PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نوشیدن اب میان غذا ! خوب یا بد ؟!

sinasalar2007
20-04-2011, 01:14
سلام
یه عده اب خوردن بین غذا موجب چاقی میشه و رفلاکس معده میاره و روی هم رفته کار خوبی نیست و مضر هست
یه تعداد دیگه هم میگن خوردن اب (در حد یک لیوان البته) به پخش شدن اسید معده و در نتیجه هضم بهتر غذا کمک می کنه .
حالا اگه کسی اطلاعاتی راجع به مضر بودن یا مفید بودن نوشیدن اب میان غذا داره بگه و توضیح بده کلا کدوم دیدگاه درست تر هست
ممنون:46:

Sayam
20-04-2011, 22:27
باعث ایجاد نفخ میشه....
من تا حالا نشنیدم مفیده... همه از ضررش میگند...
این اصلا چه ربطی داره به هضم بهتر غذا؟؟
برای هضم بهتر غذا راه های بهتری هم هست... دوغ ، دلستر، نوشابه، ماست ، سالاد، آبلیمو، آب میوه، ترشی و خیلی چیزهای دیگه.....

1navid
20-04-2011, 23:06
نوشیدن آب در وسط غذا باعث رقیق شدن اسید معده میشه و در نتیجه غذا دیر تر هضم وبه اصطلاح تو معده می گنده که باعث رفلاکس معده می شه توصیه می کنم که به هیچ عنوان تا نیم ساعت بعد غذا آب نخورید مخصوصا شب ها
درضمن یکی از عادات غلط ایرانی ها خوردن ترشی میشه ترشی به هیچ وجه به هصم غذا کمک نمیکنه بلکه جداره معده رو هم تحریک می کنه برای هضم راحت غذا یک لیوان شربت نعنا با شکر یا عسل توصیه میشه (حتما امتحان کنید ) ولی برای کسایی که اسید معده زیاد دارند و از قرص های کم کننده اسیی استفاده می کنند (رانیتیدین - فاموتیدین) توصیه نمیشه چون نعنا یاعث افزایش اسید معده میشه

kiuna
20-04-2011, 23:17
من نمی تونم وسط غذا اب نخورم ! چون غذا از گلوم پایین نمیره مثل یه گلوله خمیر تو گلوم می مونه
چیکار کنم ؟

sinaxex
20-04-2011, 23:17
والا تو یکی از ازمایشگاه ها که داشتیم استاد امون میگفت که خوردن اب به هنگام غدا خوردن باعث میشه که غذا خوب هضم نشه و سریع از معده خارح میشه ایشون میفگتند این مورد هم میشه از دید مثبت نگاه اش کرد و هم منفی مثبت از این باره که غذا سریع به روده منتقل میشه و ممکنه در جذب چربی و مواد غذایی اختلال ایجاد بشه که خوب این برای کسانی که مشکل چاغی دارند شاید خوشاید باشه و بد هم از این باره که اگر این رو جز عادت غدایی ایتون بزارید معده کمتر اسید پپسین ترشح میکنه و به اصتطلاح معده اتون تنبل میشه!
در مورد خوردن اب حین غدا خوردن یک سری میگند مشکلی نداره و یک سری میگند بد هست از اب بد تر خوردن نوشابه گازدار به هنگام غدا خوردن هست که به شدت تاکید میشه اینکار رو نکنید
رفلکس معده هم ربطی به نظرم به اب خوردن حین غدا خوردن نداره! هرچقدر هم آب بر فرض بازی باشه انقر تاثیر نداره که محیط معده و مخصوصا محیط بسیار اسیدی معده ph اش رو تغییر بده

Majid-6120
20-04-2011, 23:33
سلام

یک حدیثی هست میگن که امام صادق ( اگه اشتباه نکنم ) در جلساتش به شاگردانش در قبال همچین سئوالی فرموده : من در عجبم که مردمانی که در بین خوردن غذا آب مینوشند چگونه تا کنون زنده مانده اند !

که این خودش ضرر 100 در 100 این کار رو واضح میرسونه !

خوش باشی!

sia0368
23-04-2011, 17:47
دوغ یا دلستر چی؟اینا هم مضرند؟

pesilium
24-04-2011, 21:35
دوغ یا دلستر چی؟اینا هم مضرند؟

دلستر که فک کنم خوبه منتها بعد از غذا....

1navid
25-04-2011, 10:35
هر نوشیدنی بین غذا مضره

sia0368
25-04-2011, 13:45
هر نوشیدنی بین غذا مضره
زرشکککککک
منو بگو اصلا بدون نوشیدنی غذا از گلوم پایین نمیره یه بشقاب غذا میخورم دو تا لیوان آب