PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شدن main board بعد از آپدیت بایوس

shakerfar_yahoo
04-04-2011, 17:55
با سلام خدمت دوستان
من دیروز بایوس سیستم رو آپدیت کردم الان وقتی سیستم نیم ساعت کار میکنه دمای مین به 45 درجه میرسه و سی پی یو 36 درجه من از نرم افزار PC Probe II برای نمایش دما استفاده میکنم در ضمن از طریق خو بایوش هم دما را چک کردم که با نرم افزار PC Probe II تفاوتی نداشت و تمام اتصالات را هم چک کردم و فن مادربرد هم مشکلی نداره مادربرد هم مدل asuse p5q3 است

pasargadd
04-04-2011, 18:12
با یک نسخه دیگه امتحان کنین.

EXTREME
04-04-2011, 19:51
ممکنه این ورژن بایوسی که ریختین ایراد داشته باشه همون ورژن قبلیشو بریزید ببینید باز هم تینطور هست؟
اگه اینطور نبود مشکل از اون ورژن بایوس هست ولی اگه باز هم دما بالا بود این به بایوس دیگه ربط نداره و مشکل از یه جای دیگست

tahereh64
04-04-2011, 20:25
:41:با سلام مدتی بعد از خاموش شدن کیسم امدم دوباره کیس را روشن کنم در صورتی که کیس من روشن نمیشد کابل برق کیس را عوض کردم بازم دیدم کیس من روشن نمی شه بعد حدود نیم ساعت به سراغ کیس رفتم و دوباره روشنش کردم روشن شد علت لطفا من را راهنمایی کنید

saeed_136915
04-04-2011, 21:22
مگه 45 درجه بالاست؟؟! مال من هم 47 درجه هست

shakerfar_yahoo
05-04-2011, 09:15
ممکنه این ورژن بایوسی که ریختین ایراد داشته باشه همون ورژن قبلیشو بریزید ببینید باز هم تینطور هست؟
اگه اینطور نبود مشکل از اون ورژن بایوس هست ولی اگه باز هم دما بالا بود این به بایوس دیگه ربط نداره و مشکل از یه جای دیگست
من قبل از اینکه ورژن جدید نصب کنم از بایوس با نرم افزار AsusUpdate نسخه ی پشتیبان گرفتم ولی الان که میخوام ازش استفاده کنم اخطار میده که این نسخه از نسخه موجود روی سیستم قدیمی تر و اجازه نصب نمیده حالا چطور ی باید بایوس را به ورژن قبلی انتقال بدم ؟
در رابطه با دما مادربرد و سی پی یو دمای نرمال تو این فصل باید روی چند درجه باشد؟
از همکاری دوستان کمال تشکر دارم

shakerfar_yahoo
05-04-2011, 14:24
:41:با سلام مدتی بعد از خاموش شدن کیسم امدم دوباره کیس را روشن کنم در صورتی که کیس من روشن نمیشد کابل برق کیس را عوض کردم بازم دیدم کیس من روشن نمی شه بعد حدود نیم ساعت به سراغ کیس رفتم و دوباره روشنش کردم روشن شد علت لطفا من را راهنمایی کنید
دوست عزیز اگر سیستم خودش خاموش شده باشد احتمال داغ شدن سی پی یو یا مین برد وجود داشته اگر بیش از اندازه داغ شوند سیستم خود به خود ریستارت شده و تا زمانی که کاهش درجه انجام نگیرد سیستم روشن نمیشه

