PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ide و sata و نصب ویندوز

rezaninja
03-04-2011, 12:05
با سلام

این سوال را در قسمت لپ تاپ پرسیده بودم اما هیچکس جواب نداده دیدم اهل فن اینجا بیشترند

من یکی از دوستانم یه چند وقت پیش یه لپ تاپ ایسوس خرید اون موقع چون تو شهرستان بودیم نتنوستیم یه ویندوز xp ساتا پیدا کنیم

و هارد به ide تغییر دادیم حالا میخواییم ویندوز عوض کنیم و به ساتا تغییر بدیم چند تا سوا ل داشتم

1- اگر این کا ر کنیم داریو از دست میره یعنی باید از اول پارتیشن یندی کنیم

2- چه تفاوتی ide و ساتا دارند آیا ارزششو داره این کار کنیم بیشتر از نظر سرعت و پرفورمنس لپ تاپ میگم

با تشکر

meysamhaji
03-04-2011, 20:46
همون جور که از اسمشون معلومه ساتا به روز تره و بهتر کار می کنه سرعتشم بهتره من این کار رو یک بار انجام دادم پارتیشن کردم.

rezaninja
04-04-2011, 08:39
ممنون دوست عزیز پس درایو ها از دست میرن و بایستی باز هم پارتیشن بندی کنم

joe_satriani
04-04-2011, 17:49
با سلام
دوست عزيزم هدف و منظور كلي سوالتون رو متوجه نشدم
يعني اينكه الان هارد روي لپ تاپ رو شما منظورتون هست؟؟

موفق باشيد.

rezaninja
04-04-2011, 22:10
ببخشید

من قبلا از طریق بایوس در قسمت هارد IDE انتخاب کردم و ویندوز معمولی ایکس پی رو لپ تا پ ریختم اما حالا میخوام تو اون قسمت SATA یا AHCHI ( غلط املایی) انتخاب کنم سوال اینه آیا پارتیشینها از دست میره یا نه

mrstar
08-04-2011, 10:49
با سلام

این سوال را در قسمت لپ تاپ پرسیده بودم اما هیچکس جواب نداده دیدم اهل فن اینجا بیشترند

من یکی از دوستانم یه چند وقت پیش یه لپ تاپ ایسوس خرید اون موقع چون تو شهرستان بودیم نتنوستیم یه ویندوز xp ساتا پیدا کنیم

و هارد به ide تغییر دادیم حالا میخواییم ویندوز عوض کنیم و به ساتا تغییر بدیم چند تا سوا ل داشتم

1- اگر این کا ر کنیم داریو از دست میره یعنی باید از اول پارتیشن یندی کنیم

2- چه تفاوتی ide و ساتا دارند آیا ارزششو داره این کار کنیم بیشتر از نظر سرعت و پرفورمنس لپ تاپ میگم

با تشکر

دوست عزیز ویندوز که IDE و SATA نداره
این دوتا دو نوع رابطن IDE سرعت کمتری داره تعداد سیم های زیاد تری داره و میتونی با هر کانکتور دو تا وسیله مثلا هارد و سی دی رام وصل کنی
SATA سرعت بالایی داره سیم سیم کمتری داره و دست و پا گیر نیست ولی به هر کانکتور میتونی یه وسیله وصل کنی بیشتر برای هارد استفاده میشه چون DVD DRIVE و CD DRIVE نمیتونن از تمام پهنای باند SATA استفاده کنن همون IDE براشون کافیه اما چون SATA رابط جمع و جور تریه SATA رو ترجیح میدن

تاجای که من میدونم ویندوز SATA و IDE نداره ویندوز 64 BIT و 32 BIT داریم که ربطی به این رابط ها ندارن

joe_satriani
09-04-2011, 21:56
ببخشید

من قبلا از طریق بایوس در قسمت هارد IDE انتخاب کردم و ویندوز معمولی ایکس پی رو لپ تا پ ریختم اما حالا میخوام تو اون قسمت SATA یا AHCHI ( غلط املایی) انتخاب کنم سوال اینه آیا پارتیشینها از دست میره یا نه

با سلام
شما چون داريد پورت هاي خروجي/ورودي رو تغيير ميديد مشكلي نداره و هارد فرمت نميشه

موفق باشيد.