PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلال در کارایی CPU

farshidshd
03-04-2011, 15:31
سلام دوستان

من ویندوزم سون هست ، خیلی وقتم هست که دارم ازش استفاده میکنم

الان چند وقته که CPU یه دفعه به 100 میرسه و دور فن بالا میره و دمای cpu به 62 میرسه و حتی بالاتر هم میره

تا وقتی من نرم توی قسمت تسک منیجر و قسمت Processes یه گزینه ی wmplayer که cpu رو اشغال کرده End نکنم ، cpu همچنان بالا هست

البته این حالت فقط زمانی رخ میده که یه فایل صوتی یا mp3 رو با مدیاپلیر باز میکنم

یعنی وقتی یه فایل تصویری رو باز میکنم با مدیا پلیر ، اینجوری نمیشه یا اگه فایل صوتی رو با Winamp باز میکنم اینجوری نمیشه

قبلا اینطور نبود.

رم هم 51% اشغاله، تا حالا زیر 40 بود...

علتش چی هست؟؟! دمای CPU تا 65 بره خطرناکه؟

satrianism
03-04-2011, 18:16
سلام این نرم افزار احتمالا ویروسی شده یا کرش برداشته و با اجرا شدنش حلقه ها تکرار را در چرخه کاری پردازنده میندازه .مدیا پلیر رو انیستال کن و دو باره نصب کن. ویروس کشی کن سیستمت رو.چک دیسک و دیفرگمنت هم شاید مشکلت رو حل کنه.

ebicross
03-04-2011, 22:41
علتش چی هست؟؟! دمای CPU تا 65 بره خطرناکه؟
نه خطری نداره.
CPU خودم (AMD) گاهی اوقات تا حدود 105 درجه هم بالا میرفت.

در مورد مشکلتون اول اینکه اگر کیبرد Logitech G15 دارید باید Slid Show رو از کار بندازید.

اگر ندارید؛
در Sync Center (در استارت بنویسید) قابلیت Sync to device رو غیرفعال کنید. (اگر Storage متصل داشته باشید)

farshidshd
04-04-2011, 11:51
sql server رو چطوری غیر فعال کنم؟ همیشه connect هست

در ضمن بعد از یه مدت کار کاردن با ویندوز توی همون قسمت تسک منیجر و قسمت Processes یه گزینه ی wmpnetwork.exe هست که بعضی مواقع UPU را تو 40 اشغال میکنه

اینو END میکنم cpu میاد پایین ، فن هم دورش کم میشه

ebicross
04-04-2011, 23:30
SQL رو باید سرویسش رو از Services.msc بزارید روی Disable. (البته اگر نرم افزاری ندارید که از دیتابیس های SQL استفاده کنه)

برای مشکل دوم یعنی فعال بودن پروسه ی Wmpnetwoek.exe دو راه وجود داره.
اولی رفع مشکل هستش:
اول سرویس Windows media player network sharing service رو Stop میکنید.
بعد در مسیر: (در RUN بنویسید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پوشه ی Media Player رو تغییر نام بدین. با این کار Media Player برمیگرده به حالت پیشفرض؛ یعنی Play List ها و Ratingهاشو از دست میده و البته مشکل اشغال کردن CPU هم حل میشه.

روش دوم؛ حذف صورت مسئله: شما همون سرویسی که گفتم Stop بکنید رو Disable میکنید. به همین سادگی.

farshidshd
05-04-2011, 15:22
همه ی اینکار رو انجام دادم ، فعلا که جواب داده ، امیدوارم بمونه