PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مدل این لپ تاپ ها را توصیه می کنید

gmd
12-04-2011, 11:31
با سلام
دوستان گرامی من برای خرید لپ تاپ مابین این چند مدل مردد مانده ام لطفا راهنماییم کنید.
باچه گارنتی بخرم بهتر است و هنگام خرید باید چه مواردی را کنترل کنم.
البته شرایط خریدم هم ، بودجه حدود 8/000/000 ریال ، موارد استفاده کارهای معمول ، فتوشاپ و گهگاهی بازی . فیلم و...
کدام یک از این مدلها از نظر ساخت کیفیت بهتر و خرابی کمتری دارد و از نظر مشخصات فنی کدام یک بهتر است. در ضمن اگر مدل بهتری سراغ دارید لطفا معرفی نمایید . درمورد مارک هم هیچ تعصبی ندارم .
با تشکر
Acer Aspire 5742G-C
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel 480M Core i5 2.66 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 540M GPU 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS
-
HP Pavilion G62-b54
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel 460M Core i5 2.53 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 7200RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB UpTo 2714 MB
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
-
HP ProBook 4520s-E
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.56 کیلوگرم
پردازنده: Intel Core i5 2.66 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 6370 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
-
Dell Inspiron 5010-AC
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.8 کیلوگرم
پردازنده: Intel Core i5 2.66 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB

fandak
12-04-2011, 14:31
Acer Aspire 5742G-C

piroooz
12-04-2011, 15:50
به نظرم به لجاظ کانفیگ نوت بوک ایسر مناسب تر هست ...
ولی اگه بخواهیم دیزاین را هم بهش اضافه کنیم سری پروبوک اچ پی از این نظر بسیار مناسب هست ...
در مورد نکات مهم هنگام خرید اگه با گارانتی معتبر تهیه کنید معمولا بالای 90 درصد دچار مشکل نخواهید شد ...
ولی همین که نوت بوک پکش باز نشده باشه و هلوگرام داشته باشه و ...

Mr.Mazmamfi
12-04-2011, 16:58
5742 بهترین انتخابه
با گارانتی سازگار بگیر.

fb2222
12-04-2011, 17:35
به نظر من Dell n5010 بگیر البته اینم بگم من تا همین دیروز می خواستم بکوبمش به دیوار به خاطر مشکل رایج مچ نبودن آداپتور وایرلس با درایوری که دل تو سایت خودش اشتباهن گذاشته چون تو این چند ماهی که خریدمش همه جای وب چرخیدم و کل کاربرا تو آمریکا ، ژاپن ، کره ،... می گفتن که این مشکلو با ویندوز 7 32 و 64 دارن در نهایت خودم دست به کار شدم و راه حلشو پیدا کردم و تو همین انجمن هم یه تاپیک زدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حالا که درایور مناسبو نصب کردم و وایرلس هم راه افتاده داره بیشتر ازش خوشم میاد البته از اول هم ازش راضی بودم با این قیمت مناسب و این کانفیگ خوبش

max_3d
12-04-2011, 18:21
5742 بهترین انتخابه:8:

gmd
12-04-2011, 18:37
از راهنمایی و پاسخ همه دوستانی که جواب دادند بسیار ممنونم.
سوال دیگری هم داشتم اینکه این مدلها قابلیت نصب ویندوز اکس پی را دارد چون شنیده ام که سی پی یوهای i5 با xp سازگاری ندارد.
سوال دوم : اگر بخواهم ویندوز سون نصب کنم درایوهای آن را باید از سایت سازنده دانلود کنم یا همراه دستگاه موجود است.
و در آخر برای نصب ویندوز سون از روی دی وی دی های کینگ شرکت پرند میتوانم استفاده کنم و نصب آن روی لپ تاپ مانند کامپیوترهای دسک تاپ است و نکته خاصی نباید رعایت شود؟
با سپاس فراوان

duke_m96
12-04-2011, 20:36
از راهنمایی و پاسخ همه دوستانی که جواب دادند بسیار ممنونم.
سوال دیگری هم داشتم اینکه این مدلها قابلیت نصب ویندوز اکس پی را دارد چون شنیده ام که سی پی یوهای i5 با xp سازگاری ندارد.
سوال دوم : اگر بخواهم ویندوز سون نصب کنم درایوهای آن را باید از سایت سازنده دانلود کنم یا همراه دستگاه موجود است.
و در آخر برای نصب ویندوز سون از روی دی وی دی های کینگ شرکت پرند میتوانم استفاده کنم و نصب آن روی لپ تاپ مانند کامپیوترهای دسک تاپ است و نکته خاصی نباید رعایت شود؟
با سپاس فراوان

نصب xp بر روي لپ تاپ هاي داراي cpu سري core i مشكل نيست ( با استفاده از سي دي ويندوز داراي درايور ساتا مانند ويندوز xp student كه تو بازار هم پيدا ميشه) ولي مشكل بعد از نصب xp شروع ميشه اونم پيدا كردن درايور هاست اما بعضي از برندها مثل Lenovo درايورهاي xp رو واسه سري core i هم دارنداگه به سايت برندهاي مختلف برين متوجه ميشين
اما واسه ويندوز 7 اين مشكلات نيست وبه راحتي نصب ميشه
بعضي از شركتهاي وارد كننده مثل سازگار ارقام اونم تو بعضي از مدل ها درايورها رو همراه لپ تاپ قرار ميدن

gmd
12-04-2011, 21:03
با سلام مجدد اگر ممکن است در این موارد هم راهنمایی فرمایید چون میخواهم فردا لپ تاپ مدل 5742 را بخرم .
اگر بخواهم ویندوز سون نصب کنم درایوهای آن را باید از سایت سازنده دانلود کنم یا همراه دستگاه موجود است.
برای نصب ویندوز سون از روی دی وی دی های کینگ شرکت پرند میتوانم استفاده کنم ( کدام ویرایش و 32 یا 64 بیتی ) و نصب آن روی لپ تاپ مانند کامپیوترهای دسک تاپ است و نکته خاصی نباید رعایت شود؟
با تشکر فراوان

piroooz
12-04-2011, 21:46
با سلام مجدد اگر ممکن است در این موارد هم راهنمایی فرمایید چون میخواهم فردا لپ تاپ مدل 5742 را بخرم .
اگر بخواهم ویندوز سون نصب کنم درایوهای آن را باید از سایت سازنده دانلود کنم یا همراه دستگاه موجود است.
برای نصب ویندوز سون از روی دی وی دی های کینگ شرکت پرند میتوانم استفاده کنم ( کدام ویرایش و 32 یا 64 بیتی ) و نصب آن روی لپ تاپ مانند کامپیوترهای دسک تاپ است و نکته خاصی نباید رعایت شود؟
با تشکر فراوان
بعضی از گارانتی ها یک دیسک تحت عنوان درایور به همراه نوت بوک به مشتری میدند و بعضی نه (الزامی نیست )
اگر هم ندهند کلیه درایور ها در سایت سازنده نوت بوک موجود هست ...
در مورد 32 یا 64 بیت بودن بسته به انتخاب خودتون هست ، اگر سازگاری کامل با 64 بیت دارید مسلما 64 بیت بهتره ...
بله نصبش دقیقا مانند دسکتاپ هست و نکته خاصی لازم نیست

Mr.Mazmamfi
12-04-2011, 22:22

با سپاس فراوان
ببین دوست عزیز من خودم 5742 دارم و تقریبا 40 روزی میشه خریدمش
اگه با گارانتی سازگار بگیری تو خود کارتن لپ تاپ یه dvd سفید رنگ داره که کل درایور های 5742 برای ویندوز 7 رو داره.
انتخاب خوبی کردی. مبارکت باشه ولی خیلی سخت پیدا میشه(چون کمیاب شده و از اون ور سال سازگار وارد نکرده)
من خودم اون موقعی که خریدم خیلی کمیاب شده بود.
روش پیدا کردن 5742 :
من اول رفتم سایت سازگار و شماره نمایندگیهای سازگارو نوشتم یعد دونه دونه به همشون زنگ زدم و موجودیت و قیمت و رنگ(قهوه ای بهترین رنگه) و گارانتی رو میپرسیدم و در نهایت چند تا جا داشتن که از ارزون ترین جایی که پیدا کرده بودم گرفتم.

gmd
12-04-2011, 23:35
ببین دوست عزیز من خودم 5742 دارم و تقریبا 40 روزی میشه خریدمش
اگه با گارانتی سازگار بگیری تو خود کارتن لپ تاپ یه dvd سفید رنگ داره که کل درایور های 5742 برای ویندوز 7 رو داره.
انتخاب خوبی کردی. مبارکت باشه ولی خیلی سخت پیدا میشه(چون کمیاب شده و از اون ور سال سازگار وارد نکرده)
من خودم اون موقعی که خریدم خیلی کمیاب شده بود.
روش پیدا کردن 5742 :
من اول رفتم سایت سازگار و شماره نمایندگیهای سازگارو نوشتم یعد دونه دونه به همشون زنگ زدم و موجودیت و قیمت و رنگ(قهوه ای بهترین رنگه) و گارانتی رو میپرسیدم و در نهایت چند تا جا داشتن که از ارزون ترین جایی که پیدا کرده بودم گرفتم.

رنگ قهوه ای بدلیل زیبایی بهتر است یا به خاطر کمتر نشان دادن اثر انگشت و خط وخش ؟

Mr.Mazmamfi
15-04-2011, 22:10
رنگ قهوه ای بدلیل زیبایی بهتر است یا به خاطر کمتر نشان دادن اثر انگشت و خط وخش ؟
شرمنده دیر جواب دادم
هم بخاطر زیبایی و هم بخاطر کمتر نشون دادن اثر انگشت ، در ضمن لازم به دکره که 5742 بدنه ضد خش داره