20-04-2011, 13:42
اگر اپل می خوای بهتر تو تاپیک اپل در خواست بدی ان جا بهتر می تونند کمک کنند روی لپ تپ خای اپل ویندوز هم کنار مک سوار میشه . اپل با کلاس هست . ولی برای این کار ها که کفتی یه لپ تاپ معمولی هم مثل asus یا sony هم بدردت می خوره . بهتر تو تاپیک لپ تاپ های بین ۱.۵ تا ۲ صفحات اخرش یه نگاه بندازی یا به تاپیک اپل هم سر بزنی در ضمن اگر رفیقت فقط یک لپ تاپ بیاره به عنوان وسیله مسافر حساب میشه و گمرک روش نمیره . بعضی کشورها هم موقع خرید ازت ملیات می گیرند ولی اگر مسافر باشی زمان برگشت تو فرودگاه با دادن قبض خرید پول مالیات را پس می دن . باید بپرسی

cinemaresearch
20-04-2011, 13:52
اگر اپل می خوای بهتر تو تاپیک اپل در خواست بدی ان جا بهتر می تونند کمک کنند روی لپ تپ خای اپل ویندوز هم کنار مک سوار میشه . اپل با کلاس هست . ولی برای این کار ها که کفتی یه لپ تاپ معمولی هم مثل asus یا sony هم بدردت می خوره . بهتر تو تاپیک لپ تاپ های بین ۱.۵ تا ۲ صفحات اخرش یه نگاه بندازی یا به تاپیک اپل هم سر بزنی در ضمن اگر رفیقت فقط یک لپ تاپ بیاره به عنوان وسیله مسافر حساب میشه و گمرک روش نمیره . بعضی کشورها هم موقع خرید ازت ملیات می گیرند ولی اگر مسافر باشی زمان برگشت تو فرودگاه با دادن قبض خرید پول مالیات را پس می دن . باید بپرسی

ممنون از توضیحاتت. دلیلی که میخوام لپ تاپ رو از ایران نخرم، اینه که کیفیت خیلی برام مهمه و البته خوب وقتی جنس با کیفیت رو بشه با قیمت کمتری نسبت به ایران خرید، چرا نخرم؟
لزوما روی apple‌ فکر نمیکنم. اما حتما به تایپیکش یه سری میزنم.

pooriya_hp
20-04-2011, 15:03
خرید از آمریکا ، کانادا و یا استرلیا نسبت به ایران و دبی تقریبا میشه گفت مقرون به صرفه هست !!

لپ تاپ های مثل : hp و apple اگه از غرب بیارید حدودا 200-300 و شایدم بیشتر از ایران پایین تر باشن !! ( برای من hp اوردن )

اما یه مسئله ی هست بنام " گارانتی" + " سالم بودن جنس" که : گارانتی رو با خرید برگه ( بیمه ) و سالم بودن رو با تست انجام میدید !!

shitan
20-04-2011, 17:28
به لپتاب که وارد ایران میشند 4 درصد حق گمرک و 4 درصد ارزش افزوده + هزینه حمل+هزینه گارانتی و حق دلال می خوره که سرجمع یه چیزی حدود 20 درصد از قیمت اصلی بالاتره.البته ما قیمت اصلیه که تو سایتهای خارجی می بینیم قیمتیه که مالیات ناحیه بهش اضافه نشده و گرنه اونجا هم همین حدودا در میاد براشون.برا شما فقط یه فاکتور به صرفه است اونم اینه که حتی اگه اونجا لپ تاپ ساخت چین هم بگیری می دونی جنس درجه یک و مورد تایید کمپانی سازندست اینجوری که شما میگی گارانتی لازم نداری نظر من اینه که از همونجا بگیر.

fa13
20-04-2011, 18:33
با اطلاعات من فقط اپل به صرفه است که از آمریکا بیاری
بگو tax free بیاره یعنی پول مالیات رو تو فرودگاه بهش پس میدن اگر جنس باز نشده باشه وگرنه چیزی از قیمت ایران کمتر نمیشه وقتی tax و shipping میخوره فرودگاه ایران رو نمیدونم

cinemaresearch
20-04-2011, 22:41
لپ تاپ های مثل : hp و apple اگه از غرب بیارید حدودا 200-300 و شایدم بیشتر از ایران پایین تر باشن !! ( برای من hp اوردن )
میشه بگید تفاوت دستگاهی که براتون آوردند با دستگاههای ایران از لحاظ کیفیت و قیمت دقیقا چقدره؟ یعنی دقیقا همون قیمتی که سایت فروشنده گذاشته رو پرداخت کردن یا اینکه مواردی مانند مالیات و ... اضافه شده؟ از اونجا آنلاین خرید کردن یا از فروشگاه؟

برا شما فقط یه فاکتور به صرفه است اونم اینه که حتی اگه اونجا لپ تاپ ساخت چین هم بگیری می دونی جنس درجه یک و مورد تایید کمپانی سازندست اینجوری که شما میگی گارانتی لازم نداری نظر من اینه که از همونجا بگیر.
کاملا این مسئله مورد تأکید منه و برام مهمه که حداقل اگه پول میدم، جنس بی کیفیت نمیگیرم

با اطلاعات من فقط اپل به صرفه است که از آمریکا بیاری
بگو tax free بیاره یعنی پول مالیات رو تو فرودگاه بهش پس میدن اگر جنس باز نشده باشه وگرنه چیزی از قیمت ایران کمتر نمیشه وقتی tax و shipping میخوره فرودگاه ایران رو نمیدونم
ممنون دوست عزیز اما میشه اطلاعات جزئی‌تر از این مسئله بدی؟ یعنی این روالی که پول اضافه بر قیمت اصل کالا رو بتونه تو فرودگاه پس بگیره چطور هست؟ کارهای خاصی تو مرحله خرید و تحویل تو فرودگاه باید انجام بده؟

اگر ممکنه در مورد اینکه چه مارکی رو انتخاب کنم هم نظر بدید؟ فعلا به خاطر گرونی محصلات apple و اینکه بیشتر از نیاز منه، به مارکهای hp، lenovo و sony فکر می‌کنم. hp که به نظرم قیمتاش خیلی خوبه، در مورد کیفیتش تجربه خاصی ندارم.

fa13
21-04-2011, 10:59
ممنون دوست عزیز اما میشه اطلاعات جزئی‌تر از این مسئله بدی؟ یعنی این روالی که پول اضافه بر قیمت اصل کالا رو بتونه تو فرودگاه پس بگیره چطور هست؟ کارهای خاصی تو مرحله خرید و تحویل تو فرودگاه باید انجام بده؟

اگر ممکنه در مورد اینکه چه مارکی رو انتخاب کنم هم نظر بدید؟ فعلا به خاطر گرونی محصلات apple و اینکه بیشتر از نیاز منه، به مارکهای hp، lenovo و sony فکر می‌کنم. hp که به نظرم قیمتاش خیلی خوبه، در مورد کیفیتش تجربه خاصی ندارم.
من آمریکا رو نمیدونم به چه صورت هست ولی خودم که اروپا هستم وقتی شما به عنوان مسافر میای اینجا اگر جنسی رو بخری بعد بگی tax free میخوام اون رو برات بسته بندی میکنه که نمیتونی تو این کشور ازش استفاده کنی ولی پول رو با tax ازت میگیره بعد میری تو فرودگاه فاکتورت رو میدی و tax رو بهت بر میگردونن الان قیمتی هم که شما تو اپل استور us بدون tax , shipping هست که شما وقتی سفارش میدی بر اساس ایالتی که توش زندگی میکنی قیمت تفاوت داره پس گول قیمت اپل استور رو نخور موضوعی که خیلی از کاربرای ایرانی بهش توجه نمیکنن و میگن تو امریکا همه چیز ارزون تره
یه مورد دیگه مثکه میشه بازش کنه و بگه مثلا لپ تاپ خودمه میگم از فردوگاه ایران چیزی نمیدونم ولی اینور رو برات گفتم
ببین کلا کیفیت جنسی که میاد تو اروپا و امریکا با ایران تفاوت داره حتی اگر از چین بیاد ولی بیشتر برا کسی که اینجا زندگی میکنه خوبه چون میتونه از گارانتیش هم استفاده کنه ولی نمیدنم گارنتی بین المللی که اینجا میدن تو ایران هم قابل استفاده هست یا نه ؟ ولی باز هم برای بعضی برندها اونقدر زیاد نیست که شما بخوای اینهمه خودت رو به زحمت بندازی خصوصا برای مارکهایی مثل sony یا lenovo چون شرکتهای خوبی تو ایران اینها رو پشتیبانی میکنن و کیفیت جنسی که ایران هم میاد خوبه در مورد hp چیزی نمیدونم پس نظری نمیدم
به نظر من یا بهتر بگم اگر جای شما بودم و اشنایی با سیستم عامل مک داشتم و یا حداقل حوصله یادگیریش رو داشتم بازم سراغ همون اپل میرفتم حالا که قراره از امریکا برات چیزی بیارن برند امریکایی بیارن این رو هم در نظر داشته باش که کانفیگ اپل رو میکینتاش اصلا قابل مقایسه با کانفیگ مشابه تو ویندوز نیست چون سیستم عامل و لپ تاپ هر دو یه شرکت میزنه به خوبی با هم مچ هستن
موفق باشی

