PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست راهنمایی،افتاد یک خط سفید در صفحات پرینتر عکس !؟(چابگر لیزری)

sinaset
06-04-2011, 22:26
سلام دوستان
ببخشید دوستان ما یک پرینتر مدله 5225dn داریم ( تازه یک چند وقتی که خریداری کردیم . )
چند وقت پیش موقعه چاپ عکس ، مقداری پودر پاشی و خرابی در چاپ تصاویر داشت ، دیروز پرینتر رو باز کردیم و خوب تمیزش کردیم ،مشکلات برطرف شد، ولی هنوز موقعه چاپ تصاویر یک خط سفید رنگ باقی می ماند ، این خط سفید رنگ همیشه و در یک زاویه قرار دارد .
از دوستان درخواست می کنم راهنمایی بفرمایند.:11:
باتشکر

MZ_Love17
06-04-2011, 23:01
از موقعی که خریدی چند صفحه چاپ کردی؟؟؟

sinaset
07-04-2011, 10:23
از موقعی که خریدی چند صفحه چاپ کردی؟؟؟

سلام بر شما
بیشتر صفحات تست بوده .
شاید نزدیک به 50 تا 60 صفحه ( که بیشترشم عکس بوده) .
یک بار به اشتباه برگه (با گرم بالا ) روش گذاشتیم .
==
الان یک خط سفید رنگ با عرض کمتر از 1 سانت به ارتفاع کل عکس ، چاپ میشه .
و همیشه هم این خط (در برگه ها A3 و A4 گلاسه و معمولی) در 3 سانتیمتری برگه از سمت راست چاپ میشود .
و اگر سایز عکس رو با سایز کوچیک (طوری که پهنایی عکس به اون قسمت خط اندازه نرسد) هیچ گونه خطی چاپ نمی شود ، به نظر میرسه مشکل فقط در همان قسمت است .(البته باید ببخشید که اینقدر سخت توضیح دادم)
==
کاتریج ها دستگاه همشون 100 درصد هستن

دستگاه رو چند روز پیش خوب تمیزش کردم ، ولی نمی دونم چرا این یک مشکل باقی مونده .
واقعا مممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
باتشکر:11:|

sinaset
07-04-2011, 18:03
سلام بر شما
اقا مشکل حل شد .
توضیحش یک مقدار سخته
یک پلاستیک نزدیک به صفحه چاپ (صفحه سیاه رنگ که پودر روی ان ریخته میشود) مقداری کج شده بود (به طرف صفحه که پودر روی ان ریخته میشود ) همین باعث میشده که یک خط تا اخر کشیده شود .
الان یک مشکل دیگه دارم
نمی دونم چرا وقتی می خوام برگ با وزن 200 و یا پایین تر (از نو گلاسه) چاپ کن رنگ گوشه و کنار صفحه بهم میرزه ( بخصوص در برگ ها 200 گرمی )
به نظر شما این مشکل از چی می تونه باشه .
باتشکر

mehran gorji
08-04-2011, 12:30
سلام بر شما
اقا مشکل حل شد .
توضیحش یک مقدار سخته
یک پلاستیک نزدیک به صفحه چاپ (صفحه سیاه رنگ که پودر روی ان ریخته میشود) مقداری کج شده بود (به طرف صفحه که پودر روی ان ریخته میشود ) همین باعث میشده که یک خط تا اخر کشیده شود .
الان یک مشکل دیگه دارم
نمی دونم چرا وقتی می خوام برگ با وزن 200 و یا پایین تر (از نو گلاسه) چاپ کن رنگ گوشه و کنار صفحه بهم میرزه ( بخصوص در برگ ها 200 گرمی )
به نظر شما این مشکل از چی می تونه باشه .
باتشکر
عزیزم لیزر رنگی برای کاغذ گلاسه خوب نیست.کاغذ گلاسه ترانسفر دسگاتو خراب میکنه.
این دستگاه فقط مناسب کاغذ های معمولی میباشد.بهترین نوع کاغذ.128 گر مات است

sinaset
08-04-2011, 15:21
عزیزم لیزر رنگی برای کاغذ گلاسه خوب نیست.کاغذ گلاسه ترانسفر دسگاتو خراب میکنه.
این دستگاه فقط مناسب کاغذ های معمولی میباشد.بهترین نوع کاغذ.128 گر مات است
سلام بر شما .
خودم یک مدل hp 1515n دارم که باهش 220 گرم (عکاسی ) هم پرینتر گرفتم . هیچ مشکلی نداشت .
ولی این حتا با کاغذ 200 گرمی هم مشکل داره . (با توجه به قیمت زیاد این پرینتر).
می تونید در این رابطه راهنمایی بفرمایید ؟
باتشکر:11:

