PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط دو کامپیوتر در یک اتاق

Morteza2020
29-05-2006, 09:10
با سلام
چطوری میتونم دو کامپیوتر تو یه اتاق رو با کابل شبکه ای که دارم به هم وصل کنم و بتونم بین انها اطلاعات رد و بدل کنم.
در ضمن هر دو کامپیوتر کارت شبکه دارند
لطفا توضیح کامل بدهید.
ممنون

shahabmusic
29-05-2006, 09:28
كابل شبكه رو به 2كامپيوتر وصل مي كني بعد از وصل كردن توي هر 2تا كامپيوتر شبكه فعال مي شه (2تا مانيتور كنار ساعت روشن خاموش مي شن) بعد به صورت دستي Ip هارو ست كن يا از يكي از امكانات ويندوز كه اين كارو به صورت اتوماتيك انجام مي ده استفاده كن.

رويا خانوم
29-05-2006, 10:08
با سلام
چطوری میتونم دو کامپیوتر تو یه اتاق رو با کابل شبکه ای که دارم به هم وصل کنم و بتونم بین انها اطلاعات رد و بدل کنم.
در ضمن هر دو کامپیوتر کارت شبکه دارند
لطفا توضیح کامل بدهید.
ممنون

دوست عزیز
برای شبکه کردن دو کامپیوتر نیاز به كابل شبكه از نوع كراس ( كامپيوتر به كامپيوتر) داريد.
براي تنظيمات بايد دو كامپيوتر را عضو يك workgrup نماييد. (براي دونستن چگونگي انجام اين كار اين تايپيك را بخونيد و عمل كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
اميدوارم كارتون راه بيوفته.

vahid114
29-05-2006, 11:12
دوست عزیز
سلام
توی این تاپیک اطلاعاتی در این مورد هست یک نگاه بکن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza2020
29-05-2006, 13:23
اقا من تمام وسایلم سالمه
و از کابل کراس هم استفاده میکنم.
ولی از بیخ بلد نیستم چطوری دو تا PC رو به هم وصل کنم که بشه اطلاعات رو با هم رد و بدل کنند و همزمان بتونند با هم به اینترنت وصل بشن و بشه باهاشون شبکه ای Game بازی کرد.

رويا خانوم
29-05-2006, 14:12
دوست عزيز فكر كنم كه اصلا به خودتان زحمت نداديد كه نگاهي به لينك من بياندازيد. :sad:
براي شبكه كردن نياز است كه :
ابتدا باید دو کامپیوتر متصل به شبكه را عضو يك workgroup نماييد. براي اينكار روي my computer كليك راست مي كنيد سپس properties را انتخاب در قسمت computer name ... نام و workgroup را تغيير دهيد ( به عنوان مثال نام كامپيوتر ها ( com1 وcom2 ) و workgroup همه كامپيوترها را مثلا mygroup نام گذاري كنيد).
بايد ببينيد كه آيا كامپيوترها عضو يك workgroup شدند يا نه؟ براي ديدن كامپيوتر ها در صفحه desktop روي آيكن my network places دوبار كليك كنيد در آن صفحه , سمت چپ روي آيكن View workgroup computers كليك نماييد در اينجا بايد نام كامپيوتر ديگررا ببينيد.( در غير اين صورت يك بار ديگر بايد نام كامپيوترها و workgroup آنها را به صورتي كه در بالا ذكر شد , چك نماييد)

shahabmusic
29-05-2006, 14:26
مرتضي جان يه كار راهتتر . ابزار خود ويندوز استفتده كن(خود ویندوز آی پی هارو ست می کنه) :
برو تو Start بعد Programs بعدAccessories بعد Communications و ابزار Network Setup Wizard انتخاب کن .
از اینجا به بعد یه سری سوال ازت می پرسه که باید جواب بدی بعد یه فلاپی یا یه فلش مموری ازت می خواد بعد از تمام شدن و فینیش کردن فلاپی یا فلش مموری رو توی کامپیوتر دوم اجرا کن و تقریبا همون سوالای قبلو ازت می پرسه.
با این کار به راهتی اینترنت . پرینتر یا هر چیز دیگه ای رو می تونی به اشتراک بزاری .

