PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار نکردن صدا و ریست سیستم (فوری و حیاتی)

sb2761
15-04-2011, 22:34
با سلام و احترام

سیستمی برام آوردن که مشکلات زیر رو داره
لطفا راهنمایی بفرمایید تا هر چه سریع تر حل بشه

درایو ویندوز رو کامل فرمت و ویندوز رو مجددا نصب کردم
کلیه درایوها پر از فایلهای exe بود (هر کدام دارای 3600 فایل exe با نام ها مختلف )
که از طریق safe mode حذفشون کردم

آنتی ویروس (نود 32)رو گذاشتم که اسکن کنه اما وسط اسکن سر نقطه خاصی مدام ریست می شد اما مشکل دیگه ای نداشت
کارت صدا نصب شد اما صدا نداشت

کارت صدا رو پاک کردم که مجدد نصب کنم نصب می شد اما دیگه اصلا تو کنترل پنل disable بود دفعه اول همه چیز ok بود فقط صدا نداشت اما وقتی پاکش کردم دیگه enable نشد که نشد

مجدد درایو c رو فرمت کردم و برای بار دوم ویندوز رو عوض کردم کارت صدا نصب می شد اما باز disable بود آیکون کارت صدا هم روی دسکتاب می اومد اما..

اصلا درایوها رو هم باز نکردم
آنتی ویروس نود 32 رو اومدم نصب کنم که به قسمت نصب که می رسید ریست می کرد
کارت صدا هم onboard و مادر بورد Giga می باشد

با وجود اینکه درایو رو فرمت کردم و وارد هیچ کدوم از درایو ها هم نشدم چه ویروسیه که نمی زاره کارت صدا و آنتی ویروس نصب بشه

کارت صدا رو هم توی setup تست کردم که روی گزینه auto می باشد
ببخشید طولانی شد

قضیه حیاتیه
بگید چی کار کنم درست شه

دیروز می خواستم سیستم رو تحویل بدم که هنگام نصب درایور کارت صوتی این مشکل به وجود اومد مجبور شدم طرف رو بپیچونم

بگید چی کار کنم

آخه چه ویروسیه ؟:41:

mshow
15-04-2011, 23:25
ببین یه راهی:

سیستم خودت رو آنتی ویروس نود بریز و آپدیت کن.بعد سیستم اون بنده خدا رو هارد دیسکش رو بردار وصل کن به سیستم خودت بعد با ویندوز خودت بیا بالا بعدش هم یه اسکن-Clean بزن هارد طرف رو.این که از ویروس هاش....

حالا مادر بورد اون بنده خدا رو سیموس کن(جامپر بایوسش رو جابه جا کن بعد بزار سر جاش یا باتری مین رو بردار و+و- رو به هم وصل کن) تا تتنظیمات مادر بورد برگرده عین روز اولش.

حواست باشه وقتی هاردش رو وصل کردی توی درایو هاش نری-حتی بعد ویروس کشی!!!----خواستی مطمئن بشی که هرچی ویروس آتوران بود پاک شده.اول برو توی فولدر آپشن خودت بعدش تنظیم کن که فایل ها وفولدر های مخفی+سیستمی+پسوندها نمایش داد بشند--حالا اگه ویندوز ایکس پی داری توی پنجره My Computer اون بالا ی دکمه هست با تصویر دوتا پوشه.اون رو بزن تا نمایش درختی پوشه ها سمت چپ برات باز شه--حالا از طریق همون نمایشدرختی یکی یکی وارد درایو ها وپوشه هاش شو و هرچی فایل اجرایی دیدی از دم پاک کن.فایل های inf که اجرا کننده آتوران هستند یادت نره.

نکته مهم:اون هارد بنده خدا رو بزار روی سیستم خودش وبلافاصله و بدون ورود به ویندوز،درایو Cاون رو فرمت و یه ویندوز جدید نصب کن.

امیدوارم موفق باشی-من با این روش حتی بدون آنتی ویروس یعنی زمانی که آنتی ویروس ها این نوع ویروس ها رو زیاد نمی شناختند(دو سه سال پیش) ویروس های خطیری مثل کظم غیظ و آتوپلی رو خذف می کردم از رو سیستم بقیه.

درضمن اگه ساده توضیح دادم قصد جسارت نداشتم و فقط جنبه آموزشیش مد نظرم بود.:11:

در پناه حق.

sb2761
16-04-2011, 08:42
ممنون دوست خوبم

یا cd hiren هارد رو گذاشتم که recovery کنه البته چون خیلی طولانی بود حوصله ام نگرفت خیلی منتظر بمونم و بعد 1 ساعت قطعش کردم بعد که با ویندوز اومدم بالا هم نود نصب شد هم کارت صدا درایوها رو هم با نود اسکن کردم اما هیچ ویروسی نشناخت البته وارد درایو ها نشدم
نود توی درایو c ویروسی پیدا نکرد اما به درایو آخر که رسید باز وسطای اسکن بود که ریست شد ؟

من خودم حدس می زنم مشکل از هارد باشه

امروز که اومدم سر کار گذاشتم هارد کامل recovery بشه

باتری رو هم امروز به فرمایش شما در می یارم و دوباره می زارم

امیدوارم مشکل حل بشه

من نمی دونم این مشکل ریست مال چیه

در صورتی که وقتی با hiren باهاش کار می کنم اصلا ریست نمی شه

پس مشکل سخت افزاری تو ریستش دخیل نیست

آنتی ویروس هم که ویروس نمی شناسه داخل درایو ها هم نرفتم

فایل hiden خاصی هم نداره توی درایوها

باز اگه کمکی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید

antiware
16-04-2011, 09:46
سلام با توضیحات شما من فکر کنم مشکل در مادر بورد و احتمالا در io ایراد هست یک سری به پشتیبانی آواژنگ برن :46:

sb2761
16-04-2011, 11:45
مادر بورد که گارانتیش تموم شده

بایوس رو قصد دارم امروز آپدیت کنم

امیدوارم مشکل حل بشه

antiware
16-04-2011, 13:08
مادر بورد که گارانتیش تموم شده

بایوس رو قصد دارم امروز آپدیت کنم

امیدوارم مشکل حل بشه

منظورم مشورت با بخش گارانتی بود

mshow
16-04-2011, 22:21
دمای سی پی یو رو نگاه کردی؟

هیت سینک سی پی یو رو بردار یه کم خمیر سیلیکون بزار روش بعد محکم ببندش.یا ببین فن سی پی یو ایرادی چیزی نداره؟

این هم می تون یکی از دلایل مشکل شما باشه.

یه چیز دیگه:سیستمش رو با یه هارد دیگه تست کن.شاید کمکت کنه بفهمی از کجاست.

sb2761
17-04-2011, 08:38
دوستان بایوس رو هم برداشتم و مجدد گذاشتم
اما مشکل حل نشد

اجازه نمی ده نرم افزار روش نصب کنم و ارور می ده

راستی من پاور این سیستم رو که به تازگی نیم سوز شده بود عوض کردم مشکل از این که نمی تونه باشه ؟
پاور گرین براش گذاشتم

در کیس هم بازه و فن cpu مشکلی نداره و داره خوب کار می کنه

بعد هم اگه دمای cpu مشکل داشته باشه باید مدام ریست بشه

اما این وقتی می خوام نرم افزار روش نصب کنم ریست می شه

فعلا که هارد رو آوردم اطلاعاتش رو خالی کنم و کلا پارتیشن بندیش کنم ببینم مشکل حل می شه

دیگه نمی دونم چیکارش باید بکنم

همچنان نیازمند یاری سبزتان هستم