PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پسورد بایوس!

Help118
10-04-2011, 16:29
کسی میدونه راه حل شاه راهی برای ورود از پسورد بایوس چیه؟
منظورم شاه پسورد واسه عبور از رمز بایوس دارید؟

teknosys
11-04-2011, 10:44
سلام

شاید قبلا یه همچین چیزی امکان داشت، ولی الان خیلی کم هستند لپ تاپ هایی که با اینجور چیزا بشه دورشون زد. البته اگه چنین رمزی هم باشه که اصلا بعید نیست ، شرکت های سازنده اونو اعلام نمی کنن. من تو یه فروم خارجی درباره بعضی از لپ تاپ های توشیبا خوندم ، ولی حقیقتش رو بخواین خودش نمی دونست چی میگه!!!

موفق باشین.

Help118
12-04-2011, 00:32
سلام

شاید قبلا یه همچین چیزی امکان داشت، ولی الان خیلی کم هستند لپ تاپ هایی که با اینجور چیزا بشه دورشون زد. البته اگه چنین رمزی هم باشه که اصلا بعید نیست ، شرکت های سازنده اونو اعلام نمی کنن. من تو یه فروم خارجی درباره بعضی از لپ تاپ های توشیبا خوندم ، ولی حقیقتش رو بخواین خودش نمی دونست چی میگه!!!

موفق باشین.
ولی من بگم که چندتا مادربرد کامپیوتر رو که بایوسشون ساخت شرکت آ ام آی و مگاترند و آوارد بود رو خودم با شاه رمز باز کردم!

Squall Leonhart
13-04-2011, 08:30
نمیدونم میدونی دیسک هیرن (Hiren's BootCD 13.1) چی هست یا نه ولی من توش این مورد به چشمم خورده بود :

BIOS Cracker 5.0 - BIOS password remover (cmospwd). (Dos Freeware)

بقیش با خودت هست. چون احتمال داره به بایوست صدمه بزنی و من هیچ توصیه ای بهت نمیکنم. موفق باشی

teknosys
13-04-2011, 10:07
ولی من بگم که چندتا مادربرد کامپیوتر رو که بایوسشون ساخت شرکت آ ام آی و مگاترند و آوارد بود رو خودم با شاه رمز باز کردم!

سلام

اساسا Security لپ تاپ با مادربرد PC فرق می کنه. هرچند مادربردهای جدیدتر هم بعید چنین امکانی داشته باشند.(شاه رمز!) ولی لپ تاپ رو 99 درصد مطمئنم که چنین امکانی براش تعریف نشده ، یک دلیلش هم اینه که به خاطر قابل حمل بودنش ، امکان گم کردن یا دزدیده شدنش خیلیبیشتر از PC هست.

موفق باشید.

Help118
13-04-2011, 14:02
سلام

اساسا Security لپ تاپ با مادربرد PC فرق می کنه. هرچند مادربردهای جدیدتر هم بعید چنین امکانی داشته باشند.(شاه رمز!) ولی لپ تاپ رو 99 درصد مطمئنم که چنین امکانی براش تعریف نشده ، یک دلیلش هم اینه که به خاطر قابل حمل بودنش ، امکان گم کردن یا دزدیده شدنش خیلیبیشتر از PC هست.

موفق باشید.
ولی نظر من با شما یکی نیست! امکانش هست

Help118
15-04-2011, 13:34
نمیدونم میدونی دیسک هیرن (Hiren's BootCD 13.1) چی هست یا نه ولی من توش این مورد به چشمم خورده بود :

بقیش با خودت هست. چون احتمال داره به بایوست صدمه بزنی و من هیچ توصیه ای بهت نمیکنم. موفق باشی

آره میدونم چی هست! :31:
ولی این واسه زمانیه که وارد سیستم شدی . یه نرم افزاره. برای اجرای نرم افزار هم باید بتونی وارد سیستم بشی:11:

13bedar13
21-04-2011, 01:26
شما باید فایل آموزشی مخصو ص نمایندگان اون لپ تاپ رو داشته باشی
مثلا در مورد ایسر و .......اینجوریه که یه ریست پسورد داره که اید از پشت دستگاه رو باز کنی و اتصال کوتاه کنی و......
که بازم دمش گرم بعضی ها اینم ندارن و فاتجه ولی جور دیگه نمیدونم اگه بایوس کاملا بپره یه راههایی هست
مثلا فایل ریکاوریشو میگیره میریزه رو کول دیسک خودش حل میشه بله در همین نوت بو کهای ایسر
ولی رمزشو بشه دور زد نمیدونم شاید هم با همین روش بشه شاید!!!!!!!!!!!!ولی بهتره اول بایوس رو بترکونی اینجوری مطمین تره
شک داری قسمت دوم حرفمو بخون اینو با این که ربط نداره قسمت اخرش اشاره شده بهش همون جا که میگه اگه بایوس دستکاری شده خوب کار نکرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bagher1234
24-04-2011, 16:19
کلا سیستم بایوس نوت بوک متفاوت است
1-باید کل برد اصلی سیستم عوض شود.
2- باید رمز مادر با سرویس تگ دستگاه از شرکت مادر درخواست شود.که البته بعضی جاها این کار رو با هزینه بالای 100 تا 150 هزار تومانی انجام می دهند
3- قابل توجه اونهایی که می گن گارانتی بدرد نمی خوره یا ایران رهجو را با هر گارانتی بدردنخوری یکی می کنند این شرکت به دلیل نماینده رسمی بودن این کار را انجام میدهد بدون هزینه با درخواست کتبی رضایت نامه وکذملی

pooriya_hp
25-04-2011, 17:26
password Bios به نوع مادربورد لپ تاپ شما بستگی داره !!

اگه مدل قدیمی هست با در آوردن battery bios مشکلتون حل خواهد شد !!
اما اگه مدل جدید هست باید ببرید گارانتی . ( بدلیل وجود چیپست امنیتی ( TMP ) )