PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد دیسک

f_talebi
19-04-2011, 11:29
با سلام حضور همه دوستان
لطفا تا جایی که امکان دارد سریعتر در این مورد مرا راهنمایی کنید.
یک هارد از یک سیستم دیگه به من داده شده که وقتی کامپیوتر را روشن می کنی پیغام زیر را نشان می دهد :
boot failure from previous device
searching for boot record from floppy..not found
searching for boot record from cd/dvd-0..not found

boot failure
reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device
press any key when ready
هارد رو که دقیقا مشابه هارد کامپیوتر خودم است به کامپیوتر خودم متصل کردم ولی بازهم همون پیغام رو می ده. از اینترنت هم یک سری مطلب پیدا کردم و انجامشون دادم ولی هیچ کدوم عمل نکرد.
اطفا هرچه زودتر مرا راهنمایی کنید.
با تشکر.

مستان386
03-09-2012, 15:51
با سلام خدمت اساتيد

بنده هم همين مشكل رو روي سيستمم دارم . سيستم من ويندوز سرور 2000 روش نصبه و حالا كه روشنش مي كنم پيغام زير را در هنگام بوت نمايش مي دهد و ويندوز بالا نمي آيد :
Boot Failure From previous device .

boot Failure

insert boot diskette in A:
press any key when ready

هر كاري كه به ذهنم رسيد انجام دادم ولي موفق نشدم سيستم را بالا بيارم
شرح كارها
1- هارد را به يك سيستم سرحال وصل كردم اول كه هارد رو نمي شناخت با نرم افزار پارتيشن ريكاور پارتيشن هاي اونو برگردوندم و تونستم محتويات اون را ببينم.

2- با آنتي ويروس ارجينال ويروس كشي كردم تعداد 49 تا فايل ويروسي پيدا كرد و حذف يا قرنطينه نمود.

3- هارد را به سيستم اصلي انتقال دادم و روشن كردم اما بازهم همون پيغام

4- با نرم افزار ERD Commander 2008 بوت كردم با انتخاب ويندوز بالا آمدم و هر چه راه حل داخل نرم افزار مورد نظر بود را اجرا كردم بازهم ريستارت كردم اين دفعه هم نشد.

5- دوباره ريستارت كردم و اين دفعه با سي دي ويندوز 2000 سرور بالا آمدم و به windows repair بوت كردم و chkdsk , FixBoot , fix mbr را اجرا كردم و همگي با موفقيت انجام شدند ولي باز هم نشد.

لذا عاجزانه تقاضاي كمك دارم
لطفا اطلاعاتي بديد كه ويندوزم بالا بياد چون برنامه هاي زيادي روش نصبه كه امكان نصب مجدد نيست

مستان386
05-09-2012, 11:40
با سلام بالاخره ويندوز 2000 سرورم درست شد

شرحي از آنچه گذشت :
سيستم من ويندوز سرور 2000 روش نصبه و حالا كه روشنش مي كنم پيغام زير را در هنگام بوت نمايش مي دهد و ويندوز بالا نمي آيد :
BootFailure From previous device .

boot Failure

insert boot diskettein A:
press any key when ready

هر كاري كه به ذهنم رسيد انجام دادم ولي موفق نشدم سيستم را بالا بيارم
شرح كارها
1- هارد را به يك سيستم سرحال وصل كردم اول كه هارد رو نمي شناخت با نرم افزار پارتيشن ريكاور پارتيشن هاي اونو برگردوندم و تونستم محتويات اون را ببينم.

2- با آنتي ويروس ارجينال ويروس كشي كردم تعداد 49 تا فايل ويروسي پيدا كرد و حذف يا قرنطينه نمود.

3- هارد را به سيستم اصلي انتقال دادم و روشن كردم اما بازهم همون پيغام

4- با نرم افزار ERD Commander 2008 بوت كردم با انتخاب ويندوز بالا آمدم و هر چه راه حل داخل نرم افزار مورد نظر بود را اجرا كردم بازهم ريستارت كردم اين دفعه هم نشد.

5- دوباره ريستارت كردم و اين دفعه با سي دي ويندوز 2000 سرور بالا آمدم و به windows repair بوت كردم و chkdsk , FixBoot , fix mbr را اجرا كردم و همگي با موفقيت انجام شدند ولي باز هم نشد.

6 - پاور و كابل ديتا و برق و همه را عوض كردم بايوس را به پيش فرض برگردوندم تنظيمات اولويت بوت و ساتا و ... را همه انجام دادم بازهم پيغام عدم امكان بوت

پس نتيجه اينكه علاوه بر مشكل ويروس و Unlockted شدن و حذف پارتيشن هاي هارد كه با ويروس كشي و پارتيشن ريكاوري حل شدند ؛ مشكل از سيستم عامل ويندوز 2000 بود و هركاري مي كردم كه بتونم ريپير كنم نمي شد حتي قابليت نصب ويندوز 2000 بصورت ريپير ويندوز قبلي را نداشتم و در يك اتفاق آزمون و خطا براي نصب ويندوز رفتم كه هنگامي كه به مرحله فرمت درايو رسيد پشيمان شدم و با ESC , F3 خارج شدم اما در كمال تعجب سيستم ريستارت شد و براي اولين بار پس از 4 روز صفحه بوت ويندوز سرور 2000 را ديدم و با پيگيري نصب و اتمام آن به صورت UPgrad به ويندوز وارد شدم و تمام برنامه هام وجود داشتن و به ياري خداوند توانستم سيستم را بالا بيارم

ضمن عذر اتلاف وقت گرامي عزيزان، دوست داشتم تجربه فوق در خدمت دوستان باشه شايد زماني از كار كسي گره گشايي كرد و ما را دعا نمايند.