PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل بزرگ با باطری اچ پی

armin_punisher6
13-04-2011, 09:51
سلام بچه ها من یه لپ تاپ hp dv6 2170 دارم.حدود یک سال هست که خریدم.اکثرا از برق شهری استفاده میکنم و خیلی کم پیش میاد از باطری استفاده کنم.مشکل من اینه که اگه لپ تاپ فول شارژ باشه فقط 20 دقیقه دووم میاره.وقتی هم فول شارژ میکنم و لپ تاپ رو خاموش میکنم بین 10 تا 15 شارژش هم کم میشه.کالیبره هم کردم ولی باز از داخل برنامه hp support assistant باطری رو تست میکنم میگه باید کالیبره بشه.ممنون میشم راهنماییم کنین.

shahramcat
13-04-2011, 09:58
احتمال زیاد از بایوس هست ..... بایوس رو آپدیت کنید

teknosys
13-04-2011, 09:58
سلام بچه ها من یه لپ تاپ hp dv6 2170 دارم.حدود یک سال هست که خریدم.اکثرا از برق شهری استفاده میکنم و خیلی کم پیش میاد از باطری استفاده کنم.مشکل من اینه که اگه لپ تاپ فول شارژ باشه فقط 20 دقیقه دووم میاره.وقتی هم فول شارژ میکنم و لپ تاپ رو خاموش میکنم بین 10 تا 15 شارژش هم کم میشه.کالیبره هم کردم ولی باز از داخل برنامه hp support assistant باطری رو تست میکنم میگه باید کالیبره بشه.ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام
همونطور که می دونید باتری جزو قطعات اصطحلاکی محسوب میشه و یه عمری داره. عمرش بستگی به خیلی چیزا داره ، مواردی که این قدر زیاد هستند که قابل محاسبه نیستند. نرم افزار HP Support Assistant هم قادر به عیب یابی سخت افزاری نیست. پیغامش رو جدی نگیرید.

بهترین کار تعویض باتری هست.

موفق باشین.

armin_punisher6
13-04-2011, 14:23
سلام
همونطور که می دونید باتری جزو قطعات اصطحلاکی محسوب میشه و یه عمری داره. عمرش بستگی به خیلی چیزا داره ، مواردی که این قدر زیاد هستند که قابل محاسبه نیستند. نرم افزار HP Support Assistant هم قادر به عیب یابی سخت افزاری نیست. پیغامش رو جدی نگیرید.

بهترین کار تعویض باتری هست.

موفق باشین.
آخه من حدود7 ماهه این مشکل رو دارم.کلا هم یک ساله لپ تاپ رو دارم.خیلی هم از باطری استفاده نکردم.یعنی عمر باطری اینقدر کمه؟
از کجا میتونم بفهمم که فروشنده باطری دسته دوم بهم داده یا نه؟

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

احتمال زیاد از بایوس هست ..... بایوس رو آپدیت کنید
بایوسم آپدیته.f.1c

teknosys
14-04-2011, 10:28
آخه من حدود7 ماهه این مشکل رو دارم.کلا هم یک ساله لپ تاپ رو دارم.خیلی هم از باطری استفاده نکردم.یعنی عمر باطری اینقدر کمه؟
از کجا میتونم بفهمم که فروشنده باطری دسته دوم بهم داده یا نه؟

سلام

نه ، اینقدر هم عمرش کم نیست ،حداقل یکسال باید کار بده . حداکثر هم متفاوته ولی معمولا 2 سال کار میکنن. البته با افت زمان . یعنی مثلا اگه 1 ساعت کار میدادن میشه 50 دقیقه ، 40 ، 30 و ... الی آخر. ولی نه اینکه یه دفعه زمانشون خیلی بیاد پایین.

مگه گارانتی نداشت؟ اگه داشته باید می بردین گارانتی . اگه نداشته هم جزئی از ریسک خرید هر وسیله الکترونیکی محسوبش کن. نمیشه فهمید باتری دست دو بوده!

موفق باشین.