EXTREME
05-04-2011, 15:04
من قبل از اینکه ورژن جدید نصب کنم از بایوس با نرم افزار AsusUpdate نسخه ی پشتیبان گرفتم ولی الان که میخوام ازش استفاده کنم اخطار میده که این نسخه از نسخه موجود روی سیستم قدیمی تر و اجازه نصب نمیده حالا چطور ی باید بایوس را به ورژن قبلی انتقال بدم ؟
در رابطه با دما مادربرد و سی پی یو دمای نرمال تو این فصل باید روی چند درجه باشد؟
از همکاری دوستان کمال تشکر دارم
شما ورژن قبل تر رو دنلود کنید ببینید میشه یا نه
این دفعه از پشتیبا استفاده نکنید ببینید درست میشه یا نه

tahereh64
08-04-2011, 06:31
سلام در رابطه با سوال قبلی ام منظورم این بود که تا کامپیوتر را روشن می کنم خاموشه و مانیتور روشنه اما کیس روشن نمی شه حالا دیگه کار به کار کیس ندارم تا مثلا فردا میبینی روشن میشه

shakerfar_yahoo
17-04-2011, 20:56
دوستان مشکل من همچنان پا برجاست لطفا بگید چجوری باید به ورژن قبلی برگردم

pasargadd
17-04-2011, 21:12
باید یک فلاپی داشتهب اشی قبلیو بریزی روش و از ستاپ ماردبرد نصبش کنی.

EXTREME
17-04-2011, 22:20
اگه با فلاپی نشد باید ببرید بیرون با پروگرمر مجددا با بایوس قبلی برنامه ریزیش کنن

shakerfar_yahoo
18-04-2011, 18:13
با سلام و تشکر از دوستان
من بایوس را به آپدیت قبلی که داشت برگردانم ولی فایده ای نداشت و دمای مین باز بالا میره به نظر شما میتونه مشکل از جای دیگه باشه و برای آپدیت بایوس چه نرم افزاری پیشنهاد میکنید من از نرم افزار خود شرکت ایسوز و یک نرم داخل خود بایوس به نام ez flash استفاده میکنم

EXTREME
18-04-2011, 20:31
سیستم تهویه ی کیس خوب هست؟
چون بعد از آپدیت بایوس این اتفاق افتاده به همین دلیل گفته شد از بایوس هست
ممکنه یک سری گزینه ها تو ستاپ عوض شده باشه بایوس رو دیفالت کنید و گزینه هاشو بررسی کنید که به هم نخورده باشه

shakerfar_yahoo
21-04-2011, 16:01
در مورد خمیر سیلیکون اگر کل ناحیه cpu را آغشته به خمیر کنم که مشکلی پیش نمیاد یک موقع خمیر اضافه باعث افزیش دما نمیشه
اثر معکوس که ایجاد نمیکنه

EXTREME
21-04-2011, 16:12
در مورد خمیر سیلیکون اگر کل ناحیه cpu را آغشته به خمیر کنم که مشکلی پیش نمیاد یک موقع خمیر اضافه باعث افزیش دما نمیشه
اثر معکوس که ایجاد نمیکنه
یک قطره وسط سی پی یو بزنید و با گوشه ی کاغذ پخش کنید و طوری پخش کنید که به کناره های سی پی یو نرسه

shakerfar_yahoo
22-04-2011, 10:55
یک قطره وسط سی پی یو بزنید و با گوشه ی کاغذ پخش کنید و طوری پخش کنید که به کناره های سی پی یو نرسه

اگر به کناره های سی پی یو برسه چی میشه ؟ در ضمن یک سوال دیگه هم داشتم
میخوام برای هیت سینک های مادربرد فن قرار دهم این کار شدنیه یا نه چون هیت سینک فعلی مادربرد فاقد فن است چجور فنی باید خرید لطفا مشخصات فنی فن را بنویسید در مورد مشکل مادربرد که داغ میشد به این نتیجه رسیدم که اگر بتونم روی هیت سینک فن بگذارم کاهش دمای قابل توجهی ایجاد میکنه
با تشکر

saeed774
22-04-2011, 11:14
دوست عزیز مطمئن باش اگه آپدیت بایوس مشکلی داشت خود شرکت سازنده با وجود کارشناسانش متوجه میشدند و آپدیت جدید ارائه میدادند. در ضمن دماهای سیستم شما کاملا نرمال هست . در همین لحظه دمای مادر برد منم 45 درجه هست.