PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور ویندوز 7 که از اینترنت دانلود کردم رو قابل بوت کنم؟

imdo2
09-04-2011, 07:51
من از نت یه فایل ویندوز دانلود کردم که به صورت iso نیست و توش این پوشه ها هست:
BOOT
EFI
SOURCES
SUPPORT
UPGRADE
AUTOPATCHER AUG07 X86
AUTORUN
BOOTMGR
READ ME
SETUP

البته ویندوز ویستا هست اما چون پاسخکویی به ویستا خیلی ضعیف بود سوالم رو در بخش ویندوز 7 میپرسم:
من میخوام این فایل ها رو رایت نم تا بتونم ویندوز بزنم اما وقتی چند بار امتحان کردم نشد.
اول همه این فایل ها رو همین شکلی رایت زدم نشد.بعد تبدیلشون کردم به ایمیج و فرمت iso و دوباره رایت زدم نشد.دوباره یکی گفت باید یه فایل بوت در هنگام رایت زدن رو هم اجرا کنی.اما بازم نشد.خلاصه نمیدونم چی کار کنم.
کسی هست بدونه برای اینکه دی وی دی ای که میزنم موقع نصب بالا بیاد تا نصب ویندوز شروع بشه رو چطور درست کنم؟ چون الان که سیستم رو رستارت میکنم تا از دی وی دی رام بخونه تو اون صفحه ای که باید بیاد گیر میکنه البته وقتی دی وی دی رو میارم بیرون مشکل حل میشه و ویندوز قبلی بالا میاد اما وقتی دی وی دی ویندوزی که زدم رو تو دی ویدی رام میذارم و رستار میکنم بالا نمیاد. چون bootable نیست
کسی میدونه برای بوتابل کردن ویندوز های غیر از اکس پی چی کار باید کرد؟کار خاصی میخواد؟
البته اینجا یه آموزش هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اما من نتونستم اجراش کنم چون سه تا فایلی که در ابتدا گفته با مال من فرق داره و موقعی که از قسمت ران میرم تا دستور رو وارد کنم ارور میده.

ask_bl
09-04-2011, 10:10
با استفاده از نرو
Nero Burning Rom رو اجرا کنین DVD رو انتخاب کنین و DVD-ROM (Boot) رو انتخاب کنین .
و بقیه تنظیمات مثل عکس و New رو بزنین و فایلها رو Add کنین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oqba
09-04-2011, 15:31
دوست عزیز
نمی دونم مشکلت حل شده یا نه؟!
ولی اگه شما یه ایمیج از ویندوز سون داشته باشی و اونو با برنامه ultra iso باز کنی می بینی که اون بالای برنامه زیر نوار ابزار نوشته:
image: Bootable CD/DVD
مثل این عکس:

مرحله اول:
حالا شما از منوی Bootable گزینه save boot file رو میزنی،یه پنجره باز میشه که ازت اسم و مسیر فایلی که قراره ذخیره بشه رو میخواد که شما بهش یه اسم میدی و در جای مورد نظر ذخیره ش می کنی!
مثل این عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم:
برنامه ultra iso رو اجرا کرده و طبق عکس های زیر عمل کن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

imdo2
10-04-2011, 00:09
انجام دادم اما نشد متاسفانه

maziarb
10-04-2011, 00:16
از چه سایت دانلود کردین؟

imdo2
10-04-2011, 02:42
من از یکی از سایت های وارز یه ویندوز 7 که 64 بیتی هست دانلود کرده بودم که البته چنتا ویندوز اکس پی هم دانلود کرده بودم که اکی پی ها رو قبلا از روشی که این دوستمون گفتن رفته بودم و کار هم کردن همشون اما الان یادم اومد که این ویندوزی که اینجا ازش حرف زدم رو از روی ارجینال قبلا کپی کرده بودم و اشتباهم این بود که بصورت معمولی کپی کردم نه اینکه ازش ایمیج بگیرم واسه همین دردسر ساز شد.امروز از یه نفر یه دی وی دی ارجینال ویندوز 7 گرفتم و ازش ایمیج گرفتم و رایت زدم و کار هم کرد.
در نتیجه برای افرادی که بعدا ممکنه به خاطر مشکل مشابه به اینجا سر یزنن بگم که حتما از روی دی وی دی اصلی به کمک نرم افزار هایی مثل ultaiso وقتی دی وی دی اصلی ارجینال رو در دی وی دی رام میذارید برای مثال از طریق همین ultraiso از این راه میشه از دی وی دی اورجینال ایمیج گرفت و روی هارد ذخیره کرد:
tools ---> make cd dvd image... I
و بعد به کمک همین نرم افزار این فایلی که به صورت ایمیج ذخیره کردیم رو باز میکنیم و با سرعت حداقل رایت میزنیم.در این صورت خارج از محیط ویندوز هم قابل بوت میشه اما به کمک روش های دیگه ای که بچه ها گفتن یا خودم انجام دادم نتونستم خارج از محیط ویندوز قابل بوتش کنم و فقط وقتی ویندوز بالا میومد بوت میشد که به درد من نخورد.
اگر از سایت ها هم دانلود میکنید فایلی که بدست میاد مطمینا ایمیج خواهد بود که حکم همون فایلی رو خواهد داشت که در بالا گفتم که از دی وی دی اورجینال ایمیج گرفته شد و در هارد ذخیرش کردیم.