cinemaresearch
21-04-2011, 12:14
من آمریکا رو نمیدونم به چه صورت هست ولی خودم که اروپا هستم وقتی شما به عنوان مسافر میای اینجا اگر جنسی رو بخری بعد بگی tax free میخوام اون رو برات بسته بندی میکنه که نمیتونی تو این کشور ازش استفاده کنی ولی پول رو با tax ازت میگیره بعد میری تو فرودگاه فاکتورت رو میدی و tax رو بهت بر میگردونن الان قیمتی هم که شما تو اپل استور us بدون tax , shipping هست که شما وقتی سفارش میدی بر اساس ایالتی که توش زندگی میکنی قیمت تفاوت داره پس گول قیمت اپل استور رو نخور موضوعی که خیلی از کاربرای ایرانی بهش توجه نمیکنن و میگن تو امریکا همه چیز ارزون تره
یه مورد دیگه مثکه میشه بازش کنه و بگه مثلا لپ تاپ خودمه میگم از فردوگاه ایران چیزی نمیدونم ولی اینور رو برات گفتم
ببین کلا کیفیت جنسی که میاد تو اروپا و امریکا با ایران تفاوت داره حتی اگر از چین بیاد ولی بیشتر برا کسی که اینجا زندگی میکنه خوبه چون میتونه از گارانتیش هم استفاده کنه ولی نمیدنم گارنتی بین المللی که اینجا میدن تو ایران هم قابل استفاده هست یا نه ؟ ولی باز هم برای بعضی برندها اونقدر زیاد نیست که شما بخوای اینهمه خودت رو به زحمت بندازی خصوصا برای مارکهایی مثل sony یا lenovo چون شرکتهای خوبی تو ایران اینها رو پشتیبانی میکنن و کیفیت جنسی که ایران هم میاد خوبه در مورد hp چیزی نمیدونم پس نظری نمیدم
به نظر من یا بهتر بگم اگر جای شما بودم و اشنایی با سیستم عامل مک داشتم و یا حداقل حوصله یادگیریش رو داشتم بازم سراغ همون اپل میرفتم حالا که قراره از امریکا برات چیزی بیارن برند امریکایی بیارن این رو هم در نظر داشته باش که کانفیگ اپل رو میکینتاش اصلا قابل مقایسه با کانفیگ مشابه تو ویندوز نیست چون سیستم عامل و لپ تاپ هر دو یه شرکت میزنه به خوبی با هم مچ هستن
موفق باشی
متشکرم، به نکات خوبی اشاره کردی. حتما در مورد tax به دوستم تذکر میدم که مدنظر قرار بده.
در مورد lenovo ظاهرا حق با شماست، تفاوت چشمگیری در قیمت مشاهده نکردم، اما در مورد sony تفاوت قیمت به نظر قابل تأمله. و در مورد apple‌ هم اگرچه تعاریف زیادی در موردش شنیدم اما متاسفانه وقتی برای یادگیری سیستم عاملش ندارم، در اول هم فکرم روی مدلهاییش بود که ویندوز 7 رو ساپورت میکنه، اما حالا به خاطر اینکه میبینم برای کار من خیلی زیاده از خریدش منصرف شدم.

amin_pwa
21-04-2011, 14:24
روی مک ویندوز هم سوار می شه . حتی بهتر از رایانه های دیگه

pooriya_hp
21-04-2011, 14:42
میشه بگید تفاوت دستگاهی که براتون آوردند با دستگاههای ایران از لحاظ کیفیت و قیمت دقیقا چقدره؟ یعنی دقیقا همون قیمتی که سایت فروشنده گذاشته رو پرداخت کردن یا اینکه مواردی مانند مالیات و ... اضافه شده؟ از اونجا آنلاین خرید کردن یا از فروشگاه؟
تفاوت این بود که لپ تاپ من جزء سری us بود و در آسیا کمیاب بود اگر هم بود برام گرون در می اومد !!

مالیات و ... اضافه نشد چون همراه با مسافر اومد !!

از نماینده فروش لپ تاپ های hp تو آمریکا خریده بود !!

saeedhashemee
21-04-2011, 18:47
لپ تاپ که خوبه هر چیزی در ایران از همه دنیا گرونتره/ این شامل همه چیز میشه/ جدیدا حتی شامل نرخ اب و گاز و برق هم میشه

cinemaresearch
22-04-2011, 08:53
روی مک ویندوز هم سوار می شه . حتی بهتر از رایانه های دیگه
بله اما با بررسی که انجام دادم، برای کار من (که یک کاربر معمولی هستم) apple گرون در میاد و به نظرم با پولش میتونم یه sony خوب بگیرم. مثلا Apple MacBook که قیمتش 1000 دلار هست با مشخصات زیر:

2.4GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 memory
250GB hard drive
8x double-layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 320M graphics
Built-in 7-hour battery
و این رو مقایسه کنید با این مدل sony سری S که همون 1000 دلار هست: (حرف X در آخر مدل نشون میده که برای آمریکا ساخته شده)

Model number: VPCSB11FX/B
Intel® Core™ i5-2410M (2.30 / 2.90GHz)
Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit
Features: 13.3" LED backlit display, 4GB RAM, 500GB (5400rpm) HDD, CD/DVD player/burner, AMD graphics (512MB VRAM), HDMI™ out

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تفاوت این بود که لپ تاپ من جزء سری us بود و در آسیا کمیاب بود اگر هم بود برام گرون در می اومد !!

