PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال بدون اجازه به سیستمم

شـیـفــو
01-04-2011, 17:53
سلام دوستان
بخش امنیت شبکه پیدا نکردم فقط بخش های مقاله ها میومد . به هرحال ببخشید اگه تایپیک تکراری زدم .
حدود 1 ماهه که بعضی وقت ها توی network place یه سیستم دیگه هم ظاهر میشه به اسم سجاد . این شکل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهی نیست بلوکش کنم ؟؟؟
من میتونم وارد سیستمش بشم ، فایل هاش رو هم میتونم ببینم ولی فکر نکنم اون بتونه ، چون بعضی وقت ها همین شکلی به سیستم داداشم هم وصل میشم اما با اون شبکه هستم ، اون نمیتونه وارد سیستم من بشه ولی من میتونم حتی درایوهاش هم شیر نیست اما من میتونم ببینمشون ، حالا با این یارو هم فکر کنم همینطوری باشه اما میخوام قطعش کنم .
ویندوزش هم ایکس پی هست از my doc فهمیدم .
چیکار کنم ؟؟؟

ebicross
01-04-2011, 19:55
علتش ISP اینترنت شما هست که شبکه ی بسیار نا امنی داره و تمام کلاینتها همو میبینند.
بهتره ISPتون رو عوض کنید و همچنین یک Firewall قدرتمند نصب کنید.
اگر طرف شما یک فرد حرفه ای شبکه باشه براحتی میتونه حتی درایوهاتون رو هم ازش اطلاعات برداره حتی با اینکه چیزی Share نکرده باشید.

شـیـفــو
02-04-2011, 13:38
ممنون .
من از مخابرات سرویس دارم ، یعنی اشکال از مخابرات هست ؟؟؟
فایروال قوی ، من کاسپر پیور دارم ، بهتره چی نصب کنم ؟؟؟

ebicross
02-04-2011, 17:54
مخابرات به صورت VP N اینترنت میده معمولا و جدیدا اتصال BroadBand رو شروع کرده فکر میکنم.
دلیلش هم معمولا همینه.
(یکی از دلایلی که سیستمهای کسانیکه از VP N برای عبور از فیلتر استفاده میکنند در معرض خطره هم همینه که اصلا بهش توجه ندارند)

شما Firewall خوبی دارید ولی به نظرم تمام پورتها به غیر از 5000 - 5001 - 5002 - 5003 - 80 - 5050 و پورتهایی مثل FTP و POP3 رو بلاک کنید. (البته رنج وسیعتری داره و من مثال زدم)
در کل شاید هیچوقت مشکلی پیش نیاد ولی خب احتیاط هم خوبه.
اگر Firewallتون حالت Interactive داره که از شما برای هر اتصالی سوال بپرسه هم که دیگه خیلی کارتون راحته.

شـیـفــو
17-04-2011, 16:16
مشکلم بدتر شده !!!
اینجا رو ببینید ، قبلا یکی بود اما حالا هی یکی یکی بهشون اضافه میشه :

ساعت 1
ساعت 3

با nc پورتهای " 5000 - 5001 - 5002 - 5003 - 80 - 5050 " رو هم بستم اما هنوز اینطوریه .
اگه درست نشدنیه یه فکر اسـاسـی کنم !

ebicross
17-04-2011, 21:36
توی بستن پورتها دقت کنید. این پورتهایی که بستین توی این موضوع دخالتی ندارند.
شما فقط سیستم امنیتیتون رو به روز نگه دارید یا ISPتون رو عوض کنید.