PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتو کد

xzx202
18-04-2011, 21:06
ایا کسی می دونه چطوری قطعه زمینی را که با gps مساحی کردیم وارد نرم افزار اتو کد کنیم و چطور کروکی و مختصات نقاط اون را بدست اوریم به صورت xوy

masoud glx
18-04-2011, 21:31
من خیلی با GPS وارد نیستم ولی تا جایی که دیدم از همکاران بخش صدور سند اینطوریه که نقاط رو که خود GPS بصورت X و Y داره و خروجی موجود هستش . بسادگی اتوکد رو باز می کنید و بصورت برداری مختصات نقاط رو میدید و نقاط رو با لاین ساده به هم متصل می کنید . وقتی اینکار انجام شد هم که بسادگی میشه مساحت و غیره رو بدست آورد .

اگر خوندن دیتای GPS رو از خودش بلد نیستید اون مشکل دیگه ای هستش که میتونید منوال GPS رو مطالعه کنید .

Bobby Sands
18-04-2011, 21:37
ایتدا باید مختصات نقاط برداشت شده رو از دستگاه جی ی اس بر روی کامپیوترت تخلیه کنی.

برای این کار اگه جی پی است یکی از مدلهای گارمینه که به احتمال 90 درصد همینطوره شرکت گارمین یک برنامه برای آپلود و دانلود اطلاعات بر روی جی پی اس هاش داره به اسم Mapsource .اگر این برنامه رو داری که هیچ ولی اگر نداری میتونی از سایت خود گارمین یا ادرس زیر دانلودش کنی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فقط اینو بگم چون ایران در لیست تحریم قرار داره بصورت مستقیم نمیشه دانلودش کرد باید با قیلتر شکن یا چیز پی ان بری تا بتونی دانلودش کنی.
بعد ار اینکه دانلودش کردی نصبش میکنی. جی پی اس رو توسط کابل به کامپیوتر وصل میکنی.
به قسمت سند و رسیو داده ها میری و کانکت رو میزنی تا اطلاعات تخلیه بشه روی سیستمت. بعد از همونجا میتونی اطلاعاتت رو با فرمت DXF سیو کنی و بعدش اون فایلو رو توی اتوکد باز کنی.
اگر سوالی بود در خدمتیم.

xzx202
09-05-2011, 07:21
من به چندتا مشکل برخوردم
اول اینکه چطوری در نرم افزار مپسورس ارتفاع از سطح دریا را بدست اورم برای مشخص کردن zها xوyرا پیدا کردم ولی نمی دونم zاز کجا دربیارم
دوم مربوط به پرینت ازنقشه است چطورمی تونم از نقشه از هرکجایی که خواستم پرینت بگیرم وقتی قسمت windo را انتخاب میکنم جایی را که من انتخاب کردم کپی نمیگیره خودش یه قسمت کوچک از نقشه انتخاب میکنه پرینت میگیره (دراندازه بزگ )
سوم در مورد فارسی نویسی در اتو کد هستش چطوری می تونم در اتوکد فارسی بنویسم ایا باید فونت خاصی را انتخاب کنم یا به نرم افزار خاصی نیازداریم
چهارم اینکه همین امروز وقتی می خواستم برنامه را اجرا کنم برنامه اجرا نمیشه تا 45درصد میره وبعدش هیچ اتفاقی نمی افته راه حل این مشکل چیه من از اتو کد 2010روی ویندوز 7استفاده میکنم