PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : متن 3 بعدی

mory_fun
12-04-2011, 10:53
سلام به دوستان طراح گلم
می خواستم بدونم چطوری متن 3 بعدب که الان رایج شده برای سایت های رو هدرشون بکار میبرن رو میشه درست کرد
لطفاً با جزئیات تزیین کردنش توضیح بدین
مرسی خیلی ممنون :10: :11:

mory_fun
13-04-2011, 10:04
کسی بلد نیست !

virtualworld
15-06-2011, 14:14
دوست عزیز یه نمونه میذاشتی که ما بدونیم چطور منظورته ممکن هست که با فتوشاپ نبوده باشه متنی که شما دیدی
ممکنه با ایلوستریتور یا با نرم افزار هاس سه بعدی ساز بوده باشه...!!!!
عکس بذار...:10:

behzad74
15-06-2011, 14:26
اره اکثرا با برنامه ی Xara3D میسازن و بعد میارن توی فتوشاپ ویرایش میکنن

mestry
15-06-2011, 16:52
الان بیشتر نوشته های سه بعدی با برنامه Cinema 4D طراحی میشن.......اگه یه نمونه بذاری خوب میشه تا بفهمیم دقیقا چه نوع نوشته سه بعدی میخوای؟

pedramh
15-06-2011, 17:46
کسی بلد نیست !
بهتره به این فکر کنید که بد جایی تاپیک زدید :27:
از فتوشاپ Cs4 (شاید Cs3 دقیق یادم نیست) امکان سه بعدی سازی اشیا (Objects) توی خود فتوشاپ فراهم شده
زیاد پیشرفته نیست ولی جواب اون چیزی رو که شما گفتید میده و کار راه اندازه
--------------------------------------
راه ساهده برای ساخت متن سه بعدی :
برای راحتی کار از منوی (Window>Work Space) گزینه ی 3D رو انتخاب کنید تا ابزار های مورد نیاز دم دست باشند.
متن مورد نظرتون رو بنویسید
از پالت 3D گزینه ی (3D repousse object) رو انتخاب کنید و روی (Create) کلیک کنید (یا 3D>Repousse>Text Layer)
اگر پیغامی ظاهر شد ok کنید
یک پنجره به اسم Repousse باز میشه
توی این صفحه تنظیمات مورد نظر رو انجام بدید بعد ok
این قسمت آخر چون تنظیماتش زیاده توضیحاتش طول میکشه و خارج از حوصله هست اگر میخواید کار با این قسمت رو یاد بگیرید به این آموزش مراجعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohammadrm
16-06-2011, 17:08
من با خود فتوشاپ و بدون تب 3D درست میکنم . اگه وقت کردم براتون PDF شو درست میکنم .

mohammadrm
16-06-2011, 18:22
این چطوره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mestry
16-06-2011, 19:55
این چطوره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این روشی که شما باهاش درست کردی یکی مرسوم ترین روش ها برای ساخت نوشته سه بعدی هست، فکر کنم آموزشش تو بخش آموزش باشه، دقیقا یادم نمیاد کدوم تاپیک بود......فقط تو عکستون یه مشکل هست، بالای حروف P و H رو خوب در نیاوردید ! ( به این میگن اشکال بنی اسراییلی :31: )

pedramh
17-06-2011, 09:40
من با خود فتوشاپ و بدون تب 3D درست میکنم . اگه وقت کردم براتون PDF شو درست میکنم .
اون تب 3D این کارایی که شما انجام میدی رو اتوماتیک انجام میده

mohammadrm
18-06-2011, 16:19
خب آقای نسبتا محترم اگه بلد بودی همون ابتدا راهکارشو میگفتی برنمیگشتی بگی معمولا با Cinema4D در میارن .
علکی ادعاتون میشه . حالا اگه این روشو بلدی مراحل کارشو بیان کن .

mestry
19-06-2011, 21:42
خب آقای نسبتا محترم اگه بلد بودی همون ابتدا راهکارشو میگفتی برنمیگشتی بگی معمولا با Cinema4D در میارن .
علکی ادعاتون میشه . حالا اگه این روشو بلدی مراحل کارشو بیان کن .
خیلی ببخشید که آموزش نذاشتم، من دیدم شما پست دادید گفتم لابد خودتون دارید یه آموزشی چیزی تهیه میبینید....بلد بودن که بله، بلدم اما بخاطر کنکور فرصت نوشتن آموزش ندارم، در ضمن اون دوستمون مشخص نکردن چه نوع نوشته سه بعدی مد نظرشون هست تا راهنماییشون کنیم، منم فقط نظرمو گفتم....برای اینکه باورت بشه بلدم، اینم از طرح خودمه که پارسال درستش کردم و فرستادم مسابقات، نوشته ش رو با Cinema 4D درست کردم و تو فتوشاپ ویرایش کردم:

اینم یه طرح دیگه که با همون سینما 4دی درستش کردم اما نوشتش خیلی حالت 3بعدی نگرفته:

و در آخر هم یه آموزش به زبان انگلیسی برای ساخت نوشته 3بعدی به کمک Cinema 4D میذارم تا هرکی علاقه داره ازش استفاده کنه:

Roteil
22-06-2011, 04:36
بهتره به این فکر کنید که بد جایی تاپیک زدید :27:
از فتوشاپ Cs4 (شاید Cs3 دقیق یادم نیست) امکان سه بعدی سازی اشیا (Objects) توی خود فتوشاپ فراهم شده
زیاد پیشرفته نیست ولی جواب اون چیزی رو که شما گفتید میده و کار راه اندازه
--------------------------------------
راه ساهده برای ساخت متن سه بعدی :
برای راحتی کار از منوی (Window>Work Space) گزینه ی 3D رو انتخاب کنید تا ابزار های مورد نیاز دم دست باشند.
متن مورد نظرتون رو بنویسید
از پالت 3D گزینه ی (3D repousse object) رو انتخاب کنید و روی (Create) کلیک کنید (یا 3D>Repousse>Text Layer)

سلام این گزینه 3d داخل cs5 me وجود داره ؟
قبلا cs5 نصب بود فکر کنم دیده باشمش ولی این یکی هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم

bagher2012
22-06-2011, 10:22
این Cinema4D برنامه خوبیه ولی فارسی قبول نمیکنه..........

matrix_3s
01-07-2011, 11:47
باید کرکتون رو عوض کنین
تو گوگل سرچ کنی پیدا میشه راحت و آسان

pedramh
01-07-2011, 20:01
از نسخه Extended باید ستفاده کنید نسخه های معمولی منوی 3D و Analysis و یه سری چیزهای دیگه رو کم داره

گلسا 3
12-09-2011, 09:50
آخریش قشنگ بود