PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این فن لپ تاپ من رو نابود کرده!! کمک...

apoosh
11-04-2011, 19:35
سلام
چندوقتی هست که فن لپ تاپ همش با دور بالا کار میکنه، دیگه سرسام گرفتم! یعنی هرکاری هم میکنم آروم نمیگیره، طوری کار میکنه که انگار دارم یه بازی با گرافیک خفن رو اجرا میکنم در صورتی که دست هم بهش نزنم همینجوری با دوربالا میچرخه

لپ تاپ رو هم یه بار باز کردم و کلا خونه تکونی! همه جاش غبار روبی کردیم با جاروبرقی! اما فایده ای نکرد و همچنان دور تند فن هست که آرامش را از گوشهایم ربوده!! کمک کنید چه کنم با این فن غرغرو...

pooladi
12-04-2011, 13:21
سلام خوبی؟مدلش چیه؟
احتمالا ویروس یا برنامه ای مخفیانه سی پی یو رو ب کار میگیره.ببینید چند درصد cpu داره استفاده میشه...

apoosh
12-04-2011, 19:42
مدلش msi ex628 هست
از چه طریقی بفهمم که cpu چقدر داره مصرف میشه و چه برنامه ای هم داره از اون کار زیادی میکشه؟؟!

apoosh
12-04-2011, 19:56
از روی Task Manager نگاه کردم، همه برنامه ها رو بستم، از 50% پایین تر نمیاد!! چکار کنم؟!!

pooladi
12-04-2011, 21:06
ok
از قسمت Task Manager بعد تب prosess هر برنامه ای ک باز باشه مشخصه ک چقدر cpu رو اشغال کرده.اگر سون نصبه فکر کنم همونجا 1 قسمتی داره که کلا همه پروسه ها رو نشون نمیده(از حالت فشرده و جمع و جور ب گسترده تبدیل میکنه)
اونجا ببین چ برنامه ای این کار رو انجام میده.برنامه رو end کن.اگر بازم باز شد احتمالا ویروس.اصلا همین ک همیشه بازه نشون میده ک ویروسه...
1آنتی ویروس خوب مثل نود32 وصل کن و حتما آپدیتش کن و بعد سیستمو کلا سرچ کن.اگر آنتی ویروس دیگه ای هم نصب هست اول اونو پاک کن.موفق باشی

apoosh
12-04-2011, 21:23
مرسی از پاشختون اما دوتا نکته
اولا آنتی ویروسم نود32 هست که هر روز هم آپدیت میشه
دوما، سیستم رو در حالت safemode بردم، مقدار کارکرد cpu تا 0% هم رسید، گذاشتم 20 دقیقه ای در همین حالت کار کنه، اما هیچ توفیری درفن پیدا نشد و همچنان با دور بالا به حرکتش و پیاده روی بر روی اعصاب من ادامه داد!! یا این حسابها فکر نمیکنم مشکل از cpu و پردازنده باشه چون اگه اینطور بود که دیگه در حالت Safe mode نباید با چنین دور بالایی کار میکرد...

pooladi
12-04-2011, 22:04
اگه نود32 دارید خوبه(البته بازم دلیل نمیشه ک ویروس نباشه)
ولی اینکه هنوز هم فن با سرعت بالا میچرخه عجیبه! البته ایراد حتما از فن نیست
امکان داره گرافیک در حال پردازش باشه با برنامه چک کن هم دما هم میزان پردازش با این برنامه gpu-z اگر بازم مشکلی نداشت ب نظر من از مادربرد باید باشه(حتی ممکنه با آپدیت بایاس درست بشه)