PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز

ar.tmu
07-04-2011, 22:33
سلام.من بر روی سیستمم دو ویندوز xp,7 نصب کرده ام.حالا میخوام xp رو پاک کنم.چطوری باید پاکش کنم چون نمی تونم دراوشو format کنم همچنين چیکار باید بکنم تا بعدش 7 بوت بشه و صفحه تعیین سیستم عامل دیگه نیاد

ebicross
08-04-2011, 10:55
شما از داخل ویندوز 7 میتونید XP رو فرمت کنید.
قبلش در Msconfig ویندوز 7 به سربرگ Boot برید و پارامتر ویندوز XP رو حذف کنید.
بعدش پارتیشن Windows XP رو حذف کنید. میتونید از محیطی خارج از ویندوز مثل نرم افزارهای بوتیبل استفاده کنید.

ar.tmu
08-04-2011, 17:46
شما از داخل ویندوز 7 میتونید XP رو فرمت کنید.
قبلش در Msconfig ویندوز 7 به سربرگ Boot برید و پارامتر ویندوز XP رو حذف کنید.
بعدش پارتیشن Windows XP رو حذف کنید. میتونید از محیطی خارج از ویندوز مثل نرم افزارهای بوتیبل استفاده کنید.
تو قسمت boot ویندوز من فقط ویندوز 7 هست.xp نیست.چیکار کنم؟

fanoostalaei
09-04-2011, 23:16
تو قسمت boot ویندوز من فقط ویندوز 7 هست.xp نیست.چیکار کنم؟
خوب اگه نیست پس حله دیگه
برای این کار میتونید از این مسیر هم برید
cpmputer-properties-advanced system setting-advanced بعد در قسمت start up and recovery ستینگ رو بزنید و مثل شکل این گزینه رو غیر فعال کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dew Drop
10-04-2011, 11:16
خوب اگه نیست پس حله دیگه
برای این کار میتونید از این مسیر هم برید
cpmputer-properties-advanced system setting-advanced بعد در قسمت start up and recovery ستینگ رو بزنید و مثل شکل این گزینه رو غیر فعال کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این کار که xp حذف نمیشه....فقط تو منوی بوت XP رو حذف می کنیم و گرنه با همه محتویاتش هنوز پابرجاست.
xp رو تو کدوم درایو نصب کردین؟اگه xp تون تو درایو C نصب شده باشه و بخواید این درایو رو فرمت کنید بوت ویندوز سون هم اسیب می بینه که یا باید تعمیرش کنید و یا دوباره نصبش کنید.

fanoostalaei
10-04-2011, 11:28
با این کار که xp حذف نمیشه....فقط تو منوی بوت XP رو حذف می کنیم و گرنه با همه محتویاتش هنوز پابرجاست.
xp رو تو کدوم درایو نصب کردین؟اگه xp تون تو درایو C نصب شده باشه و بخواید این درایو رو فرمت کنید بوت ویندوز سون هم اسیب می بینه که یا باید تعمیرش کنید و یا دوباره نصبش کنید.

من که نگفتم با این کار ایکس پی حذف میشه گفتم با این روش از لیست بوت حذف میشه
در ادامه فرمایشات شما درسته

ar.tmu
10-04-2011, 23:37

xp رو تو درایو c و 7 رو تو D نصب کردم.البته نه از خود ویندوز و نه از زخئئشدی حقخئحف نمیشه فرمتش کرد.در ضمن اگه روش فرمتشو بگین و هم اینکه وقتی که فرمت شد و بوت سون هم آسیب دید چجوری تعمیرش کنم ممنون میشم.

ebicross
11-04-2011, 08:34
ببینید شما اول داخل Disk Managment ویندوز (راست کلیک روی Computer و انتخاب Manage) چک کنید پارتیشنی با نام System Reserve دارید یا خیر.
اگر دارید که مشکلی نیست و میتونید درایو ویندوز XP رو فرمت کنید.
اگر ندارید در صورتیکه اول ویندوز XP نصب کرده بودید و بعد 7 نصب کردین باز هم مشکلی نیست و میتونید درایو ویندوز XP رو حذف کنید.
اما اگر ابتدا 7 و بعد XP نصب کردین و بعد بوت رو تعمیر کردین شرایط خاصی پیش میاد که باز ممکنه مشکلی ایجاد نکنه ولی اگر اینطوره حتما اعلام کنید.

در هر روشی اگر بعد از فرمت کردن درایو ویندوز XP نتونستید دیگه وارد ویندوز 7 بشید کافیه DVD ویندوز 7 رو بزارید و مثل نصب کردن ویندوز وارد بشید و در ابتدا به جای Install Now گزینه ی Repair رو از پایین بزنید و Startup Repair انجام بدین که کلا یک عملیات خودکار و راحته.

برای فرمت کردن درایو ویندوز XP هم DVD ویندوز رو بزارید و مراحل نصب رو پیش برید و Install Now رو هم بزنید و در صفحه ای که میخواین یک درایو برای نصب ویندوز انتخاب کنید Advanced Option رو بزنید و برای درایو ویندوز XP گزینه ی Format رو بزنید.
چند لحظه گزینه ی فرمت کمرنگ میشه و بعد دوباره به حالت عادی برمیگرده. بعدش میتونید خروج رو بزنید و دیگه ادامه ندین و برگردین به ویندوز 7 خودتون.