مالیات و ... اضافه نشد چون همراه با مسافر اومد !!

از نماینده فروش لپ تاپ های hp تو آمریکا خریده بود !!
متشکرم دوست عزیز.

با اطلاعاتی که تا اینجا کسب کردم، انتخاب اولم sony و انتخاب دوم hp هست. از دوستان می‌خوام در مورد بهترین و جدیدترین مدل‌هایی که میشناسند (البته تا سقف 1000 دلار) پیشنهاد بدن.

pooladi
22-04-2011, 11:03
سلام.من ک تفاوتی بین سری های سونی چین و ب اصلاح usa ندیدم.کیفیت فرقی نداره حتی سخت افزار داخلی
اگر قصد داری لپ تاپی بخری ک ایران هست(حتی اگر ارزوننتر تمام شه)(لپت تاپ های1000 دلار تفاوت قیمت زیادی با ایران ندارند)
بهتر این خواهد بود ک از همینجا خرید کنید.دلیل :داشتن گارانتی(هر چند...)...
من پیشنهاد میکنم ک مدلی رو بگیری ک در ایران نیست و جدید باشه.یا اینکه تفاوت چشمگیری داشته باشه
مثلا enya 14 اچ پی. یا سری z سونی. یا acer 3820 ک لپ تاپ سبک ارزان و قدرتمندیه(زیر1000 دلار)
برای اینکه ب مشکلات گمرکی و فرودگاهی و تکس نخوری.بهتر اینه ک دوستتون لپ تاپ رو از جعبه خارج کنه و فقط محتویات جعبه رو بیاره .ک ادعا کنه ک لپ تاپ شخصی خودش هست و ب هیچ مشکلی نخوره.برقرار باشی

fa13
22-04-2011, 11:27
سلام.من ک تفاوتی بین سری های سونی چین و ب اصلاح usa ندیدم.کیفیت فرقی نداره حتی سخت افزار داخلی
اگر قصد داری لپ تاپی بخری ک ایران هست(حتی اگر ارزوننتر تمام شه)(لپت تاپ های1000 دلار تفاوت قیمت زیادی با ایران ندارند)
بهتر این خواهد بود ک از همینجا خرید کنید.دلیل :داشتن گارانتی(هر چند...)...
من پیشنهاد میکنم ک مدلی رو بگیری ک در ایران نیست و جدید باشه.یا اینکه تفاوت چشمگیری داشته باشه
مثلا enya 14 اچ پی. یا سری z سونی. یا acer 3820 ک لپ تاپ سبک ارزان و قدرتمندیه(زیر1000 دلار)
برای اینکه ب مشکلات گمرکی و فرودگاهی و تکس نخوری.بهتر اینه ک دوستتون لپ تاپ رو از جعبه خارج کنه و فقط محتویات جعبه رو بیاره .ک ادعا کنه ک لپ تاپ شخصی خودش هست و ب هیچ مشکلی نخوره.برقرار باشی
تایید میشه
لااقل میخوای چیزی بیاری یه چیزی بیار ایران نباشه
همون طور که گفتم با این قیمت میشه ایرانم همین رو خرید لااقل گارانتی داره درسته کشکه ولی خوب یه چیزی روش هست
بازم خو دانی :31:
موفق باشی

cinemaresearch
22-04-2011, 13:06
من ک تفاوتی بین سری های سونی چین و ب اصلاح usa ندیدم.کیفیت فرقی نداره حتی سخت افزار داخلی
مهمترین دلیلی که میخوام لبتاپ رو از اونجا بگیرم اینه که کیفیت دستگاههای اونجا با اینجا فرق میکنه. وگرنه اگه این حرف شما درست باشه (که البته با بیشتر افرادی که مشورت کردم خلاف حرف شما رو گفتن، اون هم تا تأکید زیاد) خوب معلومه که اینجا لب تاپو میگیرم چون حداقل میتونم از نزدیک ببینم تستش کنم و به قول شما یه اسم گارانتی هم داره.

