PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی کنید .

hasan0be
07-04-2011, 17:12
سلام خدمت دوستان محترم و گرامی . من یک سوال در ساخت برنامه ( شبیه ساز چهار راه ) دارم لطفا کمک کنید :

::: سوال :::

من میخواهم توسط یک text box عددی از کاربر گرفته شود سپس این عدد شروع به کم شدن شود تا برسد به 0 .
سپس این عدد بر روی یک label نمایش داده شود .
این کار باید توسط تایمر انجام شود .
لطفا برنامه را به طور ساده توضیح دهید .

خیلی ممنون

hasan0be
08-04-2011, 09:24
چرا کسی من را راهنمایی نمیکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farshidshd
08-04-2011, 10:28
سلام

خب خیلی ساده هست

کد اون Label که عدد رو کم میکنه رو که خودت نوشتی، کافیه یه TextBox بذاری و در رویداد KeyUp اون کد زیر رو بنویسی ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وقتی یه عدد توی text بنویسی و Enter بزنی ، این عدد میره توی Label1 و به جای اون عدد پیش فرض ، کم میشه.

موفق باشی

hasan0be
08-04-2011, 11:32
خیلی ممنون که راهنمایی کردید .
یک سوال : key cod چیه ؟

خیلی ممنون میشم

amirxbest
08-04-2011, 11:53
دوست عزیز شما با استفاده از keycode میتوانیم کلیدی رو که رو صفحه کلید فشرده شده , کدش رو تشخیص بدی و یه چیز تو مایه های کد اسکی هست با این تفاوت که keycode همه کلیدها رو تشخیص میده ولی keyascii بعضی ها رو تشخیص نمیده.
برای مثال تو رویداد keydown یه text box این کد رو بذار:

Private Sub Text1_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
Print KeyCode
End Sub

و اینجوری میتونی با صفحه کلید ارتباط برقرار کنی.
موفق باشید.:46:

hasan0be
08-04-2011, 16:34
شما اگر میشود کلا کد این برنامه را به من بدید . من مشکلم این هست که چه جوری عدد داخل text رو به طور مدام کم کند

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:30 PM ----------

کد باید اینگونه باشد اما این فقط یک بار عدد داخل text را کم میکند باید به طور مدام تا 0 انجام دهد .

با تشکر

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

کد باید اینگونه باشد اما این فقط یک بار عدد داخل text را کم میکند باید به طور مدام تا 0 انجام دهد .

با تشکر

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

با تشکر

farshidshd
10-04-2011, 10:33
قبلا این عدد کجا کم میشد؟

توی Label نبود مگه؟
=================================

اول باید یه Label بزاری روی صفحه ( اسم این لیبل رو میزاریم Clock )

بعد باید مشخص کنی که چی توی این Clock باید نمایش داده بشه .
خب ما میخوایم که عددی رو نمایش بده و کم بشه .

در رویداد Form_Load باید چراغ های سبز و زرد و قرمز رو تعریف کنیم و بهشون یه عدد پیش فرض بدیم ، به این شکل ::

Y : چراغ زرد
g : سبز
r : قرمز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچراغ های سبز و قرمز از 20 شروع به کم شدن کنن و چراغ زرد از 3

بعد باید یه گزینه تعریف کنیم که چندتا چندتا کم بشه

مثلا" : TBL=1

بعد

توی رویداد KeyUp تکست مینویسیم ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد KeyCode هم که دوستان توضیح دادن.

حالا باید توی تایمر بنویسیم ::

فکر کنم همه چی واضح باشه ،
اگه سوالی بود بپرس

موفق باشی

hasan0be
10-04-2011, 15:05
خیلی خیلی ممنون