PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك مي خوام يه ماشين حساب لمسي درست كنم چجور مي تونم پكسل ها رو...

samadsam
17-04-2011, 10:02
سلام
كمك مي خوام يه ماشين حساب لمسي درست كنم چجور مي تونم پكسل ها رو مثلا برا يه دكمه شبيه سازي كنم

طفا يكي راهنماييم كنه :11:

sadeghbarout
17-04-2011, 11:32
دوست عزیز منظورت چیه؟
اینجا انجمن ویژوال بیسیکه نه اختراعات و فناوری!!!!!!!

samadsam
17-04-2011, 11:59
دوست عزیز منظورت چیه؟
اینجا انجمن ویژوال بیسیکه نه اختراعات و فناوری!!!!!!!

دوست گلم مظور منم اختراع نبود:11:

منظورم اينه مي خوام يه پرو‍‍ژه بنويسم مثلا يه كليد كه لمسي باشه مقياس دكمه رو از طريق پيكسل محاسبه كنيم...

كه روي مانيتور لمسي راحت جواب بده...

مثلا ساخت يك ماشين حساب لمسي(كه من فقط طريقه ي عمل رو با استفاده از پيكسل ها مي خوام)

كسي مي تونه ،‌مي دون؟
:11:

ALt3rnA
17-04-2011, 12:23
دوست گلم مظور منم اختراع نبود:11:

منظورم اينه مي خوام يه پرو‍‍ژه بنويسم مثلا يه كليد كه لمسي باشه مقياس دكمه رو از طريق پيكسل محاسبه كنيم...

كه روي مانيتور لمسي راحت جواب بده...

مثلا ساخت يك ماشين حساب لمسي(كه من فقط طريقه ي عمل رو با استفاده از پيكسل ها مي خوام)

كسي مي تونه ،‌مي دون؟
سلام
تا جایی که من دیدم قلم نوری ها و مانیتور های لمسی همه همون کار ماوس رو میکنن . یعنی فکر نمیکنم نیازی داشته باشید که کد خاصی بنویسید .

samadsam
17-04-2011, 19:10
سلام
تا جایی که من دیدم قلم نوری ها و مانیتور های لمسی همه همون کار ماوس رو میکنن . یعنی فکر نمیکنم نیازی داشته باشید که کد خاصی بنویسید .

دوست عزیز ممنونم من می خوام بدونه استفاده از شی خاصی روی قسمتی از فرم ( با پیکسل) یه مکان خاص شبیه به دکمه درست کنم...
استاد منظورش اینه که از هوش مصنوعی تویه فرم اسفاده کنیم

god of war 2
18-04-2011, 16:07
سلام.
اگر منظور شما را درست فهمیده باشم در ساده ترین حالت از یک فرمول ساده برای تشخیص اشاره بر روی یک شی روی فرم استفاده میشود که فرمول بصورت زیر است:
فرض کنید شما یک مربع 20 در 20 پیکسل بر روی فرم رسم کردید که از مکان 0،0 روی فرم شروع شده و در مکان 20،20 روی فرم ختم میشود حالا میخواهید اگر اشاره گر ماوس یا هر نوع اشاره دیگری به این مربع صورت گرفت این مربع مانند یک دکمه عمل کند
برای این کار باید از یک دستور if با شرط زیر استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
---------------
mPos.x = مکان فعلی محور x اشاره گر ماوس بر روی فرم و نه بر روی کل صفحه.
mPos.y = مکان فعلی محور y اشاره گر ماوس بر روی فرم و نه بر روی کل صفحه.
Rect.x1 = مکان محور x در نقطه شروع(در مثال ما یعنی 0)
Rect.y1 = مکان محور y در نقطه شروع(در مثال ما یعنی 0)
Rect.x2 = مکان محور x در نقطه پایان(در مثال ما یعنی 20)
Rect.y2 = مکان محور y در نقطه پایان(در مثال ما یعنی 20)
----------------
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در صورت درست بودن شرط بالا یعنی اشاره گر ماوس در حال حاضر بر روی مکان مورد نظر شما قرار گرفته.
روش های دیگری هم هست که کمی پیچیده تر هستند و در شرایطی استفاده میشود که مثلا اگر شکل شما 4 ضلعی نباشد و یا اصلا یک 4 ضلعی با یک زاویه چرخش باشد و ...