این مدل سونی رو که گذاشتم اینطور که تو سایت زده بود مدل جدیدی بود، البته تو این زمینه اطلاعات زیادی ندارم. در ضمن من تو ایران لب تاپ های سونی با مشخصات پایینتر از این رو، با قیمتهای بالاتر دیدم. شما میدونید قیمت این مدل یا شبیه اون تو ایران چقدره؟ یا اینکه قیمت به روز رو چطور و از کجا میتونم بگیرم؟

سری z سونی که گرونه و اصلا به کار من نمیاد. در مورد enya 14 موافقم اونهم جزء انتخابهام هست (هرچند من سایز 13 رو بیشتر ترجیح می‌دم) اما در مورد acer اگرچه شنیدم جدیدا ترکیب کیفیت و قیمتش خوبه، اما این شنیده ها اونقدر زیاد و قوی نبودن که من رو به خریدن این مارک مشتاق کنن.
متشکرم از راهنماییت.

fa13
22-04-2011, 17:02
مهمترین دلیلی که میخوام لبتاپ رو از اونجا بگیرم اینه که کیفیت دستگاههای اونجا با اینجا فرق میکنه. وگرنه اگه این حرف شما درست باشه (که البته با بیشتر افرادی که مشورت کردم خلاف حرف شما رو گفتن، اون هم تا تأکید زیاد) خوب معلومه که اینجا لب تاپو میگیرم چون حداقل میتونم از نزدیک ببینم تستش کنم و به قول شما یه اسم گارانتی هم داره.

این مدل سونی رو که گذاشتم اینطور که تو سایت زده بود مدل جدیدی بود، البته تو این زمینه اطلاعات زیادی ندارم. در ضمن من تو ایران لب تاپ های سونی با مشخصات پایینتر از این رو، با قیمتهای بالاتر دیدم. شما میدونید قیمت این مدل یا شبیه اون تو ایران چقدره؟ یا اینکه قیمت به روز رو چطور و از کجا میتونم بگیرم؟

سری z سونی که گرونه و اصلا به کار من نمیاد. در مورد enya 14 موافقم اونهم جزء انتخابهام هست (هرچند من سایز 13 رو بیشتر ترجیح می‌دم) اما در مورد acer اگرچه شنیدم جدیدا ترکیب کیفیت و قیمتش خوبه، اما این شنیده ها اونقدر زیاد و قوی نبودن که من رو به خریدن این مارک مشتاق کنن.
متشکرم از راهنماییت.
اول ببخشید کمی اف تاپیک میشه
جسارتا اون کسانی که به شما مشورت دادن اطلاعاتشون مربوط به 15 سال پیش بوده الان با این بازار جهانی دیگه کی میاد این همه به خودش زحمت بده یه لپ تاپ رو از اونور ور داره بیاره اونم لپ تاپ 1000 دلاری!!
مگه شما فکر میکنی برای کسی که بخواد با لپ تاپ کار کنه و به روز باشه عمر یه لپ تاپ چقدره حداکثر 2 سال بعد فاتحش خوندس
من هم تجربه خرید لپ تاپ تو ایران رو داشتم و هیچ مشکلی هم نداشت فکر میکنی از هزاران نفری که در روز تو همون پایتخت لپ تاپ میخرن کسی رو خارج ندارن یا اونی که 4 تومن پول اپل میده نمیتونه بگه کسی براش بیاره مطمئن باش میتونه دیگه دوران این چیزها گذشته دوست عزیز!!!
جسارتا این کاری که شما میکنی قبلا توجیه داشت ولی الان همه چیز تو ایران پیدا میشه که وقتی ضرب و تقسیم کنی همون میشه یعنی پول وقت و الافی که جنست بیاد و ....
موفق باشی

cinemaresearch
22-04-2011, 17:54
جسارتا اون کسانی که به شما مشورت دادن اطلاعاتشون مربوط به 15 سال پیش بوده الان با این بازار جهانی دیگه کی میاد این همه به خودش زحمت بده یه لپ تاپ رو از اونور ور داره بیاره اونم لپ تاپ 1000 دلاری!!
مگه شما فکر میکنی برای کسی که بخواد با لپ تاپ کار کنه و به روز باشه عمر یه لپ تاپ چقدره حداکثر 2 سال بعد فاتحش خوندس
من هم تجربه خرید لپ تاپ تو ایران رو داشتم و هیچ مشکلی هم نداشت فکر میکنی از هزاران نفری که در روز تو همون پایتخت لپ تاپ میخرن کسی رو خارج ندارن یا اونی که 4 تومن پول اپل میده نمیتونه بگه کسی براش بیاره مطمئن باش میتونه دیگه دوران این چیزها گذشته دوست عزیز!!!
جسارتا این کاری که شما میکنی قبلا توجیه داشت ولی الان همه چیز تو ایران پیدا میشه که وقتی ضرب و تقسیم کنی همون میشه یعنی پول وقت و الافی که جنست بیاد و ....
موفق باشی
به نظر میاد خیلی کلی داری حرف میزنی. اگر میشه دقیق تر توضیح بده.
اینکه میگی همه چی تو ایران پیدا میشه به این خاطر نیست که احیاناً همه مارکهای لپ تاپ تو ایران نمایندگی دارند!!! و اتفاقا تاجرهای ایرانی هم خیلی ملت رو دوست دارند، از بهترین جنس و بهترین کیفیت واسشون می‌آرن؟ و اصلا هم سراغ جنس های refurbished نمیرن!!!
اگر کیفیتها فرق نداره پس چرا هر مدلی برای هر منطقه‌ای یک کد خاص میخوره؟

به هر حال متشکرم از صحبت هات، من که خودم تو این زمینه تخصص ندارم. اما فکر نمیکنم کسایی که به من مشورت دادن اطلاعاتشون واسه 15 سال پیش باشه.
در ضمن من اگر بخوام از اینجا هم بخرم همین وقت رو باید بزارم تا از جربیات و تخصص بقیه استفاده کنم و فکر هم نمیکنم این کار الافی باشه.

pooladi
22-04-2011, 19:34
بله تفاوت دارند ولی نه اینقدری ک حالا فکر کنی 1 چیز دیگه ای باشه...

مشخصاتشو دقیق دیدم.حالا اگه این نباشه ،شبیه این در ایران حدود 1.200 قیمت داره(تقریبا ب صورت دقیق).اما،اما گرافیکش معمولیه!(البته برای 13 اینچ خوبه) ب پورتهاش نگاه کنی خیلی نزدیک ب همه. و باتریش حتما زیر 3 ساعت کار میده (2 گرافیک نداره.یعنی سویچ نمیشه).البته dvd داره و usb3 خوبه.من از 100 نمره 84 میدم

متشکرم از راهنماییت.
اگر دنبال 13 اینچ هستی پس بگذار بگم(من خودم 13 رو قبول دارم.سبکه(همه کسانی ک براشون 14 یا 15 خریدم از وزن زیاد شکایت دارند.) از وقتی ک ایسر وارد بازار ایران شده،بنده زیاد ایسر خریدم و همه عالی هستند(نسبت ب قیمت).حالا این مدلی ک معرفی کردم سبکترین و قدرتمند ترین لپ تاپ دنیاست(شما بهتر پیدا کردی ب ما هم نشون بده).یه رویو گذاشتم.سرچ کنی پیدا میکنی.یکی از دوستان قرار شده برام بیاره.خلاصه تایید میشه.اگر هم اصلا پشیمون شدی ک دوست شما براتون لپ تاپی بیاره.بگید 2 تا از این مدل برای من بیاره.همینجا اعلام میکنم ؛برای هر کدام 100 دلار ب شما اضافه بر قیمت پرداخت کنم(درکل200)(نقدا)

موفق باشی
سلام حال شما خوبه؟ درسته ک 15 سال پیش هم کامپیوتر داشتیم و اطلاعات ما مال اون موقع نیستا...حالا 1 بنده خدا راهنمایی خواسته هر کسی بنا ب دیدگاهش نظری داده،نظر همه محترم هستشف،شما همه رو بشنو و بهترین رو انتخاب کن.با احترام

fa13
22-04-2011, 20:12
بله تفاوت دارند ولی نه اینقدری ک حالا فکر کنی 1 چیز دیگه ای باشه...

مشخصاتشو دقیق دیدم.حالا اگه این نباشه ،شبیه این در ایران حدود 1.200 قیمت داره(تقریبا ب صورت دقیق).اما،اما گرافیکش معمولیه!(البته برای 13 اینچ خوبه) ب پورتهاش نگاه کنی خیلی نزدیک ب همه. و باتریش حتما زیر 3 ساعت کار میده (2 گرافیک نداره.یعنی سویچ نمیشه).البته dvd داره و usb3 خوبه.من از 100 نمره 84 میدم

اگر دنبال 13 اینچ هستی پس بگذار بگم(من خودم 13 رو قبول دارم.سبکه(همه کسانی ک براشون 14 یا 15 خریدم از وزن زیاد شکایت دارند.) از وقتی ک ایسر وارد بازار ایران شده،بنده زیاد ایسر خریدم و همه عالی هستند(نسبت ب قیمت).حالا این مدلی ک معرفی کردم سبکترین و قدرتمند ترین لپ تاپ دنیاست(شما بهتر پیدا کردی ب ما هم نشون بده).یه رویو گذاشتم.سرچ کنی پیدا میکنی.یکی از دوستان قرار شده برام بیاره.خلاصه تایید میشه.اگر هم اصلا پشیمون شدی ک دوست شما براتون لپ تاپی بیاره.بگید 2 تا از این مدل برای من بیاره.همینجا اعلام میکنم ؛برای هر کدام 100 دلار ب شما اضافه بر قیمت پرداخت کنم(درکل200)(نقدا)

