PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صفحه آبی ویندوز

mahdi rahimi
17-04-2011, 22:24
سلام ، در ویندوزxp sp3 سیستمم ، به طور ناگهانی صفحه آبی رنگی که حاوی مطالبی نیز بود خیلی سریع ظاهر شد و بعد خیلی سریع هم سیستمم خاموش شد. بعد از اون هر وقت می خوام وارد ویندوز xp sp3ام بشم در قسمت نماد ویندوز گیر میکنه و سیستم وارد ویندوز نمی شه.

راستش روزی که ویندوز xp sp3ام این طور شد من آنتی ویروسم رو از Avira به (Nod32(version 4.2.71.2 تغییر و بعد سیستمم رو scan کرده بودم. Nod32 دو تا تروجان پیدا کرده بود اما نتونست اونا رو clean کنه و من ناگزیر اونا رو delete کردم .

در ضمن سیستمم چند بوتیه که متشکل از سیستمهای عامل Xp sp3 ، seven و ubuntu است و خواستم که از طریق safe mode وارد ویندوز Xp sp3 بشم و Nod32 رو uninstall کنم تا شاید این مشکل حل بشه ولی چون سیستم عامل پیش فرض سیستمم ویندوز 7 است نتونستم. (سیستم از طریق safe mode وارد ویندوز 7 میشه نه xp sp3 .)

به نظر شما باید چیکار بکنم تا ویندوز XP sp3 از این حالت هنگی در بیاد. منم یه کاربر مبتدیم و اگه لازمه از طریق safe mode وارد اون بشم راهش رو بگید که چی کنم تا ویندوز xp sp3 ، سیستم عامل پیش فرض بشه.

تقریبا یک ماهیم بود که مایکروسافت تقلبی بودن ویندوز Xp sp3ام رو تشخیص داده بود.

لطفا راهنماییم کنید.

0liver
18-04-2011, 00:34
میتونی بین کلماتت فاصله بندازی تا دقیق بفهمیم موضوع چیه ؟

jack426
18-04-2011, 02:34
اون دو تا فایلی که del کردی اسمشون چی بود؟

mahdi rahimi
20-04-2011, 00:21
سلام به شما ، oliver دوست عزیز به خاطر فاصله عذر می خوام چون متن رو از microsoft word کپی کرده بودم ، فکر کنم مشکل فاصله به خاطر اون بود. به هر حال متن رو دوباره تایپ کردم و الآن مشکلی نیست. و خدمت شما jack426 عزیز ، راستش اون دو تا فایل ، فایلهای مهمی نبودند چون درون یکی از پوشه هایی که دانلود کرده بودم ، بودند. ( در مورد آنتی ویروس AVira فایلهای pdfای رو دانلود کرده بودم که در مورد نصب Avira و اعتماد سازی یک نرم افزار کرک شده به Avira و غیره ، توضیح داده بود ، بین این فایلها یک پوشه نیز وجود داشت که داخلش دو تا تروجان بود و من اون پوشه رو shift + delete کردم. )

joe_satriani
20-04-2011, 21:54
با سلام
دوست عزيزم صفحه ي آبي علل متفاوتي داره
مثلا اينكه سيستم ويروسي باشه
هارد ديسك دچار مشكل شده باشه
يكي از قطعات سخت افزاري دچار اختلال شده باشه يا تغيير كرده باشه
--
رم ها رو در بياريد و دوباره جا بزنيد

موفق باشيد.

Sunderlan
20-04-2011, 22:44
اگه الان ویندوز xp بالا نمی یاید چند تا کار می توانید بکنید:

1. برای رفع احتمال ویروسی بهترین کار این هستش که از انتی ویروس های اجرا از بوت
استفاده کنید و انتی ویروس رو از طریق بوت اجرا کنید و هارد رو به طور کامل اسکن کنید.

2. سی دی ویندوز رو بگذارید و از طریق بوت دوباره تعمیر کنید.

3. بهترین کار ممکن ویندوز رو فرمت کنید و دوباره نصب کنید.

-------------------------

اگه همون صفحه آبی رنگ معروف ( آبی پر رنگ منظورم هستش ) مربوط به حافظه هستش.
معنی صفحه آبی پر رنگ این هستش که به احتمال قوی با رم ها به مشکل برخوردید.
برای صحت از سلامتی رم از نرم افزار Memtest استفاده کنید.
بذارید نرم افزار چند ساعتی رو رم ها رو تست کنه اگر در طی چند ساعت
خطایی نداد یعنی رم ها سالم هستند و ویندوزتون خراب هستش.
اون وقت باید ویندوز رو تعویض کنید.

برای ایجاد تغییر در منو بوت لودر ( منظورم صفحه انتخاب چند سیستم عامل آغازین هستش )
مسیر زیر را طی کنید :

Control Panel==>System==>Advanced==>Startup and Recovery==>Settings==>Edit

موفق باشید.

jack426
21-04-2011, 03:30
سلام به شما ، oliver دوست عزیز به خاطر فاصله عذر می خوام چون متن رو از microsoft word کپی کرده بودم ، فکر کنم مشکل فاصله به خاطر اون بود. به هر حال متن رو دوباره تایپ کردم و الآن مشکلی نیست. و خدمت شما jack426 عزیز ، راستش اون دو تا فایل ، فایلهای مهمی نبودند چون درون یکی از پوشه هایی که دانلود کرده بودم ، بودند. ( در مورد آنتی ویروس AVira فایلهای pdfای رو دانلود کرده بودم که در مورد نصب Avira و اعتماد سازی یک نرم افزار کرک شده به Avira و غیره ، توضیح داده بود ، بین این فایلها یک پوشه نیز وجود داشت که داخلش دو تا تروجان بود و من اون پوشه رو shift + delete کردم. )

گفتم شاید فایلهای سیستمی رو del کردی که ویندوز بالا نمی یاد . این صفحه ابی برای ویندوز 7 هم هست .اگه وارد اون می تونی بشی و اروری نمیده مشکل سخت افزاری نیست مشکل مربوط به ویندوزه و باید از اول نصب شه

mahdi rahimi
29-04-2011, 22:36
ممنون از پاسخهاتون.

Majid_4553
08-05-2011, 00:27
برای صحت از سلامتی رم از نرم افزار Memtest استفاده کنید.

لینک دانلود این برنامه رو زحمت میکشید

jafarian
08-05-2011, 06:45
لینک دانلود این برنامه رو زحمت میکشید

ازحالت فشرده خارجش کنید یک فایل ایزومیشه که رو فلاپی هم جامیگیره بعدش ازطریق بوت فلاپی بالامیاین رم چک میکنید:20:

لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید