PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : sfc /scannow

mojtaba_2006
07-04-2011, 07:57
سلام دوستان :11:

من قبلا به راحتی با این دستور کار میکردم ، اما اخیرا یک هارد به ویندوز اضافه شده و نام درایوها نیز تغییر کرده است ، درایوی که ویندوز در آن نصب شده بود ، قبلا به نام (J) بود که الان تبدیل به (I) شده .
الان هروقت دستور sfc /scannow را اجرا میکنم ، بهم میگه درایوی که ویندوز از آن نصب شده خالی است . آیا راهی داره که نام درایو اولیه که ویندوز نصب شده را تغییر داد ، تا این دستور کار کنه.

Dr.know
07-04-2011, 08:44
سلام رفیق
رو مای کامپیوتر راست کلید کن گزینه منیج رو بزن بعد از پنجره باز شده از سمت چپ گزینه ی دیسک مننج منت رو بزن هالا سمت راستت هارداتو می تونی ببینی
واسه تغییر لیبل رو درایو مورد نظر راست کلد کن گزینه ی چنج دیوایس نمی دونم چی رو بزن

اینم عسسکش . حال می کنی سیستمو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mojtaba_2006
07-04-2011, 09:36
ممنون دوست من از پاسخت
مشکل اصلی من که مربوط به تغییر نام درایوها بود را حل کردی ، اما الان یک مشکل دیگه پیدا کردم،اسم درایوی که فکر میکردم ویندوز ازش نصب شده ، اشتباه است ، آیا جایی هست که بشه بفهیم ویندوز از کدوم درایو و با چه نامی ، نصب شده ؟

ممنون.:11:

mehdi_halla
07-04-2011, 12:14
سلام.یه راهش اینه که توی ران CMD رو بزنی و اینتر.حالا درایوی که در ابتدای خط چشمک زن میاد letter ویندوزتونه.

mojtaba_2006
07-04-2011, 12:29
سلام.یه راهش اینه که توی ران CMD رو بزنی و اینتر.حالا درایوی که در ابتدای خط چشمک زن میاد letter ویندوزتونه.

سلام ، بازهم همان درایو سی را نشون میده :41:
من فقط میخوام بدونم موقعی که ویندوز نصب میشده ، از چه درایوی استفاده میکرده . یعنی هیچ جای ویندوز ثبت نمیشه ؟ :13:

Dr.know
09-04-2011, 09:13
استاد چرا مشکل گنده می کنی ؟ تو همه درایو هات برو هرکدوم که یه صفحه آبی جلوت اومد اون درایویه که توش ویندوز نصبه (اگه بار اول باشه نه از فلدر های داخلش معلومه)