PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم تا 1500$

.:PAR3A:.
13-04-2011, 22:47
سلام...
یه سیستم تا 1500 دولار یا دیگه تهش 2000 دولار می خوام جمع کنم... فقط کیس... واسه ی طراحی و رندر های سنگین سه بعدی...
با راهنمایی های دوست عزیزم pasargadd این سیستمو انتخاب کردم...
CPU : i7 2600k
M.B : P8P67 Evo OR Deluxe
Ram : Kingston HyperX 8GB
VGA : GTX 560 Ti
Case : Cooler Master HAF X
PSU : Cooler Master Silent Pro M1000
HDD : Samsung SataII 500GB
ODD : LG BlueRay Writer
HeatSink : V6GT
SSD : ???!!!
خوب حالا چند تا سوال :دی :
1- مین بورد چی توصیه می کنین؟؟؟ می خوام یه چیز شاخ باشه و زیر 250 دولار باشه... یو اس بی 3 و ساتا 3 هم داشته باشه... تا 4 سال آینده هم اگه خواستم وی جی ای یا رم اضافه کنم هم کم نیاره... ظاهرش هم هر چی قشنگ تر باشه بهتر :دی
2- رم فکر می کنین همین خوبه یا 16 بندازم؟؟؟ فکر می کنم 16 زیادی باشه... راستی کورسیر دامینیتور و ای دیتا گیمینگ چطورن؟؟؟
3- این کیس خیلی گرونه... یه کیس یو اس بی 3 دار ، بزرگ ، خوشگل ، مقاوم و با کولینگ عالی ، یعنی در حد همین هف ایکس منتها ارزون تر سراغ دارین؟؟؟ ولی فکر می کنم این از همه بهتر باشه بازم... بالاخره هر چندین سال یه بار کیس عوض میشه دیگه :دی یهو یه پولی بدم بالاش :دی
4- فکر می کنین بلو ری رایتر به کار میاد؟؟؟ 100 دولاره... خیلی گرونه... کومبو بلوری باشه بهتر نیس؟؟؟
5- لیکویید کولینگ هم قیمت ، پایین تر و بالاتر از V6GT دیدم واسه CPU... فکر می کنین اگه یه لیکویید کولینگ هم قیمت V6GT بگیرم بهتر نیس؟؟؟ خودم فکر می کنم لیکویید کولینگ بهتر باشه...
6- اس اس دی هم چیز خوبی سراغ دارین بگین... فکر می کنم 30 گیگ بس باشه...
7- من خوندم که کارت هایی مث GTX 560 Ti , GTX 570 , GTX 580 قابلیت 3D Vision Ready دارن... این واقعیت داره یا نه؟؟؟ و آیا معناش اینه که بدون نیاز به کیت 3 دی ویژن 3دی نشون میدن؟؟؟ آیا توی مونیتورای معمولی قابل نمایشن؟؟؟
8- هر پیشنهادی روی سیستم دارین ، به من بگین که خیلی کمک کردین :40::46:
9- همینا دیگه :دی مر30 ;)

14-04-2011, 11:55
احیانا کسی کمک نمی رسونه؟؟؟

mg_mahyar
14-04-2011, 12:23
یه مقدار کمی صبر کنید تا مادربرد H67 های جدید هم بیاد. تا خرج اضافی نکنید.

14-04-2011, 13:53
من زدم دلار ، شما می گین صب کن H67 بیاد :دی خو حتما به این نکته هم توجه کردم دیگه :دی این طور که من توی نت دیدم پرفورمنس P67 بهتر از H67ــه...

8801863
14-04-2011, 14:25
یه مقدار کمی صبر کنید تا مادربرد H67 های جدید هم بیاد. تا خرج اضافی نکنید.
مادربرد H67 یه مشکل جدی دارند ، اونم اینکه رم های باس1333 بالاتر رو ساپورت نمی کنند.