سلام حال شما خوبه؟ درسته ک 15 سال پیش هم کامپیوتر داشتیم و اطلاعات ما مال اون موقع نیستا...حالا 1 بنده خدا راهنمایی خواسته هر کسی بنا ب دیدگاهش نظری داده،نظر همه محترم هستشف،شما همه رو بشنو و بهترین رو انتخاب کن.با احترام
بهتر نیست این مطلب اخر رو خودتون رعایت کنید یادم نمیاد تا به حال برای اینکه کسی نظرش رو گفته بهش گفته باشم حال شما خوبه !!!!!!
رعایت ادب در هر جایی لازمه حتی در یک محیط مجازی
ضمنا من نیاز به راهنمایی در این زمینه نداشتم دوست دیگری راهنمایی خواستن
در انتها همین که شما acer رو که یه لپ تاپ low range هست و با طراحی ضعیف و کیفیت پایین بهترین لپ تاپ دنیا میدونین نشونه تخصص بالاتون هست
ترجیح میدم دیگه ادامه ندم
موفق باشید

pooladi
22-04-2011, 20:27
بهتر نیست این مطلب اخر رو خودتون رعایت کنید یادم نمیاد تا به حال برای اینکه کسی نظرش رو گفته بهش گفته باشم حال شما خوبه !!!!!!
در انتها همین که شما acer رو که یه لپ تاپ low range هست و با طراحی ضعیف و کیفیت پایین بهترین لپ تاپ دنیا میدونین نشونه تخصص بالاتون هست
موفق باشید
سوتفاهم شد.بنده احوال پرسی کردم قربان.این کلمه عادت من هست و در بیشتر پستهام استفاه میکنم(میتونید جستجو کنید).بله من هم از راهنمایی و فرمایشات شما تشکر کردم.ببینید!
ما ادعای تخصص نکردیم ک! همینجا اعلام میکنم ک از شما بی تخصصترم. من فقط نظر شخصیم رو عرض کردم. در مورد ایسر جای بحث هست ک اینجا جای اون نیست.
اما این مدل خاص ایسر.اول:شما دیدیدش؟دوم:منظورم از نظر قدرت و کارایی و پردازش و زمان باتری...حتی زیبایی بود.
با احترام

cinemaresearch
23-04-2011, 15:03
1. نزدیک بودن پورتها به همدیگه ایراد محسوب می‌شه؟ یعنی چه مشکلاتی میتونه درست کنه؟
2. سویچ نشدن گرافیک یعنی چی؟ (هیچ اطلاعی تو این زمینه ندارم)
3. راستش گرافیک اصلا به کار من نمیاد. اون چیزی که بیشتر واسم مهمه سرعت بالا تو برنامه های معمولی از جمله office هست.
4. صددرصد داشتن DVD برام مهمتر از گرافیک هست.
5. تو مشخصاتش که زده بود 7.5 ساعت! یعنی این واقعی نیست؟

حالا این مدلی ک معرفی کردم سبکترین و قدرتمند ترین لپ تاپ دنیاست(شما بهتر پیدا کردی ب ما هم نشون بده).یه رویو گذاشتم.سرچ کنی پیدا میکنی.یکی از دوستان قرار شده برام بیاره.خلاصه تایید میشه.
بله بعد از کلی گشتن پیداش کردم که مشخصات کاملش رو گذاشته بودین. البته تو خود سایت acer نتونستم این مدل رو پیدا کنم. مشخصات خیلی خوبی داشت اما همونطور که قبلا گفتم گرافیک اصلا به درد من نمیخوره (اصلا کاری یا برنامه‌ای که گرافیک سنگین بخواد انجام نمی‌دم) ولی در عوض قدرت پردازنده، سرعت بالا +‌امکانات جانبی (همچون DVD ، ساپورت پورت‌های معروف + حجم کم و سبکی) خیلی برام مهمتره.یعنی اگر تو این رنج قیمت و شرایط بتونم مدلی با پردازنده i7 پیدا کنم اونو انتخاب می‌کنم.
و در کل خیلی ممنون از راهنماییت.

موفق باشید
دوست عزیز اگر تو این تایپیک به شما بی‌احترامی شده (که البته جناب pooladi گفتند که سوء تفاهم شده) اما با این حال من از شما معذرت‌خواهی می‌کنم. باز هم خوشحال می‌شم از تجربیات و تخصص‌تون استفاده کنم.

pooladi
23-04-2011, 19:41
1. نزدیک بودن پورتها به همدیگه ایراد محسوب می‌شه؟ یعنی چه مشکلاتی میتونه درست کنه؟
2. سویچ نشدن گرافیک یعنی چی؟ (هیچ اطلاعی تو این زمینه ندارم)
3. راستش گرافیک اصلا به کار من نمیاد. اون چیزی که بیشتر واسم مهمه سرعت بالا تو برنامه های معمولی از جمله office هست.
4. صددرصد داشتن DVD برام مهمتر از گرافیک هست.
5. تو مشخصاتش که زده بود 7.5 ساعت! یعنی این واقعی نیست؟