Morteza2020
29-05-2006, 15:45
دوست عزيز فكر كنم كه اصلا به خودتان زحمت نداديد كه نگاهي به لينك من بياندازيد. :sad:
براي شبكه كردن نياز است كه :
ابتدا باید دو کامپیوتر متصل به شبكه را عضو يك workgroup نماييد. براي اينكار روي my computer كليك راست مي كنيد سپس properties را انتخاب در قسمت computer name ... نام و workgroup را تغيير دهيد ( به عنوان مثال نام كامپيوتر ها ( com1 وcom2 ) و workgroup همه كامپيوترها را مثلا mygroup نام گذاري كنيد).
بايد ببينيد كه آيا كامپيوترها عضو يك workgroup شدند يا نه؟ براي ديدن كامپيوتر ها در صفحه desktop روي آيكن my network places دوبار كليك كنيد در آن صفحه , سمت چپ روي آيكن View workgroup computers كليك نماييد در اينجا بايد نام كامپيوتر ديگررا ببينيد.( در غير اين صورت يك بار ديگر بايد نام كامپيوترها و workgroup آنها را به صورتي كه در بالا ذكر شد , چك نماييد)

من به لینک شما نگاه کردم
و روشی که شما میگید رو هم انجام دادم.
ولی در یکی از کامپیوترها درقسمت Workgroup یک کامپیوتر هست ولی در دیگری هر دو کامپیوتر وجود دارد.
در ضمن من ایکون ارتباط شبکه رو در پایین desktop دارم و وقتی روش کلیک میکنم Connect بودن دوPC رو با سرعت100Mbps نشون میده.
البته وقتی داخل یه بازی میرم و روی قسمتNetwork اون کلیک میکنم پیغام میده که من شبکه ندارم.
لطفا مرا کامل راهنمایی کنید.
ممنون

boys_won
29-05-2006, 15:53
شما از هاب استفاده ميكني يا نه ؟

shahabmusic
29-05-2006, 16:07
من به لینک شما نگاه کردم
و روشی که شما میگید رو هم انجام دادم.
ولی در یکی از کامپیوترها درقسمت Workgroup یک کامپیوتر هست ولی در دیگری هر دو کامپیوتر وجود دارد.
در ضمن من ایکون ارتباط شبکه رو در پایین desktop دارم و وقتی روش کلیک میکنم Connect بودن دوPC رو با سرعت100Mbps نشون میده.
البته وقتی داخل یه بازی میرم و روی قسمتNetwork اون کلیک میکنم پیغام میده که من شبکه ندارم.
لطفا مرا کامل راهنمایی کنید.
ممنون
وجود و فعال بودن اين آيكون ملاك نيست .اگه آي پي ها رو درست داده باشي تو همين صفحه بايد سند و رسيو متناسب داشته باشي (معمولا سند داري ولي رسيو نداري يا رسيو خيلي كمه در حد چند پاكت)

FX64 Dual Core
29-05-2006, 20:36
با سلام

به احتمال قوی مشکل شما مربوط به فعال بودن فایروال ویندوز یا فایروال های نصب شده می باشد.

در این تاپیک هم دوستی که تاپیک رو ایجاد کرده شرایط مشابه شمارو داشتند.

Morteza2020
29-05-2006, 21:38
وجود و فعال بودن اين آيكون ملاك نيست .اگه آي پي ها رو درست داده باشي تو همين صفحه بايد سند و رسيو متناسب داشته باشي (معمولا سند داري ولي رسيو نداري يا رسيو خيلي كمه در حد چند پاكت)

دقیقا حرف شما رو تایید میکنم.البته من اصلا رسیو ندارم.
در ضمن من برای انتقال فایل از یکی به دیگری باید از نرم افزار خاصی استفاده کنم.

Morteza2020
29-05-2006, 21:42
با سلام

به احتمال قوی مشکل شما مربوط به فعال بودن فایروال ویندوز یا فایروال های نصب شده می باشد.

در این تاپیک هم دوستی که تاپیک رو ایجاد کرده شرایط مشابه شمارو داشتند.