Erfan.
14-04-2011, 21:27
سلام...
یه سیستم تا 1500 دولار یا دیگه تهش 2000 دولار می خوام جمع کنم... فقط کیس... واسه ی طراحی و رندر های سنگین سه بعدی...
با راهنمایی های دوست عزیزم pasargadd این سیستمو انتخاب کردم...
CPU : i7 2600k
M.B : P8P67 Evo OR Deluxe
Ram : Kingston HyperX 8GB
VGA : GTX 560 Ti
Case : Cooler Master HAF X
PSU : Cooler Master Silent Pro M1000
HDD : Samsung SataII 500GB
ODD : LG BlueRay Writer
HeatSink : V6GT
SSD : ???!!!

سلام.

سیستم بدی انتخاب نکردین... ولی با این هزینه زیاد کارت گرافیک مناسبی انتخاب نشده...
به جای خرج های الکی و اضافی مانند Bluray ODD یا رم زیاد از حد نیاز به نظرم روی VGA تمرکز بشه نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت (با توجه به کاربرد گیم)
در کورد پاور هم تحقیقات لازم رو به عمل آورید چون قطعه فوق العاده حساسیه.

1- مین بورد چی توصیه می کنین؟؟؟ می خوام یه چیز شاخ باشه و زیر 250 دولار باشه... یو اس بی 3 و ساتا 3 هم داشته باشه... تا 4 سال آینده هم اگه خواستم وی جی ای یا رم اضافه کنم هم کم نیاره... ظاهرش هم هر چی قشنگ تر باشه بهتر

مینبردی که انتخاب کردین عالیه... من زیاد از مینبرد های Sandy Bridge اطلاعی ندارم ولی این با توجه به Spec ش خوبه!
VGA Dual 8X هم ساپورت میکنه!

2- رم فکر می کنین همین خوبه یا 16 بندازم؟؟؟ فکر می کنم 16 زیادی باشه... راستی کورسیر دامینیتور و ای دیتا گیمینگ چطورن؟؟؟

من از رندر و 3D خبر ندارم! ولی برای گیم 4GB کافیه!
Corsair Dominator هم عالیه اگه آور میکنید.

3- این کیس خیلی گرونه... یه کیس یو اس بی 3 دار ، بزرگ ، خوشگل ، مقاوم و با کولینگ عالی ، یعنی در حد همین هف ایکس منتها ارزون تر سراغ دارین؟؟؟ ولی فکر می کنم این از همه بهتر باشه بازم... بالاخره هر چندین سال یه بار کیس عوض میشه دیگه یهو یه پولی بدم بالاش

سری 690 از Coolermaster خوبن!

4- فکر می کنین بلو ری رایتر به کار میاد؟؟؟ 100 دولاره... خیلی گرونه... کومبو بلوری باشه بهتر نیس؟؟؟

بستگی به کاربردتون داره! مثلا من باشم اصلا همچین چیزی نمیدم چون یک عدد دیسک Bluray هم ندارم!

5- لیکویید کولینگ هم قیمت ، پایین تر و بالاتر از V6GT دیدم واسه CPU... فکر می کنین اگه یه لیکویید کولینگ هم قیمت V6GT بگیرم بهتر نیس؟؟؟ خودم فکر می کنم لیکویید کولینگ بهتر باشه...

باز هم بستگی به کاربرد داره! اگه آور در حد خیلی زیاد انجام میدید خوب شاید براتون بهتر باشه...
ولی برای آور در حد نورمال و کمی حرفه ای یک Air Cooling مناسب مثل همون V6GT یا Zalman CNPS10X Performa یا نهایتا Noctua NHD14 عالین!

6- اس اس دی هم چیز خوبی سراغ دارین بگین... فکر می کنم 30 گیگ بس باشه...

از مدل های SSD ها خبر ندارم! :13:ولی پیشنهاد میکنم زیر 60 نگیرید! چون قراره درایو C باشه دیگه...