اگر هر قسمتی را متوجه نشدید بگید تا بنده توضیح بدم.
موفق باشید.

samadsam
18-04-2011, 19:21
سلام.
اگر منظور شما را درست فهمیده باشم در ساده ترین حالت از یک فرمول ساده برای تشخیص اشاره بر روی یک شی روی فرم استفاده میشود که فرمول بصورت زیر است:
فرض کنید شما یک مربع 20 در 20 پیکسل بر روی فرم رسم کردید که از مکان 0،0 روی فرم شروع شده و در مکان 20،20 روی فرم ختم میشود حالا میخواهید اگر اشاره گر ماوس یا هر نوع اشاره دیگری به این مربع صورت گرفت این مربع مانند یک دکمه عمل کند
برای این کار باید از یک دستور if با شرط زیر استفاده کنید.

---------------
mPos.x = مکان فعلی محور x اشاره گر ماوس بر روی فرم و نه بر روی کل صفحه.
mPos.y = مکان فعلی محور y اشاره گر ماوس بر روی فرم و نه بر روی کل صفحه.
Rect.x1 = مکان محور x در نقطه شروع(در مثال ما یعنی 0)
Rect.y1 = مکان محور y در نقطه شروع(در مثال ما یعنی 0)
Rect.x2 = مکان محور x در نقطه پایان(در مثال ما یعنی 20)
Rect.y2 = مکان محور y در نقطه پایان(در مثال ما یعنی 20)
----------------
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در صورت درست بودن شرط بالا یعنی اشاره گر ماوس در حال حاضر بر روی مکان مورد نظر شما قرار گرفته.
روش های دیگری هم هست که کمی پیچیده تر هستند و در شرایطی استفاده میشود که مثلا اگر شکل شما 4 ضلعی نباشد و یا اصلا یک 4 ضلعی با یک زاویه چرخش باشد و ...

اگر هر قسمتی را متوجه نشدید بگید تا بنده توضیح بدم.
موفق باشید.

خیلی خیلی گلید .ممنونم آره آره همینه :11::11::11:

از همین راه هستش فقط شما که این همه زحمت کشیدیدت یه خواهش دیگه هست به یک دکمه رو روی یک فرم به همین صورت برام درست کنید و فایل پروژه رو برام آپ کنید:40:

ممنونم خیلی دنبالش گشتم نمی دونم چجور تشکر کنم :11:

god of war 2
18-04-2011, 20:21
با عرض شرمندگی بنده به VB6 فعلا دسترسی ندارم و اگر در عکس هم ببینید از یک سیستم عامل دیگه استفاده می کنم.اما میتونید از دیگر دوستان درخواست کنید.
بنده هم سعی میکنم اگر به VB6 دسترسی پیدا کردم حتما کمکتون کنم.
موفق باشید.

samadsam
19-04-2011, 16:27
با عرض شرمندگی بنده به VB6 فعلا دسترسی ندارم و اگر در عکس هم ببینید از یک سیستم عامل دیگه استفاده می کنم.اما میتونید از دیگر دوستان درخواست کنید.
بنده هم سعی میکنم اگر به VB6 دسترسی پیدا کردم حتما کمکتون کنم.
موفق باشید.

آها ممنونم امیدوارم کسی پیدا شه، من لازمش دارم... :10:

خیلی ممنونم :11:

!Plus
19-04-2011, 19:55
آها ممنونم امیدوارم کسی پیدا شه، من لازمش دارم... :10:

خیلی ممنونم :11:

با توجه به اون چيزي كه دوست عزيزمون جناب god of war 2 گفتند... نوشتن اين برنامه به دو صورت امكان پذيره...!؟!

* روش اول استفاده از توابع سيستميه كه يه كم پيچيده ست...!؟! (با استفاده از تابع GetCursorPos ميشه اين كار رو انجام داد...!؟! اگه خواستيد بگيد تا بيشتر توضيح بدم...!؟!)

* روش دوم هم اينه...!؟! :

يه shape به فرمتون اضافه كنيد... و خاصيت BackStyle ش رو برابر 1 قرار بديد... بعد كد هاي زير رو تو قسمت كد نويسي وارد كنيد...!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! :

اينم سورس برنامه...!؟! :

اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم...!؟! :20:

اگه جاييش اشكال داشت بگيد تا يكي ديگه براتون بنويسم...!؟! :27:

موفق باشيد...!؟! :46:

samadsam
27-04-2011, 15:40
اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم...!؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

اگه جاييش اشكال داشت بگيد تا يكي ديگه براتون بنويسم...!؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

موفق باشيد...!؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

ممنونم دوست عزيز ولي منظور من اين روش نبود...

اگه امكانش هست روش دوم هم برام بزاريد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif