PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت به قرص لوراتادین

قله بلند
06-04-2011, 06:02
سلام
من امروز صبح ساعت 3 بامداد، یک قرص لوراتادین خوردم و با کمال تعجب دیدم که بدنم ریخته بیرون! به جایی که خود این قرص، نقش ضد حساسیت رو داشته باشه خودش تولید حساسیت کرده.
دیروز هم وقتی خوردم بدنم حساس تر شد.
تا حالا این اتفاق نیافتاده بود. توی 1 سالی که به حسایت دچار شده ام این اولین باره.
حالا باید چه کار کنم؟ و چه طوری حساسیت رو دفع کنم؟ نکنه به سیتریزین هم حساس شده باشم ؟ چند روزیه که سیستریزن نمی خورم.

morsadr
06-04-2011, 14:44
سلام
من امروز صبح ساعت 3 بامداد، یک قرص لوراتادین خوردم و با کمال تعجب دیدم که بدنم ریخته بیرون! به جایی که خود این قرص، نقش ضد حساسیت رو داشته باشه خودش تولید حساسیت کرده.
دیروز هم وقتی خوردم بدنم حساس تر شد.
تا حالا این اتفاق نیافتاده بود. توی 1 سالی که به حسایت دچار شده ام این اولین باره.
حالا باید چه کار کنم؟ و چه طوری حساسیت رو دفع کنم؟ نکنه به سیتریزین هم حساس شده باشم ؟ چند روزیه که سیستریزن نمی خورم.

البته این مطلب کمی عجیبه ولی اگر مطمئن هستید که واکنش مال لوراتادینه بس از آن استفاده نکنید .
بعیده که این واکنش نسبت به سیتریزین هم ایجاد شده باشه . امتحان کنید .:40:

قله بلند
06-04-2011, 14:56
سلام آقای دکتر
چشم امتحان می کنم. امروز رفتم داروخانه که قرص سیتریزین بخرم. مساله رو گفتم که گفتند عجبیه و اگر دیدی باز هم اینجوری شد حتماً باید دکتر بری؟
یک سوال: اگر یک فرد سالم، یک قرص آنتی هیستامین مثل همین لوراتادین رو بخوره ممکنه اینجوری بدنش بریزه بیرون؟ با خودم فکر کردم شاید رو به بهبود باشم که اینجوری واکنش داده. شاید هم غلط فکر می کنم.

faded
06-04-2011, 19:14
من هم همین مسئله رو دارم و نمی دونم چرا اطباء محترم!! از این قضیه تعجب میکنن من به خاطر آلرژی فصلی قرص آنتی هیستامین مصرف می کردم پوستم دونه میزد به دکتر گفتم دوتا شاخ دراورد!! با اینکه هر سال دچار آلرژی فصلی میشم ترجیح میدم روزی یه جعبه دستمال کاغذی تموم کنم اما از این قرصا نخورم

morsadr
07-04-2011, 12:46
سلام آقای دکتر
چشم امتحان می کنم. امروز رفتم داروخانه که قرص سیتریزین بخرم. مساله رو گفتم که گفتند عجبیه و اگر دیدی باز هم اینجوری شد حتماً باید دکتر بری؟
یک سوال: اگر یک فرد سالم، یک قرص آنتی هیستامین مثل همین لوراتادین رو بخوره ممکنه اینجوری بدنش بریزه بیرون؟ با خودم فکر کردم شاید رو به بهبود باشم که اینجوری واکنش داده. شاید هم غلط فکر می کنم.

من هم همین مسئله رو دارم و نمی دونم چرا اطباء محترم!! از این قضیه تعجب میکنن من به خاطر آلرژی فصلی قرص آنتی هیستامین مصرف می کردم پوستم دونه میزد به دکتر گفتم دوتا شاخ دراورد!! با اینکه هر سال دچار آلرژی فصلی میشم ترجیح میدم روزی یه جعبه دستمال کاغذی تموم کنم اما از این قرصا نخورم

البته مطلب عجیبه ولی در علم پزشکی چیزهای عجیب غریب فراوانه .
این احتمال وجود داره که شما به مواد غیر دارویی این قرصها واکنش بدهید چون در تهیه قرصها از مواد پایه و نگهدارنده غیر دارویی هم استفاده می شود . شما می توانید از داروی تولیدی شرکتهای دیگر استفاده کنید یا کلا نوع دارو را عوض کنید .
موفق باشید :11:

قله بلند
07-04-2011, 14:45
سلام
دیشب سیتریزن خوردم و بعد از 3 ساعت بعدش خوابیدم. انگار اثر کرد ولی صح که پا شدم حس کمی از قرمزی داشتم ولی یک نکته جالب و اون اینکه وقتی از خونه بیرون می زنم انگار بهتر از خونه هست و خارش و قرمزی کمتر می شه(البه حضور د رمترو و جاهای دربسته شلوغ نه)
ولی به هر حال، حتماض دکتر می رم. بالاخره یه آزمایشی چیزی
آقای دکتر، این سینریزین های خارجی رو جرات ندارم بخورم چون نباید توی چرت و خواب باشم چون کار دارم. ایا این سیتریزن های خارجی هم از مواد غیر دارویی استفاده می کنند و می تونن باعث حساسیت شوند؟
راستی استفاده از اسپری آتروونت می تونه باعث این حساسیت باشه؟

morsadr
08-04-2011, 00:19
سلام
دیشب سیتریزن خوردم و بعد از 3 ساعت بعدش خوابیدم. انگار اثر کرد ولی صح که پا شدم حس کمی از قرمزی داشتم ولی یک نکته جالب و اون اینکه وقتی از خونه بیرون می زنم انگار بهتر از خونه هست و خارش و قرمزی کمتر می شه(البه حضور د رمترو و جاهای دربسته شلوغ نه)
ولی به هر حال، حتماض دکتر می رم. بالاخره یه آزمایشی چیزی
آقای دکتر، این سینریزین های خارجی رو جرات ندارم بخورم چون نباید توی چرت و خواب باشم چون کار دارم. ایا این سیتریزن های خارجی هم از مواد غیر دارویی استفاده می کنند و می تونن باعث حساسیت شوند؟
راستی استفاده از اسپری آتروونت می تونه باعث این حساسیت باشه؟

بعیده با سیتریزین مشکل داشته باشید .
آتروونت هم نباید حساسیت خاصی بدهد

قله بلند
08-04-2011, 13:09
سلام
من دیشب هم قرض سیتریزن رو خوردم و همون موقع اثر کرد ولی وقتی صبح از خواب بلند شدم کمی احساس خارش کردم. من به خاطر این موضوع صبح ها صبحانه رو خرما می خورم. درحال حاضر خارش ندارم.
آقای دکتر، من باید چه آزمایش هایی برای تشخیص این حساسیت بدم؟

morsadr
09-04-2011, 14:06
سلام
من دیشب هم قرض سیتریزن رو خوردم و همون موقع اثر کرد ولی وقتی صبح از خواب بلند شدم کمی احساس خارش کردم. من به خاطر این موضوع صبح ها صبحانه رو خرما می خورم. درحال حاضر خارش ندارم.
آقای دکتر، من باید چه آزمایش هایی برای تشخیص این حساسیت بدم؟

برای حساسیت آزمایش خاصی نداریم و فقط در مواردی برای بررسی علت حساسیت انستیتو آلرژی با تستهای خاصی میتونه عامل حساسیت را مشخص کنه

V E S T A
09-04-2011, 16:50
سلام

حساسیت فقط در صورت وجود کهیر یا دونه های ریز ثابت میشه ؟ یا سوزش و خارش و قرمزی بدون کهیر یا دونه های ریزهم نشانه حساسیت هست ؟

و آلرژی فقط در مقابل عوامل شیمیایی ایجاد میشه یا ضربه و سرما و فشار و .. میتونه باعث ایجاد حساسیت یا نشانه های آلرژی شه و تو این جور مواقع استفاده ار دارو های ضد آلرژی مثل لوراتادین توصیه میشه؟

( میشه از لوراتادین و سایر داروهای ضد آلرژی به عنوان تسکین دهنده قرمزی سوزش و تورم پوست استفاده کرد؟)

اگه کسی به اشتباه از داروی ضد حساسیت استفاده کنه عوارضی براش داره ؟ یا ممکنه باعث ایجاد حساسیت بشه ؟

morsadr
10-04-2011, 08:37
حساسیت فقط در صورت وجود کهیر یا دونه های ریز ثابت میشه ؟ یا سوزش و خارش و قرمزی بدون کهیر یا دونه های ریزهم نشانه حساسیت هست ؟

دانه های ریز و قرمزی و خارش هم میتونه نشانه حساسیت باشه

و آلرژی فقط در مقابل عوامل شیمیایی ایجاد میشه یا ضربه و سرما و فشار و .. میتونه باعث ایجاد حساسیت یا نشانه های آلرژی شه و تو این جور مواقع استفاده ار دارو های ضد آلرژی مثل لوراتادین توصیه میشه؟
کلا آلرژی در اثر تحریک سیستم ایمنی بعلت موادی که برای بدن ناشناخته هستند ایجاد میشه . البته این تحریک سیستم ایمنی و شروع واکنشهای زنجیره ای آلرژیک میتونه در اثر ضربه و فشار و شاید سرما در افراد خاصی ایجاد و یا تشدید شود .

( میشه از لوراتادین و سایر داروهای ضد آلرژی به عنوان تسکین دهنده قرمزی سوزش و تورم پوست استفاده کرد؟)

قرمزی و سوزش و خارشی که در اثر حساسیت باشه بله ولی نه هر سوزش و قرمزی

اگه کسی به اشتباه از داروی ضد حساسیت استفاده کنه عوارضی براش داره ؟ یا ممکنه باعث ایجاد حساسیت بشه ؟
میزان کم آن مشکلی ندارد ولی دوز بالا میتونه مشکل ساز باشه . مصرف این داروها ایجاد حساسیت نمی کند .

V E S T A
10-04-2011, 11:59
سلام

ممنون از جوابتون

من هیچ حساست و الرژی م یا سابقه استفاده از داروی ضد آلرژی نداشتم ولی دیروز پوست کف دستم بخصوص بند های انگشت

و پوست دستم شدیدا شروع به خارش کرد بعد قرمز و ملتهب شد و سوزش بدی گرفت هیچ دونه یا کهیری هم نداشت فقط قرمزو

ملتهب بود و حالت سوزن سوزن داشت اول فکردم خشک شده یا بر اثر سرماست که کرم ویتامینه استفاده کردم ولی تاثیر نداشت

بعد از دیروز دارم هر 6-7 ساعت قرص لوراتادین میخورم الان کف دستم فقط قرمزه و دیگه سوزش نداره و التهابش کم شده و کمی

هم حساسه و خارش داره .. ولی قرمزی دستم پخش شده یکم .. حالا بنظرتون حساسیت بوده ؟
(شب قبلش از یه شامپوی جدید استفاده کرده بودم)

و مصرف لوراتادین رو ادامه بدم ؟ چرا قرمز شدگی کف دستم به سمت روی دستم پخش شده ؟

morsadr
11-04-2011, 13:38
سلام

ممنون از جوابتون

من هیچ حساست و الرژی م یا سابقه استفاده از داروی ضد آلرژی نداشتم ولی دیروز پوست کف دستم بخصوص بند های انگشت

و پوست دستم شدیدا شروع به خارش کرد بعد قرمز و ملتهب شد و سوزش بدی گرفت هیچ دونه یا کهیری هم نداشت فقط قرمزو

ملتهب بود و حالت سوزن سوزن داشت اول فکردم خشک شده یا بر اثر سرماست که کرم ویتامینه استفاده کردم ولی تاثیر نداشت

بعد از دیروز دارم هر 6-7 ساعت قرص لوراتادین میخورم الان کف دستم فقط قرمزه و دیگه سوزش نداره و التهابش کم شده و کمی

هم حساسه و خارش داره .. ولی قرمزی دستم پخش شده یکم .. حالا بنظرتون حساسیت بوده ؟
(شب قبلش از یه شامپوی جدید استفاده کرده بودم)

و مصرف لوراتادین رو ادامه بدم ؟ چرا قرمز شدگی کف دستم به سمت روی دستم پخش شده ؟

احتمالا حساسیت بوده . شما می تونید از داروهای موضعی هم استفاده کنید .

V E S T A
11-04-2011, 14:51
الان کف دستم خیلی بهتر شده و فقط کمی قرمزی و خارش وجود داره ... قرمزی به روی دستم هم یه کم رسیده و همینطور خارش ولی مقدارش خیلی کمه ..

داروهای موضعی رو اگه ممکن هست نام ببرین:11:

morsadr
12-04-2011, 10:51
الان کف دستم خیلی بهتر شده و فقط کمی قرمزی و خارش وجود داره ... قرمزی به روی دستم هم یه کم رسیده و همینطور خارش ولی مقدارش خیلی کمه ..

داروهای موضعی رو اگه ممکن هست نام ببرین:11:

تجویز دارو اینجا ممنوع می باشد ولی کلا شما می توانید بصورت موضعی و کوتاه مدت از پمادهای استروئیدی استفاده کنید .

nariman6731
04-10-2013, 02:54
سلام خسته نباشید
من روز چهارشنبه صبح تب کردم و بعد با تجویز دکتر یک سرم در چهار شنبه شب به همراه دو امپول و مقداری قرص دیروز یعنی پنج شنبه شب هم یک امپول دیگه زدم ولی از دیروز بعد از ظهر دست ها و پاهای من شروع به سوزش کم با دانه های کوچک که برجسته نیستند کرد الان که بامداد روز جمعه و ساعت نزدیک سه صبح میباشد من از شدت خارش و سوزش دستذو پاهایم نمیتوانم بخوابم البته هنوز به همان صورت نقطه های ریز و قرمز هستند که برجسته نیستند اما شدت سوزش خارش ان ها چند برابر شده توجه کنید که من یک قرص سیتریزین هم مصرف کردم اما تاثیری فک میکنم نداشته البته من دارو هایی را که پزشک برای تب من تجویز کرد را نیز مصرف میکنم حالا به نظر شما الان این سوزش و خارش به چه دلیله حساسیت به قرص هاست ؟ ممنون میشم جواب بدید