7- من خوندم که کارت هایی مث GTX 560 Ti , GTX 570 , GTX 580 قابلیت 3D Vision Ready دارن... این واقعیت داره یا نه؟؟؟ و آیا معناش اینه که بدون نیاز به کیت 3 دی ویژن 3دی نشون میدن؟؟؟ آیا توی مونیتورای معمولی قابل نمایشن؟؟؟

تا جایی که من اطلاع دارم برای نمایش 3D با عینک به مانیتور با هرتز بالا (120 احتمالا) نیازه!

9- همینا دیگه مر30

موفق باشید!:46:

14-04-2011, 21:52
سلام.

سیستم بدی انتخاب نکردین... ولی با این هزینه زیاد کارت گرافیک مناسبی انتخاب نشده...
به جای خرج های الکی و اضافی مانند Bluray ODD یا رم زیاد از حد نیاز به نظرم روی VGA تمرکز بشه نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت (با توجه به کاربرد گیم)
در کورد پاور هم تحقیقات لازم رو به عمل آورید چون قطعه فوق العاده حساسیه.

آره احتمالا بلوری رو نمی گیرم ولی رم به نظرم 8 کاملا در حد تعادله واس مصرف من...
1- دو تا دی وی دی رایتر فعلا رو سیستمم دارم ، اونا رو ور میدارم پولی واس ODD نمی دم 100 دلار هم میزارم روی وی جی ای GTX 570 می خرم... این یکی خوبه؟؟؟

مینبردی که انتخاب کردین عالیه... من زیاد از مینبرد های Sandy Bridge اطلاعی ندارم ولی این با توجه به Spec ش خوبه!

2- کدومشون؟؟؟ Evo یا Deluxe؟؟؟ خودم این طور که دیدم اوو امکاناتش خیلی توپ بود ولی توی هیچ سایت معتبری مث آمازون قیمتی ندیدم ازش...

من از رندر و 3D خبر ندارم! ولی برای گیم 4GB کافیه!
Corsair Dominator هم عالیه اگه آور میکنید.

3- فکر می کنم دامینیتور 8 گیگ بگیرم بهترین انتخاب باشه... این قرمز هاش با آبی هاش چه فرقی دارن؟؟؟

سری 690 از Coolermaster خوبن!

یو اس بی 3 و ظاهر خییییلییییی مهمن واسم... => usb3 + size - HAF X = -beautiful => هف ایکس می گیرم :دی

بستگی به کاربردتون داره! مثلا من باشم اصلا همچین چیزی نمیدم چون یک عدد دیسک Bluray هم ندارم!

خودمم به همین نتیجه رسیدم :دی

باز هم بستگی به کاربرد داره! اگه آور در حد خیلی زیاد انجام میدید خوب شاید براتون بهتر باشه...
ولی برای آور در حد نورمال و کمی حرفه ای یک Air Cooling مناسب مثل همون V6GT یا Zalman CNPS10X Performa یا نهایتا Noctua NHD14 عالین!

5- شما بین V6GT و یه لیکویید کولینگ با قیمت مساوی با V6GT کدوم رو بهتر می بینین؟؟؟

از مدل های SSD ها خبر ندارم! :13:ولی پیشنهاد میکنم زیر 60 نگیرید! چون قراره درایو C باشه دیگه...

آخه پول ندارم :دی مخ می زنیم پولش را از پدر می سلفیم :دی (درست نوشتم؟؟؟)

تا جایی که من اطلاع دارم برای نمایش 3D با عینک به مانیتور با هرتز بالا (120 احتمالا) نیازه!

مث که اصلا 3دی ویژن نداره روش :دی این ردی یعنی اینکه ساپورت می کنه این طور که خوندم :دی

موفق باشید!:46:

قربان شما :دی

Erfan.
14-04-2011, 22:09
100 دلار هم میزارم روی وی جی ای GTX 570 می خرم... این یکی خوبه؟؟؟

GTX 570 کارت بسیار خوبیه! (من خودم هم دارم (پز نمیدم ها:31: میگم که اگه سوالی بود بپرسید!)) ولی اگه فکر میکنید بتونید بعدا فکر CF باشید میتونید الآن یک 6950 تهیه کنید و بعدا با یکی دیگه CF کنید! سری 69XX AMD در CF Scale فوق العاده عالی دارن! + آنلاک به 6970 و = قدرتی بسیار عالی!

2- کدومشون؟؟؟ Evo یا Deluxe؟؟؟ خودم این طور که دیدم اوو امکاناتش خیلی توپ بود ولی توی هیچ سایت معتبری مث آمازون قیمتی ندیدم ازش...

کلا سری قدرتمندیه! تفاوت هاشونو دقیق نمیدونم باید یه نگاهی بندازم:21:

3- فکر می کنم دامینیتور 8 گیگ بگیرم بهترین انتخاب باشه... این قرمز هاش با آبی هاش چه فرقی دارن؟؟؟

همون طور که گفتم فعلا اگه استفاده خاص ندارید 4 GB کافیه!

آبی ها Dominator و قرمز ها Dominator GT هستن! احتمالا GT ها قابلیت آور بالاتری دارن! البته اگه آور نمیکنید این ها ارزش پول دادن ندارن و سری XMS3 خوبه!

5- شما بین V6GT و یه لیکویید کولینگ با قیمت مساوی با V6GT کدوم رو بهتر می بینین؟؟؟

من تجربه ای از لیکویید نداشتم! ولی تعریفشو بسیار شنیدم! این رو در انجمن آورکلاک بپرسید بهتر جواب خواهید گرفت!
راستی Corsair H70 رو یه سرچی بکنید...

آخه پول ندارم مخ می زنیم پولش را از پدر می سلفیم (درست نوشتم؟؟؟)

میتونید فعلا با HDD سر کنید و بعدا یک SSD خوب هم تهیه کنید!:5:

موفق باشید!

14-04-2011, 22:40
GTX 570 کارت بسیار خوبیه! (من خودم هم دارم (پز نمیدم ها:31: میگم که اگه سوالی بود بپرسید!)) ولی اگه فکر میکنید بتونید بعدا فکر CF باشید میتونید الآن یک 6950 تهیه کنید و بعدا با یکی دیگه CF کنید! سری 69XX AMD در CF Scale فوق العاده عالی دارن! + آنلاک به 6970 و = قدرتی بسیار عالی!
ها من از این پاراگراف چیز خاصی نفهمیدم :دی راستش من دیگه این سیستمو ببندم تا چند سال دیگه هیچ کاریش نمی تونم بکنم... میخوام یهو بشه همه چی :دی

کلا سری قدرتمندیه! تفاوت هاشونو دقیق نمیدونم باید یه نگاهی بندازم:21:

مث که اوو خیلی خوب تو بازار موجود نیس ، چون توی هیچ سایتی پیداش نکردم... فک کنم مجبور می شم دیلاکس بگیرم...

همون طور که گفتم فعلا اگه استفاده خاص ندارید 4 GB کافیه!

آبی ها Dominator و قرمز ها Dominator GT هستن! احتمالا GT ها قابلیت آور بالاتری دارن! البته اگه آور نمیکنید این ها ارزش پول دادن ندارن و سری XMS3 خوبه!

این یارو دامینیتور فک کنم توی استفاده دراز مدت بهتر جواب بده... همینو می گیرم احتمالا...

من تجربه ای از لیکویید نداشتم! ولی تعریفشو بسیار شنیدم! این رو در انجمن آورکلاک بپرسید بهتر جواب خواهید گرفت!
راستی Corsair H70 رو یه سرچی بکنید...