دوست عزیز من این تاپیک رو به طور کامل مطالعه کردم.
اما مشکل من موارد داخل این تاپیک نیست.
چون کابل شبکه من سالمه و چراغشم روشنه
و هر دو کارت شبکه من هم به طور کامل نصب شده است(البته توسط خود Windows)

ٌWindows مورد استفاده من :Media Center

رويا خانوم
30-05-2006, 08:27
دوست عزيز
براي انتقال فايل شما مي بايست درايو يا پوشه اي كه ،مي خواهيد اطلاعاتش را از يك كامپيوتر به يك كامپيوتر ديگر انتقال دهيد، را share نماييد.
روي درايو يا پوشه كامپيوتر مبدا کلیک راست نمایید گزینه sharing and security را انتخاب کنید. ( در آنجا یک ویزارد هستش که باید قدم به قدم پیش بروید تا نصب شود) پس از نصب يك قسمت به آن اضافه مي شود به نام network sharing and security .
در آنجا تيك share this folder را بزنيد. حالا در كامپيوتر مقصد در آنجايي كه كامپيوتر ها را مي بينيد روي كامپيوتر مبدا كليك نماييد. درايو يا پوشه share شده در آن وجود دارد كه مي توانيد عمل كپي ، انتقال و حذف كردن را انجام دهيد.

shahabmusic
30-05-2006, 09:46
نه برنامه خاصي نمي خواد همونطوري كه رويا خانوم توضيح دادن.
از طريق كنترل پنل برو توي System و بعدش برو تو تب Computer Name و از طريق دكمه ...Change رو كه بزني يه صفحه واز مي شه كه Computer name رو بزار PC1 بعد WorkGroup رو بده Morteza بعد OK كن ، حالا همين كارارو توي كامپيوتر دوم انجام بده فقط Computer name بده PC2 ولی WorkGroup رو مثل کامپیوتر اول بزار Morteza و OK کن (فقط حواست باشه درست تایپ کنی).

حالا آی پی رو ست کن:
بشین پشت کامپیوتری که Computer name رو دادی PC1 بعد روی کانکشن Local area network راست کلیک کن و گزینه Properties رو انتخاب کن ، حالا توی تب جنرال پروتکل (Internet protocol (TCP/IP رو انتخاب کن بعد روی دکمه Properties کلیک کن ، حالا توی این صفحه ای که باز شده گزینه Use the following IP address رو انتخاب کن و جلوی IP address تایپ کن 192.168.0.1 و جلوی Subnet mask تایپ کن 255.255.255.0 و به Default gateway دست نزن و چیزی جلوش ننویس ، حالا OK کن و پیغام های احتمالی رو تائید کن.

حالا بشین پشت کامپیوتری که Computer name شو دادی PC2 و همون کارارو که گفتم برای اینم انجام بده با این تفاوت که جلوی IP address بنویس 192.168.0.2 و Subnet mask مثل قبلی بده 255.255.255.0 و جلوی Default gatewaye اینو 192.168.0.1 رو وارد کن و بعد OK کن و به پیغام های احتمالی جواب تائید بده.

حالا هر 2تا کامپیوتر رو رستارت کن .
از الان اگه با کامپیوتر PC1 بری روی اینترنت کامپیوتر PC2 هم می تونه اینترنت استفاده کنه و از راهی که رویا خانوم توضیح دادن می تونی فابل هاتو بین دو کامپیوتر به اشتراک بزاری.

کامپیوتر من کارت شبکه نداره اگه جایی رو اشتباه گفتم لطفا بگید درست کنم.

Morteza2020
30-05-2006, 12:15
نه برنامه خاصي نمي خواد همونطوري كه رويا خانوم توضيح دادن.
از طريق كنترل پنل برو توي System و بعدش برو تو تب Computer Name و از طريق دكمه ...Change رو كه بزني يه صفحه واز مي شه كه Computer name رو بزار PC1 بعد WorkGroup رو بده Morteza بعد OK كن ، حالا همين كارارو توي كامپيوتر دوم انجام بده فقط Computer name بده PC2 ولی WorkGroup رو مثل کامپیوتر اول بزار Morteza و OK کن (فقط حواست باشه درست تایپ کنی).

حالا آی پی رو ست کن:
بشین پشت کامپیوتری که Computer name رو دادی PC1 بعد روی کانکشن Local area network راست کلیک کن و گزینه Properties رو انتخاب کن ، حالا توی تب جنرال پروتکل (Internet protocol (TCP/IP رو انتخاب کن بعد روی دکمه Properties کلیک کن ، حالا توی این صفحه ای که باز شده گزینه Use the following IP address رو انتخاب کن و جلوی IP address تایپ کن 192.168.0.1 و جلوی Subnet mask تایپ کن 255.255.255.0 و به Default gateway دست نزن و چیزی جلوش ننویس ، حالا OK کن و پیغام های احتمالی رو تائید کن.

حالا بشین پشت کامپیوتری که Computer name شو دادی PC2 و همون کارارو که گفتم برای اینم انجام بده با این تفاوت که جلوی IP address بنویس 192.168.0.2 و Subnet mask مثل قبلی بده 255.255.255.0 و جلوی Default gatewaye اینو 192.168.0.1 رو وارد کن و بعد OK کن و به پیغام های احتمالی جواب تائید بده.

حالا هر 2تا کامپیوتر رو رستارت کن .
از الان اگه با کامپیوتر PC1 بری روی اینترنت کامپیوتر PC2 هم می تونه اینترنت استفاده کنه و از راهی که رویا خانوم توضیح دادن می تونی فابل هاتو بین دو کامپیوتر به اشتراک بزاری.

کامپیوتر من کارت شبکه نداره اگه جایی رو اشتباه گفتم لطفا بگید درست کنم.

اقا تمام این کارهایی که گفتید انجام دادم ولی 2 تا اشکال دارم:

اشکال اول این که درWorkgroup کامپیوتر دوم ,کامپیوتر من اصلا وجود نداره و تا حالا چند بار کارهای بالا را انجام دادم
ولی اونو نشون نداده

اشکال دوم :

در کامپیوتر خودم وقتی واردWorkGroup میشم و میخوام واردPC دوم بشم(کامپیوتر دوم) این Error رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رويا خانوم
30-05-2006, 12:45
دوست عزيز
روي هر يك از كامپيوترها اين كار را انجام بده:( در صورتيكه به كامپيوترها تون ip ندادي)
1- روي هر دستگاه داخل run تايپ كنcmd تا وارد كامنت داس شوي.
2- اونجا ipconfig را تايپ كنيد. تا ip دستگاه نشان داده شود.
3- روي يكي از دستگاهها ping ip را تايپ كن. منظور از ip ، آي پي كامپيوتر دوم مي باشد. مثلا تايپ مي كني ping 192.168.0.1
4- اگر 4 بار Reply from192.168.0.2 بيايد.پس ارتباط بر قرار است.
5- در غير اين صورت يكبار ديگر كليه اتصالات و تنظميات را چك كنيد

shahabmusic
30-05-2006, 12:46
دكمه Repair رو بزن ببین سند و رسیوت کا می کنه؟

Morteza2020
30-05-2006, 13:20
دوست عزيز
روي هر يك از كامپيوترها اين كار را انجام بده:( در صورتيكه به كامپيوترها تون ip ندادي)
1- روي هر دستگاه داخل run تايپ كنcmd تا وارد كامنت داس شوي.
2- اونجا ipconfig را تايپ كنيد. تا ip دستگاه نشان داده شود.
3- روي يكي از دستگاهها ping ip را تايپ كن. منظور از ip ، آي پي كامپيوتر دوم مي باشد. مثلا تايپ مي كني ping 192.168.0.1
4- اگر 4 بار Reply from192.168.0.2 بيايد.پس ارتباط بر قرار است.
5- در غير اين صورت يكبار ديگر كليه اتصالات و تنظميات را چك كنيد

دقیقا این کارها را با مو به مو انجام دادم
و پیغامی که گفتید نمایش داده شد
ولی باز همین ارور رو دارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Morteza2020
30-05-2006, 13:25
دكمه Repair رو بزن ببین سند و رسیوت کا می کنه؟

دكمه Repair رو هم زدم.سند و رسیوم رو با موفقیت تست کرد.

رويا خانوم
30-05-2006, 14:09
دوست عزيز گاهي از اين مشكلات براي كامپيوترهاي اينجا(محل كارم) بوجود مي آد.
شايد باورتون نشه مي بينم صبح به خودي خود درست شد. يا با يك log off درست مي شه.
خوب همه اين كارها رو روي اون يكي كامپيوتر امتحان كن. شايد درست بشه. يا حتي اگر شد نام كامپيوترها و workgrup را تغيير بده. اگر مي توني آي پي را دستي نده بلكه بزار روي اتوماتيك. يا اگر اتوماتيك هستش ، بصورت دستي آي پي ست كن.
مطمئننا درست مي شه (انشا الله)

MARTIN
01-06-2006, 02:08
اینجا رو یه نگاه کن:

the_god_of_3dsmax
07-09-2006, 11:23
كامپيوتر منم دقيقا همين error رو می ده . اگه تونستی درستش کنی بگو چی کار کردی