PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظمیات مربوط به raid

r0ck
08-04-2011, 23:22
سلام
برای اینکه بتونم تنظیمات مربوط به لولهای مختلف raid رو انجام بدم از چه طریقی باید عمل کنم.من الان نمیتونم xp نصب کنم موقع نصب صفحه ابی میاد ولی با سون و ویستا سازگاره.یه جا خوندم از طریق بایاس میشه این تنظمیت رو انجام داد.مادربرد من گیگابایته ولی در منوی بایاس ،محلی برای اعمال تنظمیات مربوط به قسمت raid وجود نداره.

در ضمن من باید raid رو در چه لولی برای ایکسپی قرار بدم؟

اگه جای نامناسبی مطرح کردم عذر میخوام/

saeed_136915
09-04-2011, 00:01
سلام شما یا باید درایور های RAID رو روی یک فلاپی بریزید و موقع نصب ویندوز XP کلید F6 (فکر کنم، دقیق یادم نیست) رو بزنید تا درایور ها رو بشناسه یا اینکه با نرم افزار nLite درایور ها رو توی فایل های نصبی ویندوز بریزید و روی یه سی دی دیگه رایت کنید

EXTREME
09-04-2011, 19:46
سلام
برای اینکه بتونم تنظیمات مربوط به لولهای مختلف raid رو انجام بدم از چه طریقی باید عمل کنم.من الان نمیتونم xp نصب کنم موقع نصب صفحه ابی میاد ولی با سون و ویستا سازگاره.یه جا خوندم از طریق بایاس میشه این تنظمیت رو انجام داد.مادربرد من گیگابایته ولی در منوی بایاس ،محلی برای اعمال تنظمیات مربوط به قسمت raid وجود نداره.

در ضمن من باید raid رو در چه لولی برای ایکسپی قرار بدم؟

اگه جای نامناسبی مطرح کردم عذر میخوام/
اول از همه باید مین شما به صورت سخت افزاری رید رو ساپورت کنه وگرنه اگه ساپورت نکرد بفقط میتونید رید نرم افزاری درست کنید
اگر ساپورت کرد اول بایوس رو آپدیت کنید بعد حالت هارد رو بزارید رو حالت raid یا اگه نوشته raid controller اون رو فعال کنید
اگه ویندوز xp بخواین نصب کنید یا باید درایور رید رو از سایت گیگا بگیرید بریزید رو فلاپی از اون طریق هارد رو بشناسونین یا ویندوز xp دستکاری شده درست کنید که درایور رید رو داشته باشه
اگر هم ویندوز سون یا ویستا نصب کنید نیاز به فلاپی نیست معمولا هارد رو میشناسه ولی اگر نشناخت از طریق فلش میتونید بشناسونید
بعد از اینکه رید رو فعال کنید از شما میخواد که یک کلید ترکیبی رو بزنید اون رو میزنید رید رو ایجاد میکنید
نوع رید و تنظیمات دیگرو هم انجام میدید بعد میرید سراغ نصب ویندوز و پارتیشن بندی هارد که دوهارد مثلا تحت رید بشن