PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه ساختار جدولی ساده شبیه به اکسل شیت.

kazem121
15-04-2011, 08:32
سلام دوستان؛
من به تازگی شروع به یادگیری سی شارپ کردم و خیلی با ویژوال استودیو اشنا نیستم.
کاری که میخام انجام بدم و نیاز به ایده شما دارم این هست:

یه فرم ساده اکسل دارم که بین خانه های ان ارتباط ثابت دارم یعنی با پرکردن مقادیر بعضی خانه ها مقداری خود به خود (طبق یه فرمول مشخص) محاسبه شده و در چند خانه دیگر قرار میگرند.

حالا میخوام مشابه این صفحه اکسل رو بهصورت یه ویندوز اپلیکیشن خیلی ساده دیزاین کنم.

یعنی بجای انجام این کار و محاسبات با اکسل؛ یه تیبل ساده و چند تکست باکس توی یه فرم قرار بدم و با وارد کردن اعداد اولیه در تکست باکسها، مقادیر خروجی نهایی طبق همون فرمول مشخص داخل اون تیبل محاسبه و نشان داده بشه. نیاز دارم این اطلاعات رو به صورت یه فایل هم ذخیره کنم و هر وقت نیاز شد؛ دسترسی دوباره داشته باشم.

نظر شما چیه؟ برای این کار باید از دیتا گیرید استفاده کنم یا کنترل دیگه ای هم هست که بتونه کاری مشابه رو برای من انجام بده؟

ایا خانه های دیتا گرید رو میتونم باهم مرج کنم و لوگو و عکس و غیره هم در طراحی این اینترفیس استفاده کنم یا نه؟

اگه توضیحات بیشتر نیاز هست یا متوجه نشدین بگین تا بیشتر تشریح بدم.
دوستان لطفا راهنمایی کنید؛ قضیه حیثتی هست.

kazem121
16-04-2011, 07:16
دوستان یعنی هیچ کسی نیست که متوجه شده باشه من چی لازم دارم؟ یعنی سوالم مبهمه یا کسی حوصله جواب دادن نداره؟

kazem121
16-04-2011, 18:29
دوستان یعنی هیچ کسی نیست که متوجه شده باشه من چی لازم دارم؟ یعنی سوالم مبهمه یا کسی حوصله جواب دادن نداره؟

دیگه دارم از دوستای پی سی ورلدی نا امید می شم.