به هر حال اگه کس دیگه ای از بچه ها روشی میشناسه که من بتونم همون دی وی دی ویستا رو هم در خارج از محیط ویندوز قابل بوت کنم لطفا دریغ نکنه.به هر حال همین هم ممکنه راهی داشته باشه که من ازش بی اطلاع هستم

dusti55
10-04-2011, 04:14
از اول تا آخر مطالب را خواندم. احساس می‌کنم هنوز پاسخ مشکل کامل داده نشده، پیشنهاد می‌کنم دوستانی که دی.وی.دی بوت بویژه اصل/اورجینال دارن، بیایند ازش ایمیج بگیرند و بعد در نرم‌افزاری مثل اولتراایزو فایل ایزو را ویرایش کنن و پوشه‌های حجیم در همان محیط نرم‌افزار، پاک کنن، چیزی باقی می‌مانه یک فایل کم حجمیه، میشه آپلودش کرد. دیگران کافیه این فایل دانلود کرده و باز در نرم‌افزار ویرایش فایل‌های ایمیج (ایزو و...) مثل اولتراایزو پوشه‌های ویندوزشان بریزن- معمولاً به شکل کشیدن و رهاکردن انجام میشه (دراگ اند دراپ)- سپس دوباره ذخیره کنن و در نهایت فایل ایزو را رایت کنن. بهتره یک نفر این روش را امتحان کنه اگه جواب داد دیگران همین کار را بکنن.

oqba
10-04-2011, 09:50
انجام دادم اما نشد متاسفانه
دوست عزیز
پخ برات گذاشتم!
بخونش اگه خواستی انجام بده!

hamid0077
27-12-2013, 15:50
عکس هایی که قراردادین نمایش داده نمیشن!چطور میتونم اونارو ببینم؟؟؟ویندوز 8 نصب کردم،ویندوز 7 روسیستمم را بوتش رو حذف کرده!چیکار باید کرد؟؟؟

Ali_RNT
27-12-2013, 19:10
عکس هایی که قراردادین نمایش داده نمیشن!چطور میتونم اونارو ببینم؟؟؟ویندوز 8 نصب کردم،ویندوز 7 روسیستمم را بوتش رو حذف کرده!چیکار باید کرد؟؟؟

تاریخ این پست ها مال 3 سال پیشه...به همین دلیل عکس ها دیگه از سرور پاک شدن...

برای برگردوندن ویندوز 7 به منو از EasyBCD استفاده کنید...

hamid0077
30-12-2013, 00:24
خیلی ممنون بوت رو درست کردم!!! حالا چطور سی دی ویندوز رو bootable کنم؟(به وسیله برنامه ی ultra)

جاسم کدخدایی بنت
30-12-2013, 06:56
سلام

اینم می تونید استفاده کنید

آخرین نسخه نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آموزش تصویری مرحله به مرحله

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

Ahmad24
30-12-2013, 06:59
فایل بوت dvd ویندوز ۷ - Win7.bif - 4 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تو ultraiso از منوی فایل گزینه new و سپس bootable cd/dvd و سپس فایل بوت بالا رو به عنوان Boot file بهش بده.کل فایلها رو وارد ایمیج کن.فایل bootmgr و setup.exe باید تو ریشه فایل ایمیج باشند حتما.
از منوی file و سپس properties اطمینان حاصل کن گزینه UDF فعال باشه(اگر نبود تیکشو بزن).
موقع رایت هم با حداقل سرعت ممکن رایتش کن.
البته حالا دیگه بیشتر با فلش سیستمو بوت و سیستم عامل نصب میکنند.تو بیشتر دستگاه ها نمیشه از سلامت dvd-rom اطمینان داشت.