PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم خنک کننده ، راهنمایی کنید

Mostafa 3D
18-04-2011, 22:11
سلام
سیستم من اینه :

CPU : Core i7 930
Mothreboard : Giga X58A UD3R
VGA : Gforce GTX 460 EVGA
Ram : 6gb
Power : Green GP685b
Case : Green Orbit

من با این سیستم کار تری دی مکس انجام میدم ولی سی پی یو در حد لالیگا داغ میشه چه کنم
تازه وقتی بازی هم میکنم گرافیکم بد جوری داغ میشه
توی کار تری دی مکس سی پی یو موقع رندر تا 90 درجه هم داغ میشه
تروخدا کمکم کنید

Hessam_7800gtx
18-04-2011, 22:25
بودجه؟؟؟یه تاور 120 میتونه جوابگو باشه تا حدود 40 و خورده ای ولی خوب بالاتر از اینم هست :دی

pasargadd
18-04-2011, 22:40
من هم tuniqtower extreme با قیمت 42 تومان پیشنهاد میکنم.

1navid
18-04-2011, 23:01
zerotherm nv120 هم خوبه نویزش خیلی پایینه من خودم استفاده کردم 48 قیمتشه
اگه بودجتون رو افزایش بدید v8 هم خوبه

Mostafa 3D
18-04-2011, 23:47
خیلی ممنون از دوستان

فقط یه سوال
این سیستم های خنک کننده ای که معرفی کردید فقط مال سی پی یو هستش ؟
برای گرافیک چیکار کنم ؟

pasargadd
19-04-2011, 08:42
بله برای cpu است.گرافیکتون چیه؟مگه فنش خراب شده؟گارنتی داره؟

Erfan.
19-04-2011, 08:44
سلام.

توی کار تری دی مکس سی پی یو موقع رندر تا 90 درجه هم داغ میشه

خوب این اصلا طبیعی نیست... کولر رو باز کنید دوباره خمیر بزنید...

ولی برای خرید من Tuniq Tower 120 یا Zalman cnps10x Performa رو پیشنهاد میکنم.

Erfan.
19-04-2011, 09:01
Zalman CNPS10X Performa

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](xbt).png

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همون طور که میبینید کارایی خوبی در تست ها داره و اگه نویز کمی زیادتر اذیتتون نمیکنه گزینه عالی هست!:46:
در ضمن من خودم هم همین کولر رو دارم... 60 تومان هم میتونید تهیه کنید!

موفق باشید.

Mostafa 3D
19-04-2011, 11:35
بله برای cpu است.گرافیکتون چیه؟مگه فنش خراب شده؟گارنتی داره؟

فنش خراب نیست ولی خیلی داغ میشه
آخه وقتی داشتم مدال افتخار رو بازی میکردم فنش اینقدر سریع میچرخید که یه دفعه سکته کرد و صفحه رفت ، کامپیوتر رو خوم ریستارت کردم ولی از اون به بعد دیگ جرات نکردم بازی کنم

حالا سیستم خنک کننده ای برای گرافیک GTX 460 EVGA پیدا میشه ؟؟؟؟

Zalman CNPS10X Performa

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمون طور که میبینید کارایی خوبی در تست ها داره و اگه نویز کمی زیادتر اذیتتون نمیکنه گزینه عالی هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن من خودم هم همین کولر رو دارم... 60 تومان هم میتونید تهیه کنید!

موفق باشید.

آقا مرسی
از این سیستم خنک کننده خیلی خوشم اومد

به نظرت اگه اینو بخرم وقت رندر که دما حدود 90 درج میرسید چه قدر میشه ؟؟

راستی این نویزی که میگی چی هست ؟ یعنی چی کار میکنه ؟

Mostafa 3D
21-04-2011, 02:04
لطفا یکی کمک کنه
این نویزی که میگید چی هست ؟؟
ایرادی روی سیستم میزاره ؟

Erfan.
21-04-2011, 09:00
آقا مرسی
از این سیستم خنک کننده خیلی خوشم اومد

به نظرت اگه اینو بخرم وقت رندر که دما حدود 90 درج میرسید چه قدر میشه ؟؟

راستی این نویزی که میگی چی هست ؟ یعنی چی کار میکنه ؟

خواهش!

دما به 90 نباید برسه... احتمالا مشکل از جای دیگه هست (خمیر سیلیکون... تهویه کیس...)

ولی خوب خیلی بهتر خواهد شد!

نویز هم همون صدای فن هست! که طبیعتا هر چه قدر کمتر باشه بهتره...

Mostafa 3D
21-04-2011, 10:55
خواهش!

دما به 90 نباید برسه... احتمالا مشکل از جای دیگه هست (خمیر سیلیکون... تهویه کیس...)

ولی خوب خیلی بهتر خواهد شد!

نویز هم همون صدای فن هست! که طبیعتا هر چه قدر کمتر باشه بهتره...

آها نویز همون صداست
خب صدا اشکالی نداره

برای گرافیک سیستم خنک کننده ای توی بازار هست یا نه ؟

Mostafa 3D
21-04-2011, 20:09
سلام
امروز یه سیستم خنک کننده توی قم دیدم خیلی باحال بود
عکسش اینه :

یارو که نمایندگی کولر مستر بود قیمت داد 130
خوبه ؟

فقط یه سوال
رم های من از این نوع GSkill هستش و از این آهن های خنک کننده داره حالا این فنه گیر نمیکنه بهش ؟

1navid
21-04-2011, 21:14
این v10 هست قیمتش بالاست بدرد شما نمیخوره چون اونقدر اورکلاک نمی کنید فکر کنم به هیدسینگ های رمتون گیر کنه
اگه می خوای خوب بگیری v8 رو بگیر 79 قیمتشه خیلیی هم خوبه

Erfan.
21-04-2011, 21:45
رم های من از این نوع GSkill هستش و از این آهن های خنک کننده داره حالا این فنه گیر نمیکنه بهش ؟

شاید با اون زالمان هم به مشکل بخورید(نمیدونم ولی احتمال میدم...)

Mostafa 3D
21-04-2011, 22:33
این v10 هست قیمتش بالاست بدرد شما نمیخوره چون اونقدر اورکلاک نمی کنید فکر کنم به هیدسینگ های رمتون گیر کنه
اگه می خوای خوب بگیری v8 رو بگیر 79 قیمتشه خیلیی هم خوبه

شاید با اون زالمان هم به مشکل بخورید(نمیدونم ولی احتمال میدم...)

ممنون که کمک میکنید

با اون V8 از بابت رم هام به مشکلی بر نمیخورم ؟

این عکس داخل کیس منه :

sinaxex
22-04-2011, 01:25
اگر محدودیت مالی ندارید به نظرم یک خنک کننده ابی راه بندازید.
فقط کافی هست بلک کارت اتون رو از اون ور سفارش بدید به یکی از وارد کننده ها براتون بیاره بلک 460 قیمتی معادل 100 دلار داره یعنی بیاد حدود 150 میشه لاک سی پی یو هم تهران حدود 40 تومان هستیعنی تا اینجا حدود 200 تومان پول بلاک.
خرج بقیه اش میشه یک پمپ اکواریم که حدود 15 تومان قیمت اش هست + یک رادیاتور پراید یا پیکان که اونم 16 تومان هست به همراه یک منبع آب که پمپ اتون رو داخل ان بزارید با حدود 250 تومان شما میتوانید یک سیستم خنک کننده ابی بسازید که دمای هم پردازنده و هم گرافیم رو به حد بسیار زیادی پایین میاره.
در غیر این صورت فعلا هیچ نوع خنک کننده ایر ایی برای 460 در بازار وجود ندارد چون به اندازه کافی این کارت خنک هست
در مورد خنک کننده پردازنده هم با وجود عکسی که گذاشتید حتی tuniq 120 هم فکرکنم به سختی اونجا جا بشه!

1navid
22-04-2011, 09:36
فکر کنم v8 جا بشه ولی واسه اطمینان این رو بگیر
corsair H70
یه خورده قیمتش بیشتره ولی صددرصد جا میشه