اچ 70 که خیلی گرونه... من راستش این فروم بیشتر رادستمه :دی توی آورکلاک چند تا تاپیک زدم یادم رفت برم ببینم چی جواب دادن :دی فکر می کنین اچ 50 بهتر باشه یا V6GT؟؟؟

میتونید فعلا با HDD سر کنید و بعدا یک SSD خوب هم تهیه کنید!:5:
می خوام همه چی رو یک دفعه تموم کنم بره :دی یه 60 رو به بدبختی ریدیف می کنم :دی

موفق باشید

قربانت ;)

EXTREME
14-04-2011, 22:47
مادربرد H67 یه مشکل جدی دارند ، اونم اینکه رم های باس1333 بالاتر رو ساپورت نمی کنند.
بله تو سری h ضریب حافظه قفل شده ولی با یک سری کارها میشه فرکانس رم رم زیاد کرد از طریق bclk

Erfan.
14-04-2011, 23:44
ها من از این پاراگراف چیز خاصی نفهمیدم راستش من دیگه این سیستمو ببندم تا چند سال دیگه هیچ کاریش نمی تونم بکنم... میخوام یهو بشه همه چی

570 مناسبه... 2X 6870 هم خوبه!

فکر می کنین اچ 50 بهتر باشه یا V6GT؟؟؟

مطمئن نیستم !!! در همون تاپیک هاتون احتمالا بهتر جواب میگیرین:31:

باز اگه سوالی بود در خدمتم!
موفق باشید!

Corei7_980X
15-04-2011, 10:57
می خوام همه چی رو یک دفعه تموم کنم بره یه 60 رو به بدبختی ریدیف می کنم
دوست من در مورد SSD دست نگه دارید . کمی صبر کنید مدل های sATA 3 وارد بشن و بعد خرید کنید . + سری 510 اینتل هم وارد بازار می شه که سرعت READ = 510MB/S و WRITE = 300 M/S دارند و در ازای مبلغی که می پردازید فوق العاده هستند ...
در مورد رم 8 کاملا خوبه و حتی اگه با یه هارد 7200 کار کنید درایوتون 10 درصد سریع تر از یه SSD خواهد بود و شدیدا مورد نیاز هست ...
سوالی بود در خدمتم ....

Corei7_980X
15-04-2011, 11:02
570 مناسبه... 2X 6870 هم خوبه!
570 به خاطر فناوری طراحی FERMI + 3D VISION + 3D SURROUND + PHISIX+ MIN FPSکمتر توصیه می شه ... اگه خیلی علاقع به قدرت بیشتر دارید می تونید این رو بگیرید :
EVGA gtx580 = 620
قدرت مند ترین کارت تک هسته ایی دنیا ست ...

Erfan.
15-04-2011, 11:45
570 به خاطر فناوری طراحی FERMI + 3D VISION + 3D SURROUND + PHISIX+ MIN FPSکمتر توصیه می شه ... اگه خیلی علاقع به قدرت بیشتر دارید می تونید این رو بگیرید :
EVGA gtx580 = 620

فکر میکنم منظورتون بیشتر توصیه میشه هست! درسته؟!

البته ایشون که قصد ارتقا ندارن CF گزینه ی بدی نیست...

yadegare_behesht
15-04-2011, 11:46
این گرافیک 580 قیمتش پایین تر هم میاد؟

Erfan.
15-04-2011, 12:02
این گرافیک 580 قیمتش پایین تر هم میاد؟

با اومدن 590 قطعا باید پایین بیاد...

Ali*Reza
15-04-2011, 14:51
دوست من در مورد SSD دست نگه دارید . کمی صبر کنید مدل های sATA 3 وارد بشن و بعد خرید کنید . + سری 510 اینتل هم وارد بازار می شه که سرعت READ = 510MB/S و WRITE = 300 M/S دارند و در ازای مبلغی که می پردازید فوق العاده هستند ...

اطلاعی از زمان وارد شدنشون دارین؟

mg_mahyar
15-04-2011, 17:38
برای این میگم H67 که بتونید گرافیک آنبرد استفاده کنید و به جاش روی قطعات دیگه سرمایه گزاری کنید.

18-04-2011, 08:00
هارد های ساتا 3 و هر گونه سوسول بازی رو باید فراموش کرد :دی پول ندارم :دی
H67 هم هیچ راهی نداره ، همون P67 رو می گیرم...