mehran gorji
09-04-2011, 09:34
سلام بر شما .
خودم یک مدل hp 1515n دارم که باهش 220 گرم (عکاسی ) هم پرینتر گرفتم . هیچ مشکلی نداشت .
ولی این حتا با کاغذ 200 گرمی هم مشکل داره . (با توجه به قیمت زیاد این پرینتر).
می تونید در این رابطه راهنمایی بفرمایید ؟
باتشکر:11:
درسته عزیزم.ترانسفر 1515 با این دستگاه جنسشون فرق میکنه.اما گلاسه ترانسفر 1515 را هم زود تر فرسوده میکنه.{ترانسفر}برای شما K8500 پلاتر A3 پمپی بهترین انتخاب بود

sinaset
09-04-2011, 21:27
سلام دوست من
ممنون از پاسخ خوبتون
به عنوان سوال اخر .
در سایت اچ پی نوشته که کاتریج ها سیاه و سفید (7000 برگه می تونه چاپ کنه ) و نوشته که کاتریج های رنگی (7300 برگه می تون چاپ کنه ) اول اینکه برگه A3 یا A4 ؟
بعد توانی واقعی این پرینتر چند برگ است (با توجه به تجربه که دارید ) ، منظور اینکه معمولا چقدر میشه با این کاتریج ها چاپ کرد .
:11:

mehran gorji
10-04-2011, 10:14
سلام دوست من
ممنون از پاسخ خوبتون
به عنوان سوال اخر .
در سایت اچ پی نوشته که کاتریج ها سیاه و سفید (7000 برگه می تونه چاپ کنه ) و نوشته که کاتریج های رنگی (7300 برگه می تون چاپ کنه ) اول اینکه برگه A3 یا A4 ؟
بعد توانی واقعی این پرینتر چند برگ است (با توجه به تجربه که دارید ) ، منظور اینکه معمولا چقدر میشه با این کاتریج ها چاپ کرد .
اگر تونرش پر باشه.با پرینت متن مثلا فونت 14 حالا 1000 تا پایین تر یا بالاتر.همین حدود رو میزنه.اما اگر با قرار دادن عکس و فونت کلفت تر حساب کنی شاید تا 2500 برگ هم رفت.اما عکس تمتم رنکی a4 را حدود 3500 برگ با هر 4 تا تونر رو میزنه

sinaset
14-04-2011, 20:11
اگر تونرش پر باشه.با پرینت متن مثلا فونت 14 حالا 1000 تا پایین تر یا بالاتر.همین حدود رو میزنه.اما اگر با قرار دادن عکس و فونت کلفت تر حساب کنی شاید تا 2500 برگ هم رفت.اما عکس تمتم رنکی a4 را حدود 3500 برگ با هر 4 تا تونر رو میزنه
سلام اقا مهران .
ممنون از شما .
ببخشید الان این پرینتر A3 تمام صفحه رنگی چند صفحه می تونه بزنه(حدودی )؟

ببخشید این 5 درصد از صفحه (که تویه سایت ها در رابطه با توان تونر ها نوشتن) را یک توضیح بدید ،واقعا ممنون خواهیم شد
باتشکر از شما:11:

mehran gorji
16-04-2011, 08:11
سلام اقا مهران .
ممنون از شما .
ببخشید الان این پرینتر A3 تمام صفحه رنگی چند صفحه می تونه بزنه(حدودی )؟

ببخشید این 5 درصد از صفحه (که تویه سایت ها در رابطه با توان تونر ها نوشتن) را یک توضیح بدید ،واقعا ممنون خواهیم شد
باتشکر از شما:11:
سلام.5 درصد همان متن میشود یعنی 100 درصد از کاغذ a4 یا a4 پنچ درصد تونر به کار رود.
شما خودتان حساب کنید نصف a4 میشود 1800

sinaset
16-04-2011, 10:11
سلام.5 درصد همان متن میشود یعنی 100 درصد از کاغذ a4 یا a4 پنچ درصد تونر به کار رود.
شما خودتان حساب کنید نصف a4 میشود 1800
سلام بر شما .
و ممنون از بابت توضیحات ، ولی من مقداری گیج شدم .
اگر امکان دارد واضح تر بیان کنید ممنون خواهم شد.

mehran gorji
16-04-2011, 12:57
سلام بر شما .
و ممنون از بابت توضیحات ، ولی من مقداری گیج شدم .
اگر امکان دارد واضح تر بیان کنید ممنون خواهم شد.

عزیزم کاغذ a4 3500 a3 1800 اگر هم متنی باشد یعنی همان 5 درصد شما هر کارتریج در صورت پر بودن 6 7 هزارتا رو میزنه.