بله بعد از کلی گشتن پیداش کردم که مشخصات کاملش رو گذاشته بودین. البته تو خود سایت acer نتونستم این مدل رو پیدا کنم. مشخصات خیلی خوبی داشت اما همونطور که قبلا گفتم گرافیک اصلا به درد من نمیخوره (اصلا کاری یا برنامه‌ای که گرافیک سنگین بخواد انجام نمی‌دم) ولی در عوض قدرت پردازنده، سرعت بالا +‌امکانات جانبی (همچون DVD ، ساپورت پورت‌های معروف + حجم کم و سبکی) خیلی برام مهمتره.یعنی اگر تو این رنج قیمت و شرایط بتونم مدلی با پردازنده i7 پیدا کنم اونو انتخاب می‌کنم.
و در کل خیلی ممنون از راهنماییت.

1.نه ایراد بزرگ.مثلا اگر از usb استفاده کنی دیگه ممکنه نتونی فیشhdرو هم وصل کنی(جا نمیشه)
2. و 3
4.پس حتما dvd دار بگیرید
5.بله اون رو ک زده(تجربه ثابت کرده)... جالبه همونجا رویو آخر رو بخون!زده زیر 3 ساعت!
اگر توی گوگل سرچ میکردید صفحه اول بود.(i7 مصرف برق بیشتری داره! لازم نیست...)
پس با این اوصاف،همین مدلی ک انتخاب کردید خیلی خوب و قوی هستش(ب جز چنتا مشکل کوچولو)
ولی چیزی شبیه این ک همون سری s در ایرانه، آن چنان تفاوت قیمت نداره.حالا بازم انتخاب با شماست.

kasi58
24-04-2011, 15:29
من برادرم کانادا هست...
چه مدلی‌ از اونجا بگیرم بهتره که اینجا پیدا نمی‌شه..؟
از کجا بگیرم بهتره..?(سایت،استور،...)(معرف ‌ کنید)

cinemaresearch
25-04-2011, 08:11
پس با این اوصاف،همین مدلی ک انتخاب کردید خیلی خوب و قوی هستش(ب جز چنتا مشکل کوچولو)
ولی چیزی شبیه این ک همون سری s در ایرانه، آن چنان تفاوت قیمت نداره.حالا بازم انتخاب با شماست.
ممنون از توضیحاتت
البته هنوز قطعی این مدل رو انتخاب نکردم (مخصوصا اینکه مشخص شد زمان نگهداری شارژ پایینی داره حتما باید تجدید نظر کنم)
باید چند ساعتی وقت بزارم و چند تا مدل انتخاب کنم. تا چند روز دیگه مدل‌های انتخابیمو اینجا مطرح می‌کنم تا دوستان در موردش نظر بدن و بهترینو انتخاب کنم.
با این حال از مدل‌های پیشنهادی دوستان هم استقبال می‌کنم.

kasi58
25-04-2011, 16:29
ممنون از توضیحاتت
البته هنوز قطعی این مدل رو انتخاب نکردم (مخصوصا اینکه مشخص شد زمان نگهداری شارژ پایینی داره حتما باید تجدید نظر کنم)
باید چند ساعتی وقت بزارم و چند تا مدل انتخاب کنم. تا چند روز دیگه مدل‌های انتخابیمو اینجا مطرح می‌کنم تا دوستان در موردش نظر بدن و بهترینو انتخاب کنم.
با این حال از مدل‌های پیشنهادی دوستان هم استقبال می‌کنم.

چه مدلی‌ انتخاب کردین..؟

aboatishsh
14-11-2013, 19:00
سلام
منو هم راهنمایی کنید
یه مدل سونی وایو به اسم sony vaio duo 13 به دلم نشسته که همون طور که می دونید سونی تولیداتش رو برای هر جایی با مشخصات متفاوتی می زنه، من می خوام 3g داشته باشه و خلاصه از یه مدلش تو اروپا به نام svd1321m2e خوشم اومده و حالا می خوام به یکی از اقوام بگم واسم بیاره. قیمتش که تو ایران خیلی متفاوت با قیمت جهانیشه، لطفا در این مورد به من نظر بدید.

parsicola
16-11-2013, 08:31
عزیز این تاپیک واسه 3 سال پیش هستش. لطفا به تاریخ ها دقت کنید و تاپیک های زیرخاکی رو بیرون نیارین. انتظار ندارین که این آدمهای بالائی این تاپیک هنوز سه ساله که در این خصوص حرف بزنند ؟!
البته چون پست اول شماست اشکال نداره.