Mostafa 3D
22-04-2011, 12:14
اگر محدودیت مالی ندارید به نظرم یک خنک کننده ابی راه بندازید.
فقط کافی هست بلک کارت اتون رو از اون ور سفارش بدید به یکی از وارد کننده ها براتون بیاره بلک 460 قیمتی معادل 100 دلار داره یعنی بیاد حدود 150 میشه لاک سی پی یو هم تهران حدود 40 تومان هستیعنی تا اینجا حدود 200 تومان پول بلاک.
خرج بقیه اش میشه یک پمپ اکواریم که حدود 15 تومان قیمت اش هست + یک رادیاتور پراید یا پیکان که اونم 16 تومان هست به همراه یک منبع آب که پمپ اتون رو داخل ان بزارید با حدود 250 تومان شما میتوانید یک سیستم خنک کننده ابی بسازید که دمای هم پردازنده و هم گرافیم رو به حد بسیار زیادی پایین میاره.
در غیر این صورت فعلا هیچ نوع خنک کننده ایر ایی برای 460 در بازار وجود ندارد چون به اندازه کافی این کارت خنک هست
در مورد خنک کننده پردازنده هم با وجود عکسی که گذاشتید حتی tuniq 120 هم فکرکنم به سختی اونجا جا بشه!

مرسی دوست عزیز که راهنمایی کردی ولی این دستگاهی که پیشنهاد دادی خیلی تشکیلاتش زیاده و قیمتش هم بالا درمیاد و چون من اهل اور و اینا نیستم فکر نکنم خیلی به این کارها نیازی داشته باشم
در مورد تنگ بودن کیسم هم قبول دارم خیلی بد جوریه نمیدونم چیکارش کنم

فکر کنم v8 جا بشه ولی واسه اطمینان این رو بگیر
corsair H70
یه خورده قیمتش بیشتره ولی صددرصد جا میشه

اقا این خنک کننده ای که معرفی کردید خیلی باحاله و قطعا توی کیسم هم جامیشه ولی کیفیتش چطوره ؟ یعنی خوب خنک میکنه ؟ راستش بیشتر از اونی که قیمتش برام مهم باشه خنک موندن سی پی یو در زمان رندر برام مهمه چون رندر های من ممکنه حتی چند روز طول بکشه اما الان خیلی وعض کیسم خرابه بعد از نیم ساعت رندر سی پی یو به حد بالایی داغ میشه و بعضی وقت ها هم یه صدای بوقی از داخل کیس میاد

این خنک کننده کارش بیست هست ؟

1navid
22-04-2011, 12:38
آره داداش کیفیتش خیلی خوبه فکر کنم115 قیمتش باشه موقع نصب کولر خیلی مهمه که خوب خمیر بزنی و خمیر خوب بکارببری از اون نوعی که توش نقره داره اگه بلد نیستی کیس رو ببر خود فروشنده برات نصب کننه

ebi1952
08-05-2011, 13:58
با سلام به دوستان
منم مشکل این دوستمون رو دارم(در مورد داغ شدن گرافیک 460 evga) در حین بازی دماش تا 100 درجه هم می ره!
کیس ایکس 3 دارم و همه قطعات دماشون عادی و خوب هستش.با یه کمی ابتکار (به وسیله مقوا و چسب نواری و یه فن 8و 2 تا کش پول ) یه سیستم خنک کننده ساختم و از پشت کیس به ته کارت بستم طوری که هوای گرمی رو که به وسیله فن خود کارت میاد بیرون با سرعت بیشتری میکشه بیرون دما حدود 5 درجه تغییر کرده ولی به هر حال هنوز داغ هستش!
حالا 4 تا سوال دارم: 1- دوستانی که میگن 460 جزو خنک هاست منظورشون از خنک در فول لود چنده؟
2- من از مارک evga تعریف زیادی شنیده بودم و فکر می کردم فقط کارت من مشکل داره ولی ظاهرا بقیه هم این مشکلو دارن در ضمن من طبق عرف فن کارت رو باز کردم و خمیرشو عوض کردم(خمیر 500 تومنی) گارانتی این کار رو جزو دستکاری غیر مجاز می دونه یا نه؟
3- چه راه حلی پیشنهاد می کنین برای این مشکل(داغی)؟
4- این دمای بالا چقدر از عمر کارت کم میکنه؟:40::11:

jafarian
08-05-2011, 14:39
با سلام به دوستان
منم مشکل این دوستمون رو دارم(در مورد داغ شدن گرافیک 460 evga) در حین بازی دماش تا 100 درجه هم می ره!
کیس ایکس 3 دارم و همه قطعات دماشون عادی و خوب هستش.با یه کمی ابتکار (به وسیله مقوا و چسب نواری و یه فن 8و 2 تا کش پول ) یه سیستم خنک کننده ساختم و از پشت کیس به ته کارت بستم طوری که هوای گرمی رو که به وسیله فن خود کارت میاد بیرون با سرعت بیشتری میکشه بیرون دما حدود 5 درجه تغییر کرده ولی به هر حال هنوز داغ هستش!
حالا 4 تا سوال دارم: 1- دوستانی که میگن 460 جزو خنک هاست منظورشون از خنک در فول لود چنده؟
2- من از مارک evga تعریف زیادی شنیده بودم و فکر می کردم فقط کارت من مشکل داره ولی ظاهرا بقیه هم این مشکلو دارن در ضمن من طبق عرف فن کارت رو باز کردم و خمیرشو عوض کردم(خمیر 500 تومنی) گارانتی این کار رو جزو دستکاری غیر مجاز می دونه یا نه؟
3- چه راه حلی پیشنهاد می کنین برای این مشکل(داغی)؟
4- این دمای بالا چقدر از عمر کارت کم میکنه؟:40::11:

شمامیتونی ازبرنامه خودسایت EVGA برای بالابردن دورفن گرافیکتون درحین کارهای سنگین استفاده کنید یا ازخنک کننده هایی که واسه گرافیک تولید شده بهره ببرین تادمای گرافیکتون کمتربشه:20:

برنامه بالابردن دورفن کارتهای EVGA

ebi1952
08-05-2011, 17:02
شمامیتونی ازبرنامه خودسایت EVGA برای بالابردن دورفن گرافیکتون درحین کارهای سنگین استفاده کنید یا ازخنک کننده هایی که واسه گرافیک تولید شده بهره ببرین تادمای گرافیکتون کمتربشه:20:

برنامه بالابردن دورفن کارتهای EVGA

عزیز این برنامه رو گرفتم بیشتر به درد اورکلاک می خوره و در قسمت تنظیم دور فن هم گزینه جالب توجه خاصی نداره فقط دور فن رو میشه تنظیم کرد.مشکل اصلی این کارت اینه که حتی در حداکثر دور فن زیر فول لود دما بالا می ره. من فکر می کنم مشکل از خود چیپست و کارت باشه. در ضمن برای یه کارت 250 تومنی عاقلانه نیست که از یه خنک کننده 70 تا 80 تومنی استفاده کنیم.(من حتی دنبال این راه هم رفتم ولی خنک کننده ای برای این کارت پیدا نکردم)من یکی که هر راهی به عقلم می رسید رفتم به در بسته خوردم فکر میکنم بی دردسرترین راه اینه که اینقدر ازش استفاده کنیم که بسوزه :31:(البته کارتهای انویدیا صد تا جون دارن!):31:
انشا الله که تاپیک بعدیم در مورد خرید یه کارت گرافیک جدید نباشه!دعا کنید!

jafarian
08-05-2011, 17:46
عزیز این برنامه رو گرفتم بیشتر به درد اورکلاک می خوره و در قسمت تنظیم دور فن هم گزینه جالب توجه خاصی نداره فقط دور فن رو میشه تنظیم کرد.مشکل اصلی این کارت اینه که حتی در حداکثر دور فن زیر فول لود دما بالا می ره. من فکر می کنم مشکل از خود چیپست و کارت باشه. در ضمن برای یه کارت 250 تومنی عاقلانه نیست که از یه خنک کننده 70 تا 80 تومنی استفاده کنیم.(من حتی دنبال این راه هم رفتم ولی خنک کننده ای برای این کارت پیدا نکردم)من یکی که هر راهی به عقلم می رسید رفتم به در بسته خوردم فکر میکنم بی دردسرترین راه اینه که اینقدر ازش استفاده کنیم که بسوزه :31:(البته کارتهای انویدیا صد تا جون دارن!):31:
انشا الله که تاپیک بعدیم در مورد خرید یه کارت گرافیک جدید نباشه!دعا کنید!

اماازیکی شما توحالت لودغیرطبیعی میادتو این سایت بنچمارک بعلاوه دمای این گرافیک زده شما یک درایوردیگه ازکارتتون نصب کنید اگرویندوزتونم 7 اون قسمتی که امتیاز میده به ویندوزفعال نکنیدبعدش تو حالت لود گرافیکتون تست بزنید ببینیدتاثیرداره.

لینک